Завантаження...

hero

Бремергафен

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бремергафен

Федеративна Республіка Німеччина
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Історія поселення на місці Бремергафена бере свій початок багато століть тому. Саме ж місто було засноване у 1827 р. Поява Бремергафена беспосередньо пов’язана з містом Бремен. Саме місцева влада Бремена придбала землі неподалік річки Везер у Королівства Ганновер, де зараз і знаходиться містечко. У 1830 р. була побудована Стара Гавань, у 1847-1852 рр. з’явилася Нова Гавань. З 1854 р. почався активний розвиток морської справи, а разом з цим і будівництво портів. Нині Бремергафен є важливим промисловим центром на північному заході Німеччини.

Це прекрасне місто, яке поєднує в собі багате історичне минуле та успішне сьогодення. Воно відоме своїми морськими портами, вагомими науковими дослідженнями та розвиненою туристичною галуззю. Щороку його відвідують чимало гостей, які прагнуть відпочити та дізнатися більше про цей край.

Бремергафен є важливим економічним регіональним центром, який має неабияке значення для всієї країни. Розвинена портова інфраструктура робить його одним з провідних гравців на світовому ринку. Місто є постачальником морепродуктів до низки європейських країн. Також тут знаходяться великі контейнерні термінали, суднобудівні підприємства та логістичні компанії.

Розташування

Бремергафен розташований на північному заході Німеччини. Місто разом з околицями належить до складу земель Вільного Ганзейського міста Бремен. На сьогодні це найменша за площею та кількістю населення земля в Німеччині. При цьому Бремергафен є анклавом, адже він відділений від Бремена територією Нижньої Саксонії.

Бремергафен знаходиться на правому березі річки Везер, у болотистій місцевості. Також він має вихід до Північного моря. Таке розташування надає йому важливого значення. Портова інфраструктура дозволяє ефективно організовувати глобальну торгівлю.

Місто знаходиться у зоні, для якої характерний морський клімат. Середня річна температура повітря становить +17,2°C. Найтепліше – в липні, а найхолодніше – в січні.

Територія

Бремергафен розділений на кілька районів та кварталів:

 1. Центр – історичне середмістя, де зосереджено найбільше пам’яток, магазинів, закладів громадського харчування.
 2. Лехе – житловий район на півночі міста з навчальними закладами.
 3. Геестемюнде – південна частина міста, де розмістилися житлові та комерційні об’єкти.
 4. Лехерхайде – північний район, який охоплює житлові та промислові зони.
 5. Вульсдорф – один з житлових районів міста.

Завдяки такому адміністративному поділу місцева влада має змогу ефективно управляти територіями, виявляючи потреби місцевих жителів.

Інфраструктура

Через своє унікальне географічне розташування Бремергафен має деякі транспортні труднощі, пов’язані з дорогами. Головні автомагістралі є занадто перевантажені великою кількістю вантажівок. Ці проблеми обговорюються владою задля пошуку рішень.

У Бремергафені є декілька залізничних пасажирських станцій. Вони обслуговують регіональні напрямки. Крім пасажирських також курсують вантажні потяги. В межах міста працюють 6 трамвайних ліній та 19 автобусних. Автобуси також обслуговують рейси в межах країни та за кордон.  Найближчий аеропорт знаходиться в Бремені. Дістатися до нього можна автобусом. Від Бремергафена до Бремена 67 км, тож дорога не займе надто багато часу.

Рівень безпеки

Рівень безпеки в Бремергафені, як і в багатьох інших містах Німеччини, дуже високий і підтримується численними заходами та відповідними органами. Поліція відповідає за забезпечення громадського порядку, протидію злочинності та забезпечення безпеки громадян, надає допомогу в надзвичайних ситуаціях.

Як туристам, так і місцевим жителям рекомендують залишатися обачними – слідкувати за особистими речами в місцях великого скупчення людей, не залишати без нагляду дітей та уникати потенційно небезпечних або конфліктних ситуацій.

Ціни

Рівень цін в Бремергафені, як і в інших містах Німеччини, може коливатися в залежності від різних факторів, однак загалом він відомий як місто з помірним рівнем цін.

Вартість проїзду в громадському транспорті в межах міста досить доступна. Одноразовий квиток коштує приблизно 2-3€, а місячний абонемент – близько 50-70€.

Люди, як правило, витрачають декілька сотень євро на місяць на їжу. В ресторанах і кафе вартість обіду або вечері може коливатися від 10€ до 30€ за особу, в залежності від закладу. Середні ціни на оренду житла можуть варіюватися від 8€ до 15€ за 1 м².

Структура населення

Відповідно до останніх досліджень, кількість населення в Бремергафені становить 115 468 осіб. Більшість місцевих жителів – німці, також є представники інших етнічних груп.

Кількість жінок перевищує кількість чоловіків. Найбільше людей у віці від 30 до 60 років – 43%. Значна кількість людей похилого віку – 19%. Інші вікові групи складають молодь, підлітки та діти до 6 років  

Більша частина населення має середню професійну освіту – 36%, також немало людей здобувають вищу освіту – 23%, інші здобули повну або неповну середню освіту. Кількість зайнятого населення складає 63%, 27% є пенсіонерами та лише 7% – безробітні.

Що стосується релігії, то християнство, а саме католицизм та протестантизм, є найбільш розповсюдженими, але є представники й інших релігійних спільнот, які здебільшого представлені емігрантами.

Культура та пам'ятки

Культура в Бремергафені, як і в більшості інших німецьких міст доволі багата та різноманітна. Це невелике містечко має свій особливий колорит.

