Завантаження...

Нью-Делі

Герб Индии

Герб

location
28°61′ пн. ш. 77°20′ сх. д.
calendar
Статус: столиця
watch
Адміністративний Центр: район Нью-Делі
user
Площа: 42,7 км²
cup
Заснований у 1911 році
cup
Клімат: спекотний напівзасушливий
cup
Годинний пояс: UTC+5:30
cup
Населення: 3 431 336
cup
Телефонний код: +91 11

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
ok round benefit 2
ЖД Вокзал та авто
ok round benefit 3
Бари та ресторани
ok round benefit 4
Житло та готелі
ok round benefit 5
Лікарні
ok round benefit 6
Міський транспорт

Нью-Делі

Про місто
Місцезнаходження
Територія
Інфраструктура
Рівень безпеки
Ціни
Структура населення
Культура та пам'ятки
Парки
Музеї та бібліотеки
Театри
Інші пам'ятки
Освіта та наука
Телефони екстрених служб

Нью-Делі – індійський колорит та багата культура

Столиця Індії Нью-Делі вважається, мабуть, однією з найколоритніших у світі. Найкрасивіша архітектура, безліч пам'яток, урядові резиденції – яскраве сучасне місто зі своєю історією викликає захоплення і змушує закохатися навіть досвідчених мандрівників. Провідчувати це зможете самотужки, придбавши квиток до Нью-Делі за допомогою сервіса SkyBooking.

Європейський підхід, який використовувався свого часу для будівництва, дозволив зробити міську інфраструктуру максимально зрозумілою у використанні та звичною для сучасного туриста. У поєднанні з місцевим колоритом та самобутністю місто вражає незвичайністю та красою, підкорюючи вже з перших хвилин перебування у ньому. Скласти маршрут без пересадок можна за допомогою нашого віртуального сервісу.

Незнайома заворожуюча культура не схожа ні на яку у світі. Вивчити її приїжджають із різних країн світу. Забронювати квиток на літак до Нью-Делі можна на нашому сайті. Зручний онлайн-сервіс передбачає фільтри для пошуку квитків за необхідними параметрами.

Нью-Делі – це яскраві деталі, привітні та усміхнені місцеві жителі, спекотний клімат, пальми та індійські елементи усюди. Зведена повністю із старовинних руїн міста Делі, сучасна столиця Індії набула свого вигляду завдяки британським архітекторам, які привнесли до неї європейську архітектуру та зелені алеї.

Нью-Делі є районом міста Делі. Столиця Індії Нью-Делі розташована у північній частині країни, на рівнині Індо-Гангська. Місто схильне до землетрусів через розташування в сейсмічно активній зоні.

Клімат у місті посушливий, влітку температура сягає +40ºС. У Делі клімат є семіаридним, у літній та зимовий періоди відзначається великий перепад температур. Затяжне літо починається на початку квітня, триває до жовтня. У середині літа починаються тропічні вітри. Зима коротка, як правило, приходить у листопаді та триває до січня, а після вже починається потепління. Середньорічна температура становить +25ºС. Найбільше дощів припадає на липень та серпень.

У Нью-Делі є такі водоймища:

  • Naini Lake;
  • Death Valley;
  • Sanajay Lake;
  • Bhalswa Horseshoe Lake;
  • Bhardwaj Lake.

У середньому випадає приблизно 714 мм опадів на рік. Найбільше їх також припадає на липень та серпень, коли йдуть рясні дощі.

Місто здебільшого сплановане британським архітектором Едвіном Лаченсоном. Адміністративний центр міста, за задумом, мав будуватися в імперських традиціях Англії. Столицю Індії будували навколо двох центральних частин – перед фортецею Раджпатхом та Джанпатхом.

Центральною частиною міста є Палац президента Раштрапаті-Бхаван, який знаходиться на височині Райзіна-Хілл. Навколо нього знаходиться секретаріат із міністерствами країни.

Столиця Нью-Делі розташована у метрополії міста Делі. Сучасна офіційна столиця Нью-Делі була відкрита у 1931 р.

У столиці Індії досить розвинені туристична та транспортна інфраструктури. Міський транспорт представлений такими видами:

  • автобус;
  • метро;
  • електрички;
  • авторикші.

Найбільш популярним транспортом є автобуси, на них припадає більше половини пасажирських міських перевезень.

