Завантаження...

hero

Кременчук

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Кременчук

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Кременчук називають містом двох берегів. Він розташовується по обидва боки Дніпра і стоїть на місці фортеці, збудованої для охорони переправи через річку та прилеглу територію. Ще раніше тут існував невеликий рибальський хутір. Назва міста пов’язана зі словом "кремінь". Так кілька століть тому називали захисну кам’яну споруду на березі річки.

Сучасний Кременчук – великий промисловий центр. Він має добре розвинену інфраструктуру й чимало цікавих місць,які варті того, щоб побачити їх на власні очі.

Гостям цього куточка України безперечно варто побувати в міському парку, зазирнути в музей історії авіації та космонавтики, а також подивитися на незвичайний пам’ятник сантехнікам. І, звісно, слід побачити "Гранітний репер" – скелю на південному заході міста (біля річкового вокзалу), що має статус геологічної пам’ятки (віком понад 3 млрд років). Протягом століть вона була точкою відліку рівня поверхні. На скелі можна побачити позначки, що показують рівень води під час повеней.

У Кременчуці є готелі та хостели, зручна транспортна розв’язка, ресторани, кафе та магазини, словом, усе, що потрібно для комфортного проведення часу. Тут є на що подивитися, чому здивуватися і чим захопитися.

Розташування

Кременчук розташований приблизно за 100 км від Полтави, Кропивницького та за 150 км від Дніпра (161 км автомобільними дорогами). Через місто протікає річка Дніпро – найбільша водна артерія України. Обидві частини Кременчука сполучаює Крюківський міст. На міській території розташоване Кам’янське водосховище (після його будівництва рівень дніпрових вод у Кременчуці піднявся) та річка Крива Рудка (протікає із північного заходу на південний схід).

Рельєф місцевості переважно рівнинний, клімат помірно-континентальний, з теплим, вологим літнім сезоном та м’якою, не надто морозною зимою. Найхолодніший місяць року – січень, найтепліший – серпень. Тривалість безморозного періоду коливається від 155 до 183 днів на рік.

Кременчук має чудову транспортну розв’язку. З Полтави до нього можна дістатися електричкою (відправлення зі станції "Полтава-Південна") та автобусом (відправлення з "АС-1"). Автобуси ходять щодня, розклад поїздів (і ціни на проїзд) потрібно уточнювати на вокзалі чи у довідковій.

Подолати 400-км відстань між Кременчуком та столицею можна автобусом чи потягом. З автостанції Київ (вул. Симона Петлюри, 32) щоденно вирушають автобуси (прибуття – на Кременчуцький автовокзал на вул. Театральній). Зі станції "Київ-Пасажирський" щодня відправляється поїзд до Кременчука, тривалість шляху за прямим маршрутом (без пересадок) близько семи годин (прибуває на залізничний вокзал Кременчука).

У сусідні міста Світловодськ та Горішні Плавні регулярно їздять маршрутні автобуси (з автовокзалу). Ознайомитися з актуальними рейсами до Кременчука, подивитися ціни, а також купити квитки на потрібну дату дуже зручно через SkyBooking. Сервіс допомагає знаходити найдешевші, вигідні залізничні та автобусні квитки, порівнюючи вартість різних варіантів трансферу (без пересадок та з пересадками) до Кременчука.

Територія

Майже 100 км міської площі адміністративно поділено на два райони:

  1. Автозаводський.
  2. Крюковський.

Кременчук є адміністративним центром Кременчуцького району на Полтавщині. Кременчуцька агломерація (складається з Кременчука, Горішніх Плавнів та Світловодська) увійшла до десятки найбільших в Україні. Сьогодні місто знаходиться на 31 місці за чисельністю населення.

Кременчук витягнутий із півдня на північ, при цьому його ширина (із заходу на схід) не перевищує 8 км. Лівобережна частина вважається історичним містом, а правобережна раніше була Крюківським посадом, але в 1975 р. увійшла до складу Крюківського району Кременчука.

Інфраструктура

Транспортна система Кременчука представлена ​​державними та приватними маршрутними автобусами, а також тролейбусами. До 1922 р. курсували трамваї, але зі збільшенням кількості автобусних маршрутів необхідність в них відпала.

Зараз у Кременчуці 11 тролейбусних та 23 автобусних маршрути. Тролейбуси донедавна їздили лише лівобережною частиною міста, але після закупівлі нових моделей з акумуляторами між Автозаводським та Крюківським районами з’явилося не лише автобусне, а й тролейбусне сполучення.

