Завантаження...

hero

Ле-Ман

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ле-Ман

Французька Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ле-Ман – древнє місто, розташоване на північному заході Франції. Це столиця департаменту Сарте і частини регіону Пеї-де-ла-Луар. Ле-Ман, зі своєю багатою історією та культурним значенням, відомий тим, що тут проводяться "24 години Ле-Мана" – найстаріші у світі перегони на спортивних автомобілях на витривалість. Місто має добре збережене Старе місто, давньоримські мури, середньовічні церкви та дивовижний собор Сен-Жульєн.

Ле-Ман має довгу та захопливу історію, яка сягає давніх часів. Спочатку відоме як Сеноман, місто було засноване кельтським племенем Сеномані. У І ст. до н. е. Ле-Ман потрапив під владу Риму і став важливим адміністративним і військовим центром. Римляни побудували мури та лазні, які можна побачити й сьогодні.

У середні віки Ле-Ман відігравав значну роль у боротьбі між графами Анжуйськими та герцогами Нормандії. Пізніше ним правила династія Плантагенетів. Сьогодні Ле-Ман відомий у всьому світі завдяки автоспорту. Місто продовжує процвітати як центр культури, історії та автоспортивної спадщини.

Розташування

Місто розташоване на річці Сарте, яка протікає через центр Ле-Мана. Навколишній ландшафт в першу чергу характеризується пагорбами та родючими сільськогосподарськими землями.

На північний захід від Ле-Мана пейзаж стає більш сільським, з полями та сільськогосподарськими угіддями. Регіон відомий своєю мальовничою місцевістю, усіяною маленькими поселеннями та сільськими маєтками.

У Ле-Мані панує помірний океанічний клімат, який формується м’яким атлантичним повітрям. У місті тепле літо і м'яка зима.

Територія

Ле-Ман поділений на декілька адміністративних районів, кожен з яких має свої особливості:

  • Cité Plantagenêt – історичне місце, яке характеризується вузькими середньовічними вуличками, фахверковими будинками та добре збереженою старовинною архітектурою;
  • Сен-Ніколас – розташований на захід від центру міста. Цей район відомий своєю яскравою атмосферою та гамірними вулицями;
  • Якобінці – цей район, розташований поблизу площі Якобінців, пропонує гармонійне поєднання історичних локацій і сучасних зручностей;
  • Понтльє – розташований на сході Ле-Мана, пропонує більш звичайну побутову атмосферу.

Відвідувати райони можна відповідно до власних потреб та уподобань: ознайомитися з історією французького міста – центр, поринути у гамірну атмосферу сучасного життя – середмістя теж підійде, познайомитися із побутом місцевих та відпочити від шуму – підійде  Понтльє. Обирайте до смаку!

Інфраструктура

Ле-Ман є великим транспортним вузлом на північному заході Франції з кількома значними транспортними розв’язками. Залізничний вокзал Ле-Ман обслуговує рейси за різними національними та міжнародними напрямками, включаючи сполучення TGV (високошвидкісний поїзд) з великими містами Франції (Париж, Нант і Ренн).

Трамвайна станція Gare du Mans, розташована поруч із головним залізничним вокзалом. Ле-Ман розташований на перетині двох основних автомагістралей – A11 і A28. Вони з’єднують місто з іншими регіонами Франції, завдяки чому до нього легко дістатися на автомобілі практично з будь-якого куточка країни.

Найближчим комерційним аеропортом до Ле-Мана є Тур-Валь-де-Луар, розташований приблизно за 84 км на північний схід від Ле-Мана, в місті Тур. З аеропорту можна дістатися до Ле-Мана різними способами, зокрема поїздом, автобусом або приватним транспортом.

Рівень безпеки

Загалом Ле-Ман вважається відносно безпечним містом для відвідування. Однак завжди важливо залишатися обережним і не забувати про елементарні заходи особистої безпеки. Звертайте увагу на те, хто вас оточує, особливо в місцях скупчення людей або туристичних пам’яток. Будьте уважні до своїх речей і зберігайте їх у надійних місцях. Користуйтеся ліцензованими та перевіреними службами таксі.

Ціни

Ціни в Ле-Мані не надто відрізняються від середніх у Франції. До прикладу, вартість харчування залежить від закладу. В середньому обід буде коштувати від 5€ до 30€. Ціни на найпоширеніші предмети гардероба коливаються від 10-30€ – якщо орієнтуватися на бюджетні магазини, до 100€ і вище – у дорожчих крамницях та фірмових магазинах.

Автобус – найпоширеніший вид громадського транспорту в Ле-Мані. Вартість проїзду – 1,7-2€. Є можливість придбати денний проїзний, який обійдеться приблизно у 4,1-4,6€.

Структура населення

Звісно, у Ле-Мані проживають переважно французи. Представлені й інші національності. Найпоширенішим віросповіданням у місті, як і по усій країні, є католицизм.

