Завантаження...

Сан-Паулу

Флаг Сан-Паулу

Прапор

Герб Сан-Паулу

Герб

location
23°33′ пд. ш. 46°38′ зх. д.
calendar
Статус: столиця штату
watch
Адміністративний Центр: штат Сан-Паулу
user
Площа: 11698 км²
cup
Заснований у 1554 році
cup
Клімат: вологий субтропічний
cup
Годинний пояс: UTC 3:00
cup
Населення: 12 400 232
cup
Телефонний код: +55 11

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 2
ЖД Вокзал та авто
ok round benefit 3
Бари та ресторани
ok round benefit 4
Житло та готелі
ok round benefit 5
Лікарні
ok round benefit 6
Міський транспорт

Сан-Паулу

Про місто
Місцезнаходження
Територія
Інфраструктура
Рівень безпеки
Ціни
Структура населення
Культура та пам'ятки
Парки
Музеї та бібліотеки
Театри
Інші пам'ятки
Освіта та наука
Телефони екстрених служб

Бразилія – країна футболу та карнавалу. Її багатоликість, яскравість і енергійність проявляються у кожному місті. У маленьких поселеннях панує автентична неквапливість та розміреність минулого. А великі міста горять сотнями вогнів і гримлять латиноамериканськими ритмами.

Сан-Паулу – занадто великий і різноманітний, щоб мати чітку асоціацію на прикладі ділового Нью-Йорка або романтичної Венеції. У ньому переплетені бізнес та творчість, спорт та наука. Щоб відкрити цей мегаполіс для себе, потрібно купити квиток за допомогою сервісу SkyBooking, сісти в літак, перелетіти океан і провести кілька шумних насичених днів.

Вчені зможуть розширити свої горизонти у численних технічних та біологічних інститутах. Молодь отримує можливість поєднувати навчання у провідних вишах країни з розвагами у місцевих клубах та спортивних центрах. Поціновувачі мистецтва будуть приємно вражені різноплановістю культурних заходів, для обліку яких тут навіть видаються спеціальні бюлетені.

Розвинена інфраструктура міста-мільйонника дозволяє поєднувати умиротворений відпочинок на природі з роботою, а важливі міські прогулянки з безтурботністю сільського туризму. Коктейль з італійської експресивності, іспанської темпераментності, японської глибини та незрозумілого місцевого колориту створює атмосферу постійного шоу, заради якого варто купити авіаквиток та відвідати далекий Сан-Паулу.

Сан-Паулу розташований на плато Серра-ду-Мар. Це територія Бразильського нагір'я на висоті 800 м над рівнем моря. Рельєф місцевості – горбистий, а найвищою точкою міста та всього штату є гора Жарагуа.

Через місто протікає річка Тієте та її притока Піньйрус. Забруднення водойм в останні роки стало серйозною екологічною та економічною проблемою. Зараз активно реалізуються програми з їхнього очищення та перетворення Тієте на судноплавну артерію. Природних озер тут немає, але існує два водосховища, які використовуються як для електрифікації міста, так і для місцевих рекреацій.

Клімат у місті формується під впливом трьох зон: гірської, субекваторіальної та тропічної. Такий мікс створює відносно м'який і теплий клімат, середня температура повітря коливається в діапазоні +17-24°C. З грудня по березень проходить сезон дощів, у які зберігається волога та спекотна погода в день, з холодними ночами (близько +10°C). Липень і серпень – найсухіші місяці.

Місто є центром великої агломерації "Великий Сан-Паулу", до якої входить 39 муніципалітетів. Саме місто складається з 31 умовно самостійного району. Їх називають субпрефектурами. Територія кожного з них поділена ще на 2-3 округи.

Паралельно існує географічна класифікація адміністративних частин, затверджена 2007 р. Відповідно до неї, місто складається з 10 частин: історичного центру (найбільшої субпрефектури під назвою Се), розширеного центру, півдня, півночі, сходу, заходу, північного сходу, північного заходу, південного сходу та південного заходу.

У Сан-Паулу добре розвинений готельно-ресторанний сервіс та міський транспорт. У місто можна потрапити літаком – тут знаходяться два міжнародні та один внутрішній аеропорти. Авіаквиток на прямий рейс з Києва коштує 400-500$. З сусідніх міст, Ріо-де-Жанейро або Бразиліа, можна дістатися потягом за півтори-дві години або автобусом.

