Завантаження...

hero

Калгарі

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Калгарі

Канада
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Набридла "старенька" Європа та переповнені туристами історичні місця? Популярні морські курорти з натовпом відпочивальників теж не надто надихають? Тоді саме час виїхати за межі європейського континенту та зробити ковток свіжого мандрівницького повітря. Що скажете про Калгарі? Так-так, це саме те місто, яке в 1988 р. приймало Зимові Олімпійські ігри. Воно відносно молоде і не таке розпіарене, як провідні світові "меки" туризму, але в ньому є все необхідне для того, щоб провести там незабутній час!

Калгарі заснований в 1894 р. і приблизно пів століття свого існування він був простим містечком Канади, в якому неспішно текло провінційне життя, а з розваг для мас було хіба що буйне родео. Все різко змінилося в середині ХХ ст., коли почався "нафтовий бум"! Багато компаній, що займалися видобутком нафти, почали базувати свої офіси саме в Калгарі, населення якого буквально за кілька десятків років збільшилося у 2,5 рази. Нові будинки та фінансові установи росли на найефективніших дріжджах – на купюрах із зображенням Бенджаміна Франкліна.

Місто у своєму розвитку швидко наздогнало столицю провінції Едмонтон, а зараз є одним із центрів потужної канадської економіки. Муніципальна влада, що має величезні бюджети, відполірувала Калгарі до блиску, але зуміла зберегти ту провінційну родзинку, заради якої варто купити авіаквиток на прямий рейс до Канади.

Розташування

Калгарі – перлина процвітаючої провінції Альберта. Він є такою собі "перехідною зоною" між рівнинним та гірським рельєфом: розташований у південній частині провінції на території, яка відома своїми мальовничими передгір'ями та преріями. Приблизно у 80 км прямою дорогою на схід вас зустрінуть Канадські Скелясті гори у всій своїй красі.

Місто знаходиться досить високо над рівнем моря – 1050 м, а загальна його площа становить понад 700 км2. Калгарі пронизаний великою річкою Боу, яка прямує на південь, а також її притокою Елбоу. Активне територіальне зростання Калгарі передбачало постійне приєднання прилеглих селищ. За останні 20 років адміністративні кордони Калгарі впритул наблизилися до невеликих містечок Ердрі та Честермір.

Якщо купити квиток на рейсовий автобус, то приблизно за годину без пересадок можна доїхати до Кананаскіс-Кантрі. Там ідеальні умови для риболовлі, велосипедних прогулянок та активного відпочинку. Клімат – вологий континентальний. Середня температура влітку лише трохи нижча за українську. Взимку бувають морози до -30°C, але завдяки вітру Шинук часто трапляються відлиги, і зимовий добовий максимум у більшості днів перевищує 0°C.

Територія

Калгарі не має великої агломерації, оскільки адміністративно майже всі передмістя входять до його складу. Місто поділене на центр і мікрорайони, що його оточують. Центр включає ділову частину, яка у свою чергу складається з п'яти окремих мікрорайонів. Із загальної маси затишних кварталів слід виділити такі:

  1. Стівен-авеню – центральна пішохідна алея.
  2. Розважальний квартал – у ньому сконцентровані основні розваги, починаючи від популярних ТРЦ, закінчуючи атракціонами.
  3. Квартал мистецтв – зосереджені найзатребуваніші культурні пам'ятки.
  4. Адміністративний квартал – включає основні управлінські установи.

Інфраструктура

Калгарі з'єднує між собою центральну та західну частини Канади, будучи центром Трансканадської магістралі. Міжнародний міський аеропорт займає третє місце у всій країні за кількістю повітряних бортів, що обслуговуються. Ваш літак (прямий рейс із Києва триває приблизно 10 годин) теж приземлиться у цьому аеропорту. Найпростішим способом дістатися центру міста є таксі. Бюджетніший варіант – автобус, який зупиняється неподалік терміналу.

Громадським транспортом займається Calgary Transit. Калгарійський трамвай Сі-Трейн дуже комфортний та швидкісний. Загальна довжина колій – майже 50 км. Кожен маршрут із трьох існуючих проходить вздовж основної автодороги. Цим транспортом користуються понад 40% співробітників компаній, що базуються на діловому центрі міста. А добовий пасажиропотік становить близько 200 тис. людей. У автобусному парку 800 одиниць техніки.

