Завантаження...

hero

Братислава

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Братислава

Словацька Республіка
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Столиця Словаччини Братислава з давніх-давен відома як Істрополіс, і є однією з найкрасивіших "перлин" на березі Дунаю. Вона знаходиться в самому центрі Європи, біля Малих Карпат і розташована також біля річки Морава. Дві найбільші річки у Європі створюють вигідне становище для тісних зв'язків з іншими державами.

Місто межує з Австрією та Угорщиною і в минулі століття було історичною столицею Угорського королівства. Згодом стає державною столицею Словацької республіки.

Сучасна Братислава входить до трійки лідерів серед найбагатших міст у Європейському Союзі. Вона поступається лише Гамбургу та Люксембургу за рівнем ВВП на людину.

У столиці розташована резиденція Президента, будівля парламенту та муніципальних структур Словаччини. Тут зосереджені штаб-квартири найбільших підприємств та фінансових організацій, посольств, зокрема України.

Братислава славиться великими університетами, вишами, де навчаються тисячі студентів, зокрема з-за кордону. Тут є безліч театрів, музеїв, галерей, у яких можна побачити рідкісні шедеври мистецтва.

Порівняно недорого купити квиток для перельоту або поїздки до Братислави з України пропонує сервіс SkyBooking. Якщо вам потрібен авіаквиток на літак, тут представлені найкращі пропозиції від найбільших авіакомпаній світу. Незалежно від вашого вибору, поїздом, авіалайнером або міжнародним автобусом, – це буде надзвичайна подорож у самому центрі Європи, до берегів Дунаю.

Розташування

Вибираючи літак, поїзд чи автобус для маршруту, важливо враховувати унікальне розташування Братислави. Столиця Словаччини – єдина з усіх, хто межує із двома сусідніми державами, Австрією та Угорщиною. Вона займає територію по обидва боки Дунаю, а також з одного берега річки Морава.

Виняткове розташування біля підніжжя Малих Карпат захищає місто від холодних вітрів у зимовий сезон. Також впливає розташування на південному заході Словаччини, що забезпечує м'який континентальний клімат.

Територія

Братислава займає площу 367,6 км2, ділиться на п'ять районів, до яких входять 17 міських частин. Старе місто розташоване в районі I. Міська частина Петржалка знаходиться за Дунаєм.

На вершині пагорба стоїть замок Братиславський Град, який повстав із руїн завдяки реставраторам. З верхнього майданчика відкривається приголомшливий мальовничий краєвид на Дунай та Старе місто.

Розташування на берегах Дунаю та Морави, а також у передгір'ях Малих Карпат дозволяє знаходити чудові ракурси для фото та відео, щоб поділитися ними у соціальних мережах з усім світом.

Близьке розташування кордону з Австрією та Угорщиною дозволяє продовжити яскраву подорож у сусідні країни.

Братиславський замок, що розташований в центральній частині міста, є стратегічно важливим об'єктом оборони і в сучасний час. Тут розміщуються музеї, історичні пам'ятки. Історичний центр столиці належить до міського резервату пам'ятників.

Вперше Братислава згадується у 907 р. у Зальцбурзьких літописах за часів падіння Великої Моравії та приєднання словацьких земель до Угорського королівства.

Площа Гвездослава або Площа-Променад є однією з найстаріших у місті. Вона утворилася після того, як зрівняли із землею старі міські стіни та засипали рови з водою у 1784 р. Тут розташовувався монастир Пресвятої Богородиці та готель Зельдфа. У ньому зупинявся імператор Франц Йосиф, а також видатні вчені Альфред Нобель, Альберт Ейнштейн.

Поблизу будівлі Словацького національного театру встановлено пам'ятник Паволу Орсагу Гвездославу.

Словаччина багата на культурні пам'ятки, деякі з них занесені до списку ЮНЕСКО:

 • територія Спішського Граду разом із прилеглими Бансько. Штявницею та Влколинцем;
 • історичне шарішське місто Бардейов;
 • дерев'яна церква біля Карпат;
 • Спішське місто Левоча.

Спішська фортеця займає найбільшу площу, вона включає найбільший середньовічний замок у Центральній Європі, з околицями та містечками.