З аеропортів або з залізничного вокзалу без пересадок можна доїхати автобусом (прямий маршрут до центру міста). Розклад рейсів та ціну на них можна дізнатися прямо у касі вокзалів. Містом зручно пересуватися на метро. Основний вид транспорту тут – особисті автомобілі, через що спекотні вулиці часто стоять у корках. Поїзд метро – відмінне рішення, щоб заощадити час та гроші, адже вартість проїзного тут – лише 0,5$.

Система метрополітену охоплює 12 гілок, багато з яких доходять до передмістя та сполучають столицю регіону з поселеннями-супутниками. Завдяки такому сполученню зручно та дешево подорожувати навколишніми містами Сан-Паулу.

Сан-Паулу не спить ні вдень, ні вночі. У цьому густонаселеному мегаполісі багато приїжджих, туристів та, на жаль, неблагополучних особистостей. У центрі міста панує лад, але нетуристичні околиці не можуть похвалитися безпекою.

Тут процвітають вуличні крадіжки, хуліганство, наркотрафік та проституція. На рік відбувається 15-20 пограбувань банків. Трапляються бандитські розборки з перестрілкою у громадських місцях. Уникнути небезпеки можна, якщо не сходити з центральних маршрутів, уважно стежити за своїми документами, не мати при собі великих грошових сум. У нічний час жінкам не рекомендується гуляти без супроводу.

У Сан-Паулу ходить національна валюта – бразильский реал. У деяких закладах можна розплатитися американськими доларами. Найдешевший варіант проживання в місті – хостел, вартість житла за добу починається від 11$. За готель середнього класу доведеться заплатити 20-50$. Ціна 5-зіркового готелю – від 100$.

Перекусити у ресторані можна від 20$. Найдорожча кухня тут – італійська та французька. Для бюджетного туриста вигідним рішенням буде скупитися у супермаркеті. Ціна на продукти харчування цілком доступна. Виділяється дешевий сегмент фруктів та овочів:

 • молоко – 1$
 • яйця курячі (за 12 шт.) – 2$
 • картопля – 1,5$
 • сир – 6$
 • огірки, цибуля, салат тощо – менше 1$

Як і вся Бразилія, Сан-Паулу – багатонаціональне місто. Історично воно сформувалося завдяки авантюристам зі Старого Світу, які шукали кращих умов життя та нові землі. Сьогодні у ньому постійно проживає понад 100 етнічних груп. Найбільшою громадою є італійська – понад 6 млн чоловік. Трохи менше вихідців із Португалії – понад 3 млн людей. Стільки ж африканців. Тут налічується найбільша діаспора японців поза рідною країною – близько пів мільйона.

Місто густонаселене, за даними останнього перепису – понад 12 млн жителів, або 7,2 тис. осіб у розрахунку на 1 км². Демографічна ситуація стабільна: висока народжуваність та тенденція до імміграції сприяють сталому збільшенню чисельності населення.

Незважаючи на строкату етнічну структуру, більшість місцевих визнають рідною і використовують португальську мову. Тут вона набула унікального забарвлення, сформувавшись під впливом іспанської, італійської та місцевого діалекту. У релігійних уподобаннях домінує католицизм (близько 74%), поширений протестантизм та атеїзм.

У місті не буває тихо та нудно. Музичні фестивалі тут змінюються економічними форумами та спортивними змаганнями, зокрема футбольними матчами. Щоб не пропустити найцікавіше місцеві та гості регулярно читають "Культурний календар Сан-Паулу", в якому дізнаються про головні заходи:

 1. Бієнале мистецтва. Фестиваль, який не поступається розмахом Венеціанському, проходить кожні два роки. На ньому бразильці знайомляться із сучасними віяннями.
 2. Тиждень моди. Щорічна подія у рамках міжнародної програми. Покази присвячуються найактуальнішим глобальним темам.
 3. Гей-парад. У місті щорічно проходить один з наймасштабніших "прайдів", початок якого було покладено в 1997 р.
 4. Марш в ім'я Ісуса. Паломницька хода віруючих відбувається щороку під патронатом Церкви Відродження у Христі.
 5. Фестиваль електронного мистецтва. Раз на два роки проходить найбільший форум, присвячений віртуальній реальності у різних її проявах, на якому не лише видаються кращі досягнення галузі, а й розробляються перспективні напрямки розвитку у майбутньому.

