Завантаження...

Сан-Франциско

Флаг Сан-Франциско

Прапор

Герб Сан-Франциско

Герб

location
37°46′39′′ пн. ш. 122°24′59′′ зх. д.
calendar
Статус: центр округу
watch
Адміністративний Центр: округ Сан-Франциско
user
Площа: 231,89 км²
cup
Заснований у 1776 році
cup
Клімат: теплий літній середземноморський
cup
Годинний пояс: UTC−8:00, влітку UTC−7:00
cup
Населення: 815 201
cup
Телефонний код: +1 415, 628

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 2
ЖД Вокзал та авто
ok round benefit 3
Бари та ресторани
ok round benefit 4
Житло та готелі
ok round benefit 5
Лікарні
ok round benefit 6
Міський транспорт

Сан-Франциско

Про місто
Місцезнаходження
Територія
Інфраструктура
Рівень безпеки
Ціни
Структура населення
Культура та пам'ятки
Парки
Музеї та бібліотеки
Театри
Інші пам'ятки
Освіта та наука
Телефони екстрених служб

У Сан-Франциско знімають фільми, йому присвячують пісні, а мальовничий Червоний міст впізнає кожен. Місто в затоці, місто на пагорбах, затишне та різноманітне Фріско. У ньому змішалися ґрунтовність півночі і строкатість півдня. Це місто США важко описати. Потрібно просто купити авіаквиток на найближчий рейс, сісти в літак і полетіти туди, щоб просякнути духом свободи хіпі та солоним бризом океану.

Сан-Франциско – одна велика пам'ятка. Кожен його район настільки самобутній і наповнений цыкавинками, що потребує окремого розділу в мемуарах мандрівника. У місті, більша частина площі якого складається з води, кожен сухопутний клаптик усіяний корисним та красивим.

У ньому вживаються темпераментні жителі Півдня, гарячі латиноси, стримані японці, галасливі китайці і ще безліч індивідуальностей з усієї країни. Сан-Франциско – місто для життя. Тут комфортно зустрічати старість в оточенні численних парків та тихих приватних будинків. Тут можна щовечора проводити у новому театрі, кінозалі чи клубі. Тут є можливість цілодобово ловити в об'єктив фотоапарата чудові заходи сонця і світанки біля океану або міські пейзажі.

Золота Лихоманка давно минула, але місто зберегло дух авантюризму, надії та прагнення самореалізації, які є символами Америки. Воно не розчарує любителів історії та допоможе знайти себе тим, хто відчуває душевні муки у пошуку свого призначення.

Сан-Франциско розташоване на узбережжі Тихого океану та його затоки в західній частині США. До міської межі, крім материкової частини, входять чотири острови, найвідомішими з яких є Алькатрас і Йерба-Буена. Ландшафт міста дуже горбистий. Багато районів звуться так само як височини, де вони перебувають. Висота місцевих пагорбів – від 30 м. Найвищий з них – гора Девідсон у 282 м, а також выдомий Твін-Пікс.

Місто знаходиться у зоні розлому двох тектонічних плит. Їхня вібрація викликає часті землетруси. Незначна сейсмічна активність – звичне явище, на яке місцеві практично не звертають увагу.

Узбережжя міста порізане затоками та бухтами. Більшість пляжів не придатна для купання через холодну воду і кам'янисті береги. У місті розташоване велике прісне озеро Мерсед, в якому мешкають безліч видів риб та водних тварин.

Для міста характерний середземноморський клімат. Цілий рік середня температура коливається від +15 до +20°C. Найтепліший місяць – вересень. На зимові місяці припадає сезон дощів. Сніг для міста – явище вкрай рідкісне. З травня по вересень панує суха та тепла погода.

У місті площею близько 600 км2 на сушу припадає лише 122 км2, решта території – водні простори. Фріско сильно розтягнутий по прямій вздовж узбережжя, де тягнеться пляж Оушен-Біч. На понад 50 міських пагорбах розмістилося 40 районів, поділених на квартали. Найпопулярнішими у туристів вважаються:

  1. Чайна-таун. Один із найстаріших китайських кварталів у США, просякнутий східним колоритом.
  2. Хейт-Ешбері. Мальовничий район з вікторіанськими маєтками та цікавими закладами.
  3. Річмонд. Красива місцевість між парком Золоті Ворота, Пресидіо та пляжем Бейкер-Біс.
  4. Юніон-сквер. Міська площа з універмагами, магазинами та ресторанами. Тут проїжджає канатний трамвай.

Тектонічні особливості ландшафту міста вплинули на розвиток автомобільної мережі. Зруйнована у минулому столітті землетрусом автомагістраль Ембаркадеро перетворилася на міський бульвар, а місцева дорожня мережа набула європейських рис. Через місто проходить кілька великих трас, що з'єднують його з Сан-Хосе на Півдні та материком на півночі.

