Завантаження...

hero

Пршеров

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Пршеров

Чеська Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Пршеров – статутне місто, розташоване на сході Чехії. Воно розташоване в однойменному районі Оломоуцького краю, в історичній області Моравія. Перша письмова згадка про нього належить до 1141 р., який заведено вважати часом його заснування. Статус "королівського міста" було присвоєно Пршерову 1256 р. з ініціативи короля Пршемисла Отакара II. Місто відігравало важливу роль у період гуситських воєн. Після їхнього закінчення воно належало роду Товачовських із Цимбурка, який упродовж 1457-1470 рр. активно займався відновленням Пршерова.

Стрімкий розвиток міста відбувається, починаючи з 1487 р., коли воно перейшло у володіння роду Пернштейнів. Згодом на території Пршерова влаштувалися представники громади Чеських братів, які доклали зусиль до того, щоб місто стало культурним центром. Унаслідок Тридцятирічної війни Пршеров занепав. Його відновлення було пов'язане з будівництвом залізниці Відень - Брно в 1839 р.

У червні 1945 р. у місті стався сумнозвісний Пршерівський розстріл. Представники чехословацької контррозвідки зупинили поїзд із німецькими біженцями, після чого було вбито 265 осіб.

У 2006 р. Пршерову було надано статус статутного міста, управління яким здійснюється приматором. Нині населений пункт відомий промисловим виробництвом оптичних приладів, кінокамер, фотоапаратів. Це пов'язано з існуванням на його території компанії Meopta.

Розташування

Пршеров розташований у центральній частині області Моравія. Місто розташувалося на висоті 210 м над рівнем моря і розкинулося на обох берегах річки Бичва.

Тут переважає помірний теплий клімат, для якого характерне комфортне літо, вітряна сніжна і морозна зима. Протягом усього року спостерігається мінлива хмарність, коливання температури повітря становлять від -5°C до +25°C. Теплий сезон триває 3,5 місяці, з кінця травня до початку вересня. Найспекотніша температура спостерігається в липні. Холодний сезон триває з кінця листопада до початку березня. Найнижче температура опускається в січні.

Територія

Адміністративний устрій міста передбачає його поділ на 13 частин. Вони мають такі назви: 

 • Пршеров і-Мєсто;
 • Пршеров II-Предмєстьє;
 • Пршеров III-Ловешице;
 • Пршеров І.В.-Козловіце;
 • Пршеров В-Длугоніце;
 • Пршеров VI-Уєздец;
 • Пршеров VII-Чекіне;
 • Пршеров VIII-Генчлов;
 • Пршеров IX-Лиський;
 • Пршеров X-Поповіце;
 • Пршеров XI-Вінарій;
 • Пршеров XII-Жеравіце;
 • Пршеров XIII-Пенчице.

Розташування на берегах річки Бечва сприяло поділу міста на дві частини: історичну та сучасну. В останній розташовані житлові будинки, головні офіси та виробничі приміщення великих промислових підприємств. В історичній частині зосереджені основні визначні пам'ятки. Їхня значна частина розташована в районі Пршеров і-Мєсто.

Інфраструктура

У Пршерові є власний аеропорт, що забезпечує внутрішнє та міжнародне сполучення. З його допомогою встановлений зв'язок із Прагою та містами ближнього зарубіжжя, здійснюються чартерні рейси до Німеччини.

Пршеров є важливим залізничним вузлом країни, що зв'язує Прагу, Оломоуц, Остраву, Брно. Також курсують поїзди, що забезпечують сполучення з Варшавою, Будапештом, Віднем та іншими містами. У Пршерові функціонують регіональні та міжміські автобусні маршрути. Через місто прокладено автомагістралі D1 і D55. Громадський транспорт у Пршерові представлений автобусами компанії Arriva Morava.

Прибути до Пршерова з Києва можна, доїхавши автобусом до Кракова або Варшави. Далі з цих міст можна вирушити поїздом чи автобусом або здійснити переліт.

Рівень безпеки

У Пршерові, як і в інших чеських містах, безпека перебуває на високому рівні. На вулицях міста спокійно навіть у вечірній і нічний час. За дотриманням правопорядку в Пршерові постійно стежить поліція, завдяки чому забезпечують низькі показники навіть кишенькових крадіжок. Проте, перебуваючи в місті, буде не зайвим дотримуватися загальних запобіжних заходів. Варто утриматися від того, щоб носити з собою великі суми грошей, які краще залишати в сейфах готелів. Згідно з правилами, встановленими в Чехії, із собою необхідно носити закордонний паспорт.