Туристи також відправляються подивитися мальовничі природні пам'ятки на півдні країни, біля кордону з Угорщиною, які також входять до переліку ЮНЕСКО:

 • Словацький карст з печерами та прірвами;
 • Добшинську льодову печеру;
 • Карпатські букові ліси на території Словаччини та України.

Ці мальовничі ліси також належать до структури Національного парку "Полонини".

Унікальний природний рельєф створює м'який континентальний клімат, що межує із помірним морським. Влітку середня температура досягає +21,3°C, взимку в січні встановлюється в середньому -0,4°C. Взимку холодно і волого, випадає значний сніговий покрив.

Інфраструктура

Розвинена мережа залізниць забезпечує прямі сполучення у шести напрямках із головного залізничного вокзалу столиці, розташованого в центрі міста. За Дунаєм знаходиться також вокзал "Братислава-Петржалка".

Швидкісні поїзди курсують у різні міста та населені пункти, а також за кордон, у сусідні країни. Міжнародний автобус із України прибуває на головний автовокзал "Млинські Ниви" у Братиславі. У місті є заміські автовокзали, автостанції.

Перевезення пасажирів здійснюються автобусом, трамваєм, тролейбусом, також і у нічний час доби.

Авіалайнери прибувають до Братиславського аеропорту "Іванка" ім. Штефаника. Він розташований поблизу міста і є сусідом віденського аеропорту "Швехат". Зручності для пасажирів передбачає швидкісна залізниця між Швехатом та Віднем.

Річковий порт у Братиславі забезпечує для туристів можливість відправитися в круїзи Дунаєм. Чудовий вибір для відпочинку, туризму та подорожей.

Сучасна мережа автомагістралей містить п'ять мостів через річку Дунай. Також проходять три автомагістралі у напрямку з міста. Наприкінці минулого століття розпочато будівництво метрополітену, яке було припинено.

Рівень безпеки

Вирушаючи в рейс за кордон, насамперед дізнаються про рівень безпеки в цій місцевості. Братислава відповідає всім європейським вимогам та набрала 70 балів у поточному індексі безпеки Numbeo, що дозволило посісти 87 місце серед 374 столиць світу.

Незважаючи на велику увагу, яка приділяється цьому питанню в Братиславі, поліцейські попереджають туристів про необхідність бути пильними та дотримуватися правил безпеки. У разі різних ситуацій необхідно звертатися до місцевого відділення поліції. Відповідно до індексу рівня злочинності, країна посідає 28 місце серед інших держав.

Ціни

Офіційна валюта Словаччини – євро, країна перейшла на цю валюту 1 січня 2009 р. з попередньої – словацької крони.

Середня вартість товарів:

 • білого хліба – 1,10€
 • яєць (12 шт.) – 2,40€
 • води (1,5 л) – 0,69€
 • сиру – 11€
 • філе лосося – 17€
 • свіжої свинини 4-5€

Загальні витрати на місяць на одну сім'ю, зі сплатою комунальних платежів у середньому становлять від 800 до 1 тис.€.

Вартість обіду в ресторані з азіатською кухнею коштуватиме 28€.

Повноцінне харчування на одну особу коштує в середньому 200€ на місяць.

З урахуванням середнього рівня заробітної плати у Словаччині – 1177€ – ці ціни доступні для будь-якого мешканця столиці.

У столиці цілодобово працює безліч кафе та ресторанів, тому завжди можна смачно пообідати, зокрема місцевими стравами словацької кухні.

Середня вартість оренди 1-кімнатної квартири в Братиславі коштуватиме 400-500€ на місяць, 2-кімнатної – до 650€ на місяць.

Купівля квартири у столиці за цінами:

 • 1-кімнатної – 90 тис.-150 тис.€
 • 2-кімнатної – від 120 тис.-300 тис.€
 • 3-кімнатної – 150 тис.-500 тис.€

Вартість апартаментів і пентхаусів вища, але сучасне планування, комфорт і приголомшливий вид на Дунай коштують дорого.

Структура населення

Місцеві – словаки (90,9%), угорці, чехи, німці, морави, русини, цигани та інші національності. Державна мова – словацька, у побуті розмовляють також іншими мовами: угорською, чеською, українською.

