Завантаження...

hero

Бершадь

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Бершадь

Україна
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Бершадь розташована в південно-західній частині України, у Вінницькій області. Місто з багатою історичною спадщиною. У минулому воно було важливим торговельним і культурним центром Поділля. Уперше Бершадь згадується в письмових джерелах у 1431 р.

Спочатку місто розташовувалося на кордоні Великого князівства Литовського і Польщі. У середині XVI ст. Бершадь отримала статус міста. У XVI-XVIII ст. була об'єктом багатьох конфліктів і воєн. Перебувала під владою Польщі, Османської імперії, знову Польщі, а в 1793 р. увійшла до складу Російської імперії. У ХІХ ст. Бершадь стає важливим пунктом торгового шляху між Києвом та Одесою.

У 1863 р. тут з'явилася залізниця, що ще більше сприяло розвитку міста. Після більшовицького перевороту 1917 р. Бершадь стає частиною РРФСР, а пізніше – СРСР.

З відновленням Україною незалежності в 1991 р., Бершадь розвивається як регіональний центр. Сучасне місто славиться своєю виноробнею, що виготовляє не тільки вина, а й коньяки. Унікальна історія та культурна спадщина Бершаді відображені в її архітектурі та традиціях.

Розташування

Бершадь розташована в південній частині Вінницької області, неподалік кордону з Молдовою, на правому березі річки Ягорлиця, що є притокою Дністра.

Рельєф Бершаді різноманітний, з невеликими пагорбами. Основна частина міста розташована в рівнинній місцевості. Тут помірний континентальний клімат зі спекотним сухим літом і холодними зимами.

Крім основної річки Ягорлиці, тут безліч невеликих ставків і штучних водойм. Вони використовуються для сільськогосподарського виробництва і рекреації. Географічні умови та природні ресурси значно впливають на економіку Бершаді та рівень життя містян.

Територія

Управління містом здійснюється виконавчим комітетом Бершадської міської ради. Головна посадова особа – міський голова. Місто не поділене на райони. Загалом Бершадська громада складається з самого міста та 28 населених пунктів різного значення та величини. Місто входить до Реєстру історичних міст України.

Інфраструктура

Транспортна інфраструктура Бершаді представлена залізничним та автовокзалами. Однойменна залізнична станція сполученням Голованівськ - Гайворон - Рудниця розташована в передмісті. Звідти курсують поїзди місцевого значення та до низки великих міст України. Також до Бершаді прямують автобуси з багатьох українських міст. У деяких маршрутах вона є транзитним пунктом. Основні міста, що забезпечують регулярне автобусне сполучення з Бершаддю – Київ, Вінниця, Одеса, Умань, Крижопіль.

Рівень безпеки

Бершадь – невелике місто з доброзичливим місцевим населенням. До туристів тут ставляться привітно і відкрито. З огляду на мультинаціональний склад містян, люди різних етносів і віросповідань почуваються цілком комфортно під час відвідин Бершаді. Контроль над порядком здійснюють місцеві органи правопорядку.

Рівень безпеки в місті досить високий. Для благополучного перебування в Бершаді достатньо дотримуватися загальних правил обережності – стежити за грошима і документами в людних місцях, уникати нічних прогулянок містом на самоті.

Ціни

Розцінки в Бершаді трохи нижчі за середні по Україні. На обід у місцевому кафе ви витратите до 5$. Вечеря на двох у ресторані середнього класу обійдеться до 17$. Середні ціни на одяг і взуття такі:

  • фірмові джинси – 50$
  • сукня мережевого магазину – 38$
  • брендові кросівки – 80$
  • шкіряне взуття – 85$

У місті всього один готель – "Поділля". Номер у ньому коштує близько 11-21$. Також доступна подобова оренда квартир. Виходячи з віддаленості від центру, кількості кімнат і зручностей, з вас візьмуть від 8$ до 25$ за добу.

Структура населення

Чисельність населення Бершаді – понад 12 тис. осіб, а його щільність становить 1836,2 осіб/км². Близько 20,5% містян – діти дошкільного та шкільного віку. Місто мультинаціональне: тут живуть українці, євреї, поляки, росіяни, молдавани, білоруси.

Віросповідання у місцевих жителів теж різне. У Бершаді є православна церква, костел, дерев'яна старообрядницька церква. Для юдеїв передбачена старовинна глинобитна синагога. Побудована понад два століття тому, вона діє з 1947 р. після маленької перерви. Ця діюча синагога – єдина у світі з окремими молитовними залами для жінок і чоловіків. Причому чоловіча зала майже не зазнала змін.

