Кам'янське – місто на південному сході України, адміністративний центр району Дніпропетровської області. Його назва, за однією з версій, походить від імені легендарного козака Камеона, за іншою пов'язана з дніпровськими порогами та найменуванням однієї зі скель (Запорізький Камінь).
Село Кам'янське, на місці якого згодом виникло і почало розвиватися місто, було засноване запорізькими козаками у складі Кодацької паланки. Перша згадка про нього датується 1750 р.
Наприкінці XIX ст. інвестори з Франції, Бельгії та Польщі збудували у селі залізоробний та залізопрокатний завод (майбутній Дніпровський металургійний завод). На початку XX ст. тут були облаштовані поселення для робітників та службовців підприємства. 1917 р. село набуває статусу міста і перейменовується на Кам'янський, а 1936 р. – на Дніпродзержинськ.
З 30-х рр. XX ст. тут були запущені заводи з виробництва вагонів, коксового вугілля, бетону, швейних виробів та підприємства хімічної промисловості. Індустріалізація міста активно відновилася після Другої світової війни. Було зведено та запущено гідроелектростанцію.
Нині у Дніпрі функціонує 47 великих промислових об'єктів. Більшу частину виробництва (61,8%) займає металургія, а на хімпром припадає ще 13,5%. Виробництво коксового вугілля і машинобудування – 16,4% і 4,2% відповідно.
В архітектурному плані сучасний вигляд міста був сформований переважно в 50-80-ті роки XX ст. Найбільш активно забудовувалася його частина на лівобережжі Дніпра. 2016 р. за рішенням Верховної Ради України місту повернули його назву Кам'янське.