Ціни

У Пршерові ціни встановлені на доступному рівні, якщо порівняти їх із багатьма іншими містами Європи. Переночувати в бюджетному готелі або гостьовому будинку вийде за 40€ і вище. Забронювати чотиризірковий готель на ніч вдасться за 70-110€. Ціни на м'ясні продукти (1 кг свинини або яловичини) варіюються від 8€ до 10€. Купити 1 кг овочів або фруктів вдасться за 0,5-2€. При знаходженні в Пршерові понад місяць буде вигідно придбати проїзний квиток на всі види громадського транспорту, вартість якого становить 16€. 

Структура населення

Чисельність населення Пршерова перевищує 41,5 тис. осіб. Пік його зростання припав на 1990 р. Після цього спостерігалася тенденція до поступового зниження.

Населення Пршерова має такий поділ за національним складом:

 • чехи – 88,4%;
 • словаки – 1,9%;
 • цигани – 0,2%;
 • в'єтнамці – 0,1%;
 • поляки – 0,1%.

Кількість жителів Пршерова, які заявили про приналежність до моравської національності, становить 7,1%. До Другої світової війни на території міста також проживали німці та євреї, але після її закінчення представники цих національностей практично зникли.

Культура та пам'ятки

Відомою культурною пам'яткою в місті є музей Коменського, заснований у 1930 р. і розташований у будівлі Пршеровського замку. До числа його експонатів входять археологічні знахідки, мінерали, елементи інтер'єру та інші цінності. У Пршерові функціонує муніципальна бібліотека, яка відкрита для відвідувачів.

Парки

Однією з наймальовничіших міських зон є Міхалівський парк, заснований 1904 р. Для його створення було перетворено колишній ліс. До облаштування парку долучився ландшафтний архітектор Франтішек Томаєр, який розробив відповідний проєкт.

Національний заповідник Žebračka був утворений 1949 р. з метою захисту залишків лісу, розташованого в басейні річки Бечва. На території переважають листяні дерева, є рідкісні охоронювані різновиди фауни. Заповідник користується особливою популярністю у весняний сезон, коли настає період цвітіння черемші. Площа заповідника становить 227,6 га.

Музеї та бібліотеки

Відомою культурною пам'яткою в місті є музей Коменського, заснований у 1930 р. і розташований у будівлі Пршеровського замку. До числа його експонатів входять археологічні знахідки, мінерали, елементи інтер'єру та інші цінності. У Пршерові функціонує муніципальна бібліотека, яка відкрита для відвідувачів.

Театри

У Пршерові є театр ляльок "Сокола", в якому регулярно показують вистави, призначені як для дитячої, так і для дорослої аудиторії. У теплий сезон вистави просто неба демонструють на сцені Літнього театру, який розміщують на території Пршеровського замку.

У галереї Пршерова періодично відбуваються вистави. Одним із прикладів є виступ трупи театру "Диліжанс", що демонструє музичні та танцювальні номери.

Освіта та наука

У місті розташовано два вищі навчальні заклади. Одним із них є державний Пряшівський університет, заснований 1997 р. Студенти, які навчаються в ньому, мають можливість здобути освіту за бажаною спеціальністю, обравши один із таких факультетів: філософії, менеджменту, гуманітарних і природознавчих наук, спорту, охорони здоров'я, педагогічний, православний богословський, греко-католицький богословський.

Другим вишем є приватний Університет міжнародного бізнесу ISM, де ведеться навчання на факультетах економічної та ділової етики, соціальних послуг і консультацій, міжнародного бізнесу.

Інші пам'ятки

Місцем, де зосереджено безліч історичних пам'яток міста, є Верхня площа, заповнена будинками XV ст. Найприкметнішою спорудою є Пршеровський замок із високою вежею. З її оглядового майданчика відкривається напрочуд гарний вигляд на місто. Також привертає увагу ратуша, зведена 1897 р. в стилі неоренесансу. Будівля декорована ліпниною та містить елементи модерну.

Цікавою культовою спорудою є парафіяльна церква святого Лаврентія, зведена у XVIII ст. Храм облаштовано однією навою і зведено в бароковому стилі. Біля церкви розташована статуя святого Яна Непомуцького. Також заслуговує на увагу церква святих Кирила і Мефодія, яка зазнала реконструкцій у 1898 р.: будівлю єврейської синагоги було перетворено на необарочний костел. Нині в будівлі церкви відбуваються виставки та концерти. Ще однією культовою спорудою, що запам'ятовується, вважають церкву святої Марії Магдалини, зведену в 1772 р. у стилі рококо. 

Пам'ятник ловцю мамонтів встановлений через те, що в другій половині XIX ст. у північній частині міста було виявлено рештки мамонтів і людей, які існували в кам'яному віці.

Телефони екстрених служб

 1. Єдина екстрена служба: 112
 2. Пожежна служба: 150
 3. Швидка допомога: 155
 4. Поліція: 158
 5. Посольство України в Чехії: +420 227 020 200