Метрополітен Делі сполучає центр міста з містами-супутниками, швидкісний поїзд – зручний варіант швидко дістатися до місця призначення. Знаходиться швидкісна залізнична система метро під керівництвом компанії Delhi Metro Rail Corporation Limited. Метрополітен Делі знаходиться на восьмому місці за довжиною та на вісімнадцятому по пасажиропотоку серед усіх метро у світі. У мережі делійського метрополітену вісім звичайних та одна швидкісна лінія, на якій можна дістатися аеропорту. Знаходиться аеровокзал в окрузі Паламу, за 15 км від залізничної станції Нью-Делі та за 16 км від центру столиці. Також він називається Міжнародний аеропорт ім. Індіри Ганді.

Прямий рейс до Нью-Делі можна знайти на нашому сайті.

Авторікші – популярний транспорт для переміщення містом, особливо на невеликі відстані. Являє собою триколісний веломобіль, вміщує до двох-трьох пасажирів і одного водія.

У столиці Індії відзначається досить низький рівень злочинності, найпопулярнішим порушенням закону є шахрайство. Туристів у місті поважають, за порядком стежить місцева поліція. У Нью-Делі, на відміну від інших районів, менш поширене жебрацтво, проте воно все ж таки є. Також у столиці немає трущоб, які вважаються небезпечними в Індії. Але не варто в темний час доби ходити на самоті безлюдними місцями.

Рекомендується залишати цінні речі в сейфах, а документи та гроші ретельно ховати у сумку. Не варто погоджуватися на наполегливі пропозиції від незнайомців провести екскурсію.

У столиці Індії ціни трохи нижчі за звичні європейські. На популярні продукти вони приблизно такі:

  • вода (0,33 л) – 0,20$
  • хліб – 0,48$
  • молоко – 0,70$
  • яйця – 1,00-1,10$
  • сир –  4,30$
  • яблука –  2,00$
  • апельсини –  0,95$
  • банани –  0,70$
  • картопля – 0,33$
  • помідори – 0,57$
  • огірки –  0,31$

Харчуватись у недорогому закладі вийде приблизно за 3-4$ за обід, у ресторані середнього рівня ціна обіду буде приблизно 18-20$ за двох, у МакДональдсі – 3-4$.

Вартість проживання в готелі в середньому складає 15-18$ за ніч, у п'ятизірковому готелі – від 50$, у хостелі – від 5-7$ за одну ніч. Орендувати квартиру можна за 220$ у центрі міста і за 120$ –  за межами центральної частини.

Одяг та взуття можна придбати за такими розцінками:

  • брендова сукня та фірмові джинси – від 30$
  • футболка – 5-10$
  • взуття – 30-40$

Дешевше купити одяг можна, відвідавши місцеві ринки.

Населення Нью-Делі складає 3 431 336 осіб, щільність– 715 осіб/км2. У столиці мешкає більше чоловіків, ніж жінок. Понад 80% населення є грамотними. Основна релігія – індуїзм. Серед інших релігій є мусульманство, сикхізм, джайнізм, християнство, буддизм. Основною мовою є хінді. Також популярні англійська та урду. Хінді використовується більше в розмовній мові, а в письмовій – англійська. Існують також такі лінгвістичні групи:

  • майтхілі;
  • каннада;
  • телугу;
  • маратхі;
  • бенгальська.

Делі є другим за величиною містом в Індії після Мумбая. Місто вважається багатонаціональним. Тут навчається багато студентів з інших регіонів країни, тому в місті популярні різні діалекти.

У 2000-х роках населення Делі зросло за рахунок еміграції. На сьогодні у цьому індійському місті відзначається найвищий приріст населення серед усіх міст світу. Влада стурбована питанням перенаселення міста, що створює економічні проблеми. До столиці у пошуках кращого життя з'їжджаються жителі неблагополучних районів, у тому числі з нетрів, а також менш розвинених міст.

Нью-Делі має одну з найколоритніших культур у світі. Індія – це яскрава та своєрідна країна, що неодмінно відображається у її культурних звичаях та  традиціях. Особливо популярними у столиці є свята, серед яких День Республіки, День незалежності Індії, а також релігійні святкування. Відзначають їх у столиці з розмахом, одягаючи національні костюми, супроводжуючи все танцями, піснями та громадськими веселощами.

Культурна різноманітність та військова міць Індії демонструються на параді на День Республіки.

Особливо популярні у столиці такі культурні події, як фестивалі, під час яких показуються різні вистави та шоу. Особливо відомі фестивалі: Холі, фестиваль світла, Лохрі. Холі проводиться щорічно навесні, його суть полягає у використанні фарб, якими прийнято стріляти один в одного, відзначаючи прихід теплої пори року. Тривалість фестивалю – 2-3 дні. Також свято супроводжується приготуванням напою "тандай" та використанням традиційних індійських інструментів.

У Нью-Делі також знаходиться найбільший у країні Національний індійський музей, в якому можна ближче познайомитися з культурою країни.

