Завантаження...

hero

Дармштадт

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Дармштадт

icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Дармштадт – один із найбільших культурних і наукових центрів Німеччини. До 1945 р. він був столицею Гессена. З 1997 р. місто має офіційний статус наукограда. Його часто називають "містом у стилі модерн" завдяки відповідному стилю архітектури. Також Дармштадт є важливим економічним центром своєї федеральної землі. Серед численних офісів провідних компаній та організацій Німеччини виділяється хімічний концерн "Мерк". Саме він відіграє ключову роль у місцевій економіці.

Історія Дармштадта починається в XI ст., коли тут було засновано монастир. У 1330 р. місто отримало права магістрату і статус вільного міста. У XVI ст. Дармштадт став резиденцією для Гессен-Дармштадтської лінії Гессенської династії. У цей період він стає важливим центром мистецтва і культури регіону.

До початку XIX ст. Дармштадт увійшов до складу Великої Французької імперії Наполеона. Тоді він стає частиною Гранд Гессенського герцогства. Після падіння Наполеона і Віденського конгресу Дармштадт переходить до Німецької конфедерації. Через деякий час він об'єднався з іншими маленькими німецькими державами, утворивши Німецьку імперію.

Під час Другої світової війни Дармштадт був сильно зруйнований бомбардуваннями, зокрема його історичний центр. Після війни місто було відновлене. У найближчі десятиліття Дармштадт стає важливим науково-технічним центром Німеччини. Згодом тут були розміщені великі військові бази НАТО.

Розташування

Дармштадт розташований на півдні Гессена, у долині річки Майн. Приблизно за 30 км на південь розташоване велике місто Франкфурт-на-Майні. Дармштадт лежить на пагорбах, що увійшли до складу Гессенського Хессенвальдського урочища. Місто оточене мальовничою природою та лісами. Тут тепле літо з високими температурами. Зими бувають суворими, часто трапляються значні заморозки.

Через місто проходить річка Майн – одна з найважливіших у країні. Вона має стратегічне значення для перевезення товарів. Неподалік від міста розташовані природні водойми та ставки, на яких відпочивають і рибалять місцеві жителі.

Територія

Адміністративна структура Дармштадта включає кілька рівнів управління. Міський уряд Дармштадта знаходиться в мерії. Тут ухвалюють ключові рішення з управління містом – бюджет, міське планування і розвиток.

Дармштадт розділений на дев'ять районів:

 • Архайльген;
 • Бессунген;
 • Еберштадт;
 • Краніхштайн;
 • Мітте (Центр);
 • Норд (Північ);
 • Ост (Схід);
 • Захід;
 • Віксгаузен.

Загалом адміністративна структура Дармштадта – типова для більшості німецьких міст. Райони відрізняються своїми особливостями та потребами. У кожному районі – власна рада та голова.

Інфраструктура

Дармштадт вирізняється розвиненою мережею громадського транспорту. Місцеві жителі їздять на автобусах і трамваях, активно користуються велосипедами. Залізничні маршрути забезпечують зручний зв'язок з іншими містами в Гессені та Німеччині загалом. Тут також проходить мережа доріг і автомагістралей, включно з А5. Найближчий до Дармштадта міжнародний аеропорт розташований біля Франкфурта.

Потрапити в Дармштадт з України можна прямим автобусом. Він виїжджає з Києва і за 31 год добирається до кінцевого пункту. Інші маршрути – з пересадками в Європі. Ви можете взяти залізничні квитки на Інтерсіті, або автобусні квитки до Кишинева, Жешува чи Кракова. Далі купуєте авіаквитки до Франкфурта й автобусом приїжджаєте в сам Дармштадт.

Рівень безпеки

Дармштадт – безпечне місто з низьким рівнем злочинності. З туристами тут рідко трапляються неприємні інциденти. Щоб подорож пройшла благополучно, достатньо дотримуватися стандартних правил безпеки. Намагайтеся бути обережними в публічних місцях, особливо в нічний час. Не залишайте речі без нагляду і в припаркованому автомобілі. Краще не носити з собою великі суми грошей або дорогі прикраси. Слідкуйте за гаманцем і документами, не носіть їх у задніх кишенях.

Ціни

У Дармштадті середній рівень цін. Переночувати в хостелі ви зможете за 54$, а номер у готелі обійдеться від 60$ до 86$, відповідно до його класу. Якщо ви плануєте шопінг, орієнтуйтеся за такими розцінками:

 • брендові джинси – 86$
 • літня сукня – 39$
 • шкіряні туфлі – 108$
 • бігові кросівки – 91$

Середня вартість квитка на міський транспорт – 2,9$. Обід у закладі фастфуду обійдеться до 10$. Якщо відвідати недорогий ресторан місцевої кухні, ви заплатите за їжу близько 21$. Вечеря на двох у ресторані середньої цінової категорії коштуватиме до 65$.

