Завантаження...

hero

Оломоуц

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Оломоуц

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Оломоуц – "серце" Гани, яку можна оглянути за кілька годин, а можна і за цілий день. Це залежить лише від вас. Оломоуцький край приховує на своїй території багато пам'яток: від великої кількості печерних систем до природних та архітектурних окрас. Це місце насамперед пов'язане з військовою та релігійною історією.

Спочатку він був третім за величиною містом на землях Чеської корони, у ХVІІІ ст. був перебудований у потужну фортецю і став важливим оборонним центром та місцем розташування сильного військового гарнізону. Шанований, освічений та оповитий таємницями – такий Оломоуц. Це батьківщина Вольфганга Амадея Моцарта, університетське місто та історична столиця Хане, яку також можна зустріти під сленговими назвами Оломоць, Холомоц, Ольмік чи Ольм.

Місто розташоване на річці Моравія і не тільки відоме своїми історичними пам'ятками, але, завдяки своїй атмосфері, є популярним місцем проведення міжнародних конференцій та фестивалів. Щоб відправитися в це прекрасне чеське місто прямо зараз, купуйте квитки на автобус або поїзд за допомогою сервісу SkyBooking.

Розташування

Оломоуц – це місто у східній частині Чехії. Оломоуцький край розташований на північному заході Морави, переважно у водозбірному басейні верхньої течії річки. Область обмежена на сході горами Єсеніки, а на заході та півночі – Рихлібськими горами та Кралицьким Сніжником. На території області проходить державний кордон із Польщею. Маючи площу 5268 км2, вона належить до середніх регіонів Чеської Республіки, а населення міста становить 100 тис. осіб.

Регіон розташований на кордоні між Чеським нагір'ям та Західними Карпатами. Його можна розділити на північну гірську частину з Рихлібськими горами, Кралицькими Сніжниками і, перш за все, характерним масивом Єсеніки з найвищою горою в Моравії та регіоні Прадід, висотою 1491 м над рівнем моря.

Територія

Вища територіальна самоврядна одиниця з п'ятьма районами належить до менших регіонів за своєю площею. На його території розташовані одні з найважливіших королівських міст Чехії, пов'язані з різними традиціями. Оломоуцький край знаходиться в самому серці Моравії, де він пропонує туристам безліч визначних пам'яток та розваг.

Регіональне місто Оломоуц називають "перлиною на зеленій подушці", що багато про що свідчить. Райони Оломоуцького краю складаються з міст Оломоуц, Пршерів, Простеїв, Шумперк та Єсенік. На території – 30 міст та 402 муніципалітети. Середня чисельність населення становить 119,9 мешканців на 1км2.

Інфраструктура

Щільна мережа міського транспорту забезпечує туристам комфортне переміщення містом (на автобусах та трамваях). Проїзні квитки, як одноразові, так і на 24 години, можна купити в місцях з емблемою транспортної агенції Оломоуца або онлайн.

Містом ви можете переміщатися автобусом або поїздом. Якщо ви їдете за місто на приміському автобусі, то маєте поцікавитися, де закінчується зона, на яку поширюється дія вашого квитка. З того місця потрібно купити квиток на поїзд чи автобус у водія.

Крім того, у місті знаходиться міжнародний аеропорт, який приймає рейси з Європи, зокрема з України. Саме тому ви можете купити авіаквитки з вашого міста і відправитися в Olomouc у найкоротші терміни. А щоб придбати авіаквитки дешево, скористайтеся спеціальним сервісом SkyBooking.

Рівень безпеки

За останній рік в Оломоуцькому краї було скоєно 7802 злочини, що на 567 менше, ніж у попередньому році. З погляду класифікації злочинів більшість належала до загальнокримінальних.

Щодо злочинів, які спрямовані на туристів, їхня тенденція вкрай низька. Мандрівники, які тимчасово перебувають у місті Оломоуц, не зазнають нападів. Саме тому ви можете не переживати про свою безпеку та насолоджуватися поїздкою на повну.

