Завантаження...

hero

Белфаст

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Белфаст

Республіка Ірландія
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Белфаст – столиця Північної Ірландії, що входить до складу Сполученого Королівства Великої Британії. Найбільше місто провінції Ольстер. Перші згадки про поселення на місці сучасного Белфаста відомі ще з бронзової доби. Початок утворенню міста поклало будівництво фортеці в XII ст. англійцем Джоном де Курсі. Уже в 1177 р. на території Белфаста був розташований англійський замок Джона де Курсі. Офіційною датою заснування Белфаста вважається 1609 р. 

У 1888 р. Белфаст отримав статус міста. У XIX ст. став великим промисловим центром, чому сприяла торгівля з англійськими колоніями, будівництво залізниці, суднобудування і збільшення значення Белфастського порту. Саме в Белфасті був побудований і спущений на воду знаменитий трансатлантичний пасажирський лайнер "Титанік". Наприкінці XIX ст. важливу роль в економіці міста посіло виробництво віскі та тютюнових виробів.

У 1921 р. Белфаст став столицею Північної Ірландії, що спровокувало низку конфліктів серед різних релігійних груп, які завершилися підписанням Белфастської угоди. Під час Другої світової війни місто зазнало бомбардувань і було частково зруйноване.

Сьогодні Белфаст – це великий промисловий центр і порт Північної Ірландії. Місто активно розвивається і нарощує туристичну привабливість.

Розташування

Белфаст розташований на східному узбережжі Північної Ірландії, в гирлі річки Лаган, що впадає в затоку Белфаст-Лох. Затока забезпечує доступ до Ірландського моря. Місцевість характеризується горбистим рельєфом. Через місто протікає близько 11 приток річки Лаган, деякі були перенаправлені під землю.

Помірний клімат зумовлює м'яке, нежарке літо і прохолодну зиму. У зимовий час температура коливається від +5°C до +18°C, влітку – від +10°C до +20°C. Незалежно від пори року в Белфасті часто йдуть дощі. Восени, взимку і ранньою весною дме сильний вітер і спостерігаються тумани.

Територія

Белфаст ділиться на дев'ять округів: Oldpark, Castle, Victoria, Pottinger, Laganbank, Balmoral, Upper Falls, Lower Falls і Court. Найбезпечнішими та туристично привабливими є центральні райони Белфаста. Соборний квартал – історичний центр міста, де розташовані найкращі готелі, фешенебельні ресторани та модні бутіки, собори й театри. Белфаст Сіті – центральний район міста, де розташовані бізнес-центри, магазини та міські визначні пам'ятки. Морська Миля – район набережної, що веде до музею Титаніка.

Інфраструктура

Гарно розвинена транспортна інфраструктура Белфаста забезпечує швидкий доступ у будь-яку частину міста. Громадський транспорт представлений міськими автобусами й таксі.

У місті є два аеропорти: міжнародний аеропорт Белфаста та аеропорт Белфаст-Сіті ім. Джорджа Беста. Міжнародний аеропорт Белфаста обслуговує як внутрішні рейси, так і рейси з країн Європи та Північної Америки. Аеропорт розташований за 20 км від Белфаста. Дістатися можна на автобусі Airport Express. Аеропорт ім. Джорджа Беста за 6 км від Белфаста приймає тільки внутрішні рейси.

Белфаст обслуговують два залізничні вокзали. З Центрального вокзалу Белфаста вирушають поїзди в Дублін та інші міста Ірландії. Вокзал Great Victoria St. являє собою невелику станцію, звідки курсують поїзди в Портадаун, Лісбурн, Лерн-Гарбор, Деррі.

Автовокзал Белфаста – Europa BusCentre розташований у центрі міста і примикає до станції Great Victoria St. Автобусне сполучення пов'язує Белфаст із містами Північної Ірландії та Ірландії. Дорога з Белфаста до Дубліна автобусом займе понад дві години.

Порт приймає пороми, що здійснюють перевезення пасажирів і автотранспорту. На поромі до Белфаста можна дістатися зі Странраер (Шотландія), Ліверпуля, острова Мен.

Рівень безпеки

Згідно з дослідженнями, сьогодні Белфаст має один із найнижчих рівнів злочинності в Європі. Місцеві жителі доброзичливі до туристів будь-якої національності. Протягом дня безпечно прогулюватися не тільки центром, а й в інших районах міста. У нічний час доби рекомендовано уникати безлюдних вулиць і прогулянок поодинці. У місцях скупчення людей не залишайте особисті речі без нагляду.

Ціни

Вартість проживання в Белфасті значно дешевша, ніж у Лондоні, але дорожча, ніж у деяких містах материкової Європи. Оренда нерухомості починається від 900$ на місяць. У місті працює безліч готелів і хостелів різного цінового сегмента. Номер у чотиризірковому готелі на одну людину починається від 120$, а місце в хостелі – від 40$.

Ціни на продукти:

 • яйця (10 шт.) – 3$
 • чашка капучино – 3$
 • пляшка води (0,5 л) – 1,5$
 • сир (1 кг) – 6$
 • яблука (1 кг) – 3$
 • хліб – 1,50$

Вартість одягу в магазинах мас-маркету:

 • сукня Zara – 50$
 • джинси Levis – 80$
 • кросівки Nike – 100$

Оренда автомобіля коштує близько 200$, а ціна 1 л бензину починається від 2$. Проїзний на місяць у громадському транспорті обійдеться у 77,57$. Вартість вечері в ресторані на двох починається від 90$, а меню в McDonalds на одну людину – приблизно 10$.

