Завантаження...

hero

Первомайськ

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Первомайськ

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Первомайськ – це одне із міст Миколаївської області. Він був заснований у 1919 р. при об'єднанні трьох невеликих містечок: Голта, Богопіль та Ольвіополь. У міста немає доступу до моря, тому туристи їдуть сюди виключно, щоб помилуватися пам'ятками та перейнятися історією. Дістатися Первомайська можна кількома способами. Наприклад, можна купити квиток на автобус чи поїзд. Авіаквитки в цьому напрямі не продаються, оскільки немає аеропорту.

Спочатку, у ХVII ст., на місці цього міста було збудовано невелику оборонну фортецю. Вона мала захищати території від набігів ворогів. Там же велися важливі переговори із заморськими послами. Пізніше через фортецю почали їздити купці і проходити торгові шляхи. Багато купців селилися неподалік. Через це у тих документах ця місцевість згадувалася як містечко. Названо воно було Орликом, на честь козацького Гетьмана. Після неодноразового перерозподілу земель між Річчю Посполитою та Російською імперією усі вищезгадані міста опинилися під впливом однієї держави.

Тут було прокладено одну з перших залізниць в Україні. Паротяги возили прості вагони до Одеси та назад. Зараз їх замінили сучасні Інтерсіті. Вартість квитка до Первомайська ви можете переглянути онлайн за допомогою сервісу SkyBooking. На нашому сайті ви знайдете не тільки розклад автобусів та поїздів, але й зможете купити автобусний квиток, залізничний квиток та авіаквитки онлайн. Майбутні пасажири можуть вибрати місце у вагоні поїзда, Інтерсіті чи салоні літака.

Розташування

Первомайськ розташований у північно-західній частині Миколаївської області. До нього легко дістатися як автобусом, так і користуючись послугами Укрзалізниці. Не обов'язково заздалегідь їздити до кас. Ви можете купити квиток на автобус або залізничний квиток онлайн на нашому сайті skybooking.ua. Це швидко та зручно, адже він доступний з будь-якого гаджета. Вартість квитка вказана в описі рейсів, так що ви зможете підібрати найкращий для вас варіант. У нас є квитки на будь-який вид транспорту, майбутній пасажир може вибрати та купити квиток на літак, поїзд чи автобус.

Ландшафт міста досить різноманітний. У рельєфі зустрічаються пагорби та невеликі долини. У флорі можна побачити чіткий перехід від степової зони до лісостепової. Оскільки Первомайськ знаходиться у місці злиття двох річок (Південний Буг і Синюха), то досить великі водні площі. Річки мають численні притоки. Не дивно, що саме воду тут використовують для вироблення електроенергії.

Також на околицях міста великі поклади кварцу, граніту та глини, що сприяє розвитку промисловості.

Територія

Первомайськ є адміністративним центром однойменного району та міської громади. За кількістю населення посідає друге місце в області. Територіально поділено на три основні райони:

 1. Голта.
 2. Ольвіополь.
 3. Богопіль.

Їхні умовні кордони відповідають містам, які об'єднали раніше. Загальна площа складає 25,14 км2. Середня висота над рівнем моря становить близько 100 м. У рельєфі явно проглядається нахил у південно-східному напрямку. Це особливо помітно під час сильних опадів. Коли вся вода стікається до районів, які знаходяться нижче.

Інфраструктура

Як уже було сказано, у місті є залізнична станція. Також є один автовокзал. Переглянути розклад транспорту ви можете на місці або онлайн за допомогою сервісу SkyBooking чи на офіційному сайті Укрзалізниці. Рейси відправляються щодня у різних напрямках. Також ви можете купити квиток на автобус або залізничний поїзд онлайн. Аеропорту поблизу немає. Як правило, туристи дістаються Львова чи Києва і там сідають на літак. Попри велику кількість рік, Первомайськ – не портове місто. Він знаходиться надто далеко від моря, щоб приймати судна. Однак це важливий пункт, через який проходить декілька торговельних автошляхів.

Містом прямує кілька автобусних маршрутів, тролейбуси та невеликі маршрутки. Трамвайних колій не передбачено. Є кілька телефонних вишок, які забезпечують гарний мобільний зв'язок по всьому місту.

Рівень безпеки

Не можна сказати, що рівень злочинності у цьому регіоні перевищує середні показники по всій Україні. Великі злочини тут скоюються вкрай рідко. У будь-якому випадку, перш ніж планувати поїздку, потрібно вибирати перевірених людей чи готелі для пошуку житла. Це стосується й вибору транспорту. Краще купити автобусний квиток онлайн у офіційного перевізника або його представника, ніж добиратися попуткою з незнайомим водієм.

Якщо ви хочете детальніше вивчити ситуацію в обраному вами районі, то краще поспілкуватися з місцевими жителями. Також не варто забувати про правила особистої безпеки.

Ціни

Первомайськ не вважається курортним містом. Тож тут немає сезонності цін на житло. Вартість продуктів така сама, як і по всій території України. У той же час, варто відзначити, що південні області славляться достатком фруктів у літній період. Тож улітку їх можна купити дешевше на місцевому ринку, ніж у супермаркеті.

У місті є кілька супермаркетів найпоширеніших торгових мереж. Ціни там однакові у всіх містах. Ви завжди можете поїхати за покупками туди. Або ж дізнайтеся у сусідів, де нижчі ціни та висока якість товарів. Як правило, у кожному районі є певні точки, де ціни на порядок нижчі.