В урбаністичному Сан-Паулу достатньо зелених зон, щоб відчути екзотику бразильської природи:

 1. Ібірапуера. Улюблений парк містян. Він нагадує нью-йоркський Центральний парк не лише стилем оформлення, а й різноманітністю розваг: тут можна покататися велосипедом, відпочити біля озера, насолодитися музикою на відкритій сцені.
 2. Ілля Белла. Природний оазис, рясніє водоспадами та первозданними краєвидами.
 3. Тропічний парк Луз. У ньому люблять гуляти тінистими алеями та відпочивати на лавочках біля чистих декоративних ставків.
 4. Тріанон. Тропічний парк із особливою атмосферою, оформлений у традиційному бразильському стилі.

Сан-Паулу – різностороннє місто, в якому не нудно ні театралам, ні інтелектуалам. Серед безлічі музеїв та бібліотек не можна пропустити такі:

 1. Музей сучасного мистецтва. Найбільша експозиція в Південній Америці, що містить експонати з XIV ст. до наших днів. До його структури входить і бібліотека з більш як 50 тис. томів.
 2. Музей футболу. Гра в м'яч – надбання Бразилії, подробиці представлені в експозиції.
 3. Музей Пауліста. Історичний музей, присвячений культурі та незалежності Бразилії.
 4. Палац Бандейрантів. Старовинна будова, де розташована виставка полотен бразильських художників, колекція старовинних меблів та ювелірних прикрас.

Сан-Паулу примітний тим, що саме тут було поставлено першу театральну п'єсу в країні. Сьогодні в ньому працюють десятки театрів та концертних залів:

 1. Муніципальний театр. Нео-барочна ошатна будова гідна того, щоб купити вхідний квиток, незважаючи на вартість, і просто помилуватися багатим внутрішнім оздобленням з мармуру та позолоти.
 2. Театр Ренесансу. Сцена з колонами у затишному районі Пінейрос.
 3. Газета. У сучасному театрі відбуваються театральні, музичні та танцювальні дійства.
 4. Сантандер. На його величезній сцені лунають світові прем'єри від провідних постановників.
 5. Прокопіо Феррейра. Старовинний театр, що зберігає у своїх стінах романтику минулого.

Сан-Паулу – сьомий за величиною мегаполіс у світі. Він відомий різноманітною архітектурою та запаморочливими хмарочосами. Традиційний бразильський шарм та сучасний дизайн міста створили в ньому безліч цікавих місць, через які обов'язково має пролягати туристичний маршрут.

 1. Собор Сан-Паулу. Четвертий за розміром готичний собор у світі місткістю 8 тис. чоловік. Помилуватися ним зсередини можна, заплативши 1,5€ за вхідний квиток.
 2. Базиліка Сан-Бенту. Неоготична споруда початку минулого століття – монастир, у лавці якого можна купити дешевий, але дуже смачний хліб і тістечка.
 3. Авеніда Пауліста. Головна вулиця міста – аналог європейських центральних бульварів та американського Уолл Стріт. Тут розташовано безліч банків, ресторанів та магазинів.
 4. Зоопарк Сан-Паулу. Найбільший у Бразилії. На його 84 га зібрано тисячі ссавців, земноводних та птахів. Особливість парку – нічні тури, що дозволяють познайомитися із життям рідкісних тварин.
 5. Лібердаді. Японський квартал – обов'язковий пункт у програмі поціновувачів східної культури, а головне – кухні.
 6. Муніципальний ринок. Насичений торговельний простір у величній будівлі з колонами.

Сан-Паулу — провідне місто Бразилії у сфері науки та освіти. У ньому розташовано 146 вишів, понад 1 тис. середніх шкіл та кілька тисяч молодших та підготовчих закладів. Серед університетів найбільш популярними є поліпрофільний Університет Сан-Паулу USP, Університет штату Жуліу-ді-Мескіта-Філью, Федеральний університет, Вища школа реклами та маркетингу, а також Папський католицький університет.

У місті функціонує кілька потужних наукових центрів:

 1. Інститут технологічних досліджень. У 13 корпусах та 30 лабораторіях проводять випробування у сфері хімії, металургії, інженерії та геології. Це інкубатор промислових ідей та нових підприємств.
 2. Інститут енергетичних та ядерних досліджень. Тут розробляють новинки у сфері продуктивності та безпеки ядерної енергетики.
 3. Інститут Бутантану. Завдяки біомедичним дослідженням установи виробляються різні вакцини та антидоти. Це найбільший виробник сироватки в країні.
 4. Біологічний інститут. Головна сфера інтересів – фіто та зоосанітарія.
 5. Інститут Пастера. Його діяльність зосереджена на вивченні сказу та інших хвороб тварин.
 1. Поліція: 190
 2. Швидка медична допомога: 192
 3. Пожежна допомога: 193
 4. Консульство України у Сан-Паулу: 00 5511 437 19 450