Біля міста розташовані три міжнародні аеропорти. Найбільший та найближчий – аеропорт Сан-Франциско. Небесні ворота Окленда віддалені від міста на 32 км, а аеропорт Сан-Хосе – на 70 км. Долетіти з Києва без пересадок неможливо – обов'язкова зупинка в Європі. Час літака в дорозі залежить від типу рейсу – від 16 до 23 годин в небі. Авіаквиток краще купувати заздалегідь, тоді є шанс купити відносно дешевий "тікет" на рейс – від 500$.

З кожного аеропорту прокладено прямий автобусний маршрут до міста, а також можна сісти на поїзд. У самому Сан-Франциско діє розвинена мережа міського транспорту MUNI, куди входять автобуси, тролейбуси, наземні та підземні трамваї, у тому числі канатні. Квиток на міський потяг або автобус коштує близько 3$. Найчастіше можна обійтися одним видом транспорту без пересадок.

Сан-Франциско при визуальній привітності та умиротворенню не може похвалитися зразковим порядком. Тут багато бездомних, особливо в центрі та біля парку Golden Gate. У темний час продають наркотики та активізуються неблагонадійні особи. Туристам не рекомендовано блукати пагорбами Портеро, Бейв'ю-Хантерс Пойнт, а також у долинах Саннідейл і Візітейшн.

На жвавих вулицях та в Рибальській Пристані слід остерігатися кишенькових злодіїв, ігнорувати жебраків. За останні кілька років рівень бандитизму у місті зріс утричі. Більшість порушень – напади за расовою ознакою, особливо на представників Азії.

Дешевий візит до США – це оксюморон, тому треба готуватися до значних витрат. Вартість проживання в Сан-Франциско стартує від 50$ навіть у хостелі. Ціна номера в хорошому готелі – близько 200$ за добу. Обід у кафе обійдеться в 15$ на одного, а вечеря на двох із келихом вина – в 70-80$.

Традиційно дешевий варіант купівлі продуктів харчування в супермаркеті в цьому місті себе також навряд чи виправдає – ціна стандартного продуктового набору тут вища за середню вартість в Європі:

  • яйця (за 12 шт.) – 4-5$
  • білий хліб (за 500 г) – 5$
  • куряче філе (за 1 кг) – 15$
  • апельсини (за 1 кг) – 5$
  • помідори (за 1 кг) – 7$
  • картопля (за 1 кг) – 4$
  • сир (за 1 кг) – 10$

У місті проживає близько 870 тис. осіб, що робить Сан-Франциско другим містом за густотою населення Америки та найбільшим поселенням затоки. Корінного населення Каліфорнії тут лише 35% і приблизно стільки ж переселенців з-за кордону. Серед місцевих налічується близько 44% білих, 31% азіатів та 14% латиноамериканців. У місті велика громада японців та росіян.

Фріско відрізняється низьким відсотком сімей з дітьми – на 15% менше, ніж в інших великих містах країни. Це спровоковано масовим виїздом сімей середнього класу на початку 2000 років, після кризи сфери комп'ютерних технологій, що єпревалюючою галуззю працевлаштування у місті. Фінансове становище місцевих з часом покращилося, але тенденція збереглася.

Основне віросповідання у місті – католицизм. Тут зареєстровано близько 50 релігійних громад. Поширені юдаїзм, мусульманство. Місто відрізняється толерантністю до ЛГБТ – кількість представників, які мешкають тут, становить 15% населення.

Сан-Франциско відрізняється ліберальністю поглядів та свободою мислення. Поєднання різних культур місцевого населення сформувало практично безмежні обрії для самовираження. Це місто обирають творчі люди з оригінальними ідеями та авантюризмом.

Тут знаходиться редакція найпопулярнішої газети Каліфорнії – San Francisco Chronicle. У місті активно розвивається театральна та музична сцени. Родом звідси безліч популярних поп-, реп- та рок-виконавців, серед яких гітарист Карлос Сантана та Grateful Dead.

Тут відбуваються щорічні місцеві фестивалі: ярмарок на Кастро-стріт та Хейт-Ешбері, мистецький фестиваль на Юніон-стріт. На Рибальській пристані у травні гримить фестиваль феєрверків. Китайський Новий рік у лютому плавно перетікає у християнський Карнавал навесні. А у жовтні місто відривається на рейві "Лавфест".

Спортивні події – обов'язковий елемент образу Сан-Франциско. Особливо популярні виступи місцевих бейсбольних та футбольних команд.

