Завантаження...

Подгориця

Флаг Подгорицы

Прапор

Герб Подгорицы

Герб

location
42°26′28″ пн. ш. 19°15′46″ сх. д.
pin
calendar
Статус: столиця
watch
Адміністративний Центр: столична громада Подгориця
user
Площа: 108 км²
cup
Заснований у ІХ-Х ст. році
cup
Клімат: вологий субтропічний
cup
Годинний пояс: UTC+1:00, влітку UTC+2:00
cup
Населення: 150 977
cup
Телефонний код: +382 20

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 2
ЖД Вокзал та авто
ok round benefit 3
Бари та ресторани
ok round benefit 4
Житло та готелі
ok round benefit 5
Лікарні
ok round benefit 6
Міський транспорт

Подгориця

Про місто
Місцезнаходження
Територія
Інфраструктура
Рівень безпеки
Ціни
Структура населення
Культура та пам'ятки
Парки
Музеї та бібліотеки
Театри
Інші пам'ятки
Освіта та наука
Телефони екстрених служб

Подгориця – столиця Чорногорії, суворої гористої країни на Балканах. Муніципалітет Подгориці, названий на честь пагорба Гориця, що височіє над містом, є культурним, економічним та освітнім центром країни. Хоча це в жодному разі не входить до списку туристичних напрямків, тут є чарівні місця, які здивують та порадують вас.

Чорногорія знаменита своїми приголомшливими краєвидами та захоплюючим 180-кілометровим узбережжям Адріатичного моря, але столиця ніколи не користується особливою любов'ю мандрівників. Сподіваюся, ця стаття покаже вам, що є багато цікавих речей, якими можна заповнити день або два та скласти цікавий маршрут на час вашого туристичного рейсу.

Подгориця – найбільше місто Чорногорії та чинна столиця країни, а також резиденція парламенту. Тут розташовані найважливіші адміністративні, економічні та культурні установи балканської держави. Місто знаходиться на висоті 44,5 м. Його географічне розташування: 42,26° північної широти і 19,15° східної довготи.

Подгориця розташована на широкій рівнині при впаданні Зети в Морачу, приблизно за 15 км від Скадарського озера. Клімат тут середземноморський, із жарким сухим літом та м'якою зимою.

Велика кількість потоків підземних вод робить цей район відомим своєю здоровою питною водою. Річки Морача та Рибниця, які перетинають місто відповідно з півночі на південь та зі сходу на захід, становлять особливу цінність та красу природи.

Вапнякові русла річок, скельні уступи, печери та унікальні каньйони, по яких течуть чисті та прозорі річки, з великою кількістю пляжів, порогів, закрутів і вир, надовго залишаються в пам'яті відвідувача. Підгориця також оточена пишними виноградниками, які називаються Чемовсько, Лешансько та Долянсько.

Подгориця поділяється на кілька адміністративних районів, основні з яких описані нижче.

  1. Центр. Це центр міста – як історичний, так і культурний. Саме тут знаходиться більша частина інфраструктури – кафе, ресторанів, театрів та парків. Район обмежений бульваром Івана Црноєвича на півночі, бульваром святого Петра на півдні, бульваром Станка Драгоєвіча на заході та річкою Рибниця на сході.
  2. Преко Мораче. Також цей район називається "Через річку Морача" через його особливе розташування на річці. Квартал був збудований після Великої Вітчизняної Війни.
  3. Крушевац та район Вектри. Це селище, яке вважається продовженням попереднього району. Квартал тягнеться від Бульвара Революції та є адміністративним центром Чорногорії.
  4. Толоші. Це житловий район, де розташована основна частина багатоквартирних будинків. Якщо ви хочете орендувати будинок дешевше, то радимо придивитися до цього кварталу.

Подгориця має досить розвинену інфраструктуру та транспортну систему завдяки туристичній популярності місця.

Мережа доріг та автомагістралей має загальну довжину 7762 км. Це ставить Чорногорію на 41 місце у світовому рейтингу. Тут часто можна зустріти автобуси, оскільки саме цей вид транспорту є основним у місті. Головний вокзал для автобусів Подгориці знаходиться поруч із залізничним вокзалом за адресою: площа Голоотоцьких Зртава, 1. Щоб дістатися іншого краю міста, вам потрібно лише купити квиток в автокасі.

Також тут активно переміщуються поїздами. Залізниця Подгориця-Бар є основою чорногорської залізничної системи. Він має такі особливості, як віадук Мала-Рієка (найвищий залізничний віадук у світі) та тунель Созіна завдовжки 6,2 км (38 миль). Потяги InterCity (IC) сполучають Подгоріцу та Бар. Місцеві поїзди обслуговують інші маршрути.

Також у Подгориці знаходиться і найголовніший у Чорногорії аеропорт. Щодня сюди прилітають понад 50 літаків із різних країн. Тому якщо вам необхідно відправитися в рейс прямо в столицю Чорногорії, то купіть авіаквиток і вирушайте на літаку без пересадок, адже це найзручніший і найшвидший спосіб.

