Завантаження...

hero

Герне

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Герне

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Герне розташований у землі Північний Рейн-Вестфалія в Німеччині. Він відомий багатою історією, що сягає корінням у глибоке минуле. Перші згадки про місто з'явилися ще у VIII ст. Воно стало помітним завдяки своєму зручному географічному розташуванню на перетині торговельних шляхів і річки Ліппе, яка була важливою торговою артерією. Крім того, воно тривалий час відігравало роль транспортного хаба, оскільки знаходилося на перетины кількох залізничних магістралей, що сприяло його активному розвитку.

В епоху середніх віків, Герне розквітнув як важливий торговий і ремісничий центр. Він набував своєї слави завдяки виробництву солі, яка була на той момент ключовою сировиною і товаром. Безліч будівель і церков, створених у ті часи, продовжують прикрашати міське середовище й уособлюють його багату історичну спадщину.

Сьогодні Герне – це динамічне і привабливе місце для життя і відвідування. Місто поєднує в собі багату культурну спадщину і сучасний спосіб життя. У ньому сходяться різні культури та традиції. Тут можна насолодитися різноманітною кухнею, відвідати фестивалі та заходи, що відображають етнічне різноманіття міста.

Розташування

Місто розташоване в західній частині Німеччини, входить до складу Рурської області, яка є одним із найбільших індустріальних регіонів. Герне розташовується на рівнинній місцевості з характерним для цього регіону плоским рельєфом. Клімат, як і в більшій частині Північного Рейну-Вестфалії, належить до помірного морського. Опади протягом року випадають досить рівномірно, але особливо вологі місяці припадають на літо й осінь.

Поблизу міста протікає кілька річок, зокрема Ліппе та Емсхер. Ліппе має значення як для водопостачання, так і для рекреації. Емсхер – річка, яка раніше була сильно забруднена промисловим стоком, але зараз докладаються зусилля щодо її очищення та відновлення.

Великих озер безпосередньо в місті Херне немає, але в Північному Рейні-Вестфалії є кілька великих водойм, що надають можливості для активного відпочинку та рибної ловлі.

Територія

Місто позділене на кілька районів або ж, як їх ще називають, Stadtbezirke. Кожен має власні адміністративні органи, що відповідають за управління та надання соціальних послуг. До числа районів входять:

 • Центральний;
 • Айкель;
 • Крісчелль;
 • Бекум;
 • Баузенрот;
 • Гессель;
 • Рійкенсхерст;
 • Вестенфельде.

Міська адміністрація, міська рада і мер, займаються різними аспектами управління. Герне також підпорядковується регіональним і федеральним органам влади. До них належать уряд Північного Рейну-Вестфалії та федеральний уряд Німеччини.

Інфраструктура

Для жителів і гостей Герне найкращим варіантом для авіаперельотів є Дортмундський аеропорт, що розташований усього за 30 км на північний захід від міста. Він пропонує широкий вибір внутрішніх і міжнародних рейсів. Купити квиток до нього з України можна на сайті skybooking.ua.

Залізнична система також відіграє важливу роль у транспортній інфраструктурі Герне. Місто має кілька залізничних станцій, включаючи Herner Bahnhof та інші. Вони надають можливість регулярних поїздок як усередині міста, так і за його межами.

Міський транспорт представлений розгалуженою мережею автобусних і трамвайних рейсів. Вони забезпечують зручне сполучення, даючи змогу легко переміщатися містом і його околицями. Важливо зазначити, що останні інтегровані із залізничною системою.

Рівень безпеки

Герне є одним із найбільш безпечних і мирних місць Північного Рейну-Вестфалії. Тут досить низький рівень терористичної загрози та злочинності. На додачу слід зазначити, що останніми роками криміногенні показники ще й знизилися. Попри це туристам потрібно бути пильними й ретельно стежити за особистими та цінними речами. Необхідно остерігатися кишенькових злодіїв і бути акуратними під час самотніх прогулянок. Напади і крадіжки в місті відбуваються вкрай рідко.

Ціни

Незважаючи на великий інтерес з боку туристів, ціни в місті перебувають у доступних межах. Наприклад, якщо замовити таксі, то середня вартість за посадку обійдеться в 4,17€. Вартість харчування в кафе і ресторанах така:

 • обід у недорогому ресторані – 11,90€
 • три страви на двох у ресторані середнього рівня – 50,39€
 • фастфуд – 8,33€
 • чашечка капучино – 2,89€

У магазині літр молока можна придбати за 0,75€, а упаковку яєць – за 1,81€. Середня вартість пляшки вина становить 5,95€. Джинси в брендових магазинах можна купити за 88,33€.

