Завантаження...

hero

Кассель

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Кассель

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Перша письмова згадка про місто Кассель, яке знаходиться на території Німеччини, датована 913 р. Про це свідчать літописи, які збереглися до наших днів. Науковці по-різному трактують його назву, але найбільш розповсюдженою версією є походження від латинського слова "castellum/castella", що в перекладі означає "замок/фортеця". Таке найменування пов’язують з передісторією міста.

Під час археологічних розкопок було виявлено чимало цікавих знахідок, які лише підтверджують літописні записи. На цій території були дохристиянські поселення. Пізніше, в 1159 р., тут знаходилася резиденція графів франконського Гессенгау, яке більш відоме під назвою графство Маден або Гуденсберг. Упродовж багатьох років місто слугувало резиденцією для багатьох поважних осіб.

Сьогодні Кассель є одним з найбільших міст на півночі Німеччини, а саме на землях Гессену. Тут знаходиться чимало історичних та культурних пам’яток, які приваблюють туристів та цінуються місцевими жителями.

Розташування

Кассель розташований приблизно за 400 км від Берліна.  Місто є третім найближчим великим містом до географічного центру Німеччини, після Ерфурта і Геттінгена (відстань близько 50 км). Його площа складає 107 км². Місто розташувалося на півночі землі Гессен, близько до кордонів земель Нижньої Саксонії та Тюрингії.

Поруч із Касселем протікає річка Фульда, звідки відкриваються мальовничі краєвиди. Крім того, на околицях міста розташовані численні озера та водойми. Місцевість навколо Касселя вкрита лісами та пагорбами. За межами міської забудови можна знайти типові німецькі сільські пейзажі, де розташовані фермерські угіддя.

Територія

Кассель належить до ландграфства Гессен, разом з містами Дармштадт та Гіссен, яке поділяється на 18 громад та 11 населених пунктів. Найбільшими за кількістю населення є Кауфунген, Лофельден, Ністеталь, Фульдаталь, Лофельден та Анаталь.

Інфраструктура

Кассель має доволі розвинену інфраструктуру. В місті є аеропорт, залізничний вокзал та автостанція. Швидко та зручно купити квитки на будь-який вид транспорту можна за допомогою сервісу SkyBooking.

Аеропорт Кассель хоч і невеликий та має вагоме значення як на місцевому, так і на міжнародному рівні. Кожного дня звідси здійснюються регулярні та чартерні перельоти в багатьох напрямках, переважно авіакомпаніями Corendon Airlines, Rhein-Neckar Air, SkyAlps, Sundair. Найближчим міжнародним аеропортом до нього є Падерборн-Липпштадт.

Громадський транспорт представлений трамваями та автобусами. Залізничне та автобусне сполучення також є доволі розвиненими. Це дозволяє зручно подорожувати як в межах країни, так і до інших країн Європи. Рейси відправляються щоденно відповідно до фіксованого розкладу.

Рівень безпеки

Безпека в місті – ключовий фактор комфортного життя. В Касселі за правопорядком слідкує поліція, яка періодично патрулює вулиці та оперативно реагує на правопорушення. З метою зниження рівня злочинності проводять низку заходів – встановлюють камери відеоспостереження, проводять лекції на правові теми тощо.

Місцева влада впевнена, що безпека в місті є результатом плідної роботи правоохоронців та суспільства, тож закликає бути законослухняними та не забути про запобіжні заходи – бути уважним в місцях великого скупчення людей, не долучатися до конфліктних ситуацій, не створювати аварійних ситуацій на дорозі, слідкувати за власними речами тощо.

Ціни

В середньому ціни в місті не відрізняються від цін в інших містах країни. Вартість проїзду в громадському транспорті складає 3€. Орендувати автомобіль буде коштувати значно дорожче. Вартість послуг таксі залежить від довжини маршруту та обраної компанії. В середньому тариф становить 1,80€ за 1 км.

Проживання в хостелі коштуватиме від 17€ за добу, а в однозірковому готелі – від 54€. Обід чи вечеря в недорогому ресторані – від 14€ з розрахунку на одну людину, а в закладах швидкого харчування – від 9€. Можна значно заощадити, якщо підходити до вибору зважено.

Структура населення

Кассель займає третє місце за чисельністю населення серед міст на території федеральної землі Гессен. Загальна кількість мешканців становить понад 204 тис. осіб. Кількість жінок переважає. Найбільше людей у віці від 25 до 64 років.

Середньорічний приріст населення складає 0,5%, а щільність – 1,9 тис. осіб/км2. Більшість жителів є корінними німцями (88%), але є й чимало іноземців (12%).

Населення Касселя, як і у багатьох містах Німеччини, має різноманітний склад, включаючи різні етнічні групи та національності, оскільки Німеччина – це мультикультурне середовище з безліччю іммігрантів з різних країн світу.