Структура населення

У місті проживає понад 162 тис. осіб, більшість з яких – корінні німці. Представники інших національностей становлять лише 15%. Щільність населення Дармштадта – 1300 чол./км².

Домінуючою релігією в місті є християнство. У Дармштадті є багато християнських церков, католицькі та протестантські храми. Тут також є мусульманська громада та мечеті. У місті є синагоги та єврейські центри для молитви і спілкування. Крім того, в Дармштадті живуть представники буддизму, індуїзму та інших віросповідань.

Культура та пам'ятки

Місто славиться своїм насиченим культурним життям. Тут регулярно проходять фестивалі за найрізноманітнішими напрямками. Дармштадтський кінофестиваль пропонує насолодитися фільмами в різних жанрах. Його відвідують кінолюбителі та професіонали кіноіндустрії з різних країн.

У Дармштадті відбуваються різноманітні культурні фестивалі та виставки мистецтва, музичні фестивалі та театральні виступи. Дармштадтський науковий фестиваль присвячений науці та освіті. Тут можна дізнатися про останні наукові дослідження та технологічні досягнення.

Фестиваль їжі та напоїв пропонує скуштувати різноманітні страви та напої з різних культур і країн. У Дармштадті також є активна літературна сцена. Тут організовано літературні клуби, відбуваються зустрічі з авторами та культурні події, пов'язані з книгами та літературою. У дні відкритих дверей різні навчальні та наукові заклади міста пропонують відвідувачам дізнатися більше про наукові та освітні можливості, які надають місцеві виші.

Парки

Дармштадт пишається своїми красивими парками та зеленими зонами. Один із найвідоміших та історично значущих – Хернгартен XVII ст. Це гарний парк зі ставками, фонтанами, дитячими майданчиками та ботанічним садом.

Неподалік розташований один із найстаріших у Німеччині парків – Сад принца Джорджа. Тут представлені різноманітні рослини, скульптури та архітектурні елементи, що створюють атмосферу спокою й умиротворення. На території технічного університету є ботанічний сад. Він пропонує багату колекцію рослин з усього світу.

Музеї та бібліотеки

Серед місцевих бібліотек – обласна бібліотека Дармштадта, бібліотека Дармштадтської наукової громади та технічного університету Дармштадта. Усі вони надають доступ до актуальних досліджень і різноманітної літератури. Тут є музей технічного університету з експонатами з різних галузей науки і техніки.

У музеї Антона Катценгрюна – колекція присвячена життю і творчості художника, який працював і жив у Дармштадті. Відвідавши Гессенську ландгалерею, ви зможете ознайомитися з колекцією предметів мистецтва та історичних експонатів. У цьому музеї безліч цікавих археологічних знахідок, творів мистецтва, меблів та іншого.

Театри

Театральне життя Дармштадта представлене кількома значущими закладами. Одна з найважливіших культурних установ міста – театр Дармштадта. Тут проводяться вистави в різних жанрах, включно з драмою, балетом, оперою і концертами. Театр розташований у красивій старовинній будівлі.

Незалежний театр "ТіП" спеціалізується на сучасних та експериментальних виставах. Тут публіка може насолодитися унікальними інноваційними виставами. Також тут є арт-цена "Театроскоп", що організовує театральні вистави, концерти та виставки.

Освіта та наука

У Дармштадті є кілька великих і шанованих навчальних закладів. Тут розташований один із провідних технічних вишів Німеччини – технічний університет Дармштадта. Він спеціалізується в галузі інженерії, комп'ютерних наук, бізнесу та інших технічних і наукових дисциплін.

В університеті прикладних наук студенти здобувають освіту в галузі інженерії, інформатики, дизайну та менеджменту. Інститут досліджень комп'ютерної графіки Фраунгофера спеціалізується на комп'ютерній графіці та візуалізації. Тут проводяться великі дослідження та здійснюються інноваційні розробки.

Дармштадт – популярне місто для студентів з усього світу. Завдяки серйозним дослідницьким та освітнім можливостям, ці виші сприяють розвитку науки і технологій у регіоні.

Інші пам'ятки

Дармштадт – місто з багатою історичною та культурною спадщиною. Перше, що варто відвідати – резиденція Дармштадта. Це красивий палацовий комплекс із прекрасними інтер'єрами, історичними експозиціями та предметами мистецтва.

Вражаючий Матильденштайнський палац підкорює не тільки своєю красою, а й багатою колекцією творів мистецтва та історичних артефактів. В артистичному кварталі Матильденхое на вас чекає незвичайна архітектура і будівлі з видатним дизайном.

Будинок Пліссона, побудований у стилі модерн, є прикладом архітектурної інновації та мистецтва своєї епохи. Центральна міська площа ім. Людвіга оточена безліччю старовинних будівель. Також тут встановлено статую великого герцога Людвіга I Гессенського.

Телефони екстрених служб

 1. Поліція: 110
 2. Телефон екстреної допомоги: 112
 3. Посольство України: +49 30 288 87 128