Завантаження...

hero

Хемніц

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Хемніц

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Місто Хемніц чудово демонструє, як може сучасна архітектура співіснувати з будівлями комуністичної доби. На відміну від Берліна, Хемніц зазнав меншої кількості трансформацій, пов'язаних із відновлювальними роботами у післявоєнний період.

Сьогодні це місто з населенням трохи більше 240 тис. осіб займає третій рядок у рейтингу найбільших мегаполісів Саксонії, поступаючись лише Дрездену та Лейпцигу. Завдяки вигідній локації біля гірського хребта Ерцгебіргу, місто швидко виросло в розмірах і, починаючи з кінця ХІХ ст., стало найбільшим промисловим центром Східної Німеччини.

Економічна важливість Хемніца ґрунтується на машинобудівній та текстильній промисловості. Саме тут розташовані стратегічні підприємства країни, що дозволяють наповнювати міський бюджет та утримувати численні культурні установи.

Незважаючи на свою значущість, у Хемніці немає повноцінного аеропорту, зате до нього легко дістатися залізничним сполученням, що з'єднує Саксонію та Франконію. З Києва до міста курсують автобуси без пересадок, а ціна автобусного квитка онлайн варіюється від 75$.

Якщо ви не маєте часу вивчати розклади, заздалегідь забронювати квитки на автобус дозволить сервіс SkyBooking. Для онлайн-покупки достатньо вказати бажаний час та дату відбуття, після чого сервіс запропонує оптимальні варіанти маршрутів.

Розташування

Хемніц розташований у східній частині Німеччини і з одного боку межує з однойменною річку, яка відома також під назвою Кемніц, а з півдня – з підніжжям Рудних гір.

Річка Хемніц (Кемніц) та її права притока Цвіккауер-Мульді послужили назвою для міста, тому що в минулому грали роль головної магістралі для транспортування вантажів. У перекладі з мови древніх сербів назва Хемніц означає "Кам'янистий струмок", саме так назвали будівельники, найняті імператором Лотарем ІІ, місце, де було закладено фундамент нового поселення.

Федеральна земля Саксонія відрізняється помірним кліматом з м'якою зимою та теплим літом. Середньорічна температура становить +8,6ºС, але кількість опадів вища, ніж у центральній частині Німеччини. Навіть у посушливий сезон тут часто йдуть дощі, а середньорічний показник опадів становить 1011 мм. Більшість дощів проходить у липні, а найменше – у лютому.

Як і у всіх містах Саксонії, в Хемніці найбільша кількість денних годин у липні, тому подорож краще планувати на середину літа.

Територія

Через компактність міської інфраструктури у Хемніці дістатися з віддаленого куточка до центру – дуже просто. У центральній частині розташовано багато визначних пам'яток, сучасних магазинів та обладнаних місць відпочинку. Усього адміністративний поділ налічує кілька територіальних одиниць:

 1. Шлос Хемніц.
 2. Кассберг.
 3. Центрум.
 4. Зонненберг.
 5. Лютерфіртель.
 6. Альтендорф.
 7. Борна-Хайнерсдорф.
 8. Фарт.

На відміну від великих мегаполісів Європи, центром міста та його серцем є замок Schlossteich, довкола якого зосереджені престижні мікрорайони. Зараз замок перетворився на зону відпочинку, тут можна покататися на човні в розташованому поруч ставку або прогулятися парком.

Інфраструктура

У місті немає діючого аеропорту, а місцевий аеродром обслуговує лише транспортні перевезення та обмежену кількість приватних чартерів. Тому, якщо ви подорожуєте з України літаком, то краще купити авіаквиток до Дрездена, а звідти дістатися поїздом чи автобусом.

Пасажири з нашої країни можуть купити квиток на літак та інші аеропорти великих міст Німеччини, але загальні транспортні лінії не завжди дозволяють дістатися місця без пересадок. Також до Хемніца незручно діставатися поїздом. Тому перед тим, як купити квиток на потяг у напрямку Лейпцига, Берліна або Нюрнберга, варто врахувати, що дістатися місця призначення вийде тільки з пересадками.

Як і більшість німецьких міст, Хемніц має розвинену інфраструктуру громадського транспорту, що складається переважно з трамваїв та автобусів. Трамвайні маршрути налічують шість ліній, з позначенням від одного до шести на вагонах, та лінію спеціального призначення 522.

Усі трамвайні маршрути фінішують у Zentral Haltestelle, що складається із залізничних платформ у центральній частині міста. Варто зазначити, що деякі лінії (2 та 4) утворюють замкнутий маршрут, у якому перша лінія перетворюється на четверту після проїзду станції Straße der Nationen.

Також важливою особливістю залізничної інфраструктури є відсутність сервісу Інтерсіті для подорожей поїздом. Ця обставина обумовлена відсутністю електрифікації на багатьох маршрутах через місто. Зокрема, направлення до Лейпцига не оснащено інфраструктурою для подачі електроенергії, а лінія до Нюрнберга обладнана лише до станції Хофа.

