Завантаження...

hero

Простейов

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Простейов

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Простейов – місто в Чехії, розташоване на сході країни в однойменному районі Оломоуцького краю. Було вперше згадано в письмових джерелах у 1141 р. У XIII ст. воно почало активно розвиватися в торговельній галузі. З 1390 р. на його території стали щороку проводити великі ярмарки, що було рівнозначно набуттю міського статусу.

Місто сильно постраждало під час гуситських війн, його практично повністю спалили та завоював Альбрехт Австрійський. У 1490 р. воно відійшло до роду Пернштейнів, який зайнявся його відновленням. У результаті було зведено масивні кам'яні стіни з бастіонами та ратушу.

Місто зазнало чергових руйнувань під час Тридцятирічної війни та пожежі 1697 р. Після того, як будівлі було відновлено, вони набули рис бароко. На подальший економічний розвиток Простейова вплинула місцева єврейська громада, яка вважається однією з найбільших у Моравії. У XIX ст. відбувається стрімкий розвиток легкої та харчової промисловості. Згодом економіка міста ще більше зміцнилася завдяки будівництву залізниці між Брно та Оломоуцем.

На початку XX ст. у Простейові було зведено нові споруди, до числа яких належать Національний будинок і Нова ратуша. Місто стало значущим центром швейної та текстильної промисловості країни.

Розташування

Простейов розташований у географічній області Гана. Це низинна територія, розташована в басейні річки Морава. Відстань до Оломоуца становить 18 км. Простейов розташований у південно-західному напрямку від центру Оломоуцького краю.

Клімат Простейова характеризується як помірно-теплий, для якого притаманне комфортне літо і сніжна, морозна та вітряна зима. Протягом усього року спостерігається мінлива хмарність, температура становить від -4°C до +25°C. Теплий сезон триває все літо до середини вересня. Найспекотнішим місяцем є липень. Холодна погода спостерігається з кінця листопада до початку березня.

Територія

Місто територіально поділяється на такі кадастрові частини: Простейов, Чехувки, Чеховіце, Красіце, Домамисліце, Жешов, Враговіце. До складу останньої в період 1960-1973 рр. входили Чехувки. Після обидва села були включені до складу міста Простейов.

Враговіце – одна з найстаріших адміністративних одиниць. Село було засноване ще в 1337 р. Воно входило до складу Простейова в період 1950-1954 рр., потім його було виділено як окремий населений пункт. Починаючи з 1973 р. Враговіце знову було включено до складу міста і воно стало його кадастровою частиною.

Інфраструктура

У Простейові немає аеропорту. Найближчий розташований у місті Брно. Це аеропорт Брно-Туржани, з якого здійснюються міжнародні перельоти. У Простейові розташована залізнична станція, що забезпечує сполучення з Прагою, Оломоуцем, Брно та іншими містами Чехії. Також у Простейові функціонують автобусні маршрути. Через місто проходить автомагістраль D46, що є частиною європейського маршруту E462, прокладеного від Оломоуца до Вишкова.

Приїхати до Простейова з Києва можна, вирушивши автобусом до Кракова. Після цього здійснити переліт у міжнародний аеропорт Брно-Туржани. До Простейова можна доїхати на поїзді або автобусі.

Рівень безпеки

Простейов є досить безпечним, як і інші міста Чехії. До числа найпоширеніших правопорушень належать кишенькові крадіжки. Збереженню речей, грошей і документів варто приділяти особливу увагу, перебуваючи в громадському транспорті та людних місцях. Цінності рекомендується носити так, щоб зловмисникам було проблематично до них дістатися. Великі грошові суми краще залишати в сейфах готелів. Пересуваючись містом, необхідно носити із собою закордонний паспорт, цього вимагають правила цієї країни.

Ціни

За рівнем цін Простейов є досить доступним порівняно з багатьма іншими європейськими містами. Номер у хостелі, в якому розташовано кілька спальних місць, можна винайняти за вартістю близько 35-40€. Окремий номер у готелі, призначений для однієї людини або сім'ї, обійдеться близько 50-120 €. На деякі продукти харчування встановлено такі ціни:

  • яловичина (1 кг) – 8€
  • яйця (12 шт.) – 1,6€
  • білий рис (1 кг) – 1,5€
  • овочі, фрукти (1 кг) – 0,6-2€

Проїзд на громадському транспорті в один бік коштуватиме 0,8€. Щомісячний проїзний можна придбати за 16€.

Структура населення

Чисельність населення Простейова перевищує 43 тис. осіб. За цим показником місто посідає 26 місце в Чехії. У процентному співвідношенні кількість жінок (52%) дещо перевищує кількість чоловіків (48%). За віковими групами близько 22% жителів Простейова становлять діти та підлітки до 17 років, близько 55% – молодь і дорослі від 18 до 59 років, близько 23% – люди старше 60 років. Вищу освіту в місті має близько 22,8% жителів, неповну вищу –близько 2,8%.