Залізничний вокзал Кременчука обслуговує пасажирські та вантажні поїзди. Він має три основні напрямки: полтавський (східний), ромоданівський (північний) та знам’янський (південно-західний). Колії полтавського та знам’янського напрямів електрифіковані. Також прокладено залізничні колії до Світловодська, Редуту та Золотнішиного.

У місті є річковий вокзал. У 2015 р. планувалося відновити перевезення річкою Дніпро через Кременчук, але цього так і не було реалізовано. Сьогодні вокзальна пристань – одне з найулюбленіших місць для риболовлі.
Тут немає діючого аеропорту, тому якщо вам потрібно літаком добратися до іншої країни, зробити це можна з найближчого великого міста. Скласти правильно маршрут та купити авіаквитки можна також завдяки сервісу SkyBooking.

Рівень безпеки

Кременчук – досить спокійне та безпечне місто. Його гостям навряд чи варто побоюватися природних катастроф, стихійних лих чи інших бід. Тут досить низький рівень злочинності, а тяжкі кримінальні злочини, якщо трапляються, то вкрай рідко. Щоб не стати жертвою дрібних вуличних злодюжок, достатньо тримати документи, смартфон та гаманець при собі. Не варто брати на прогулянку великі суми готівки або залишати без нагляду особисті речі.

Хоча місто є великим промисловим центром, багатим на підприємства, екологічна ситуація тут цілком прийнятна. Рівні забруднення повітря та води знаходяться в межах норми. Можна безбоязно прогулюватися набережною, купатися в Дніпрі чи оглядати міські пам’ятки (яких тут, до речі, чимало).

Ціни

Кременчук – недороге місто. Тут цілком реально орендувати житло, купувати продукти, одяг та інші товари, не витрачаючи занадто багато. Наприклад, 1-кімнатну квартиру в пристойному стані можна зняти за 150$ на місяць. Орендувати номер у готелі можна за 25-40$ на добу з одного постояльця. У місті понад два десятки закладів, серед яких і Reikartz Kremenchuk (номер коштує 39$ з особи, сніданок включений в оплату).

Купувати продукти в магазині та готувати самостійно дешевше, ніж харчуватися в ресторанах та кафе. Найпопулярніші міські мережеві супермаркети "Маркетопт", "Оптовичок" та "АТБ". Наприклад, буханець білого хліба можна купити за 0,5$, а за літр молока знадобиться заплатити 0,8-0,9$. Десяток курячих яєць коштує близько 1$, а за пляшку вина (середнього цінового сегменту) доведеться віддати 3-4$. Квитки на проїзд у громадському транспорті коштують близько 0,3$.

Структура населення

Станом на поточний рік Кременчук населяє 215 271 особа, здебільшого українці (87 %). Серед місцевих жителів є також росіяни (12 %), євреї, вірмени, молдавани, грузини та представники інших національностей, але їхня кількість незначна. Починаючи з 1995 р., спостерігається зменшення кількості корінних мешканців. У 2001 р. в Кременчуці проживало трохи більше 234 тис. жителів, а у 2012 їхня кількість знизилася до 226 тис.

Серед кременчужан 44,7 % чоловіків та 55,3 % жінок, середній вік мешканців – 41 рік. Трохи більше половини населення офіційно працевлаштовано (59,4 %), трохи менше третини – пенсіонери (27 %).

Більша частина мешканців цього куточку України сповідують християнство. Також у місті є представники інших релігій (мусульмани, буддисти). Євреї Кременчука створили свою юдейську громаду, яка налічує 3 тис. осіб. Будинок синагоги знаходиться на вулиці Квартальній і вважається однією з місцевих визначних пам’яток.

Культура та пам'ятки

Незважаючи на статус промислового центру, Кременчук може похвалитися насиченим культурним життям. У місті діє п'ять будинків культури та художня галерея, де регулярно проходять виставки.

Щорічно наприкінці літа влаштовується міський конкурс "Вишитий Кременчук" (конкурс вишиванок). У Наддніпрянському парку періодично відбуваються концерти просто неба, на яких виступають місцеві та запрошені музичні та танцювальні колективи.

Жителі Кременчука люблять своє місто, вважають його затишним та у всіх сенсах зручним для життя. Якщо випадкового перехожого запитати про історію міста, найімовірніше, можна почути про козаків, що колись населяли цю місцевість і стояли на варті її безпеки.

Особлива атмосфера міста та його неспішний ритм життя відчувається під час прогулянки парками (Кременчук вважається одним із найзеленіших міст центральної частини України) та міськими вулицями. Тут багато цікавих архітектурних об’єктів, красивих клумб і затишних куточків, які ідеально підходять для того, щоб перепочити, озирнутися й насолодитися спокоєм.

