Міжнародний аеропорт ім. Джомо Кеніати (Jomo Kenyatta International Airport) – повітряний центр спільного базування. Він обслуговує цивільні авіарейси Найробі – головного міста й столиці Кенії. Цей авіаканал отримав свою назву на честь Джомо Кеніати – прем'єр-міністра й першого президента даної держави.
Це головні повітряні ворота Кенії, через які в країну потрапляють всі іноземці та туристи. Щорічно авіапорт обслуговує декілька мільйонів осіб. Наприклад, 2011 року його клієнтами стали більше 5 млн пасажирів, сьогодні даний порт знаходиться на 9-му місці по завантаженості серед усіх африканських аеропортів. Це великий транспортний вузол, що повністю відповідає всім сучасним стандартам і вимогам. Він є хабом для національної транспортної компанії Kenya Airlines, а також недорогого перевізника Fly540. Крім того, в даному авіапорту обслуговують такі компанії, як Jeju airlines, Wright Air Service, Precisionair, Qatar Airways, Jambojet, Egypt Air, Five forty aviation, Uganda Airlines та інші.
Щодня здійснюються прямі рейси в Ентеббе, Хартум, Лусаку, Кісуму, Момбаса, Ламу, Мороні, Лондон, Амстердам, Каїр, Доху, Елдорет, Лагос, Хараре, Кісоні, Кейптаун та ін. Даний аеропорт з'єднує столицю Кенії з п'ятдесятьма містами у різних країнах світу. Також відбуваються сезонні польоти до Бейруту та Кіталі.
Щоб купити квиток в бажаному напрямку, варто звернутися в одну з авіакас Найробі, або в касу аеропорту. Більш зручний спосіб придбання авіаквитків – замовлення їх через Інтернет. Це можна зробити через веб-сайт авіапорту, або сайти перевізників. Найзручніше перевіряти актуальність рейсів, порівнювати ціни (обираючи найдешевший варіант) та купувати квитки на літак через наш сервіс SkyBooking. Ми зібрали разом всі доступні варіанти трансферу та зробили пошук квитків максимально зручним і простим.
Аеропорт ім. Кеніати займається не лише пасажирськими, але й вантажними авіаперевезеннями. Він приймає та відправляє літаки таких транспортних компаній, як Astral Aviation, British Airways World Cargo, Egypt Air Cargo, Qatar Airways Cargo, Saudia Cargo, Turkish Airlines Cargo, Etihad Crystal Cargo, Cargolux та інших.
Пасажири, що очікують на рейс або щойно зійшли з трапа літака, не відчувають дискомфорт, оскільки для них працюють такі сервіси та служби аеропорту:
- кілька банкоматів різних банків;
- обмінні пункти;
- великий магазин Дьюті Фрі, де можна купити не тільки продукти чи сувеніри, але й безліч інших товарів;
- кафе і точки з продажу фастфуду, де можливо перекусити європейськими та місцевими ласощами, а також попити чаю, кави чи придбати пляшку газованої води;
- Інтернет по всій території вокзалу (платний, в кафе, що на виході з аеропорту, надається 15 хвилин безкоштовного користування Інтернетом для тих, хто замовив там каву або їжу);
- консультаційні стійки, в яких клієнтам безкоштовно надають потрібну інформацію про роботу аеропорту та його служб;
- молитовні кімнати;
- просторий дитячий майданчик (безкоштовний);
- камера схову;
- пункти оренди автомобілів;
- душові та туалетні кімнати (в тому числі, для людей з обмеженими фізичними можливостями);
- спеціально обладнані кімнати для куріння;
- лаундж-зона зі зручними, м'якими кріслами для відпочинку (Simba у 17-го гейта, Aspire Lounge);
- кімнати "Матері й дитини", забезпечені всім необхідним.
Історія аеропорту
Офіційно аеропорт ім. Джомо Кеніати відкрив свої двері для пасажирів 9 березня 1958 р. Церемонію мала проводити Королева Єлизавета, щоправда, вона тоді перебувала в Австралії і не змогла вчасно прибути, тож її замінив останній губернатор кенійської метрополії сер Е. Берінг.
Через 6 років після цього Кенія отримала довгоочікуваний статус незалежної та самостійної країни. Зважаючи на це, її головний авіавокзал був перейменований в Міжнародний аеропорт "Найробі". Для відповідності статусу міжнародного даний повітряний порт довелося капітально модернізувати й розширювати (для чого в 1972 р. Світовий банк схвалив кредит на 29 млн$). Так в аеропорту з'явився новий пасажирський термінал, вантажна зона, кілька руліжних доріжок, а також відділи поліції та пожежної служби. Під'їзні автодороги до цього авіацентру також довелося ремонтувати й розширювати, збільшуючи їх пропускну здатність.
22 серпня 1978 р. аеропорт офіційно отримав назву за іменем першого кенійського президента Джомо Кеніата, якого місцеві звуть "батьком кенійської нації" (він був лідером панафриканського руху).
Влітку 2015 р. (у червні) був зданий в експлуатацію тимчасовий комплекс аеропорту. Він розрахований на 10 років служби, поки не буде зведено постійну будівлю з облаштованою в ній інфраструктурою. Паралельно будівництву приміщень планують спорудження другої злітної смуги (вона, як і перша, матиме довжину 4 тис. м).