Бремергафен відомий своїми історичними будівлями – численними церквами та мостами, які належать до об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Вони вражають з першого погляду, тож найкращий спосіб насолодитися атмосферою міста – прогулятися затишними вулицями.

Протягом року в Бремергафені відбувається доволі багато фестивалів та заходів, присвячених різним видам мистецтва або святам. Вони збирають чимало відвідувачів з інших міст країни та Європи.

Місцеві жителі є поціновувачами традицій, тож намагаються збагачувати та поширювати їх. В Бремергафені широко представлена німецька кухня. Містяни та гості можуть насолодитися традиційними стравами в затишних кафе та ресторанах, не лише смачно поїсти, а й дізнатися багато цікавого про місцеві традиції з перших вуст.

Парки

Бремергафен знаходиться в екологічно чистій зоні. З одного боку його омиває річка Везер, а з іншого оточує заповідник. В місті вдосталь зелених локацій:

 1. Парк Райнкенгайде доволі великий. Його центральною локацією є озеро, тож сюди приїжджають помилуватися заходом сонця, погуляти містками та подихати свіжим повітрям.
 2. Парк Бюргергайн знаходиться поблизу парка Райнкенгайде, вони утворюють єдиний комплекс. Це заповідна зона у самому серці міста, де можна помилуватися природою в її первозданному вигляді.
 3. Національний парк Бремергафена є центральною зеленою локацією міста, де чимало квітучих клумб та статуй, які являються спадщиною садово-паркового мистецтва.
 4. Національний парк Драхенберг – це зелений оазис в центрі міста. Велосипедні доріжки, зони відпочинку, контактний зоопарк та розваги на воді – це чудова локація для релаксу та активного відпочинку.
 5. Національний парк Гольцгафен – ідеальне місце для тих, хто віддає перевагу спокійному розміреному відпочинку. Пішохідні доріжки, лавочки, гойдалки фонтани, різноманіття рослин створюють затишну атмосферу.

Місцеві жителі цінують природу, тому з радістю відпочивають в парках, насолоджуючись спокоєм. Паркові зони є своєрідним відображенням їх характеру – зваженого, зосередженого та спокійного.

Музеї та бібліотеки

В Бремергафені з повагою ставляться як до свого минулого, так і до сьогодення. Багато цікавого про історію та нинішній розвиток науки та культури міста можна дізнатися в місцевих музеях:

 1. Німецький будинок-музей еміграції є одним із найвизначніших культурних об’єктів. Тут можна дізнатися безліч захопливих історій німецьких емігрантів, які в пошуках кращого життя були вимушені покинути рідну землю.
 2. Музей кліматичних зон – це науковий центр, де проводять інтерактивні екскурсії навколо Землі. Загалом представлено три виставкові зали, присвячені кліматичним змінам.
 3. Музей сучасного мистецтва відомий великою колекцією  живопису, фотографій, скульптур, інших артоб’єктів, від митців минулих часів та сучасності.
 4. Краєзнавчий музей присвячений історії та культурі міста, де зберігаються унікальні артефакти минулих століть.
 5. Морський музей пропонує до уваги відвідувачів експонати, пов’язані з мореплавством, суднобудуванням та культурою народів, які займаються морським промислом.

В Бремергафені також є невелика міська бібліотека, читачем якої може стати кожен охочий. Тут є чимало цікавих видань для поціновувачів будь-якого віку

Театри

В Бремергафені є декілька театрів, які пропонують глядачам різноманітний репертуар. Вони привертають увагу як місцевих жителів, так і гостей міста, які цікавляться сценічним мистецтвом.

Драматичний театр Бремергафена пропонує глядачам драми, комедії, мюзикли та оперу. Тут можна насолодитися як класичними драматичними творами та постановками, так і сучасними.

Ляльковий театр Бремергафена було створено з метою пропагувати альтернативне та креативне мистецтво, яке сподобається не лише дітям, а й дорослим.

Освіта та наука

Німеччина славиться якісною освітою. Бремергафен не є винятком. Тут є університет прикладних наук. Його було відкрито у 1975 р. Наразі тут навчаються близько 3 тис. студентів за такими напрямками: менеджмент, біотехнології, електроніка, комп’ютерні науки, інформаційні технології, дизайн, харчові технології, туризм, логістика та багатьма іншими. Доволі багато студентів їдуть навчатися до Бремена. Також чимало молоді навчаються в інших європейських вишах. Функіонує науково-дослідний центр.

Інші пам'ятки

Бремергафен хоч і відносно молоде місто, проте його історія досить насичена. Вона знайшла своє відображення у численних пам’ятках. Не вистачить і декількох днів, щоб побачити всі визначні місця.

Меморіальний храм мера Сміта (Велика церква) належить до Бременської Євангельської Церкви та знаходиться під охороною пам’яток Бремена. Проєкт будівництва було розроблено ще в 1842 р., але реалізувати його вдалося не відразу через несприятливі умови, адже ґрунти в цих місцях доволі м’які та не могли витримати значне навантаження. Проблему вдалося вирішити лише в 1855 р. Тоді й відбулося відкриття. Остаточно будівництво закінчилося у 1888 р.

Ратуша Лехе – адміністративна споруда, яка у 1865 р. була побудована як прихисток для бідних та сиріт. Пізніше будівля була відреставрована та слугувала артилерійською казармою. З 2005 р. тут знаходиться Асоціація опіки. Ратуша Лехе є яскравим зразком неоготичного стилю

Паркові ворота Шпекенбюттель були зведені у 1896 р. Це візитна картка району Шпекенбюттель. Їх спроєктував міський архітектор Бернхардом фон Глан.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена допомога: 110
 2. Пожежна служба: 112
 3. Швидка допомога: 116; 117
 4. Посольство України: +49 30 288 87 128