У Калгарі 260 км велосипедних доріжок та багатоцільових прогулянкових зон (ролики, самокати тощо). Для подорожей за місто краще використовувати поїзд. З центрального залізничного вокзалу можна виїхати у будь-якому напрямку. Найпопулярніший маршрут серед місцевих – поїзд Калгарі-Едмонтон.

Рівень безпеки

Канада загалом і Калгарі зокрема славляться своїм благополуччям. Нещодавно аналітичний відділ авторитетного видання The Economist проводив дослідження, на основі якого склав рейтинг найкомфортніших для життя міст у світі. Калгарі займає п'ятий рядок. Різні показники оцінювалися за 100-бальною шкалою, і рівень калгарійської безпеки набрав максимум – усю сотню. Це визначний показник!

У Калгарі низька злочинність та величезна довіра до правоохоронних органів. Поліцейські доброзичливі і, якщо вони кажуть, що хочуть вам допомогти, то вони дійсно мають намір це зробити.

Ціни

У Канаді ходить своя валюта – канадський долар, але для кращого розуміння ситуації ціна на наступні продукти в супермаркетах наведена у знайомих усім американських "зелених":

  • буханець хліба – 1,96$
  • рис (1кг) – 2,38$
  • яблука (1кг) – 3,33$

Вартість громадського харчування можна порівняти з найдорожчими містами Європи. Фастфуд відносно дешевий, а їжа та напої у закладах:

  • чашка американо в кафе – від 3$
  • гарна вечеря на двох у ресторані – від 50$
  • келих пива (0,5 л) у барі – від 5$

Ціна номера на двох у готелі (чотири) – в середньому 130$. Одноразовий квиток на автобус — 2,75$ (за канадськими мірками досить дешевий). Що справді дорого, то це цигарки. Середня вартість пачки – 13,34$.

Структура населення

Аж до середини ХІХ ст. на території Калгарі мешкали тамтешні  народності. Але в 1873 р. все почало змінюватися. Заселився перший європеєць. Його звали Джон Глен, а потім підтягнулися й інші. Європейці майже повністю винищили бізонів та почали наводити свої порядки.

Нині на калгарійській землі проживає лише близько 2% представників корінного народу. З точки зору різноманітності видимих ​​меншин Калгарі посідає третє місце по всій країні. Понад 20% від приблизно 1,3 млн жителів — це азіати, темношкірі, араби та інші меншини. Щорічно за рахунок приїжджих населення міста зросте на десятки тисяч мешканців. У ходу англійська та французька мови, але в окремих кварталах, де живе багато представників тієї чи іншої національності, деякі вивіски в магазинах можуть бути іншими мовами.

Серед містян жінок на 0,2% більше, ніж у чоловіків. Діти становлять 5% від загальної кількості калгарійців. Що ж до релігій, то всі вони так само різноманітні, як і етнічне походження жителів. У топах: мусульмани, протестанти та католики. Серед молоді великий відсоток атеїстів.

Культура та пам'ятки

Калгарі на фоні відомих історичних міст – такий собі підліток, але дуже розумний, на свої роки досить освічений та просунутий. Калгарійський регіон називають центром канадської музики, його порівнюють із американським Нешвіллом.

Гуляючи затишними кварталами, ви помітите, наскільки вони відрізняються один від одного. У багатьох із них живуть окремі меншини, які популяризують власну культуру: починаючи магазинами з філіппінськими сувенірами, закінчуючи китайськими ресторанчиками. Є доволі велика українська діаспора і навіть кафе, де подають традиційні українські страви. Містяни багато часу приділяють спорту. У Калгарі чудова гірськолижна інфраструктура та безліч варіантів для активного дозвілля. Улюблений вид спорту калгарійців – хокей.

Найбільш відомою культурною подією є Калгарі Стампід – щорічний ковбойський фестиваль, який збирає юрби людей у ​​колоритних костюмах. Під час його проведення купити квиток на літак без пересадок дуже складно, оскільки з'їжджається багато туристів. Ціна на житло також зростає. У місті популярні Калгарійський міжнародний кінофестиваль, щорічний фестиваль народної музики, а також Вердфест – подія, присвячена сучасній літературі.

Парки

Місто влаштоване за найвищими стандартами. Серед зелених зон слід виділити три:

  1. Парк Нос-Хілл. Розташований у північно-західній частині Калгарі. За величиною території (площа – понад 11 км2) посідає четверте місце у країні.
  2. Парк Прінсес Айленд. Головна пам'ятка невеликого острівця на річці Боу. Розташований за кілька кілометрів на північ від центру міста. Названий на честь Пітера Ентоні Прінса, який у 40-х роках минулого сторіччя із приватного володіння передав парк муніципалітету.
  3. Парк святого Патріка. Мальовнича територія знаходиться у північно-східній частині міста. Один із найстаріших парків не лише в Калгарі, а й у Канаді.

