Завантаження...

hero

Найробі

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Найробі

Республіка Кенія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Столиця африканського сафарі, найбільше і найяскравіше місто Східної Африки, столиця Кенії, все це про Найробі – місто контрастів, де хмарочоси і заможні житлові комплекси сусідять із звичайними п'ятиповерхівками, а численні національні парки пропонують таку різноманітність тварин і пригод, що вражень та емоцій від поїздки вистачить не на один місяць.

Плануючи поїздку до Найробі, варто неодмінно внести до свого to-do-list:

  1. Погодувати жирафів у Giraffe Centre. Тварини тут не бояться людей та із задоволенням беруть частування з рук. Щоб пригостити найвищу тварину планети, потрібно піднятися на спеціальну башту, де можна ще обійняти і погладити жирафа, який підійшов.
  2. Відправитися на ковзанку в Panari Sky Centre. Так-так, у самому центрі Африки можна покататися на ковзанах, зіграти в хокей, а потім – перекусити та придбати милий сувенір на згадку про Найробі.
  3. Відвідати Національний парк "Ворота пекла". Тут знаходиться культурний центр масаї, де можна познайомитися з їхніми звичаями, є красиві природні об'єкти, які послужать "фоном" для безлічі фото, а природа настільки різноманітна, що для знайомства з нею доведеться використовувати велосипед або мотоцикл.
  4. Помилуватися панорамою, що відкривається з Ngong Hills. Дивовижний вид на місто та зелену долину, що йде за горизонт, червоні піски та обриси Кіліманджаро. Панорама, яка відкривається із цього оглядового майданчика, просто захоплює подих.
  5. Спробувати екзотичну національну кухню у місцевих ресторанах. Для приготування страв використовують м'ясо не тільки домашніх тварин. У меню можна знайти алігатора, антилопу та страуса.

Маршрутів у Найробі без пересадок ви не знайдете. Однак за допомогою SkyBooking можна підібрати найвигідніші пропозиції щодо авіаквитків на конкретні дати. Система автоматично відсортує актуальні варіанти в залежності від цінової категорії та допоможе спланувати складний маршрут. Все, що вам потрібно – вказати пункт і дату відправлення.

Розташування

Столиця Кенії розташована в центрі країни, між містами Момбаса та Кампала, неподалік східного краю рифтової долини, через що тут відбуваються невеликі землетруси.
Місто перетинає річка Найробі, а на півночі знаходиться ліс Карура.

Клімат тут досить м'який і належить до субтропічного високогірного. Найтеплішим місяцем є березень, а найхолодніше у липні.

Чітко виражені два вологі сезони: листопад-грудень і квітень-травень, а в липні-серпні опадів випадає найменше.

Територія

Територіальний поділ Найробі виконано наступним чином:

  1. Виборчі округи: Стерехе, Макадара, Касарані, Камукунжі, Лангата, Дагоретті, Вестлендс, Ембакасі.
  2. Багаті передмістя: Карен, Лавінгтон, Хайрідж.
  3. Бідні райони: Дандора, Каріокор, Каріобанги, Хурума.

Основні адміністративні одиниці Найробі – Центральний, Дагоретті, Вестлендс, Касарані, Кібера, Ембакасі, Макадара, Пумвані.

Найбільш привабливим для мандрівників вважається Карен, де розташовані ресторани та готелі, а от у Істлей та Кіберу краще не заходити.

Інфраструктура

Система громадського транспорту Найробі розвинена досить добре. Найбільшою популярністю користуються матату. Це невеликі автобуси, розраховані на 14-24 пасажири та курсують основними міськими маршрутами, і в приміські райони.

Також зростає популярність автобусів. Нині містом їздять автобуси трьох компаній, а ще кілька менших перевізників займаються організацією міжміського сполучення.

Залізничне сполучення у столиці представлене однією лінією, що з'єднує Кампалу та Момбасу. Тут курсують пасажирські нічні поїзди, проте переважно залізнична гілка використовується для вантажоперевезень.

Таксі – не така дешева послуга, як автобус чи матату, проте поїздка на таксі є безпечнішою та комфортнішою. Машини можна знайти на стоянках біля готелів, торгових комплексів та у центрі столиці.

Повітряне сполучення у Найробі здійснюється з аеропорту ім. Джомо Кеніати. Тут приземляються прямі рейси з Азії та Європи, а аеропорт Вілсон приймає літаки, що курсують усередині країни.

Рівень безпеки

Рівень безпеки у Найробі дещо знизився за останні роки. Мандрівникам рекомендовано вибирати для проживання центральні райони та не залишати будинок у темний час доби.

Більшість готелів мають власну службу безпеки, тому при виборі варто поцікавитись її наявністю. Оскільки у столиці досить поширені крадіжки, великі суми грошей та цінності краще залишати у сейфі та не афішувати свій достаток перед незнайомцями. Також потрібно бути готовим до того, що під час прогулянок вулицями траплятимуться жебраки.

У бідні райони туристам краще не ходити, проте, якщо дуже хочеться, потрібно найняти досвідченого гіда, який допоможе уникнути неприємних ситуацій. Крім того, місцеві дуже не люблять, коли їх фотографують. Перед тим як зробити знімок, краще запитати дозволу.

Під час поїздок по заповідниках та сафарі необхідно користуватися захисними кремами та головними уборами, а також одягати високе взуття. Це допоможе захиститися від комах та палючого сонця. Овочі та фрукти потрібно ретельно мити та вживати у їжу тільки без шкірки.

