Завантаження...

hero

Галле

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Галле

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Галле – старовинне німецьке герцогське місто федеральної землі Саксонія-Анхальт. Відоме багатою промисловою історією з видобутку солі. Це один із культурних центрів країни з видатними сакральними пам'ятками, у якому народився композитор Георг Фрідріх Гендель. Як і Магдебург, Галле – одне з найбільших міст своєї федеральної землі, при цьому між двома містами спостерігається одвічне суперництво.

Перша згадка про Галле відноситься до 806 р., коли тут була заснована фортеця Карла Великого. Вона захищала східні кордони Франкського королівства. Назва Галле походить від кельтського слова, що в перекладі означає "соляні місця". Архітектурні та історичні пам'ятки, що з'явилися в місті за багатовікову історію, практично повністю збереглися до наших днів.

У сучасному Галле процвітає хімічна промисловість. Тут є річковий порт і велика мережа транспортних ліній, що перетинаються в межах міста. На підприємствах хімічної індустрії активно використовується кам'яна сіль, мідна руда і буре вугілля з тутешніх родовищ. Також у місті розвинена металургійна, деревообробна, цементна і харчова промисловість, машинобудування. Тут є один із найбільших у Німеччині видавничих центрів.

Розташування

Галле розташоване в центральній частині Німеччини, на півдні Саксонії-Анхальт, на річці Заале. Місту притаманний океанічний, але при цьому напівпосушливий холодний клімат. Найкомфортніша пора року – літо, хоча мінлива хмарність спостерігається в Галле протягом усього року. Також тут дуже вітряні, снігові та тривалі зими. На думку туристів і самих місцевих жителів, відпочивати на природі в Галле найкраще в літній період, починаючи з середини червня і закінчуючи серпнем.

Територія

Місто поділене на п'ять основних районів – Центр, Захід, Південь, Північ і Схід. Кожен із районів має свої округи:

 • Старе місто;
 • Південний центр міста;
 • Північний центр міста;
 • Паулюсфіртель;
 • Ам Вассертурм/Таерфіртель;
 • Ландрен;
 • район Щасливого Майбутнього;
 • Німецька залізниця;
 • Фраймфельде/Каненаер;
 • Лютерплац/Тюрінгер-Банхоф;
 • Гесундбруннен;
 • Зюдштадтський;
 • Дамашкештрассе;
 • Трота;
 • Промислова зона Північ;
 • Готфрід-Келлер-Зідлунг;
 • Аммендорф/Безен;
 • Дизельштрассе;
 • Планенський район;
 • Північний Нойштадт;
 • Південний Нойштадт;
 • Західний Нойштадт;
 • Комерційний Нойштадт;
 • Леттін;
 • Хайде-Норд/Блюменау;
 • Радевелл/Озендорф.

Усі вони відрізняються особливостями інфраструктури та мають свою історію. Для спрощення ідентифікації, деяким округам дали додаткові назви. Це допомагає визначати локацію набагато швидше.

Інфраструктура

Місто має гарну транспортну інфраструктуру. Будівництво трирівневої розв'язки дало змогу з'єднати місцевий вокзал і автостраду з центром Галле, що сприяло більш жвавій торгівлі. Також місто пов'язане з більшістю мегаполісів Німеччини залізничним і автобусним сполученням, а найближчий до нього аеропорт розташований за 35 км – у Лейпцигу. Найбільш затребуваний громадський транспорт тут – це трамваї. Їхні лінії зручно переплетені між собою і пасажирам легко пересідати.

Єдиний прямий маршрут з України до Галле – автобусний, що триває трохи більше доби. Інші варіанти передбачають пересадки в європейських містах. Найдешевше їхати потягом Укрзалізниці до Варшави, там пересідати на потяг до Берліна і ще раз – до Галле. Також українці можуть доїхати до Жешува або Кошице, а далі взяти авіаквитки в Лейпциг і місцевим транспортом дістатися до самого Галле.

Рівень безпеки

Галле вирізняється помірним рівнем злочинності, проте ризики для мандрівників тут дещо вищі, ніж в інших містах Німеччини. Інциденти, пов'язані з нетерпимістю місцевих жителів до людей з іншою орієнтацією, етносом, національністю та кольором шкіри, тут теж відбуваються частіше за середній. Загалом туристам рекомендується дотримуватися базових принципів безпеки. Щоб уникнути крадіжок, не залишайте цінні речі в машині, носіть документи і гроші при собі. Уникайте нічних прогулянок і намагайтеся не ходити на самоті.

Ціни

Розцінки в Галле – нижчі за середні по Німеччині. Вартість квитка на громадський транспорт – до 3$. Ніч у місцевому хостелі обійдеться в 28$, а в готелі – від 39$ до 83$. Якщо ви плануєте шопінг, можна зорієнтуватися за такими цінами:

 • брендові джинси – до 52$
 • літня сукня мас-маркету – 30$
 • фірмові кросівки для бігу – 82$
 • чоловіче шкіряне взуття – 115$

Обід на одну людину в недорогому ресторані обійдеться приблизно в 10$. Повечеряти удвох у закладі середнього рівня можна за 54$. Загалом місту характерні помірні розцінки, що сприяє тутешньому туризму.

