Завантаження...

hero

Ірпінь

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Ірпінь

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Ірпінь – це невелике місто Київської області. Спочатку це було просте селище, яке заснували будівельники залізниці Київ - Ковель у 1899 р. Назва походить від річки, що протікає неподалік. Поступово кількість жителів зростала, і наприкінці 1938 р. населений пункт набув статусу селища міського типу. Це привабило ще більше приїжджих. Також стали відкриватися заводи та виробництва. Через 20 років Ірпеню було надано статус міста районного підпорядкування.

Згаданою вище залізницею відправляються вантажні та пасажирські поїзди. У місті є залізнична станція, яка приймає також і швидкісні Інтерсіті із сидячими місцями у вагонах. Розклад опублікований на нашому ресурсі та на офіційному сайті Укрзалізниці. Купити залізничний квиток онлайн можна там же, або за допомогою SkyBooking, що набагато зручніше. Крім того, у нас також можна купити квиток на літак та автобусні квитки онлайн, якщо ви плануєте відвідати декілька міст або вирушити за кордон, наприклад, до Європи. Щоб купити квиток на поїзд, достатньо прописати пошуковий запит на нашому сайті у відповідному розділі, вибрати рейс та заповнити інформацію про пасажира.

Ірпінь не став туристичним містом повною мірою. Основну частину його економіки становить промисловість. Тут є кілька заводів та локальних виробництв. Проте сюди регулярно вирушають автобусні рейси. Багато перевізників здійснюють такі поїздки. Придбати квиток на автобус майбутні пасажири можуть онлайн. При цьому ви отримаєте його електронний формат, який зберігатиметься у вашому смартфоні.

Розташування

Ірпінь розташований лише за 8 км від Києва. Тому багато місцевих жителів, які мають власний автомобіль, вважають за краще працювати в столиці. Аеропорту у місті немає. Тому для перельотів доведеться діставатися Борисполя. Купити квитки на автобус або залізничні квитки можна онлайн. На офіційних сайтах перевізників (наприклад, Укрзалізниці), а також на нашому сайті опубліковано розклад транспорту, вартість квитків та вся необхідна інформація про рейси. Крім залізничних квитків, зможете у нас купити і авіаквитки. Для цього достатньо заповнити усі поля пошуку у відповідному розділі сайту.

Неподалік Ірпеня протікає однойменна річка. Містяни ходять туди, щоб відпочити на природі. Тут багато зелених зон, місцевість переважно рівнинна або з плавними піднесеннями. Такий рельєф підійде для піших прогулянок чи поїздок велосипедом. У місті є кілька парків та скверів, які також підійдуть для активного відпочинку. Клімат тут помірний, температурний режим такий самий, як у Києві.

Територія

Територіально місто поділено на дві частини залізницею. У кожної з них своя атмосфера.

  1. Потік Пилипа. Назва походить від струмка, який протікає в яру, неподалік цієї частини міста.
  2. Северинівка. Цей район знаходиться у північній частині міста. Звідси пішла його назва.
  3. Є ще Курортна частина. Її найбільше люблять туристи, оскільки район розташований у сосновому лісі. Там є кілька санаторіїв та дитячий табір.

Такий поділ Ірпеня умовний. Місто досить невелике і ви легко дістанетеся з одного району в інший. Це можна зробити пішки чи громадським транспортом.

Інфраструктура

Як уже було сказано, місто збудоване вздовж залізниці Київ - Ковель. Ви можете купити квиток на поїзд онлайн із будь-якого місця світу. Оскільки Ірпінь розташований недалеко від столиці, багато Інтерсіті проїжджають через нього. При купівлі залізничних квитків, пасажир може сам вибрати місце у вагоні.