Структура населення

Загалом населення Герне становить понад 150 тис. осіб. Тут проживає понад 80 тис. чоловіків і 85 тис. жінок. Якщо говорити про вікові категорії, то картина виглядає приблизно так:

 • від 0 до 14 років – понад 20 тис. осіб;
 • від 15 до 29 років – понад 20 тис. осіб;
 • від 30 до 59 років – понад 60 тис.;
 • від 60 до 90 років – приблизно 50 тис.;
 • 90+ років - близько 2 тис.

88% жителів – німці, 12% – представники інших національностей. Основна мова в місті – німецька, проте можна зустріти жителів, які розмовляють й іншими мовами.

Якщо говорити про релігійну приналежність, то 32% жителів є католиками. Також 32% – це протестанти. Ще 36% населення прихильники інших віросповідань, серед яких поширеними є іудаїзм, православ'я. Також серед німців можна зустріти баптистів і Свідків Єгови.

Культура та пам'ятки

Герне має багату культурну та історичну спадщину. У центрі міста розташовано безліч будівель і церков, що зберегли свої середньовічні риси. Прекрасні приклади архітектури тих часів включають Гернер Альтер Маркт і собор святого Петра, який датується XII ст.

Тут регулярно проводяться різноманітні свята і фестивалі, що відображають багату культурну спадщину і традиції міста, а також усього регіону.

Раніше Герне був важливим промисловим центром, і це простежується в міській архітектурі та музеях. Безліч промислових споруд було збережено і перетворено на місця історичного значення. Крім того, ця місцевість рясніє унікальними традиціями та кулінарними особливостями. Туристи можуть скуштувати традиційні німецькі страви та напої в місцевих ресторанах і кафе.

Парки

Своє знайомство з містом туристи можуть почати з Herner Schlossgarten. Цей парк розташований у центрі. Він оточує Гернський замок і пропонує чудові краєвиди, є популярним місцем для організації культурних заходів і фестивалів.
Також можна відвідати:

 • Park Gysenberg – пропонує спортивні майданчики, басейн, а також мальовничі ставки та зелені насадження;
 • Crange Park – пропонує подивитися пам'ятку архітектурної спадщини у вигляді старої водонапірної вежі.

Також варто прогулятися в Lindenhorstpark. Він розташований у районі Лінденхорст. Тут можна просто блукати алеями та насолоджуватися спокоєм.

Музеї та бібліотеки

Baukau Museum розкриває історію та культурні особливості району Боркенау. Він проливає світло на промислову спадщину та побут місцевих жителів. Також туристи можуть відвідати:

 • міську галерею – пропонує насолодитися роботами сучасних художників і виставками;
 • музей Герне – присвячений історії та культурі міста та його околиць.

Вражаючою є бібліотека Folkwangbibliothek. Вона пов'язана з університетом Фольксванг. Бібліотека надає дослідникам і студентам доступ до широкого вибору наукової та художньої літератури.

Театри

У місті небагато театрів, але в туристів є з чого вибрати, щоб вирушити на перегляд улюблених мистецьких вистав. Тут знаходяться:

 • міська сцена Герне – відбуваються різноманітні театральні вистави, включно з драмами, комедіями та музичними виступами;
 • театр Лукас – вистави для дітей та родин.

Також можна відвідати відомий культурний центр "Кінофорум". Він об'єднує кінотеатр і місце для проведення різних заходів. Це локація як для театральних вистав, так і для концертів.

Освіта та наука

Герне багатий на вищі навчальні заклади. Technische Universität Dortmund є одним із найбільших технічних вишів у Німеччині. Він спеціалізується на інженерних і технічних науках, інформатиці та бізнес-освіті. Також туристів і студентів можуть зацікавити:

 • університет Віттен/Герде – відомий унікальним підходом до освіти, заснованим на індивідуалізації та вільному навчанні. Спеціалізується в галузі медицини, психології, економіки та культурних наук;
 • Fachhochschule Dortmund – пропонує практичні програми навчання, спеціалізується в інженерії, інформатиці, економіці, дизайні та інших галузях.

Не менш відомий Інститут Німецької культури та історії Сходу. Надає освіту і дослідження в галузі німецької історії та культури в контексті розвитку Східної Європи в різні періоди її становлення і занепаду.

Інші пам'ятки

Однією з головних визначних пам'яток міста є Гернський замок. Він побудований у стилі бароко. На сьогодні є символом міста та історичною пам'яткою. Тут часто проходять різноманітні заходи, включно з фестивалями. Також туристам будуть цікаві:

 • кафедральний собор – був побудований у XII ст.;
 • церква святого Йосифа – також відома як церква Лева.

Унікальним місцем є Geografischer Mittelpunkt des Ruhrgebiets. Географічний центр – крапка на карті, яка розташована в самому серці Рурської області, найбільшого індустріального регіону Німеччини. Це місце розташування визначається на основі географічних координат.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116; 117
 4. Посольство України: +49 30 288 87 128