Завантаження...

hero

Бровари

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бровари

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Бровари – місто в Київській області України, найбільше після Києва у столичній агломерації. Воно є адміністративним центром міської громади та Броварського району.

Як твердить один з краєзнавців, Бровари заснували в 1120 р. Укріплене поселення звели на колишніх землях давньоруського племені сіверян. За легендою, певний час існувало навіть місцеве князівство, яким керував князь Соловей. В історичних документах назва населеного пункту вперше згадується в 1630 р. За найпоширенішою версією, вона походить від слова "броварі" (пивовари), які тут здавна жили. Топонім "Броварі" вживали до 1969 р., після чого закріпився нинішній варіант із закінченням "и".

Бровари називають східною брамою Києва та його містом-супутником. Розташування біля в'їзду до столиці, на перетині двох великих шляхів, стимулює їх стрімкий розвиток.

Нині місто є потужним промисловим центром, де виробляють взуття, безалкогольні напої, меблі, автокрани, гелікоптери, тролейбуси. Бровари посідають друге місце в Україні за чисельністю новобудов і перше на Київщині за іноземними інвестиціями. Міську громаду шанують у світі: ПАРЄ нагородила її Почесним прапором Європи, Європейським дипломом та Почесною відзнакою Ради Європи.

Розташування

Бровари знаходяться у північній частині України. Відстань до Києва – 20 км, аеропорту Бориспіль – 31 км. Тому є змога (з пересадкою чи без) їздити сюди, використовуючи автобус, літак або потяг Укрзалізниці з низки міст Європи, а також обласних центрів краъни. Доступні популярні напрями Прага - Бровари, Перемишль - Бровари, Харків - Бровари. Із сервісом SkyBooking можна, не залишаючи домівки, переглянути розклад,  купити авіаквитки, автобусні та залізничні квитки онлайн на пасажирські потяги та  Інтерсіті+.

Рельєф відносять до рівнинного. Місто розташоване у зоні мішаних лісів та степу. У його межах нині немає річок. Вважається, що одна зі зниклих, Русава, залишила по собі 23 невеликих озера. Серед відомих – Орловище, Каланча, Монах.

Для Броварів характерне тепле літо та м'яка зима, адже клімат є помірно-континентальним. Середній максимум температур спостерігають в липні (+19,5°C), середній мінімум – у січні (-6,3°C). Навесні та влітку випадає дві третини усіх опадів.

Територія

У червні 2020 р. Бровари разом з селами Княжичі, Требухів та Переможець об'єдналися в міську громаду. Нею керує Броварська міськрада, мер та виконавчий комітет.

У місті існує поділ на 10 мікрорайонів:

  • Торгмаш;
  • Масив;
  • Старий центр;
  • Радіостанція;
  • Переїзд;
  • Промвузол;
  • Зелена поляна;
  • Геологорозвідка;
  • Пекарня;
  • Оболонь.

На момент об'єднання Бровари були містом обласного значення. Після створення міської громади і об'єднання сіл в одну адміністративну одиницю, Бровари стали ще більш інтегрованим та ефективним місцем для забезпечення розвитку та благополуччя мешканців.

Інфраструктура

Інфраструктура Броварів добре розвинена. У 1935-1941 рр. тут навіть діяв центральний аеропорт столиці (розбомблений німцями). Наразі, якщо купити квиток на літак на офіційному сайті авіаперевізника, доводиться їздити до летовищ в інших містах. Подивитися розклад і заздалегідь оформити авіаквитки можна також за допомогою сервісу SkyBooking.

У межах міста є залізничний вокзал станції "Бровари" і платформа "Княжичі". Якщо купити квиток на потяг (Інтерсіті+, фірмовий, швидкісний) або приміську електричку Укрзалізниці, то пасажир може дістатися Києва, Ніжина, Чернігова, Львова й інших населених пунктів. Наш сайт дозволяє дізнатися вартість квитка, підібрати рейс і місце у вагоні. Доступна розстрочка та розрахунок за залізничні квитки онлайн. Такі ж умови діють для квитків на автобус.

Бровари мають пряме автобусне сполучення зі столицею, Черніговом, Ніжином.  Купити квитки на автобус для пасажира просто: досить на skybooking.ua швидко ввести маршрут, дату виїзду та особисті дані, сплатити онлайн й автобусні квитки у вас. Громадський транспорт представляють маршрутні таксі (близько 20 маршрутів). Вони курсують всередині Броварів та сполучають їх із Києвом і селами району.

За допомогою SkyBooking пасажири можуть купити квитки на потяг, автобус чи літак. Усі представлені рейси на нашому сайті повністю співпадають з офіційними сайтами перевізників та операторів.

Рівень безпеки

На динаміку злочинності у Броварах впливає наближеність до Києва. Серед найбільш резонансних злочинів – хабарництво чиновників, посягання на життя, шахрайство. Бровари вважають відносно безпечним містом для туристів.