Активно працює автовокзал. Щодня сюди приїжджають десятки автобусів. Перевезенням займається кілька компаній. Багато з них здійснюють поїздки не лише Україною, а й до Європи. На нашому сайті ви знайдете повний розклад рейсів, із зазначеною вартістю квитка. В описі є інша корисна інформація, яка допоможе зробити вибір. Ви можете купити автобусні квитки онлайн за допомогою сервісу SkyBooking всього за кілька кліків. Це допоможе вам заощадити час, адже не доведеться їздити до кас.

У Гостомелі, що знаходиться за кілька кілометрів від міста, є авіаційний комплекс та злітна смуга. Її розміри дають змогу приймати великі літаки. Незважаючи на це, тут злітають і сідають лише чартерні рейси, на які також можна купити авіаквитки. Місцеві жителі найчастіше обирають Київські аеропорти (Жуляни та Бориспіль). Краще виїжджати одразу з готовим набором документів та купити квиток на літак онлайн.

Місцева влада активно підтримує пересування велосипедом. Практично по всьому місту є велодоріжки, якими зручно і безпечно їздити. Особливо у парках. Також розробляється проєкт, за яким доріжки для велосипедистів з'являться і на трасі до Києва.

Рівень безпеки

Кількість злочинів в Ірпені не перевищує середні показники країни. Більше того, вони менші, ніж у деяких інших містах. Це ще одна причина, через яку багато хто не хоче перебиратися до Києва, хоч і працює там. Близьке розташування до столиці приваблює приїжджих. Однак вони їдуть на постійне місце проживання, а не як туристи. Тому життя тут досить розмірене і спокійне.

Освітлення на вулицях працює справно, скрізь встановлені ліхтарі. Ви зможете безпечно прогулятися вулицями у темний час доби. Водночас краще не нехтувати загальними принципами особистої безпеки.

Ціни

Ціни на житло в Ірпені дещо вищі, ніж в інших містах Київської області. Однак вони нижчі, ніж у столиці. Щодо вартості продуктів, медицини та інших послуг, то цінова політика тут така сама, як і по всій країні. Візити до приватних клінік та популярних салонів коштують більше, ніж відвідування подібних державних установ.

Є великі супермаркети, де ви можете купити товари з фіксованими цінами незалежно від міста. Також місцеві жителі ходять за продуктами на ринки чи невеликі магазини. У кожному районі є свої місця із якісними, але недорогими товарами. Ви можете вивчати місцевість самі, або розпитати місцевих жителів.

Структура населення

На момент заснування у селищі проживало лише 2226 осіб. Це були робітники, будівельники та їхні сім'ї. Поступово приїжджали інші фахівці. До 2022 р. чисельність зросла до 65 167 осіб. Це найвищий показник для міста такого розміру.

Національна структура населення мало змінювалася за роки. Найбільше на цій території мешкає українців – 89,17%. 10%, що залишилися, займають росіяни і білоруси. Також є й інші національності, але їхня чисельність не сягає 1%.

Місто молоде і продовжує розвиватися. Тут мешкають усі вікові категорії. Молоді люди приїжджають сюди, щоб розпочати кар'єру, бути ближчими до можливостей, які надає Київ. Багато хто так і залишається в Ірпені. Постійне зростання кількості мешканців сприяє розвитку приватного підприємництва. Це, у свою чергу, приваблює ще більше молоді та фахівців-початківців.

Культура та пам'ятки

Розвитку культури приділяється велика увага. З 2003 р. в Ірпені щорічно проводиться кінофестиваль. На ньому представлені стрічки альтернативного кінематографу. Незважаючи на всю неординарність цього проєкту, він знайшов багато шанувальників не лише серед місцевих мешканців, а й серед туристів. Багато хто планує свою відпустку так, щоб не пропустити цей захід. Проводять його зазвичай в одну і ту ж пору року.

У місті є Палац культури. Він був відкритий ще 1954 р. У ньому проводяться концерти та спектаклі. Є ще старіша будівля. Раніше це була дача підприємця Чоколова. 1936 р. на її базі заснували Будинок творчості українських письменників. Там проводять різноманітні творчі збори, конкурси та невеликі фестивалі.