Ціни

Ціни в Найробі трохи вищі за звичні нам, тому, плануючи поїздку, потрібно передбачити додаткові витрати.

Вечеря на двох у ресторані коштуватиме 35$, а ціни в супермаркетах варіюються від 0,48$ за хліб до 26$ – за 1 кг ковбаси. Вартість варіантів для проживання виглядає таким чином:

  • апартаменти з 1 спальнею в центрі – 392$
  • вартість 1 м2 в центрі – 3300$
  • номер у готелі (залежно від "зірковості") – від 19$
  • кімната в будинку із загальною вітальнею – від 600$

Структура населення

Чисельність населення Найробі станом на 2022 р. оцінюють у 3-4 млн осіб. Дані статистики можуть бути некоректними через наявність нетрів величезної площі, де важко провести оцінку.

Переважна більшість жителів міста – представники місцевих народностей, які розмовляють на суахілі. Серед представників інших етносів – вихідці з Індостану і арабських країн та європейці (нащадки колонізаторів).

Офіційних мов дві – англійська і суахілі. Столиця є центром католицької архієпархії Найробі. Також тут проживають віряни Англіканської Церкви, баптисти, адвентисти та п'ятдесятники.

Культура та пам'ятки

Столицю Кенії вважають основним культурним хабом Східної Африки, тому тут знайдуть чим зайнятися шанувальники різних видів дозвілля.

Головна "фішка" міста, звичайно, – сафарі та відвідування національних парків. Один із них розташований у межах міста і пропонує не тільки спостереження за тваринами, але також відвідування зоопарку та реабілітаційного центру для слоненят, Центру жирафів та багато іншого.

Для любителів історії в Найробі працює кілька музеїв, де, окрім основних, часто проходять цікаві тимчасові експозиції та виставки, а арт-галереї напевно зацікавлять поціновувачів африканського мистецтва.

Серед інших цікавих локацій – мавзолей першого президента Кенії, вулкан Лонгонот, що заснув, традиційні села, де часто проходять різноманітні заходи з музикою, танцями та місцевими частуваннями. А для тих, хто не встиг витратити сили під час знайомства з визначними пам'ятками, увечері відчиняють свої двері численні нічні клуби, в яких можна добре провести час у приємній компанії.

Парки

Найвідоміший парк столиці – це, звичайно, Національний парк Найробі, розташований у межах міста. Тут проживає понад 400 видів тварин, а можна пересуватись або пішки у супроводі гіда, або на спеціальних авто.

Є в столиці й інші природні зони, де можна розслабитися та відпочити після цікавої екскурсії, провести уїк-енд або зайнятися активними видами спорту. Так, поруч із діловим районом розташований парк Ухуру зі штучним озером та спортмайданчиком, є дендрарій, кілька садів зі спокійними куточками та тінистими алеями.

Музеї та бібліотеки

  1. Національний музей Найробі. У колекції зберігаються експонати, що розповідають про історію країни, її флору і фауну, можна дізнатися про походження людини та її еволюцію, а на території знаходиться дуже атмосферний ресторан та чарівний ботанічний сад.
  2. Залізничний музей Найробі має досить цікаві експонати, які розповідають відвідувачам історію розвитку залізниці у Кенії. Тут можна побачити паровози та рухомий склад, подивитися фотографії з будівництва та робочі журнали, креслення, карти та багато іншого.
  3. Музей Карен Бліксен. Авторка твору "З Африки" жила в цьому будинку 14 років, керувала кавовою плантацією, а сьогодні музей зберігає меблі знаменитої письменниці, предмети побуту, фотографії та книги.

Театри

Театри у столиці Кенії дещо відрізняються від звичних нам. У Kenya National Theatre проходять класичні спектаклі та вистави, мюзикли, проте інші заклади подібного типу є майданчиком для музичних та танцювальних заходів, фаєр-шоу та інших видовищних культурних подій.

Освіта та наука

  1. University of Nairobi – найбільший виш Кенії, що складається з шести коледжів, які здійснюють підготовку фахівців у галузі архітектури, медицини, педагогіки, бізнесу, біологічних та ветеринарних наук.
  2. Kenyatta University має кампуси по всій країні та приймає іноземних студентів на міжнародні програми бакалаврату у сферах гуманітарних наук, педагогіки, бізнесу, гостинності та туризму тощо.

Інші пам'ятки

У сенсі визначних пам'яток Найробі не відрізняється особливою популярністю серед туристів, адже їдуть сюди переважно через сафарі, проте є кілька цікавих локацій.

  1. Kazuri Beads Factory. Для тих, хто шукає оригінальні подарунки на згадку про Кенію, ця фабрика є ідеальним місцем. Тут можна познайомитися з ручним процесом виготовлення намистин для прикрас, придбати вироби місцевих майстринь і просто добре провести час.
  2. Great Rift Valley. Долина розташована на околицях Найробі і є одним із найбільш вражаючих місць у світі. Тут розташовано близько 20 активних вулканів, і наполовину діючих, в лужних озерах проживає близько 4 млн фламінго, а пейзажі зачаровують.
  3. Етносело Бомас-оф-Кенія. Тут можна подивитися традиційні танці та послухати музику, дізнатися більше про культуру, мистецтво й життя кенійських племен та зробити безліч цікавих фото на тлі традиційних садиб – бомів.

Телефони екстрених служб

  1. Єдиний телефон екстрених служб: 999
  2. Федерація туризма Кенії: +2604 730; 505 614
  3. Аеропорт Джомо Кеніата: +254 02 822 111