Загалом, Подгориця – безпечне місто для відвідування. Рівень злочинності тут досить низький, і, як туристу, вам слід турбуватися лише про дрібні крадіжки у місцях, які часто відвідують туристи. В іншому чорногорці дуже теплі та доброзичливі. Шахрайство існує у Підгориці, як і в будь-якому туристичному напрямку. Будьте пильні в місцях масового скупчення людей і намагайтеся мінімально контактувати з незнайомими та підозрілими людьми.

Подгориця дуже безпечна для подорожей, якщо ви жінка-одинак. Чорногорці дуже дружелюбні та привітні. Ви можете привернути небажану увагу вночі поруч із клубами та барами з місцевими чоловіками, тому не гуляйте на самоті поблизу цих місць. Використовуйте здоровий глузд, і ваша поїздка пройде гладко.

Середня вартість життя в Подгориці становить 671$, вона входить до 26 найдешевших міст світу, займає 6844-е місце з 9294 у нашому глобальному списку та друге місце з девёяти у Чорногорії.

Щодо харчування, то середня ціна ланчу у фастфуді складе 5$, а обід у ресторані коштуватиме 30$ на людину. Капучино у кав'ярні ви зможете купити за 1,5$, а їжу на весь день у супермаркеті на одного – за 10$.

Місцевий транспорт у Подгориці досить дешевий. Ви зможете купити прямий квиток на автобус за 1$, а на поїзд за 3$.

Оренда житла в Подгориці вважається також дешевою – тут ви можете зняти квартиру на двох у хорошому районі всього за 350$. Ніч у готель у столиці Чорногорії коштуватиме вам 30$.

Столиця Чорногорії, Подгориця – велике місто на узбережжі Адріатичного моря. Тут мешкає трохи більше 150 977 осіб, більшість його громадян живуть у міських районах, хоча у більшості міст проживає менше 20 тис. мешканців. Зі зростаючим валовим внутрішнім продуктом (ВВП) душу населення Чорногорія є досить розвиненою економікою. Але високе сприйняття корупції негативно впливає на її економічне та політичне зростання, у тому числі є серйозною перешкодою для вступу до Європейського Союзу.

У 2021 р. близько 18,04% всього населення міста були у віці від 0 до 14 років, 66 відсотків склали люди віком від 15 до 66, основну частину зайняли мешканці віком від 67 років.

У Подгориці та Чорногорії загалом місцеві жителі вільно розмовляють російською мовою, тому сміливо купуйте авіаквиток у цей чудовий туристичний регіон.

Подгориця – одне із найстаріших поселень у цій частині Балкан. Величезні природні багатства, виключно вдале геостратегічне становище та родючий ґрунт зумовили появу та розвиток поселення у ранній період доісторичної епохи. За свою довгу історію він пережив і пережив великі події та удари. Назва міста змінювалося кілька разів: від Бірзімініуму та Алата в рабовласницькій системі, дофеодальної – Рибниця, до феодальної, нашої та турецької Подгориці, до 1946 р., коли він прийняв ім'я Йосипа Броз Тіто, колишнього революціонера.

Як і більшість нинішніх балканських країн, територія, на якій розташована Підгориця, була поселенням ранніх іллірійських племен. Завдяки рідкісним античним записам вчені за допомогою сучасних археологічних досліджень сьогодні становлять мозаїку про ранню історію Подгориці. Іллірійці, у той час організовані в племена і дуже часто у взаємних конфліктах, жили первісним способом життя, спочатку займаючись скотарством, а трохи пізніше деякими іншими заняттями, як, наприклад, гірською справою. Крім певної кількості заснованих міст, сьогодні назви наших областей, рік і гір походять від іллірійців.

У 90-ті роки ХХ ст., що принесли конфлікти на території колишньої СФРЮ, також був період застою у розвитку міста, але після закінчення воєн колишній Титоград, нині Подгориця, чітко орієнтувався на європейські стандарти існування міста. Останніми роками вигляд міста Подгориця швидко змінюється. Близько 170 тис. жителів столиці, нині незалежної Чорногорії, є свідками нового підходу до архітектури, модернізації міської інфраструктури та перетворення міста на новий європейський мегаполіс.

Якщо ви хочете відпочити від міської метушні та жаркого сонця, то обов'язково загляньте в ці чудові парки, які огорнуть вас прохолодою та свіжістю.

  1. Королівський парк у Подогірці – прекрасний парк, розташований на березі річки. Він зовсім новий – побудований лише близько 15 років тому і фінансувався урядом Азербайджану. Ми приїхали сюди після поїздки з Тівата, тому що хотіли, щоб діти просто гуляли у зеленому місці, і це було гарне місце для дітей, щоб пограти. Тут знаходиться красива імперська статуя колишнього короля Чорногорії.
  2. Ректорат та університетський парк. Милий маленький парк/лужок перед цим університетом. Тут ви можете оцінити колорит архітектури і прогулятися тінистими галявинами.
  3. Парк Лісова Гориця. Гориця – це чудовий парк, що примикає до міста, і його планується повністю інтегрувати в структуру ЄС Natura 2000. Унікальні види сосен – лише одна з визначних пам'яток. Також є бігова доріжка довжиною 2,5 км та доріжки для велосипедних прогулянок. Крім того, тут ви можете насолодитися панорамним видом на місто.