У той же час місто з'єднане залізничним сполученням з найближчими мегаполісами: Дрезденом, Нюрнбергом, Франкфуртом, Берліном. Вартість квитка залежить від маршруту та відстані, а своєчасно забронювати залізничні квитки дозволить сервіс SkyBooking.

Рівень безпеки

Хемніц, у найкращих традиціях Німеччини, залишається найдемократичнішим регіоном у світі. Тут комфортно вживаються представники різних народностей, віросповідання та релігійних конфесій. При цьому рівень злочинності залишається одним із найнижчих у Європі.

Найбільша кількість іноземців та умовно "проблемних громадян" проживає в районі Sonnenberg. Тут не бажано перебувати на вулиці після опівночі чи засиджуватися у кафе. В інших районах міста ризик стати жертвою агресивних правопорушників практично дорівнює нулю.

Також варто відзначити, що в Хемніці розташований найбільший університет Німеччини, тому велика кількість студентів, шум та розваги на вулицях давно стали нормою для містян та гостей.

Ціни

Вартість проживання в Хемніці відрізняється, залежно від району, і стартує від 40$ за кімнату. Ціна на житло в престижному районі може становити 80$ і вище, а номер у дорогому готелі зможуть собі дозволити відпочивальники, для яких нормальним вважається цінник у 90-100$ та більше.

Для проїзду в міському транспорті зручніше і дешевше купити разовий проїзний за 10-11$, що дозволить їздити містом протягом місяця. Квитки на поїзд легко замовити онлайн. Для придбання залізничних квитків з України в Хемніц краще використовувати сервіс SkyBooking.

Що стосується громадського харчування, то вартість сніданку в кафе починається з 11-14$. Пообідати в ресторані можна за 16-18$ на одну персону. З огляду на величезну різноманітність закладів, місце для харчування довго шукати не доведеться.

Якщо є час на приготування їжі, то можна закупитися продуктами в супермаркеті. Середній чек на двох людей складе не більше 55-60$ за один тиждень.

Структура населення

Чисельність мешканців Хемніца досягла понад 240 тис. громадян. Промисловий центр на сході Німеччини займає 28-й рядок у рейтингу великих міст за чисельністю населення. Число жінок трохи перевищує кількість представників чоловічої статі – 125 084 представниць прекрасної половини людства проти 121 771 чоловіків. Щільність мешканців на 1 км2 складає 1, 117 мешканців.

Переважна більшість мешканців (понад 90%) – етнічні німці. У решту 10% входять вихідці з Туреччини, Греції, Італії, Хорватії та Австрії. Державна мова – німецька, але багато жителів говорять англійською, тому в магазинах з персоналом легко порозумітися англійською.

Понад 60% населення міста сповідують протестантство, трохи менше – представники Католицької Церкви та менше 2% є представниками інших релігійних конфесій.

Діалекти, традиції та звичаї містян сформувалися протягом довгих століть, шляхом асиміляції різних народностей та племен. Вікінги, кельти та слов'яни стали домінуючими етнічними прошарками, завдяки яким з'явилося сучасне суспільство.

Культура та пам'ятки

В епоху Середньовіччя Хемніц вважався багатим імперським містом із розвиненою інфраструктурою. На економічне зростання та розвиток торгівлі вплинула локація та текстильна промисловість, які забезпечили приплив трудових мігрантів та зростання чисельності населення. Асиміляція різних народностей та представників релігійних течій багато в чому визначили сьогоднішній культурний вигляд міста.

Приватною особливістю архітектури є переважання історичних реконструкцій. В результаті Другої світової війни більшість фундаментальних будівель була зруйнована, а подальше відновлення передбачало широкий комплекс відновлювальних робіт.

Рішення європейського журі надало місту унікального шансу довести свою привабливість. Статус культурної столиці є дуже важливим для Саксонського міста. У зв'язку з цим влада міста зобов'язала якнайбільше уваги приділяти питанням мистецтва та культури, забезпечувати атмосферу відкритості та солідарності. На міських майданчиках часто проводяться театралізовані виступи, фестивалі та сучасні культурні заходи.

Найкращим варіантом поїздки з України до Хемніца залишаються автобусні рейси. На офіційному сайті skybooking.ua реалізована можливість замовлення квитка в потрібну дату та час, залізничні квитки онлайн також можна придбати без відвідування кас. Користувачеві залишається лише ввести дані, і система запропонує оптимальний маршрут.

Парки

У Хемніці багато квітучих парків, скверів та ботанічних садів розташовані в безпосередній близькості до центру. До них особливо легко дістатися трамваєм або автобусом навіть, якщо ви живете на околиці.