Структура населення

Галле – велике місто, населення якого перевищує 238 тис. осіб. Найбільша чисельність у місті припадала на епоху Східної Німеччини, коли в Галле була величезна кількість робочих місць. Після возз'єднання стався занепад промисловості, а місцеві жителі стали переїжджати в інші міста. Зараз Галле вважається одним із найбідніших німецьких міст.

З 2015 р. тут стався приплив іммігрантів, коли в Галле з'явилася велика кількість біженців із Сирії та інших країн. Через високий рівень расизму, іноземці нерідко стикаються з правими екстремістами. Щодо релігії – тут поширені католицьке християнство і протестантизм, решта християнських конфесій представлені в значній меншості.

Культура та пам'ятки

Галле вважається культурною столицею своєї федеральної землі. Тут поширені різні види мистецтва, є театри, кабаре і вар'єте, галереї, музеї та багато іншого. Місту характерні стійкі культурні традиції, з ним тісно пов'язана творчість знаменитих композиторів – Баха, Шейдта, Генделя. Щорічно на сцені оперного театру відбувається Генделівський фестиваль, що збирає гостей з усього світу. Тут регулярно проводяться концерти джазової, популярної та рок-музики. Також у місті багато кінотеатрів, починаючи з компактних і закінчуючи величезними закладами на 10 залів.

Парки

Одним із найвідоміших місць міста є ботанічний сад, заснований у 1698 р. при Університеті Мартіна Лютера в Галле-Віттенберзі. Він розташувався на місці садів Магдебурзьких архієпископів і вражає гостей своєю красою, різноманіттям ландшафтів і флори.

Історичний парк Райхардтс Гартен – справжня обитель романтизму. З 1903 р. цей англійський сад перейшов від приватного відомства до міського і став доступним місцевим жителям і гостям міста.

Інші цікаві місця – острів Пайсніц, парк Песталоцці та зоологічний сад Бергзоо. Старовинний зоопарк розташований на пагорбі Райльсберг і займає велику площу. Нещодавно його перебудували і відреставрували, зробивши ще зручнішим для тварин та відвідувачів.

Музеї та бібліотеки

Галле сповнений цікавих музеїв різної спрямованості. Ви можете відвідати музеї німецьких залізниць, солеваріння, музей "Бітлз", будинки Генделя, Баха і Крістіана Вольфа.

У верхньому замку Гібіхенштайна, у північній частині міста, розташований музей з унікальною колекцією експонатів. Найпопулярнішим же місцем вважається державний археологічний музей первісної історії. Його колекція з понад 15 млн експонатів є однією з найважливіших у країні. Найбільш значущі предмети – небесний диск Небри, стела французького вершника Хорнхаузена і фамільні могили Юлау.

Театри

У місті бурхливе театральне життя і є багато театрів із власними трупами – Штайнтор Бюне, Куппентезер, Новий театр і дитячий театр "Талія" (єдиний у Саксонії-Анхальт).

Найпопулярнішим вважається міський театр опери, заснований 1886 р. Більшу частину первісної будівлі було зруйновано у Другій світовій війні, але вже 1951 р. її було повністю відреставровано й знову відкрито для глядачів. Сьогодні тут регулярно проходять балетні та оперні вистави, оркестрові концерти, а також щорічний літній Гендельський фестиваль.

Освіта та наука

Галле давно набув популярності як "місто студентів". Тут розташований університет мистецтв і дизайну Бург Гібіхенштайн – один із найбільших у Німеччині. Він щорічно навчає понад 1 тис. студентів за 20 різними програмами дизайну та мистецтва.

Найзнаменитішим же вишем є Університет Мартіна Лютера Галле-Віттенберг, заснований 1817 р. Його кафедри розташовані в багатьох історичних будівлях і старовинних маєтках, а сам університет широко розрісся за свою багатовікову історію і вийшов за межі Старого міста. Крім того, він тісно пов'язаний з Євангеличним університетом прикладних наук і церковної музики.

З 2001 р. проводиться спільне навчання, згідно з яким у розкладі студентів курсів церковної музики є заняття в Інституті музики від Університету Мартіна Лютера. Виші також співпрацюють в індивідуальному мистецькому навчанні, практикуючи обмін викладачами, гостьові слухання лекцій, семінарів і групових занять.

Інші пам'ятки

Серце міста – вражаюча Ринкова площа із середньовічною ратушею і старовинними пам'ятками. Тут же, біля Червоної вежі, встановлено статую Роланда, що символізує права і свободи містян.

Сама вежа виконана в пізньому готичному стилі 1506 р. На її вершині розміщений найбільший у Європі карильйон, 76 дзвонів якого важать близько 55 т. Найстаріша сакральна пам'ятка Галле – кафедральний собор ХІІІ ст. Ця триповерхова будівля, виконана в стилі епохи Відродження, має висоту 68 м.

Одна з найкрасивіших церков країни – Маркткірхе XVI ст. Виконана в стилі пізньої готики, сакральна будівля стала останньою значущою середньовічною пам'яткою міста. Ринкова церква вирізняється прекрасною архітектурою з чотирма високими вежами, дві з яких з'єднані між собою мостом. У цьому місці тричі відбувалися проповіді одного з найвідоміших ідеологів протестантизму – Мартіна Лютера.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Телефон екстреної допомоги: 112
 3. Посольство України: +49 30 288 87 128