Місцеві органи правопорядку активно працюють над підтриманням громадської безпеки в місті. Важливим елементом цієї роботи є обладнання всіх людних місць "тривожними кнопками", які дозволяють в разі потреби швидко викликати поліцію та інші служби допомоги. Внаслідок цього, вдень рівень безпеки на вулицях міста є високим, що створює сприятливі умови для комфортного перебування туристів та мешканців.

Однак, як і в будь-якому місті, вночі рівень безпеки може знижуватися, тому слід бути обережним та уважним у пізній час. Запобіжні заходи (уникнення темних та безлюдних місць та уважне ставлення до своєї особистої безпеки) допоможуть знизити ризик потрапити у неприємні ситуації.

Ціни

Для туристів перебування у Броварах не буде обтяжливим. Середня вартість обіду на двох у ресторані сягає 14,5$, у фастфуді – 3$. У кав'ярні випити каву можна за 0,9$. У мережевих супермаркетах ціни на продукти є загальноприйнятими: кілограм гречки коштує 1,2$, твердого сиру – 6,2$, хліб – 0,7$.

У Броварах є чимало виробників взуття та одягу, тому ціна його помірна. Якісні чоловічі черевики і кросівки обійдуться у середньому в 55$, джинси – у 29$. Вартість квитка у маршрутному автобусі дорівнює 0,3$. Ціни на нове житло помітно нижчі, ніж у Києві: квадратний метр оцінюють у середньому у 800$. Орендувати квартиру можна мінімум за 162$ на місяць.

Структура населення

Майже 90% мешканців Броварів є етнічними українцями. Решту складають росіяни, білоруси та поляки. 5% населення становлять вимушені переселенці з інших куточків України, переважно молодь (середній вік – 30 років). Це, а також постійний притік мігрантів з прилеглих сіл та Києва, спричинили "броварський демографічний вибух". Відтак на Київщині Бровари стали першими за народжуваністю та другими за чисельністю населення.

Українською мовою вільно спілкуються 86% містян, російською – 13%. Подекуди можна почути білоруську та вірменську. У місті діє понад 20 релігійних організацій, більшість з яких – православні. Представлені також католики, баптисти, адвентисти та інші.

Культура та пам'ятки

Туристи помічають у Броварах  відсутність старовинних храмів та пам'яток архітектури. Те, що в центрі не знищили більшовики, розбомбили німецькі окупанти. Згодом там звели п'ятиповерхівки та адмінбудівлі, в інших мікрорайонах – сучасні висотки (9-27 поверхів) та приватні садиби. Наявні церкви збудували, починаючи з 1990-х рр.

Друга особливість Броварів – концентрація культури та дозвілля. Левова частка  подій відбувається у ТРЦ "Термінал". На момент відкриття (2005-2009 рр.) він був найбільшим в Україні та Східній Європі. ТРЦ має льодову арену, кінотеатр "Баттерфляй Бровари", концерт-хол, картинг-центр, готель і найбільший в державі аквапарк.

Третя особливість – сакральність Дня міста. Його броварчани звели в культ: жоден не обходиться без установлення рекордів. Якось спекли торт-велетень на 600 кг і влаштували грандіозний салют. 380-ту річницю Броварів відзначили найбільшим в Україні Парадом історії (2 тис. учасників).

Парки

У Броварах є декілька чудових об'єктів садово-паркового мистецтва, які додають місту особливий шарм та привабливість для місцевих мешканців та гостей.

Найвідоміші парки Броварів:

  1. Парк Перемоги, закладений у 1987 р. у центрі міста. На території у 32 га розміщені штучне озеро з островом, міст Закоханих, басейн із пляжем, скейт-парк, естрадні, дитячі та спортивні майданчики, фонтан, скульптури та пам'ятники.
  2. Парк Шевченка. Закладений у 1936 р. на однойменній площі, на місці знесеної Троїцької церкви. На території є пам'ятник Тарасу Шевченку, фонтан, капличка, сувенірні кіоски і низка пам'ятних знаків.
  3. Парк "Сосновий", що по вулиці Василя Симоненка. Має прекрасні майданчики для дітей, занять вуличним спортом та вигулу домашніх улюбленців.

Ці парки є важливими для відпочинку, активного проведення часу для мешканців і гостей Броварів. Вони створюють особливу атмосферу в місті та є місцями, де можна насолодитися красою природи та мистецтва.

Музеї та бібліотеки

У Броварах діють декілька цікавих музеїв та бібліотек, які відображають багатогранний культурний та історичний аспект міста. Серед книгозбірень – районна, дві міських для дорослих і одна дитяча.