З недавніх пір почав активно розвиватися туризм. З'явилися нові готелі. Тепер їх дев'ять різних класів. Також було створено спеціальний портал "Туристичний Ірпінь", де кожен приїжджий зможе знайти те, що йому сподобається.

Парки

Ірпінь – одне з найзеленіших міст України. Він внесений до Реєстру рекордів України за кількістю створених парків. Найбільший із них – Центральний. Він відкритий нещодавно, у 2016 р. Тут є кілька зон відпочинку, водоймище, дитячий майданчик, доріжки для пробіжок та велосипедів.

Улюбленим місцем містян став парк розваг "Дубки". Він був заснований давно, проте довгий час був зруйнований. Лише у 2015 р. частину території приватизували, і парк відреставрували. Він також поділений на зони пасивного та активного відпочинку. Є невеликі парки та сквери, куди приходять відпочивати цілими родинами.

Музеї та бібліотеки

В Ірпені є кілька музеїв. Найбільший із них – історико-краєзнавчий. Він був створений у 1977 р. Експозиції розповідають про історію та досягнення мешканців цієї місцевості. Тут можна побачити виставки картин, старовинні предмети побуту та музичні інструменти.

Також варто відвідати музей Григорія Кочура. У ньому представлені експонати, які розповідають про життя та творчість українського перекладача. Знаходиться музей у старому будинку. Там збереглися його особисті речі та книги. Атмосфера поверне вас у часи шістдесятників. Ще в місті є музей художника Володимира Сидорука та музей Будинку письменників.

Театри

У місті активно працюють три театри:

  1. Літній театр є невеликою сценою просто неба. Він функціонує тільки в теплу пору року. Найчастіше саме тут проводять всі шоу та концерти.
  2. Місцевий театр вільної драми "Карнавал" користується популярністю цілий рік. Тут дає вистави не лише місцева трупа, а й приїжджі артисти. Часто сюди приїжджають на гастролі відомі київські та львівські актори.
  3. Є ще один маленький театр. У ньому також відбуваються різноманітні спектаклі. Однак він менший, ніж "Карнавал" і менш популярний серед  містян та туристів.

Освіта та наука

Перша школа в Ірпені була відкрита в 1909 р. коштом, зібраним самими жителями. У наші дні тут працює понад десять державних шкіл та один гуманітарний ліцей. У міру зростання кількості дітей будуються нові школи. Також є кілька дитячих садків, спортивна та музична школи для дітей.

Серед вищих навчальних закладів абітурієнти віддають перевагу Національному університету державної податкової служби України. Його заснували ще 1921 р. З того часу він значно розширився. Складається із трьох основних факультетів, двох навчально-наукових інститутів, Центру післядипломної освіти та військової кафедри. Також можна вступати до Духовної семінарії або університету біоресурсів та природокористування України.

У місті є кілька коледжів та технікумів. Наприклад, економічний коледж Національного аграрного університету чи ліцей інноваційних технологій. Останній відкритий нещодавно, але вже дуже популярний серед студентів.

Інші пам'ятки

Архітектура Ірпеня переважно складається з класичних дачних споруд ХХ ст. Багато будинків зберегли свій початковий зовнішній вигляд. Вони мають велике історичне значення і дозволяють відчути атмосферу, в якій жили і творили митці тих часів. У тому числі виділяється дача Івана Чоколова, у якій нині функціонує Товариство письменників.

Популярними серед туристів та паломників стали кілька церков. Наприклад, Свято-Троїцький храм. Його будівництво почалося 1909 р. і тривало шість років. Це одна із найстаріших церков міста. Попри це її все ще не внесли до списку історичних пам'яток архітектури. Яскравим представником українського бароко вважається церква святителя Миколая. Вона побудована з елементами еклектизму і поєднує в собі протилежні концепції.

Також у місті багато різних пам'ятників. Одні з них присвячені діячам культури, інші воєнному часу чи історичним особистостям.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна охорона: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка медична допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104