Для любителів історії та стародавньої архітектури Подгориця стане чудовим місцем для подорожей. Тут зібрано величезну кількість музеїв, галерей та виставок, які варто відвідати всім, хто хоче дізнатися більше про Чорногорію.

  1. Національний Музей Чорногорії був створений у 1950 р., спочатку як центр колекціонування, а з 1961 р. він почав діяти як Музей Батьківщини. Він має дуже багаті володіння, які переконливо свідчать про важливі історичні процеси, культурні досягнення і традиційні цінності цієї галузі.
  2. За кілька десятків кілометрів від Підгориці знаходиться стародавнє місто Медун (Метеон), місцеперебування іллірійського племені лабеатів, засноване в IV ст. до н.е. Біля підніжжя Медунського акрополя стоїть будинок, де жив Марко Мільянов Попович, видатний чорногорський герой і письменник. У 1971 р. він був перетворений на Меморіальний музей, присвячений цій важливій історичній особистості.
  3. Музей Подгориці зберігає експонати, що становлять безцінну художню та історичну цінність. Він розташований у будівлі колишнього Графічного інституту, збудованого після Другої світової війни. Він включає археологічні, культурні, історичні, етнографічні та історичні колекції.

Навіть любителі мистецтва знайдуть тут розвагу за інтересами. Щоб культурно розвинутись та відчути колорит культури Підгориці, відвідайте концертний зал "Театр та спектаклі". Заснований у 1953 р. як Титоградський національний театр, Чорногорський національний театр є найвідомішим місцем у Підгориці. Розташований у самому центрі міста, неподалік парку Негоша, театр займає чільне місце на культурній сцені країни. Багато відомих і провідних національних акторів і артистів приєдналися до театру під час його створення, щоб просувати мистецтво в країні. Він включав створення численних інсценування і перформансів в різних місцях. Сьогодні Чорногорський національний театр став популярним місцем, де можна насолодитися місцевим мистецтвом та театральними виставами.

Подгориця – місто для тих, хто шукає щось незвичайне; щось нерозкрите. Поки скарби накопичуються на прибережних курортах, ви можете відкрити собі справжню Чорногорію. З запахом смаженого м'яса, що розноситься повітрям, і птахами, що пурхають його вулицями, обрамленим деревами, столиця Чорногорії має справжню індивідуальність.

  1. Насолоджуйтесь спокоєм раннього ранку в парку Негошев з видом на річку Морача. Тихий парк розташований між трьома основними річками Подгориці, тому він є гарною відправною точкою для знайомства з містом. Прогуляйтеся між соснами до кафе посеред парку, де місцеві жителі замовляють міцну каву; це дасть вам поштовх, необхідний вивчення іншого міста.
  2. Вежа з годинником стоїть високо і досі, незважаючи на жорстокі бомбардування Подгориці під час Другої світової війни. Це одна з небагатьох реліквій часів Османської імперії, тому вона є цікавим контрастом з сучасною архітектурою міста. Маючи висоту 16 метрів, він також є добрим місцем зустрічі для пообіднього напою.
  3. Собор Воскресіння Христового – сербський православний собор, на будівництво якого пішло близько 20 років. Він вражаючий і незвичайний усередині та зовні. У той час як вежі та вищі рівні виконані з мармуру з хитромудрим різьбленням, рівень землі більше схожий на кам'яну стіну стародавнього міста.
  4. Запитайте будь-кого в Подгориці, де поїсти, і він, швидше за все, вкаже вам напрямок на Під Волат. Тут ви можете насолодитися гігантською порцією злочинно дешевої, смачної балканської їжі в одному з найрейтинговіших ресторанів міста. Він знаходиться в тіні знаменитої вежі з годинником і вважається місцевими жителями закладу.

Якщо ж ви маєте бажання мігрувати до Подгориці як студент, то рекомендуємо вам придивитися до наступних вищих навчальних закладів.

  1. Середземноморський університет Подгориці було засновано 30 травня 2006 р. у Підгориці як перший приватний університет у Чорногорії. За останнє десятиліття роботи ми перетворилися на видатний вищий навчальний заклад, який реалізує свою викладацьку та наукову діяльність за допомогою дев'яти навчальних програм бакалаврату, десяти навчальних програм спеціалітету, одинадцяти програм магістратури та двох навчальних програм докторантури.
  2. Університет Чорногорії забезпечує більшу частину вищої освіти у колишній Югославії. Заснований у столиці країни Підгориці, університет було засновано у 1974 р. як Титоградський університет. Тут можна обрати спеціальність серед факультетів економіки, інженерії та права міста, а також інститути історії, сільського господарства, біологічних та медичних наук з Педагогічними коледжами у Нікішичі та Морськими дослідженнями у Которі. Зараз це найбільший ВНЗ у Чорногорії.
  1. Поліція – 122
  2. Швидка медична допомога – 124
  3. Пожежна служба – 123
  4. Посольство України у Чорногорії – +382 20 320 400