Парки та сади Хемніца відрізняються рідкісними рослинами та розвагами для дітей. Серед найпопулярніших, за відгуками, місць слід виділити такі:

 1. Botanischer Garten Chemnitz. Парк з масштабним дитячим майданчиком. Дітям дозволяється торкатися рослин у теплицях та грати в саду.
 2. Tierpark Chemnitz. У невеликому за площею парку є зоопарк із рідкісними тваринами.
 3. Spielplatz Rabenstein. У парку є обладнаний дитячий майданчик для будь-якого віку, а для поповнення сил поряд розташований ресторан.

Загалом у місті 12 парків та озеленених місць відпочинку, в яких можна провести час всією родиною чи невеликою компанією.

Музеї та бібліотеки

У Хемніці розташовані унікальні та незвичайні музеї: військові, приватні, муніципальні, і просто експозиції просто неба.

Список найцікавіших місць включає кілька установ:

 1. Saechsisches Industriemuseum. Невеликий, але дуже цікавий музей зі старовинними ткацькими верстатами, роботами, винаходами для обробки металу.
 2. Kunstsammlungen Chemnitz. Експозиція різних предметів мистецтва та скульптур із бронзи розповість про героїчне минуле міста.
 3. Staatliches Museum für Archäologie Chemnitz. У сучасній будівлі, розташованій у центральній частині міста, зібрані цікаві експонати та стародавні археологічні знахідки.

Для любителів старовинних книг та краєзнавчої літератури є дві бібліотеки з комп'ютерними класами та точками доступу до Інтернету: Stadtbibliothek in Vita-Center та Zentralbibliothek. У читальних залах працює навчений персонал, і відвідувач може легко дізнатися відповідь на будь-яке питання про історію місцевого краю.

Театри

Театральне життя міста проходить у трьох культурних установах:

 1. Die Theater Chemnitz. Сучасна будівля театру знаходиться недалеко від центру, у парковій зоні. Театральний репертуар складає музика Чайковського, Хачатуряна та Шостаковича.
 2. Fritz Theater. Приватний театр з молодим та талановитим колективом, розташований у колишній будівлі кінотеатру. Сучасні декорації, обслуговування та навіть подача напоїв залишають приємне відчуття.
 3. Schauspielhaus. Театр, де кожен іноземець може познайомитися із культурою міста. Творчий репертуар пропонує безліч тематик: від серйозних та філософських сюжетів до комедійних уявлень.

Якщо ви хочете побачити культурний вигляд Хемніца, обов'язково відвідайте один із запропонованих театрів.

Освіта та наука

Інфраструктура навчальних закладів у Німеччині дещо відрізняється від стандартів країн СНД. Зокрема, у Хемніці представлений лише один університет – Технічний університет Хемніца. Однак у цій сучасній установі навчається понад 10 тис. студентів зі 100 країн світу.

У космополітичному університеті працює 2400 наукових співробітників, а за кількістю іноземних студентів ця вища школа посідає перші місця у Німеччині. ВНЗ пропонує студентам понад 40 програм для навчання, а після закінчення навчання студент може отримати рівень бакалавра або магістра.

Хемницький університет займає третій рядок у рейтингу престижних університетів Саксонії. Спеціалізація вишу включає програми з інформатики, машинобудування, інформаційних технологій та менеджменту.

З подачі університету функціонують дочірні дослідні центри, до яких можуть долучатися як абітурієнти з інших країн, так і представники бізнесу. За допомогою платформи SAXEED на базі Технічного університету Хемніца було запущено понад 200 проєктів, у тому числі, високотехнологічних рішень з високим потенціалом ліквідності.

Інші пам'ятки

В силу компактності міста основні визначні пам'ятки знаходяться недалеко від центру. Тому подорож краще почати з залізничного вокзалу і просуватися на північ, в райони Шлос Хемніц і Кассберг.

Приїхавши у Хемніц, вам обов'язково слід побачити:

 1. Ротер Турм. Найстаріша споруда в місті. Вежа виконувала роль загороджувальної стіни та захищала поселення від набігів.
 2. Пам'ятник Карлу Марксу. Монументальна скульптура вагою 40 т і висотою 13 м наочно демонструє історичне коріння не лише міста, а й Німеччини загалом.
 3. Клаффенбах. Замок у стилі бароко, оточений з усіх боків водою, вражає вигнутими фронтонами та арочним дахом.
 4. Шлоссберг. Найдавніший монастир, закритий після реформації, а в наші дні переобладнаний у музей.
 5. Рабенштайн. Мініатюрний замок у федеральній землі Саксонія. Давня будова знаходиться за межами міста, але є унікальною спадщиною епохи бароко.

На міських вулицях розташовані величні неоготичні церкви, ратуші, вежі, які дивують своєю помпезністю та красою.

Телефони екстрених служб

 1. МНС: 112
 2. Поліція: 110; 0800 688 80 00
 3. Залізнична поліція: 0800 688 80 00
 4. Медична допомога: 116; 117
 5. Служба надзвичайних ситуацій: 110 чи 112