Культура та пам'ятки

Упродовж року в Бершаді відзначається та проводиться багато свят, культурних заходів та фестивалів. Тут дуже цінують українські традиції та культуру. Найстійкіші з них – великодні та різдвяні, коли місто поринає в дивовижну атмосферу веселощів і єдності.

Ще одне важливе свято, що супроводжується масовими розвагами, концертами, ярмарками – День незалежності України. У місті є будинок культури та клуб. Щоліта тут відбувається музичний екофестиваль Skyline О.Б.Р.І.Й., що збирає різних рок-виконавців. Безалкогольний захід розрахований на сімейний відпочинок і свідому молодь. Його організатори передають усі зібрані кошти на розвиток дитячого та молодіжного арт-простору в Бершаді.

Регіональний фестиваль "Народні костюми Східного Поділля" орієнтований на збереження культурно-етнографічної спадщини та популяризації автентичного одягу. Відвідувачам представляють обрядовий та святковий одяг, народні подільські костюми з унікальним розмаїттям орнаментів.

Парки

Серед головних міських парків Бершаді – ім. Тараса Шевченка. Це улюблене місце містян для активного та сімейного відпочинку, пікніків, прогулянок. Також цікавим є парк "Перемога", на території якого є кілька культурних пам'яток, альтанок, дитячих майданчиків і зон для відпочинку. Крім них у місті є кілька скверів і зелених локацій, що дають змогу містянам насолодитися спокійними прогулянками на повітрі.

Нещодавно відкрився сучасний скейт-парк, який миттєво завоював популярність серед місцевої молоді. У передмісті розташований красивий парк ім. Юрія Коваленка з доглянутим ландшафтом і видом на річку.

Шанувальники активного відпочинку люблять відвідувати парк-острів Анталку. Він нагадує густий величний ліс і приваблює своєю розвиненою інфраструктурою та зручністю.

Музеї та бібліотеки

У Бершаді та її передмісті розташовано три великі музеї. У самому місті - краєзнавчий музей, присвячений історії та культурній спадщині Бершаді та регіону. Тут проходять виставки, представлені колекції артефактів та інші історичні матеріали.

У селі Баланівка розташований народний музей історії, а в Поташні – народний музей культури села та галерея Прокопа Колесника. Також у Бершаді діє 24 бібліотеки – центральна міська та 23 сільські.

Театри

Місто невелике, тому в ньому немає театральних закладів. Подивитися вистави та постановки можна в місцевому будинку творчості. Тут ставлять п'єси невеликі акторські трупи, проходять студентські вистави, а також виступи і концерти запрошених артистів. Нерідко на сцені будинку творчості відбуваються постановки знаменитих акторів, які гастролюють країною з класичними та сучасними програмами. Шанувальники акторського мистецтва з Бершаді часто відвідують театри Вінниці та інших найближчих міст, вибір закладів у яких значно ширший.

Освіта та наука

У самій Бершаді немає власних вишів чи філій інших навчальних закладів. Місцеві студенти найчастіше навчаються в університетах Вінниччини – національному медичному університету, національному технічному та інших.

Здобути загальну середню освіту можна в Бершадському навчально-виховному комплексі, 10 гімназіях та 14 ліцеях. Для дітей з особливими потребами передбачено інклюзивно-ресурсний центр. Також у Бершаді є дитяча музична школа ім. Р. А. Скалецького.

Інші пам'ятки

При своїх компактних розмірах, Бершадь здатна зачарувати будь-якого туриста. Серед ключових пам'яток – Бершадський замок. Старовинна велична будівля XIV ст. – одне з найпопулярніших екскурсійних місць. Його дивовижна архітектура приковує погляд, а історія підкорює своєю глибиною та багатством подій.

Стародавній костел святого Миколая – сакральне місце з глибоким релігійним значенням. Містяни дуже пишаються його красою і середньовічною вишуканістю, що збереглася до наших днів. Костел має не тільки культурно-історичне значення – це діюча культова споруда, в якій можна усамітнитися для особистих молитов і бесід з пастором.

Ще один символ Бершаді – найдавніший дуб-велетень. Побачити цю пам'ятку природи можна в центральному парку. Вона входить до Реєстру територій та об'єктів заповідного фонду Вінницької області. Можливий вік дерева – понад 300 років. Його висота перевищує 25 м, а діаметр – 170 см.

Телефони екстрених служб

  1. Пожежна служба: 101
  2. Поліція: 102
  3. Швидка допомога: 103
  4. Аварійна газова служба: 104