Завантаження...

hero

Біла Церква

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Біла Церква

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Біла Церква –  гарне місто з багатою історією, що знаходиться в північній частині України, на річці Рось. Засноване як фортеця для захисту околиць Русі та Києва. Назва походить від церкви, що була споруджена в 1050 р. з білого каменю на Замковій горі, і з того часу стала окрасою та справжнім символом міста.

Білу Церкву заклав Ярослав Мудрий на скелястому березі Росі, щоб вона оберігала Київ від кочових племен, що періодично здійснювали набіги на землі Київської Русі. Жодна важлива битва чи повстання не обходились без цього славного міста. Його історія дуже давня і не менш героїчна.

Річка, на якій розташоване місто – Рось – протікає у південній його частині, розділяючи центр міста та Заріччя. Вона має протоку, що впадає в головне русло. Через річку збудовано два великих мости для пішохідних прогулянок та стільки ж автомобільних.

Через Білу Церкву прокладена залізниця, що забезпечує переважно приміське сполучення. Та, якщо купити квиток на потяг з Києва, можна дістатися до будь-якого куточка України та навіть за кордон, наприклад до Європи.

Квитки на автобус та залізничні квитки онлайн у вагони різної комфортабельності краще купити за допомогою сервісу SkyBooking онлайн. Це дуже зручно, бо все обійдеться без поїздок до місця продажу – кас вокзалу. На нашому сайті можна переглянути розклад руху поїздів, серед яких й Інтерсіті, який відповідає розкладу, що опублікований на офіційному сайті Укрзалізниці. Також тут можна переглянути вартість квитків на будь-який транспорт.

Розташування

Біла Церква розташована на південному заході Київської області, що є дуже важливим для її розвитку та туризму.

До столиці звідси їздити недалеко, лише 84 км. Якщо ви вирішили купити квитки на літак і відправитися в далеку подорож, то до аеропорту Бориспіль доведеться їхати вже 120 км. Авіаквитки також краще купити за допомогою сервісу SkyBooking.

Біла Церква – це лісостеп. Знаходиться місто на Українському кристалічному щиті, що й зумовлює його географічні особливості. Подекуди тут трапляються радонові джерела.

Клімат в Білій Церкві помірно-континентальний. Літо не надто спекотне, в середньому – від +18°C до +20°C, кількість опадів помірна. Зима також не відрізняється дуже холодними температурами, в середньому − +6°C.

Територія

Біла Церква – районний центр. Після постанови 2020 р. "Про утворення та ліквідацію районів" ця адміністративна одиниця набула нового вигляду та включає окремі територіальні громади.

Територія ж самого міста не розділена на окремі райони. Серед основних рекреаційних зон є Замкова гора, що стала візитівкою міста, масив Леваневського, селекційна станція "Олександрія", острів-парк "Дитинство" та урочища Голендарня, Гайок, Сухий яр, Кошик, Товста та Палієва гора.

Серед мікрорайонів виділяють Росток 1, 2, 3 і 4, Таращанський та Піщаний.

Інфраструктура

У місті Біла Церква добре розвинена торгівля: мережа ринків, магазинів, супермаркетів та торгових центрів досить розгалужена. Тут працює регіональний осередок Торгово-промислової палати.

Серед магазинів є продуктові, спортивні, магазини меблів та спеціальної техніки, жіночого, чоловічого і дитячого одягу, побутової хімії та ювелірних виробів. Також багато крамничок для творчості, магазини тканин та пряжі на будь-який смак.

Для автолюбителів в Білій Церкві працює 15 автосалонів, близько 40 автозаправок, 5 автошкіл, а також магазини, що торгують автозапчастинами та стоянки для транспорту.

Містом пролягає 6 тролейбусних маршрутів, а також маршрутні таксі їздять у різних напрямках. Завдяки розгалуженій транспортній системі ви можете потрапити в будь-який куточок міста.

Найпопулярніші автошляхи європейського значення, що проходять через Білу Церкву – Чернігів - Одеса та Київ - Одеса. Вони відіграють неабияку роль у розвитку міста та району в цілому. Автобуси ними курсують щоденно, тому ви в будь-який момент можете купити квитки на автобус, переглянувши розклад на офіційному сайті перевізника або за допомогою сервісу SkyBooking і поїхати в подорож не тільки по Україні, а й до Європи. Залізничні квитки, в тому числі й у  потяги Інтерсіті, також кожен майбутній пасажир може придбати онлайн у будь-який за комфортабельністю вагон.

Рівень безпеки

Біла Церква є одним з найбільш безпечних міст України. Цей показник був розрахований з урахуванням загальної кількості злочинів, відносно їх розкриття правоохоронними органами. Місто є найкращим за цими показниками, тому воно ідеально підходить для життя, навчання та праці. Люди тут привітні та гостинні, вулиці зазвичай тихі та безпечні навіть в темну пору доби.

Ціни

Ціни у місті досить помірковані. В залежності від того, як ви хочете провести час у Білій Церкві, визначається кількість коштів, яку вам доведеться витратити. Основні видатки можуть бути такими:

 1. Харчування. Все залежить від того, будете ви готувати самостійно, відвідаєте простий заклад громадського харчування чи вишуканий ресторан. Цінники за їжу можуть бути від сотні чи декількох сотень гривень до кількох тисяч.
 2. Оплата житла. Якщо ви винаймаєте квартиру подобово, це може коштувати від 500 до 800 грн за добу. Номери в готелі дорожчі. В залежності від умов, за них доведеться заплатити від 800 до кількох тисяч гривень.
 3. Вартість проїзду. Якщо ви плануєте переміщатися містом за допомогою автобуса, вартість квитка становитиме 10 грн. Таксі буде коштувати для пасажирів значно дорожче.