Ціни

Життя в Оломоуці вважається досить бюджетним у порівнянні з іншими містами Чехії:

 • їжа – 4,70$
 • харчування в ресторанах – 8,40$
 • бутильована вода – 0,5$
 • місцевий транспорт – 2,75$
 • вхідні квитки – 11$
 • алкогольні напої – 3$

Якщо ви вирушаєте в Оломоуц поодинці, 900$ на місяць має бути достатньо. Якщо ж виберете готель середньої цінової категорії для проживання, ціна зросте до 1800$. Парам доведеться заплатити близько 110$ за один день в Оломоуці, а сім'я з двома дітьми повинна мати 200$ на день перебування тут.

Структура населення

Оломоуц – містечко на Сході Чехії зі 100-тисячним населенням, причому кожен четвертий тут – студент. Поступово вікова структура населення Оломоуца змінюється, скорочується кількість людей віком 15-64 років.

На розвиток вікової структури у столиці переважно вплинуло позитивне сальдо міграції. Серед іммігрантів переважали особи з-за кордону молодшого працездатного віку.

Культура та пам'ятки

Перша письмова згадка про Оломоуц відноситься до 1055 р., а за своїм історичним розвитком і статусом в Чехії він порівняний тільки зі столичним містом Прагою. Це також другий за величиною міський заповідник після Праги з плануванням середньовічного міста, що збереглося.

Почесна колона Святої Тройці – це унікальний твір барокової монументальної скульптури, архітектури та містобудування. Завдяки своїй унікальності колона була внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО як десятий пам'ятник із Чеської Республіки в 2000 р. Протягом багатьох століть вплив Церкви докорінно визначав духовний, політичний та економічний розвиток міста та його околиць.

Відвідувачі також можуть помилуватися численними пам'ятниками, які нагадують про знамениту військову історію колишньої Оломоуцької фортеці. Місто оточене кільцем передових фортів, у міських садах збереглися залишки середньовічних укріплень та Коронного форту. Оломоуц завжди збагачував освітні, культурні та мистецькі заходи по всій Моравії. Тут знаходяться Моравський театр, Моравська філармонія, Національний історичний музей, Художній музей, безліч хорів, ансамблів камерної музики та низка невеликих галерей. Архиєпископський музей був знову відкритий для відвідувачів у 2006 р., а Архиєпископський палац – у 2011 р.

Парки

Оломоуцькі парки належать до історичних та культурних перлин міста. Саме тому ви можете відвідати найпопулярніші природні пам'ятки:

 1. Гірськолижна зона Краличак була створена шляхом поєднання двох областей, тому тут ми можемо знайти велику кількість трас різної складності. Перед підйомом можна перекусити біля витягу. У сноубордистів є сніговий парк із підготовленими трамплінами, а завдяки великій кількості готелів тут можна легко знайти нічліг зі зручностями.
 2. Rychlebské stezky (RS) є одним із найстаріших, найбільших та відвідуваних місць у Чехії. База РС знаходиться в селі Чорна Вода, менш ніж за 30 хвилин їзди від міста Єсенік. Ідея створення мережі трас для гірських велосипедів з'явилася у 2008 р.
 3. Bezručovy sady в англійському стилі був створений у 1898 р. шляхом зміни території під міськими стінами. Сьогоднішня площа – результат з'єднання садів під церквою святого Михаїла у 1949 р. Чарівність простору надають не лише стіни, а й скелі, рукав річки Морави чи скульптурний декор. До складу садів також входить ботанічний сад з унікальною колекцією з 10 тис. кущів троянд та Південнослов'янський мавзолей 1926 р.

Музеї та бібліотеки

Оломоуц пишається і цікавими музеями, тому, якщо ви хочете дізнатися більше про історію та культуру міста, обов'язково відвідайте ці виставки:

 1. Велке Лосіни належать до найбільш відвідуваних місць у передгір'ях Єсеників. Він знаходиться у долині Десни. Музей відомий не лише своєю багатою та цікавою історією, багатовіковою курортною традицією, а й низкою історичних пам'яток. До них по праву належить паперова фабрика ручної роботи, яка знаходилась у маєтку моравських владик Жеротина, заснована наприкінці ХVІ ст.
 2. Pevnost poznání. На добре збереженій території Коронної фортеці в Оломоуці знаходиться рідкісний історичний будинок з дерев'яною конструкцією. У 1857 р. він став невід'ємною частиною фортеці-форту. Хоча тоді використовувався для зберігання артилерійських боєприпасів, сьогодні це витончений притулок для науки та неформальної освіти.