Темпи зростання населення столиці становлять 0,1% на рік.

Словаки мешкають також в Угорщині, Польщі, Україні.

У Словаччині угорці проживають на півдні країни, основна частка припадає на район Дунайська-Стреда та Комарно, Римавська-Собота, Галанта, Нове-Замки.

Русини влаштувалися у Прешовському краї, у Пряшевській Русі.

Етнічний склад міста сильно змінювався упродовж століть. Так, до середини XIX ст. основну частку займали німці, від 75% до 41,92% на початку XX ст. Потім збільшилася частка угорців.

Після проголошення незалежності німці та угорці почали емігрувати за кордон. На тлі заворушень 30-х років проводиться депортація також чехів та євреїв.

Через війну масових міграційних процесів частка чисельності словаків у країні стає 95,15%.

Культура та пам'ятки

Словацький Народний театр славиться унікальними постановками опери та балету у виконанні талановитих виконавців. Будівля театру розташовується на площі Гвездослава і зводилася в епоху Габсбургів, що відобразилося у величній архітектурі.

Словацька філармонія проводить концерти, в основному, в Редуті, розташованому біля Гвездославової площі, у своїй історичній будівлі за готелем "Карлтон".

Традиції проведення братиславських кінофестивалів роблять словацьку столицю одним із найпопулярніших культурних центрів світу.

Щорічно у Братиславі можна відвідати:

 1. Міжнародний кінофестиваль у Palace Cinemas в Aupark та подивитися фільми, що вперше демонструються з усього світу.
 2. Міжнародний фестиваль франкомовних фільмів у Palace Cinemas ТЦ "Полюс".
 3. Міжнародний фестиваль "Hory a Mesto" з новою демонстрацією гірських фільмів та пригод у Palace Cinemas в Aupark.
 4. Фестиваль студентських короткометражних фільмів зі Словаччини та різних країн світу "Early Melons".

Величезний вибір фестивалів та фільмів дозволяє знайти все необхідне для творчої наснаги, включаючи розваги для дітей.

Братиславська Різдвяна ярмарка напередодні свят є яскравою та святковою подією. Аромати вишуканих страв, народний фольклор, колядки, казкова атмосфера подарують незабутні враження та гарний настрій.

Різдвяна ярмарка на Головній площі приваблює численних туристів, які приїжджають до країни напередодні новорічних свят.

Парки

Унікальні заповідні місця в Словаччині включають дев'ять народних парків, величні Карпати, в яких мешкають вовки, рисі, ведмеді. Це голі скелі, великі ліси та таємничі печери й ущелини.

Тут знаходиться 1 тис. печер та прірв. Вирушайте маршрутами тільки з досвідченим гідом, ці карстові світи займають найбільшу територію в Центральній Європі.

Чиста та первозданна природа включає льодовикові озера, соснові ліси, піщані дюни. Неймовірний відпочинок на березі озера заряджає природною енергією та силою.

Музеї та бібліотеки

Музеї та галереї  Братислави можна обійти хіба за рік, щоб побачити всі зібрані скарби та експозиції. Зверніть увагу, що у понеділок вони закриті.

Унікальні експозиції на вас чекають:

 1. У Братиславському замку, Скарбниці, Коронаційній вежі, історичних виставках.
 2. У будівлі Старої мерії, у виставці історії міста.
 3. Михальській вежі, з вражаючою виставкою міської оборони, зброї різних часів.
 4. У граді Девіна, народному пам'ятнику культури Словаччини, з відвідуванням руїн фортеці на скелі у місці злиття річок Морава та Дунай.
 5. В Археологічному музеї з виставкою рідкісних цінних предметів у галузі археології.
 6. Природознавчому музеї та багатьох інших.

Галереї з полотнами знаменитих художників включають Art Cafe Soiree, "Комарт", "Ардан", "Данубіана", в яких можна купити картину для своєї колекції.

Найбільші бібліотеки в Братиславі включають The University Library in Bratislava, City Library, Центральну бібліотеку Словацької АН.