Найбільші музеї та бібліотеки Броварів:

  1. Броварський районний краєзнавчий музей презентує історичні та культурні пам'ятки краю. Родзинкою колекції з понад 7 тисяч експонатів є срібні сережки часів Київської Русі.
  2. Приватний музей історичної зброї Євгена Гредунова (понад 5 тис. експонатів). Родзинкою є артефакти, знайдені під Броварами – сокира Іллі Муромця і шабля Солов'я-Розбійника.
  3. Центральна районна бібліотека. В її фондах знаходяться понад 70 тис. видань.

Ці музеї та бібліотека грають важливу роль у збереженні історії, культурних цінностей та надають можливості для освіти та саморозвитку мешканців Броварів. Вони сприяють популяризації національної спадщини, пропагують знання. Тут кожен може ознайомитися з різноманітними аспектами історії та культури цього чудового міста.

Театри

На сцені Міського культурного центру та концерт-холу ТРЦ "Термінал" часто виступають актори, що приїздять із гастролями та місцеві аматори.

Театральні осередки Броварів:

  1. Кінотеатр "Баттерфляй. Бровари". Працює з 2005 р. в ТРЦ "Термінал". Має два зали на 150 місць і стільки ж – на 214.
  2. Дитячий Арт-центр акторської гри та режисури – найбільший театральний заклад міста. Вихованці пробують себе на знімальному майданчику, в рекламі й телесеріалах.
  3. Камерний театр "Босі на підлозі". Виник при Арт-центрі за участі його старших вихованців (18+) та двох професійних акторів.

Ці театральні заклади додають місту культурної насиченості та забезпечують мешканців різноманітними розважальними заходами. Вистави та інші події, які проводяться на сценах та у кінотеатрі міста, створюють затишну та дружню атмосферу, в якій кожен може насолоджуватися мистецтвом та збагачувати свій духовний світ.

Освіта та наука

В Броварах є п'ять навчальних закладах для студентів – університети, коледж та училища. Вони готують фахівців у сфері правоохоронної діяльності, правознавства, фізкультури та спорту, фінансів та підприємництва.

Найбільш відомими є такі виші:

  1. Броварський економіко-технологічний університет, який функціонує з 2001 р. В стінах недержавного вишу навчають фінансистів, бухгалтерів, маркетологів, аудиторів, менеджерів та юристів.
  2. Броварський обласний спортивний фаховий коледж, заснований 1983 р. У коледжі готують спортсменів з плавання, вільної боротьби, гандболу та інших видів спорту (відомі випускники – Олег Лісогор, Володимир Кличко, Наталія Ляпіна).
  3. Броварський фаховий коледж Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна". Діє з 2001 р., даючи дорогу в життя дизайнерам-рекламістам, різьбярам, декораторам вітрин, вишивальникам, живописцям, реставраторам.

Ці освітні заклади є важливими складовими освітнього середовища Броварів. Вони не лише допомагають розвивати професійні навички студентів, але й сприяють культурному розвитку та творчому потенціалу міста. Із постійним ростом і розвитком, ці навчальні заклади забезпечують молодь Броварів знаннями та компетенціями, необхідними для процвітання у сучасному світі.

Інші пам'ятки

Бровари – це місто з багатогранним культурним спадком та різноманітними місцями для відпочинку та розваг. Броварчани запрошують відвідати як пам'ятні місця, так і центри дозвілля та активного відпочинку. Символами міста вважаються:

  1. Пам`ятник Тарасу Шевченку. Його відкрили 1964 р. неподалік колишньої поштово-кінної станції, де Кобзар часто зупинявся під час поїздок на Чернігівщину.
  2. Спортивно-стрілецький комплекс "Сапсан", що є найбільшим в Україні (площа – 26 га). На його території є кінний манеж, майданчики для стрільби, гри в пейнтбол, а також магазин зброї, лазня на дровах, ресторан.
  3. Сонячний годинник, що на центральному майдані Броварів. Навколо конструкції з металу є назви міст-побратимів Броварів.
  4. Церква Покрови пресвятої Богородиці. Храм звели 2008 р. у стилі українського бароко.
  5. Монумент воїнам АТО/ООС "Голуб миру". Скульптура зображує захисника України, дівчинку, хлопчика та пташку на тлі великих крил.

Ці символи міста не лише вражають своєю красою та історичним значенням, але і стають місцями зустрічей, де місцеві мешканці та гості можуть насолодитися культурою, архітектурою та активним відпочинком у прекрасному місті Бровари.

Телефони екстрених служб

  1. Єдиний номер на Київщині: 112
  2. МНС: 101; +380 459 46 05 09
  3. Чергова частина Броварського управління Національної поліції: 102; +380 459 4 5 34 04, 097 759 43 24
  4. Станція екстреної медичної допомоги: 103; +380 459 45 10 36
  5. Аварійна газова служба Бровари: 104