Театри

Любителі мистецтва можуть також відвідати напрочуд гарні театри та познайомитися з театральними виставами Чехії:

 1. Моравський театр Оломоуца – єдиний із трьома мистецькими ансамблями в Оломоуцькому краї. Представляє чеську театральну сцену з 1920 р., і, завдяки трьом художнім ансамблям та власному оркестру, на сцені щодня чергуються балети, опери, оперети, мюзикли, драми та казки.
 2. Театр "Трамтаріє" – незалежний професійний театр, який з 2005 р. виконує суспільні культурні функції та є невід'ємною частиною культурного середовища міста Оломоуць та Оломоуцького краю. Він створює повноцінну камерну сцену, що забезпечує регулярну театральну програму.
 3. Divadlo na cucky – це відкритий культурний простір із власною сценою, кафе та галереєю на Долні-наместі. У своїй драматургії він концентрується або на суто оригінальних проєктах, або на дослідницькій драматургії текстів, які не часто представлені в країні, а також організує майстер-класи для зацікавлених осіб усіх поколінь (Malí a na cucky, Studio na cucky, SENior), резиденції та запрошує найкращих художників із галузі сучасного мистецтва до оломоуцького танцю, альтернативного театру та прикладного мистецтва.

Освіта та наука

Найвідомішим навчальним закладом міста Оломоуц є Palacký University Olomouc (UP), який останніми роками неодноразово потрапляв до престижних міжнародних рейтингів, які порівнюють світові університети. Вони оцінюють наукову діяльність університетів на основі баз даних Scopus та Web of Science. Більшість враховують якість викладання, інтернаціоналізацію університету, співпрацю з промисловістю та неакадемічною галузями тощо. Репутація науки, досліджень та викладання університету також важлива для рейтингів. В один із найвідоміших світових рейтингів університетів The Times Higher Education (THE) World University Ranking, що оцінює університети з кількох напрямків (якість викладання, наука та дослідження, цитованість, міжнародне університетське середовище та співпраця з промисловістю), університет увійшов уперше в 2015 р. На той момент він входив до 800 найшанованіших університетів у 70 країнах світу.

Інші пам'ятки

Нижче представлені головні визначні пам'ятки, які обов'язково потрібно відвідати кожному туристу, який прибув до міста Оломоуц:

 1. Художній музей Оломоуца. Тут зберігається понад 185 тис. творів мистецтва в галузі живопису, скульптури, малюнка, вільної та прикладної графіки, фотографії та прикладного мистецтва, що робить його одним з найбільших у своєму роді в цій країні. Тут на відвідувачів чекають роботи від античності до наших днів та низка постійних виставок. Їх можна побачити не лише в головній будівлі, а й у Архиєпископському музеї та Музеї сучасного мистецтва в Оломоуці. Тут на відвідувачів чекає виставка "Століття відносності" з унікальними творами ХХ ст.
 2. В Оломоуці, в Центральній Моравії, на березі Млинського струмка розташовані сади Безруч, в яких також знаходиться ботанічний сад, на місці так званої Коронної фортеці, прибудованої в 1960-х роках до місцевості, історія якої сягає 1820-х років.
 3. Оломоуцький зоопарк розташований у красивих лісах неподалік обласного міста Оломоуц, у його місцевій частині Святи Копечек, і до нього легко дістатися громадським транспортом. На площі 42,5 га ви знайдете понад 350 видів тварин.
 4. В Оломоуці, у Середній Моравії, знаходиться сучасний та інтерактивний музей, який підготував для відвідувачів кілька нових виставок. Охочі можуть розраховувати на виставку "Оломоуц – п'ятнадцять століть міста" у Національному музеї в Оломоуці, яка познайомить їх із цікавим минулим міста з VI ст. до наших днів. Тут можна побачити археологічні знахідки, пам'ятки художньої майстерності чи документальні фільми ХХ ст.

Телефони екстрених служб

 1. Пожежна охорона: 150
 2. Швидка медична допомога: 155
 3. Поліція Чеської Республіки: 158
 4. Міська (муніципальна) поліція: 156