За віком мешканці Ле-Ману поділені приблизно так: від 1 до 17 років – близько 30 тис., від 18 до 64 років – понад 83 тис., від 65 і старше – близько 31 тис.

Культура та пам'ятки

Найзначнішою культурною подією в Ле-Мані є перегони "24 години Ле-Мана", яка приваблює ентузіастів спорту з усього світу і стала культовою частиною ідентичності міста.

Історичний район Cité Plantagenêt з його добре збереженою середньовічною архітектурою має свій унікальний шарм. Тут відвідувачі можуть побачити автентичні вузькі вулички, старовинні будівлі та відчути атмосферу давнини.

Ле-Ман щороку приймає захід під назвою Les Remparts ("Вали"), де класичні автомобілі змагаються вулицями Старого міста. Ця подія ілюструє зв’язок міста з автоспортом і приваблює любителів ретроавтомобілів.

У літні місяці Ле-Ман пожвавлює мистецька та культурна подія під назвою Les Nuits des Chimères ("Ночі Химер"). Вона пропонує світлові та звукові інсталяції, спроєктовані на будівлях історичного центру міста, створюючи чарівну атмосферу для відвідувачів.

Парки

Ле-Ман пропонує кілька популярних громадських парків, де відвідувачі можуть відпочити та насолодитися активним дозвіллям.

Jardin des Plantes, розташований у районі Пре,  – це мальовничий парк із красивими зеленими насадженнями, барвистими квітами та тінистими доріжками. Тут представлені рідкісні та екзотичні рослини, що робить його ідеальним місцем для неспішної прогулянки або пікніка.

Parc de l'Arche de la Nature, розташований на околиці Ле-Мана,  – це величезний природний парк, який пропонує спокійний відпочинок від міста. Він охоплює понад 450 га і включає ліси, озера та луки. У парку є численні пішохідні стежки, місця для пікніків і розважальних заходів.

Музеї та бібліотеки

Musée des Beaux-Arts – розташований у колишньому палаці, містить велику колекцію творів мистецтва, включаючи картини, скульптури, різних історичних періодів. Він демонструє роботи відомих художників, таких як Ренуар, Моне та Рубенс.

Musée de Tessé – розташований у прекрасному маєтку ХVІІІ ст. Пропонує відвідувачам цікаві експонати, включаючи давньоєгипетські артефакти, грецькі та римські старожитності, зразки середньовічного мистецтва та європейського живопису. Його колекція також включає роботи відомих художників, таких як Тіціан і Рембрандт.

Театри

Театр Le Théâtre des Quinconces, розташований у самому серці Ле-Мана, демонструє різноманітні вистави, включаючи мюзикли, танцювальні постановки та концерти. Він відомий красивою архітектурою будівлі, у якій розміщений, та затишною атмосферою.

Centre Culturel des Jacobins – це культурний центр, у якому проводяться різноманітні мистецькі заходи, зокрема театральні постановки, танцювальні вистави, музичні концерти та виставки. Він пропонує динамічну програму, яка відповідає різним художнім смакам.

Це лише деякі з популярних театрів у Ле-Мані, які пропонують яскраву культурну сцену, дозволяючи відвідувачам зануритися в театралізовані вистави та драматичну естетику.

Освіта та наука

Університет Ле-Мана – це державний виш, який пропонує різноманітні освітні програми бакалаврату та післядипломної освіти за різноманітними навчальними дисциплінами.

Технологічний інститут Ле-Мана – престижна інженерна школа, яка є філією університету Анже. Він пропонує програми в галузі вивчення техніки та технологій, включаючи машинобудування, електротехніку, інформатику та промислове будівництво.

Консерваторія музики, танцю та драми Ле-Мана – цей навчальний заклад пропонує навчальні програми за різними напрямками вивчення прикладного мистецтва та забезпечує підготовку професійних артистів.

Інші пам'ятки

Хоча Ле-Ман відомий насамперед своїми знаменитими перегонами та історичними пам’ятками, у місті є деякі інші пам’ятки, які заслуговують уваги гостей міста.

Maison Derré – кондитерська Ле-Мана, відома своєю смачною випічкою, тістечками та шоколадом. Це ідеальне місце, щоб побалувати себе солодощами.

Abbaye de l'Épau – стародавнє абатство, розташоване недалеко від Ле-Мана. Відвідувачі можуть оглянути прекрасні сади, церкву та дізнатися про їх захопливу історію

Musée Automobile de la Sarthe. Якщо ви любите автомобілі, цей музей варто відвідати. Тут зібрана чудова колекція старовинних авто, у тому числі тих, що брали участь у перегонах "24 години Ле-Мана".

Ці пам’ятки пропонують інший погляд на Ле-Ман і дають відвідувачам можливість відкрити для себе менш відомі локації міста.

Телефони екстрених служб

  1. Швидка допомога: 15
  2. Поліція: 17
  3. Екстрені служби: 112
  4. Посольство України у Франції: +33 1 56 58 13 70