Культура та пам'ятки

У Простейові відбуваються заходи, що відображають культурні традиції Чехії. У період різдвяних і новорічних свят організовують ярмарки, де можна скуштувати пунш, глінтвейн і традиційні солодощі, побачити виступи популярних гуртів. Святкування Нового року відбувається на головній площі міста.

Долучитися до культу пива і відчути неповторну атмосферу Чехії вдасться, відвідавши автентичні паби в Простейові. Якщо вирушити в розташований поблизу Оломоуц, можна буде відвідати пивний фестиваль Beerfest Olomouc. Захід відбувається щорічно наприкінці травня - на початку червня. На фестивалі пропонують продегустувати пиво різних марок, насолодитися музичними виступами.

Гастрономічний фестиваль Grand Restaurant Festival, який проходить на всій території Чехії, надає можливість скуштувати національні місцеві страви.

Парки

До числа зелених зон Простейова належить парк Biokoridor Hloučela, який був створений штучно. Лісопарк сильно постраждав під час Другої світової війни, але після був відновлений. Територія заповнена листяними та хвойними породами дерев.

Одним із найвідоміших місць у Простейові є Коларжові сади – найстаріший парк, розташований у центральній частині міста. На його території знаходяться унікальні скульптури. Також заслуговує на увагу ботанічний сад Петра Альбрехта, який має невелику площу, але зберігає рідкісні види рослин. Ще одним місцем, що запам'ятовується, є парк High Forest.

Музеї та бібліотеки

Міський музей Простейова розташований у будівлі ратуші, зведеної в XVI ст. Постійні експозиції розповідають про історію міста. В окремому залі зосереджені експонати, присвячені відомому чеському поету Їржі Волькеру. У 1994 р. до музею було приєднано будівлю єврейського гетто Шпалічек, після чого було організовано ще один виставковий майданчик.

Відправившись у розташований поблизу Оломоуц, можна відвідати музей сучасного мистецтва, краєзнавчий музей, Архієпископський музей, відкритий на території Оломоуцької фортеці.

Театри

До культурного життя міста можна долучитися, відвідавши муніципальний театр у Простейові. На його сцені можна побачити виступи музичних і танцювальних колективів. У розташованому в безпосередній близькості Оломоуці розташований Моравський театр. Культурний заклад надає можливість побачити театралізовані вистави, що належать до різних жанрів: це балет, виступи філармонійного оркестру.

Освіта та наука

У Простейові немає університетів. Найближчі вищі навчальні заклади розташовані в Оломоуці. Це університет Палацького, заснований у XVI ст., який пропонує навчання за спеціальностями в галузі філології, економіки, історії, мистецтва, міжнародних відносин та за іншими напрямами. Моравський університет в Оломоуці - приватний вищий навчальний заклад, що готує фахівців у галузі економіки та менеджменту.

Інші пам'ятки

У Простейові розташовані численні архітектурні та культурні пам'ятки. Обличчям міста є центральна площа, названа на честь першого президента Чехії Томаша Гарріга Масарика. На ній розташована ратуша, зведена 1914 р., що включає вежу, яка сягає заввишки 66 м і доповнена астрономічним годинником.

Ще одна міська ратуша, оформлена в стилі ренесанс, існує ще з XVI ст. Прикметною будівлею є Національний дім, збудований у 1905-1907 рр. у сецесійному стилі. Замок Простейова, згадуваний уже в XVI ст., збудований на місці міської фортеці, що існувала раніше. Споруда була практично повністю зруйнована під час Тридцятирічної війни, але після пройшла реконструкцію в неоренесансному стилі. 

У Простейові є цікаві архітектурні пам'ятки. До них належить костел Воздвиження Святого Хреста, зведений у 1391 р. Будівля прикрашена вітражними вікнами, доповнена вежею, яка має риси необароко. Костел святих Петра і Павла заснований у XII-XIII ст. і має найстаріший у Простейові дзвін. Монастир Товариства милосердних братів, зведений у XVIII ст., містить цінні фрески Франтішека Антоніна Себастіні.

Про існування на території Простейова однієї з найбільших єврейських громад свідчать пам'ятки, що допомагають скласти уявлення про історію цього народу. Це синагога Бейт ха-Мідраш і старий єврейський цвинтар, частково зруйнований у період Другої світової війни.

Телефони екстрених служб

  1. Єдина екстрена служба: 112
  2. Пожежна служба: 150
  3. Швидка допомога: 155
  4. Поліція: 158
  5. Посольство України в Чехії: +420 227 020 200