Структура населення

Чисельність населення Белфаста – 643 тис. осіб. Щільність населення становить 2415 осіб/км². У всій Північній Ірландії та в Белфасті зокрема, переважає корінне населення ірландського і британського походження (93%). Частка мігрантів становить 7%. 

У гендерному співвідношенні жіноче населення з часткою 52,75% переважає над чоловічим – 47,25%. Середній вік жителів Белфаста – 40 років.

Розподіл населення Белфаста за віковими групами:

 • діти до 6 років – 10,11%;
 • підлітки від 7 до 17 – 11,69%;
 • молодь від 18 до 29 – 12,11%;
 • дорослі від 30 до 59 – 42,89%;
 • літні, старші за 60 – 18,8%;
 • довгожителі, старші за 80 – 4,4%.

Панівною релігією в Белфасті є християнство. Більшість жителів міста сповідують католицизм – 43%, частка протестантів становить 37%, ісламу – 1,4%, іудаїзму –0,6%, буддизму – 0,3%, інших релігій – 0,1%, частка атеїстів становить 9,6%. 

Населення Белфаста розмовляє англійською та гаельською мовами. Частина населення Північної Ірландії розмовляє ольстерським діалектом шотландської мови.

Культура та пам'ятки

Культурне життя Белфаста познайомить із самобутніми традиціями ірландців та автентичними фестивалями. Протягом року в місті відбуваються музичні та мистецькі фестивалі, сезонні ярмарки, концерти та міські свята. Відвідуючи Белфаст, не можна пропустити такі події: 

 1. День Святого Патрика – свято триває кілька днів і супроводжується парадом, костюмованими вечірками, танцями й концертами.
 2. Белфастський міжнародний фестиваль мистецтв об'єднує діячів різних напрямків від танців до образотворчого мистецтва. Фестиваль супроводжується театральними постановками та виставками.

Не менш популярними є різноманітні морські фестивалі. Мешканці Белфаста традиційно відзначають Новий Рік, Різдво та Великдень. Під час цих свят вулиці заповнюються культурними заходами, традиційними піснями та танцями.

Парки

Ботанічний сад Белфаста входить до списку визначних пам'яток міста. На території саду можна відвідати оранжерею, прогулятися місцевістю, прикрашеною клумбами та інсталяціями. Особливістю парку є ксанторрея, віком близько 400 років.

Парк сера Томаса і леді Діксон – паркова зона з галявинами для пікніка, лісом, японським садом, розарієм і ботанічним садом. Парк Кейв Хілл – заповідна зона в передмісті Белфаста з пішохідними маршрутами та оглядовим майданчиком на вершині гори.

Музеї та бібліотеки

У Белфасті розташовано багато музеїв, що розповідають про історію міста. Найпопулярнішим музеєм міста є Титанік-Белфаст. Тут представлені експонати, документація та інсталяції, присвячені пароплаву "Титанік" та іншим відомим кораблям.

Музей Ольстера має багату експозицію, що включає експонати ірландської науки й техніки, суднобудування, предмети мистецтва, макети, колекції рослин, комах тощо. На території є ботанічний сад.

Бібліотека Лінен Холл заснована в XVIII ст. і вважається найбільшою в Ірландії. Тут зібрані рідкісні колекції книг і раритетні видання.

Театри

Белфаст здивує мандрівників насиченим театральним життям із різноманітною програмою виступів місцевих і закордонних артистів. На сцені Гранд Опери та Ліричного театру можна побачити мюзикли, оперу, балет, концерти, танцювальні та театральні постановки. У Вотерфронт-хол проходять міжнародні виставки, концерти та світові шоу. На території знаходиться бар, ресторан і кілька кафе.

Освіта та наука

Найкращим університетом Белфаста, що посідає 201 місце в рейтингу університетів світу і входить до найкращих 20 престижних університетів Великої Британії, є Університет Квінс. Державний університет займається різними науковими дослідженнями та проводить підготовку студентів за такими напрямами:

 • природничі науки;
 • соціально-гуманітарні науки;
 • медицина;
 • юриспруденція;
 • економіка та бізнес тощо.

Інші вищі навчальні заклади Белфаста пропонують різноманітний вибір навчальних програм для студентів. Крім того, тут активно функціонують міжнародні обмінні програми, що дає змогу студентам з різних країн здобувати освіту і досвід обміну знаннями та культурою. Це створює чудові можливості для навчання.

Інші пам'ятки

Столиця Північної Ірландії відома в усьому світі своєю бунтівною історією, самобутньою культурою і мальовничими ландшафтами. Серед найпопулярніших визначних пам'яток, обов'язкових до відвідування, можна виділити:

 1. Ратуша – центральна будівля Белфаста, яка привертає увагу туристів вишуканою архітектурою XX ст.
 2. Замок Белфаст у норманському стилі, оточений садом зі скульптурними композиціями.
 3. Годинникова вежа Альберта – міська пам'ятка, що нагадує своїм дизайном Біг-Бен.
 4. Дорога Гігантів – візитна картка Північної Ірландії, внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Дорога Гігантів являє собою стежку з тисячі переплетених базальтових колон вулканічного походження.
 5. Замки Данлюс і Керрікфергюс – середньовічні будови, чия історія і навколишні ландшафти захоплять навіть досвідченого мандрівника.

Дика ірландська природа є окремою пам'яткою Північної Ірландії, познайомитися з якою можна, виїхавши за межі Белфаста. Подорожуючи регіоном, можна зустріти захопливі краєвиди, включаючи зелені долини, мальовничі узбережжя і гірські вершини.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена служба: 112 або 999
 2. Посольство України у Великій Британії: +44 20 77 27 63 12; +44 20 72 43 89 23
 3. Консульство України у Великій Британії: +44 20 77 77 27 35 67