Театри

Виняткові емоції та враження дарують драматичні та оперні театри у Братиславі. Серед найпопулярніших:

 1. Словацький національний театр є найстарішим і найпрофесійнішим у країні.
 2. Асторка Корзо'90 – камерний театр, розташований у Старому місті.
 3. Братиславський ляльковий театр є улюбленим місцем для дітей.
 4. Нова сцена у Братиславі. Репертуар цього театру включає музично-драматичну творчість.
 5. Мала сцена Словацького національного театру є другою основною сценою драматичних постановок.
 6. Радошинський наївний театр із постійною сценою у столиці.
 7. Театр ім. Павола Орсага Гвездослава розташований у Старому місті.
 8. "Тиша та Ко" – незалежний камерний театр відкриває публіці талановитих, але не визнаних діячів культури.

Також можна відправитися в інші міста Словаччини, щоб отримати яскраві театральні враження. Серед найвідоміших центрів культури є державний театр Кошице, Державна опера Банська Бистриця, театр Андрія Багара та інші. 

Освіта та наука

Досить дешевий курс навчання у найбільших університетах Братислави викликає інтерес студентів з усього світу. Освіта в Словаччині надається словацькою та англійською мовами.

Найбільші університети Братислави:

 1. Коменського, входить до асоціації Утрехтської мережі, що включає університети Європи.
 2. Економічний університет навчає студентів на семи факультетах, включаючи міжнародні відносини.
 3. Словацький медичний університет здійснює підготовку магістрів, бакалаврів, докторів наук.
 4. Словацький технічний університет щорічно випускає найбільш затребуваних фахівців, спеціальні програми та MBA-навчання проводиться також разом із технічним університетом у Відні.

Сотні науково-технічних проєктів цього університету передбачають фінансування за допомогою грантів.

Інші пам'ятки

10 найцікавіших місць Братислави, які обов'язково відвідують туристи, включає виняткові визначні пам'ятки країни. Деякі з них увійшли до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО.

10 найбільш відвідуваних місць включають:

 1. Прогулянку Старим містом, вузькими вуличками до різних будівель та визначних пам'яток Братислави.
 2. Ярмарку на Головній площі, біля фонтану Роланда – унікальний архітектурний ансамбль з яскравими контрастами у найкращих традиціях еклектики.
 3. Відвідування пам'ятника сантехніку Чумілу просто біля каналізаційного люка. Тут мешканці міста ховалися від бомбардування під час війни.
 4. Будівлю старої ратуші на Головній площі, зведену у XIV ст.
 5. Замок Братиславський Град, розташований на схилах Карпат, на березі Дунаю. Мальовнича панорама відкривається з тераси та веж фортеці.
 6. Руїни замку Девін зберегли високі стіни та вежі, що зупиняли ворогів упродовж століть.
 7. Архиєпископський палац Примаса із золотаво-рожевим фасадом, виконаний у неокласичному стилі.
 8. Резиденцію Президента, що знаходиться в палаці Грассалковичів, біля фонтану з величезною кулею.
 9. Середньовічні міські укріплення, що збереглися з XIII ст. лише Михайлівськими воротами з високою вежею, помітною у всіх частинах міста.
 10. Собор святого Мартіна з позолоченою короною святого Штефана на куполі, з готичною архітектурою.

Братислава багата на різні культурні пам'ятки, архітектуру храмів. Приголомшливий вигляд відкривається з двох величезних мостів через Дунай:

 • мосту Словацького національного повстання чи СНП;
 • мосту "Аполлон" з головною автомагістраллю.

Братислава розташована по сусідству з Віднем, Прагою, Будапештом, тому можна продовжити подорож іншими сусідніми країнами.

Купуйте квитки на прямий рейс з України на SkyBooking без пересадок до Братислави. Це вигідно, зручно та комфортно. Всього кілька кліків на сайті –  авіаквиток на літак оформлено на ваше ім'я. Якщо ви віддаєте перевагу поїзду, автобусу для подорожей, купити квиток на міжнародний маршрут можна у нас за невисокими цінами від відомих світових компаній.

Телефони екстрених служб

 1. Єдиний номер екстреної служби: 112
 2. Номер швидкої допомоги: 155
 3. Поліції: 158
 4. Пожежно-рятувальної служби: 150
 5. Посольства України у Братиславі: +421 2 592 028 10