Економічні та соціокультурні фактори також впливають на населення, роблячи його різноманітним. Місто пропонує можливості для роботи, освіти та розваг, що приваблює як місцевих жителів, так і приїжджих з інших регіонів та країн.

Культура та пам'ятки

Перше враження більшості туристів після поїздки до Касселя часто збігається – всі називають його "провінційним містом", а от місцеві жителі вважають інакше, адже їх життя сповнене різними культурними подіями. Виставка сучасного мистецтва "Документа", фестиваль документального кіно та телемистецтва, музичні фестивалі, ярмарки та багато інших подій – на вихідних місто стає епіцентром культурного життя, а в будні знову повертається до свого розміреного повсякдення.

Більшість цих подій привертають неабияку увагу туристів, адже вони є всесвітньо відомими. Наприклад, "Документа" проходить раз на п’ять років, починаючи з 1955 р. З кожним разом виставка привертає все більше уваги відвідувачів, адже твори мистецтва сучасних авторів стають сміливішими.

Парки

В Касселі чимало зелених зон та рекреаційних місць. Місто є учасником Європейської спілки садової спадщини. Серед найвідоміших парків виокремлюють:

 1. Гірський парк Вільгельма. Ця територія належить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Площа нагірного парку складає 2,4 км2. Його спорудження було розпочато ще в 1969 р. Будівництвом керував ландграф Карл.
 2. Парки Карлсауе та Фульдаауе. Разом вони утворюють одну з найбільших паркових зон для відпочинку в Німеччині. Знаходяться на узбережжі річки Фульда.

Ці парки є улюбленими місцями містян та гостей, які найперше приваблюють дивовижними пейзажами. Безліч пішохідних та велосипедних доріжок, зони відпочинку, для пікніків, дитячі майданчики, атракціони – тут є все для цікавого проведення часу як для дітей, так і для дорослих.

Музеї та бібліотеки

Кассель відомий значною культурною спадщиною, ознайомитися з якою ближче можна в музеях та бібліотеках міста. Тут зібрані експозиції, присвячені минулому, сучасному мистецтву, видатним діячам мистецтва тощо. Серед них найвідомішими є:

 1. Музей Братів Грімм – його присвячено німецьким письменникам, авторам всесвітньо відомих казок "Червона Шапочка", "Гензель та Гретель" та ін. Тут зібрано чимало цікавого про їх життя та творчість.
 2. Оттонеум – музей історії природознавства, де зібрано експонати, присвячені природі цього краю.
 3. Музей Луї Шпора – виставковий зал на честь німецького скрипаля, композитора, диригента та педагога, який був одним з перших представників романтичного стилю в музиці.

В місті також є декілька бібліотек, які працюють переважно на базі навчальних закладів, але є й кілька громадських, де кожен охочий може взяти книгу додому чи провести час в читальному залі.

Театри

Театральна культура в Касселі сягає корінням ще XVI ст. В ті часи в Кассельскому дворі виступали театральні трупи. Згодом саме тут було зведено першу театральну будівлю в Німеччині. Будівництво відбувалося під керівництвом ландграфа Моріца. Протягом років життя театру зазнавало як злетів, так і падінь. Нині в місті є державний театр, який вважається одним з найстаріших. Його директором є Томас Бокельман. Окрім нього також діють кабаре та кілька аматорських театрів.

Освіта та наука

Розвиток освіти та науки в Касселі почався ще на початку XVII ст. з заснування першого університету. З часом було створено Новий Кассельский університет, а за основу була взята концепція під назвою "Кассельска модель". Цей підхід передбачає широкий вибір спеціальностей, інтердисциплінарність, підтримку студентів, інновації та дослідження.

Нині Кассельский університет пропонує студентам низку освітніх програм на факультетах гуманітарних, культурологічних та соціальних наук, включаючи спорт, архітектуру, містобудування, економіку, математику, природничі науки, органічне землеробство, цивільне будівництво, машинобудування, електротехніку, інформатику тощо.

Інші пам'ятки

Прогулюючись вулицями міста, складно не звернути увагу на велику кількість пам’яток. Кожна з них має неабияке значення для історії та культури. Місцеві жителі з пошаною ставляться до цих об’єктів, а туристи прагнуть дізнатися більше про кожен з них, щоб відчути їх автентичність. Серед найвідоміших виокремлюють:

 1. Пам’ятник Жертвам насильства.
 2. "Геркулес кидає кирку-мотику".
 3. Пам’ятник братам Грімм.
 4. Пам’ятник-пандус.
 5. Пам’ятник ландграфу Карлу.

Окрім того, що кожна пам’ятка має унікальну історію, вони також становлять архітектурну цінність. Архітектура Касселя – це суміш різних стилів та епох. Бароко, рококо, класицизм сплелися між собою, щоб створити унікальні поєднання. Це ще більше привертає увагу туристів, які цікавляться різними культурами.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116; 117
 4. Посольство України: +49 30 288 87 128