Авіаквитки, залізничні квитки та автобусні квитки онлайн ви можете купити на сайті skybooking.ua, щоб далі продовжити свою подорож. З Білої Церкви це зробити дуже просто, для цього є всі можливості. Купити квиток на літак можна відкривши відповідну вкладку на сайті.

Структура населення

За національністю серед населення Білої Церкви переважають українці. Раніше на другому місці за кількістю населення були євреї, та останнім часом, починаючи з 90-х рр., вони масово переїжджають в Ізраїль, тому решта національностей займають приблизно однакову частку.

За віросповіданням є православні та католики. Також на території міста діють єврейська та мусульманська громади.

За статтю немає явних переваг, кількість чоловіків і жінок приблизно однакова і це практично не змінюється упродовж років. Середній вік білоцерківців досить молодий.

Мова, що переважає на території міста та району – українська. Російська поки що на другому місці, та з кожним роком її вживання стає все меншим.

Культура та пам'ятки

Місто вважається одним з найважливіших культурних центрів Київської області. Там відкриває свої двері відвідувачам відомий по всій Україні театр, також є три палаци культури, школи мистецтв і музики, а також різноманітні центри дитячої творчості, завдяки яким дітям змалечку прищеплюють любов до культури в різних її проявах.

Оскільки історія Білої Церкви дуже багата на героїчні події та особистостей, в місті чимало історичних пам'яток та пам'ятників, що розповідають цікаві історії минулих днів.

Парки

Завдяки тому, що Біла Церква знаходиться досить близько до столиці, вона дуже приваблива для життя та відпочинку, для інвесторів та туристів. Вона постійно розвивається та крокує в ногу з часом. Тут добре розвинена інфраструктура, є всі необхідні види транспорту, особливо для сполучення з Києвом.

Найвідоміший парк Білої Церкви – "Олександрія". Цей дендропарк національного значення є зразком пейзажної паркової композиції. Він охоплює архітектурні споруди, пам'ятники, різноманітні рослини та водойми.

Музеї та бібліотеки

Біла Церква завдяки своїй багатій історії та вишуканій архітектурі приваблює туристів з нашої країни, і не тільки. Тут кожен знайде щось цікаве для себе і відчує велич давно минулих подій, які назавжди вписані в сторінки історії України.

У Білій Церкві 13 бібліотек, де можна знайти книги на будь-який смак. На Замковій горі працює краєзнавчий музей. А на базі училища ім. Павла Поповича відкритий музей космонавтики.

Театри

Київський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Панаса Саксаганського – справжня перлина міста, що була відкрита ще в 1933 р. та й досі збирає на прем'єри багато глядачів.

Репертуар у цього театру не класичний в його звичному розумінні. Тут проходять вистави різних жанрів української та світової драматургії, а також балетні шоу-програми. Іноді бувають концерти, що дає театральний оркестр.

Декілька разів на рік проходять тематичні концерти, присвячені важливим подіям чи святам.

Освіта та наука

У Білій Церкві для самих маленьких жителів працює 36 дитячих садків. Для дітей шкільного віку відкрито 25 навчальних закладів, серед яких є школи, ліцеї, гімназії та колегіуми. Достатньо великий вибір закладів, тому кожен може вибрати той, що йому більше підходить.

З 16 установ, що надають вищу та спеціальну освіту, 10 готують молодших спеціалістів та бакалаврів. Серед них техніко-економічний, медичний та гуманітарно-педагогічний коледжі. Також є коледж сервісу та дизайну, фінансів, обліку та аудиту, механіко-енергетичний технікум.

У Білій Церкві вищу освіту студентам надають сім профільних закладів: Білоцерківський національний аграрний університет, інститут економіки та управління, Білоцерківські філії МАУП та Київського інституту бізнесу і технологій, університету сучасних знань. 

Інші пам'ятки

Місто привабливе для гостей. Краще на власні очі переконатися в цьому. Якщо ви вирішили відвідати Білу Церкву та вже купили квиток на потяг Укрзалізниці, або автобусні квитки онлайн, обов'язково відвідайте найвидатніші пам'ятки міста:

 1. Замкова гора та її дитинець, тобто територія, що знаходиться під нею, користуються неабиякою популярністю.
 2. Дендропарк "Олександрія" є справжньою окрасою міста та одним з найбільших парків в Україні.
 3. "Китайський місток" – частина парку "Олександрія", яку дуже полюбляють туристи. З нього відкривається вид на озера, верхнє та нижнє, та водоспад.
 4. Палієва гора – найвища гора парку, названа на честь ватажка козаків Семена Палія, з якої видно рештки земляних козацьких укріплень.

Багатьма культурними пам'ятками може похвалитися Біла Церква. Серед них церкви, палаци, костели, а також стародавні споруди, що зберігають в собі пам'ять про визначні історичні події.

Телефони екстрених служб

 1. Служба надзвичайних ситуацій: 101
 2. Поліція: 102
 3. "Білоцерківтепломережа", аварійний диспетчер: 5 62 10
 4. "Білоцерківвода": 30 11 11
 5. Екстрена медична допомога: 103
 6. Черговий лікар: 34 57 49
 7. Служба газу: 104