У столиці безліч цікавих колоритних парків, у яких можна активно чи спокійно провести дозвілля на природі. Найбільш відомі такі:

  1. Акшардхам – відвідувачі цього парку можуть побачити традиційну індійську архітектуру, доглянуті алеї та пальми, газони та клумби. Ідеальне місце для того, щоб насолодитися красивими краєвидами та отримати естетичне задоволення.
  2. Lodhi Garden – чудове місце, щоб провести час із сім'єю, зайнятися спортом, споглядати озеро, гарних птахів та кажанів. На території є карти парку, безкоштовні обладнані туалети, у місцевих торговців тут можна купити солодкі фрукти і подивитися, як практикують йогу.
  3. Mughal Garden – найкрасивіша природна визначна пам'ятка з великою облагородженою клумбою на території з яскравими квітами, всередині клумби розташований фонтан та обладнані до нього доріжки та сходи. Також у парку безліч подібних фонтанів, фігурних дерев та красивих рослин. Цей парк вважається Могольським садом Президентського палацу.

У столиці чимало музеїв та бібліотек, що відчиняють свої двері для відвідувачів. Найбільш популярні:

  1. Бібліотека Неру Меморіал Музеум. Це два в одному – музей та бібліотека, розташовані у Нью-Делі, що знаходяться на території резиденції першого прем'єр-міністра країни. Установа має автономію та заступництво Міністерства культури країни. У колекції музею-бібліотеки книги, дисертації, звіти, журнали та газети, що використовуються для науково-дослідних робіт.
  2. Бібліотека Нешнел Ганді Музеум енд – є національним музеєм ім. Махатма Ганді. У ньому представлені речі Ганді, які були на ньому в момент його вбивства, а також безліч особистих речей, серед яких гравюри індійського політичного діяча. При музеї також є бібліотека, де зібрані його роботи і яка одночасно є виставкою. Музей було відкрито 1961 р.

Індійські театри – це особливий вид мистецтва. Театральні постановки проводяться як у спеціально призначених для цього установах, так і на вулицях міста під час святкувань та фестивалів. Відомі театри:

  1. Little Theatre Group Auditorium – невеликий театр, в якому організовуються постановки в основному акторів-початківців. Квитки можна придбати в касах театру чи онлайн.
  2. OddBird Theatre – тут проводяться спектаклі у національному стилі, а також невеликі театральні п'єси та постановки. Хороше місце для того, щоб культурно провести час та більше вивчити цікаву індійську культуру.

У Нью-Делі багато цікавих місць, які дозволять отримати яскраві враження. Популярними пам'ятками є:

  1. Храм Лотоса Бахаї – релігійна пам'ятка, будівля у вигляді лотоса. Біля храму чиста доглянута територія з пальмами та клумбами. Всередині храму зали для піснеспівів та релігійних служінь.
  2. Кутб-Мінар – популярна серед туристів архітектурна споруда. Навколо красиві облагороджені газони, індійські архітектурні споруди дозволять зробити фото, що запам'ятовуються.
  3. Red Fort – стародавня споруда з величною архітектурою, що є культурно-історичною пам'яткою.
  4. India Gate – індійська арка з красивим традиційним оформленням, є також найпопулярнішим місцем серед туристів. На території також можна неквапом прогулятися, насолоджуючись атмосферою індійської столиці.
  5. ISKCON Temple Delhi – храм відомого індійського руху Харе Крішна. Великий релігійний заклад, відвідавши який можна ближче познайомитися з культурою Індії.

У столиці є популярні навчальні заклади, здобувати освіту до яких з'їжджаються студенти з усієї країни. Особливо популярними є такі напрями, як медицина, економіка, торгівля. Відомі навчальні заклади столиці:

  1. Університет Джавахарлала Неру – у закладі можна здобути ступінь бакалавра, магістра, професора, доктора наук.
  2. Джамія Мілліа Ісламський університет – державний університет, в якому пропонуються для навчання такі предмети: архітектура, економіка, педагогіка, стоматологія, інженерія, гуманітарні науки, соціологія, юриспруденція.
  3. Indira Gandhi Делі Технічний університет для жінок – державний навчальний заклад, рік заснування – 1998. Тут проводиться навчання за напрямами інженерії та зв'язку, інформаційних технологій, гуманітарних наук, лінгвістики, механіки.
  4. Індійський інститут медицини – заснований у 1956 р., напрями навчання: кардіологія, стоматологія, токсикологія, психіатрія, неврологія, офтальмологія, травматологія, хірургія, дерматологія та багато інших.
  1. Швидка – 102
  2. Поліція – 100
  3. Пожежна служба – 101
  4. Екстрені питання – +91 81 3030 0551