Музеї та бібліотеки

Щоб краще дізнатися про традиції, культуру, історію Калгарі, варто відвідати Центральну міську бібліотеку або хоча б один із музеїв:

  1. Музей Ґленбоу. Один із найбільших на Заході Канади. У ньому представлені цікаві експонати та важливі історичні документи. Загалом у 20 просторих залах виставлено понад 1 млн предметів для ознайомлення.
  2. Мілітарі Музей. Присвячений військово-морській тематиці. Буде цікавий людям, які захоплюються зброєю та реконструюванням історичних подій.
  3. Музей Бензинової алеї. Може похвалитися неймовірно масштабною колекцією старих автомобілів. Здебільшого – машин від 1910-х до 1950-х рр. У величезному двоповерховому будинку можна "загубитися" на кілька годин.

Театри

Музика, опера, драма, балет: у калгарійських театрах можна знайти віддушину на будь-який смак. Піти варто у:

  1. Оперний театр Аратта. Колись це була церква, тому всередині досі можна побачити величезний орган та класичні дерев'яні лавки. Дуже атмосферне містечко!
  2. Театр Pumphouse. Заснований ще 1912 р. Перші десятиліття це була будівля театру та насосна станція – 2 в 1. У 70-х роках минулого століття приміщення повністю реконструювали, і так на світ з'явився один із головних міських центрів мистецтва.
  3. Театр Таємниці Вертіго. Тішить різноманітністю постановок: від Шекспіра до маловідомих пантомім. У дизайні поєднуються класика та сучасний офісний стиль.

Освіта та наука

Більшість середніх шкіл – англомовні, але є левова частка навчальних закладів для франкомовної громади. Здобувати вищу освіту в Калгарі дуже престижно:

  1. Університет UCalgary. У ньому одночасно навчаються близько 25 тис. студентів, а серед випускників представники понад 150 країн світу. В авторитетному рейтингу ТНЕ займає сьоме місце в Канаді і входить до 200 найкращих на всій планеті.
  2. Університет Маунт-Ройал. Один із найкращих у сфері соціальних інновацій. Є володарем престижної нагороди Changemaker Campus.
  3. Технологічний інститут Південної Альберти. Гарантує високоякісну освіту у затребуваних галузях: торгівля, технології, бізнес. На базі вишу власний кулінарний кампус, аероцентр, дослідницький корпус.
  4. Альбертський коледж мистецтв та дизайну. Поєднує найпопулярніші творчі спеціальності. Входить у четвірку канадських вишів, які займають цю нішу.

Інші пам'ятки

Серед блискучих на сонці хмарочосів можна знайти унікальні локації та душевні кафе. Але є й популярні місця, про які переважно говорять туристи:

  1. Зоопарк та доісторичний парк Калгарі. Якщо ви подорожуєте з дітьми, це справжній "маст хев". Та й якщо без дітей – теж!
  2. Парк Спадщини. Унікальне селище, розташоване неподалік Гленморського водосховища. У ньому знаходиться вже згаданий музей Бензинової алеї, а також багато інсталяцій, що переносять в атмосферу кінця ХІХ- початку ХХ ст.
  3. Олімпійський парк. Саме тут проводилася знаменита Олімпіада-88. Комплекс відкритий для охочих покататися на лижах, сноуборді, санях чи просто подивитися на Калгарі з висоти.
  4. Башта Калгарі. Вона стала символом Олімпіади і досі є однією з найвищих споруд у Канаді. Її висота – 191 м. Ідеальний оглядовий майданчик і одночасно ресторан, що обертається. Перехоплює подих!
  5. Форт Калгарі. Перший поліцейський форпост, створений на початку існування міста. У ньому є музей та класний магазинчик з тематичними сувенірами.
  6. Девонські сади. Шукати їх слід на  поверсі ТЦ Core. Навіть якщо на вулиці зима, у цих крутих садах завжди тепло, ростуть пальми та інші екзотичні для Канади рослини.

Телефони екстрених служб

  1. Єдиний номер (оператор уточнить, чи вам потрібна поліція, медична допомога або пожежна служба): 911
  2. Українське посольство в Канаді:  +16132302311
  3. Туристична довідкова служба Калгарі: +161 262 27 66