Структура населення

Загальна кількість населення становить близько 62 тис. осіб. Найбільші показники було зафіксовано у 1989 р. Тоді у місті проживало понад 80 тис. громадян. З того часу чисельність з кожним роком ставала дедалі меншою. Проте економіка та промисловість у місті продовжували розвиватися. Національна структура населення мало змінилася з тих часів. 85% становлять українці. Інші 15% – це росіяни, молдавани, білоруси та інші. Внаслідок внутрішньої міграції кількість українців продовжує зростати. Такі дані досить поширені у цих регіонах.

Серед місцевих жителів переважають люди середнього та похилого віку. Молоде населення дедалі частіше виїжджає до більших міст, вступають до різних вишів і не хочуть повертатися. Проте у Первомайську працюють і свої навчальні заклади. Водночас, така демографічна ситуація спостерігається в багатьох містах України.

Культура та пам'ятки

У місті приділяють достатньо уваги розвитку культури. Працюють кілька музичних шкіл, мистецька школа, різноманітні спортивні секції. Туди можна записати будь-яку дитину без конкурсів та відборів. Головне, щоб у потрібній віковій групі було вільне місце. Є кілька палаців культури, де часто відбуваються концерти та різноманітні фестивалі.

Окрім відомих пам'яток, є й невеликі пам'ятники, про які розповідають містяни. Оскільки у цьому місті проживало багато історичних особистостей, то місцеві жителі відносять до культурної спадщини будинку або вулиці, у яких вони мешкали.

У Первомайську є власний телеканал "Твій Всесвіт". Там висвітлюють усі місцеві події. Також є кілька радіохвиль. Серед газетних видавництв є не лише новинні чи розважальні, а й рекламно-інформаційні. Останнім часом сильно розвиваються інтернет-видавництва. Одне було запущено ще 2019 р. під назвою "Гард.City".

Парки

Найзначнішою зеленою зоною біля Первомайська став заказник Острів Довгий. Його загальна площа складає 6 га. Основна мета – зберегти неогенові кристалічні відшарування. Знаходиться він прямо посеред річки Південний Буг.

Не менш популярний і ландшафтний парк "Гранітно-степове Побужжя". Він знаходиться у південній частині Первомайська та простягається аж до Олександрівки (село в сусідньому районі). Площа парку займає 6267 га. Тут зростає понад 900 видів рослин. Деякі з них досить рідкісні, 26 занесені до Червоної книги України. Також тут можна зустріти велику різноманітність комах та невеликих тварин.

Музеї та бібліотеки

Серед музеїв найбільшою популярністю у Первомайську користується одна з філій Центрального музею Збройних Сил України. Тут розташовано головний офіс музею Ракетних військ стратегічного призначення. Головна будівля знаходиться у Києві. Заснований він був у 1995 р. Серед експонатів можна побачити моделі військової техніки української армії у різні роки.

Також є музей, присвячений партизанському руху за часів Другої світової війни. Він також є лише філією. Належить обласному краєзнавчому музею. Його експозиція невелика, але дуже інформаційна та пізнавальна.

Театри

З 1920 по 1930 рр. у Первомайську працював пересувний театр. Його трупа складалася із 22 осіб. Вони мали приголомшливий успіх, тож незабаром перебралися ближче до столиці. Нині всі спектаклі проводять у будинках культури. Можна потрапити як на спектакль із професійними акторами, так і на виставу дитячого театрального гуртка. Окремого приміщення для театру немає. Проте є кінотеатр. Він невеликий. У ньому поки що лише одна зала. Транслюються усі популярні фільми, які з'являються у прокаті. Подивитися всю афішу можна у вестибюлі або на їхньому офіційному сайті.

Освіта та наука

У Першотравневому є кілька філій вищих навчальних закладів. Найпопулярнішим серед абітурієнтів є політехнічний інститут Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова. Його головний корпус знаходиться у Миколаєві, оскільки саме там проходила більша частина розвитку цієї галузі. У Першотравенській філії здобувають як інженерні, так і гуманітарні спеціальності.

Також тут є медичний коледж. Він був заснований у 1927 р. Спочатку це були невеликі курси для медсестер, які проводились за місцевого технікуму. Коли для занять виділили окреме приміщення, його назвали спеціалізованою медичною профшколою. За кілька років навчальному закладу надали статус технікуму. Лише 2008 р. він став називатися медичним коледжем. Випускники отримують одну із трьох запропонованих спеціальностей: лікувальну, акушерську чи сестринську. Кожен факультет має окремий конкурс на вступ.

Інші пам'ятки

Серед визначних пам'яток більшість займають культові будівлі. Здебільшого це православні храми.

 1. Найстарішою із них вважається Покровська церква. Вона була збудована у 1805 р. на території міста Богополь. У її зовнішньому вигляді переважають елементи класицизму. Поруч із храмом стоїть дзвіниця. Її прибудували 1839 р. Донині ці будівлі майже не змінилися, хоча кілька разів реставрувалися.
 2. Свято-Варварівська церква – наймолодша у місті. Її збудували 2005 р. на місці старої дерев'яної козацької церкви, яка була зруйнована ще 1967 р.
 3. Свято-Михайлівську церкву будували десять років. Вона більша, ніж дві попередні. Виконана у строгому стилі. Будівля має рівну прямокутну форму, а в центрі видніється висока вежа із дзвіницею.
 4. Свято-Миколаївська церква була повністю зруйнована у 1944 р. Тому її початковий зовнішній вигляд не зберігся. У стилі новозбудованої будівлі переважають м'які лінії, багато округлих форм. Це найбільший храм міста.

Телефони екстрених служб

 1. Пожежна служба: 101
 2. Поліція: 102
 3. Швидка медична допомога: 103
 4. Аварійна газова служба: 104