У Сан-Франциско понад 200 парків. Неподалік міста розкинулися простори національних парків Йосеміті та Редвуд. Але й у місті є, де провести час на природі:

  1. Парк Золоті ворота. Чудовий природний ландшафт, доповнений умілим дизайном. На його території розбито тематичні сади.
  2. Парк Буена Віста. Найстаріший у місті, з якого відкриваються чудові краєвиди на місто та міст Golden Gate.
  3. Пресидіо. Улюблене місце для прогулянок у місцевих.
  4. Парк Гранд Вью. Зелена зона на височині, в районі Сансет з красивими краєвидами.
  5. Парк Пайонір. Він вінчає Телеграф Хілл, де розташована морська телеграфна станція.

Музеї Сан-Франциско поділені на традиційні та екзотичні. Ні в тих, ні в інших відвідувачам не буває нудно:

  1. Музей сучасного мистецтва. Велика колекція приваблює понад 600 тис. туристів щорічно.
  2. Музей образотворчих мистецтв де Янга. Родзинка парку – Золоті Ворота – представляє колекцію текстилю, предметів мистецтва, одягу та побуту з усього світу.
  3. Музей мистецтв Азії. Одна з найбільших колекцій артефактів та творів зі Сходу.
  4. Музей Уолта Діснея. Меморіальна зала, в якій зібрані особисті речі геніального мультиплікатора, предмети з фільмів, а також картини, не представлені широкій публіці.
  5. Публічна бібліотека Сан-Франциско. У ній можна знайти сучасні та старовинні томи минулих століть.

Місто може похвалитися активним театральним життям, що протікає в його численних залах:

  1. Орфеум. Старовинний театр з розкішною глядацькою залою. У ньому проходять театральні постановки та музичні шоу.
  2. San Francisco Symphony. Головна сцена симфонічної музики у місті.
  3. Філмор. Концертна зала без сидячих місць.
  4. Театр Сан-Франциско. Місце проведення сучасних та класичних постановок.
  5. Будинок балету Сан-Франциско. Місцева балетна трупа – улюбленці публіки.
  6. Опера. Головна сцена для оперних спектаклів у місті, куди не просто дістати квиток.
  7. The Masonic. Концертний зал – улюблене місце містян.
  8. Театр "Золоті Ворота". Один із головних театральних залів Фріско.

Площа міста на пагорбі настільки мала, що важко повірити, що тут є, куди піти, крім однойменних парку та мосту. Сан-Франциско цікавий тим, що ним можна щодня вибудовувати неповторний прогулянковий маршрут, щоб побачити:

  1. Алькатрас. Похмура в'язниця для найнебезпечніших злочинців на острові давно перетворена на музей. Але навіть на екскурсії пробирає холодок від її атмосфери.
  2. Канатний трамвай. Символ міста працює з 1873 р. Це не лише туристичний атракціон, а й повноцінний вид транспорту.
  3. Юніон-сквер. Найжвавіша частина міста, наповнена туристичними приманками.
  4. Чирарделлі-сквер. Престижний торговельно-розважальний центр.
  5. Ломбард-Стріт. Чотириста метрів крутого спуску з дорогою у вигляді звивистої стрічки, що потопає в клумбах – завдання із зірочкою для водіїв та незабутнє видовище для перехожих.
  6. Розмальовані леді. Каскад вікторіанських маєтків у Ноб-Хіллі, які вціліли після землетрусу 1906 р.
  7. Кафедральний собор Грейс. Величний храм у неоготичному стилі.
  8. Сіті-Хол. Міська мерія, відкрита для відвідування.
  9. Трансамерика. Хмарочос у вигляді піраміди – одна з найвищих будівель країни (висота – 260 м).

Фріско вміло поєднує нестримні веселощі та ділову серйозність. Тут в одній будівлі розміщуються музей природної історії та Каліфорнійська академія наук. У місті працює понад 10 університетів:

  1. Каліфорнійський університет у Сан-Франциско. Підрозділ освітньої мережі штату Каліфорнія, один із найбільших медичних вишів країни.
  2. Університет Сан-Франциско. Широкопрофільний вуз, популярний серед місцевих та іноземців.
  3. Університету штату. Тут можна отримати ступінь бакалавра, магістра та продовжити навчання в аспірантурі.
  4. Міський коледж. Найбільша установа, яка навчає понад 100 тис. студентів на рік.
  5. Академія мистецтв. Місце збору обдарованої молоді, де розвивають художнє, архітектурне, музичне та танцювальне мистецтво.
  6. Університет Золоті Ворота. Таку назву в місті носять найкращі об'єкти, і вищий навчальний заклад від них не відстає.
  7. Каліфорнійська кулінарна академія. Школа кухарів та кондитерів, а також менеджерів ресторанної справи.
  1. Служба спасіння: 911
  2. Неотложная медицинская помощь: +1 415 206 80 00
  3. Генеральне консульство України в Сан-Франциско: +1 415 398 02 40, +1 415 398 51 21