Парки

Кременчук можна заслужено вважати містом парків. Найбільшими парками міста є Придніпровський, парк Миру та Крюківський парк.

На найбільшу увагу заслуговує Придніпровський парк, що розташовується (як випливає з назви) на березі річки Дніпро. На його території облаштовано безкоштовний дитячий майданчик із гойдалками та атракціонами. Паркова зона оздоблена скульптурами різноманітних казкових персонажів. На сході цей парк межує з іншою зоною відпочинку – Ювілейним парком. Він менший за площею, але нітрохи не поступається за красою та затишком. У всіх міських парках і скверах є лавочки для відпочинку та гарні клумби, що дарують справжнє естетичне задоволення любителям квітів.

Музеї та бібліотеки

Любителі культурного дозвілля не будуть розчаровані Кременчуком. У місті працює три музеї:

  1. Краєзнавчий.
  2. Будинок-музей Макаренка.
  3. Музей історії авіації та космонавтики.

Найновішим вважається музей історії авіації та космонавтики, він відчинив свої двері для відвідувачів у 2014 р. У його експозиції є не тільки документи та фотознімки видатних льотчиків, так чи інакше пов’язаних з містом, а й велика колекція вогнепальної зброї часів Другої світової війни.

У місті працює кілька бібліотечних закладів. Найбільші – центральна бібліотека ім. Горького (заснована у 1893 р.) та Центральна дитяча бібліотека.

Театри

Жителі та гості Кременчука можуть приємно проводити час у театрі комедії "МО" та в Катерининському театрі. "МО" – перший приватний театр у місті, що знаходиться в будівлі колишнього гуртожитку технікуму залізничного транспорту. Це досить молодий заклад, який відкрився у 2015 р. на основі студентського колективу "Оскал". Катерининський театр з’явився в Кременчуці в другій половині позаминулого століття й раніше називався Теплим театром та Театром "Немеця".

Любителі кіно можуть сходити на показ кіноновинок у "Галактика кіно" (вважається найкращим міським кінотеатром), або відвідати один із закладів мережі "Filmax".

Освіта та наука

У Кременчуці є приватні та державні ВНЗ різного рівня акредитації:

  1. Придніпровський інститут МАУП – недержавна установа IV рівня акредитації, відкрита в 1989 р.
  2. Кременчуцький національний університет ім. Остроградського – державний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, який відкрив свої двері студентам у 1921 р.
  3. Філія Харківського національного економічного університету ім. Коваля – державна установа IV рівня акредитації, яка готує спеціалістів понад 20 різних напрямів.
  4. Університет економіки, інформаційних технологій та управління – приватний навчальний заклад IV рівня акредитації, який розпочав роботу в 1992 р.

Також у місті працюють транспортний та педагогічний коледжі. Тим, хто вирішив підкорити небо, варто подавати документи до Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету.

Інші пам'ятки

У Кременчуці багато цікавих місць на будь-який смак. Любителі гарних міських панорам неодмінно мають прогулятися мостом через Дніпро (його вважають "візитною карткою" міста) та подивитися на Кременчук із висоти пташиного польоту на оглядовому колесі в Придніпровському парку. Також варто побачити на власні очі:

  1. Пам’ятник щуці. Відомий український поет Шевченко написав пісню про щуку, що пливе з Кременчука. Саме їй присвячена невелика симпатична скульптура із бронзи, розташована на набережній.
  2. Вишиванка на майдані Перемоги. Локація знаходиться на головній міській площі, де раніше стояв постамент Леніна. Пам’ятник часів СРСР прибрали, прикрасивши його місце національним українським орнаментом.
  3. Гонг миру – пам’ятник у парку Миру, подарований індонезійськими партнерами Кременчуку на знак дружби.
  4. Пам’ятник сантехнікам розташовується на території підприємства Кременчукводоканал. Це скульптура, що увічнила працю простих робітників і давно стала однією з "родзинок" міста.
  5. Світломузичний фонтан у сквері ім. Бабаєва (працює з кінця весни до середини осені).
  6. Пам’ятник Остапу Бендеру знаходиться біля ТРЦ "Галактика" та вважається одним із символів Кременчука (відкритий у 2013 р.).

Відмінною ідеєю буде прогулятися на Острів Закоханих (у міському парку), зробити декілька пам’ятних знімків біля скульптури у формі серця, або сходити з дитиною до скверу Соснового, щоб подивитися на живність у міні-зоопарку.

Телефони екстрених служб

  1. МНС: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка медична допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104
  5. Черговий диспетчер міськвиконкому (з аварійних ситуацій): 1563