Завантаження...

hero

Арнем

Дата
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airport
Літаки
train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Арнем

Королівство Нідерландів
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Арнем – місто, розташоване у східній частині Нідерландів. Є столицею провінції Гелдерланд. Воно розкинулося на берегах двох річок – Недер-Рейн і Сінт-Янсбек. Вважається одним із найбільших міст країни.

Перша письмова згадка про Арнем датується 893 р., а роком заснування вважається 1233 рік. У цей період йому було надано міські привілеї. У 1443 р. Арнем став частиною Ганзейського союзу. Після цього місто зазнавало захоплень. У 1473 р. воно перейшло до Карла Сміливого, герцога Бургундії, у 1514 р. було відвойоване герцогом Гелдерна Карлом Егмонтським. У 1543 р. Арнем перебував у володінні імператора Карла V.

У 1672-1674 рр. і в 1795-1813 рр. населений пункт був захоплений Францією. На початку XIX ст. місто вирішили розширити, у зв'язку з чим знесли укріплення, що оточували його. В той самий час Арнем став популярним курортом завдяки своєму мальовничому розташуванню. Його бажали відвідувати заможні та знатні родини.

Нині в Арнемі розвинений туризм. Тут активно проводять всілякі спортивні заходи. Він є домом відомого футбольного клубу "Вітесс". У 1980 р. в Арнемі організовували Паралімпійські ігри.

Розташування

Арнем розташований у дуже мальовничій місцевості, за кілька кілометрів від кордону з Німеччиною. У місті є безліч зелених локацій.

Тут переважає океанічний клімат, характерний для всієї території Нідерландів. Однак для міста властиві деякі відмінності, завдяки місцевому найбільшому лісу в цій країні – Велюве. Останній сприяє утворенню більш значної вологості повітря. Середня температура встановлюється на рівні близько +2-3°С – взимку та +15-17°С – влітку.

Територія

Арнем включає три райони (stadsdelen) – Арнем-Центр, Арнем-Північ, Арнем-Південь, до складу яких входять 24 мікрорайони (wijken).  У першому з них зосереджені основні історичні архітектурні та культурні пам'ятки.

До муніципалітету Арнем входять передмістя Схарсберген і колишнє село Елден, яке нині повністю оточене іншими міськими районами. Також до Арнема примикають сусідні села, околиці яких безпосередньо межують із муніципалітетом. До їх числа належать Велп, Елст, Остербік, Вольфхезе, Дріель, Розендал, Хьюссен, Вестервурт.

Інфраструктура

В Алмері немає власного аеропорту, найближчими до міста є Схіпгол, що знаходиться в Амстердамі, і Роттердам-Гаага. У місті розташована центральна залізнична станція, що функціонує з 1845 р. Курсує поїзд Intercity-Express, який прямує до Дюссельдорфа і далі – до Франкфурта. Залізничне сполучення забезпечує зв'язок з Утрехтом, Зютфеном, Неймегеном та іншими містами Нідерландів. Крім того, у місті діють ще три станції: Арнем-Велперпорт, Арнем-Зуїд та Арнем-Пресіхааф.

Громадським транспортом Арнема є автобуси та тролейбуси. Останні унікальні тим, що вони єдині, що залишилися в цій країні.

Прибути до Арнема з Києва можна, приїхавши автобусом до Кракова. Після цього потрібно здійснити переліт до Амстердама. З останнього відправляється автобус, що прямує до залізничного вокзалу Арнема.

Рівень безпеки

В Арнемі досить низький рівень злочинності порівняно з деякими іншими містами Нідерландів. Однак, перебуваючи тут, буде не зайвим дотримуватися загальних правил безпеки. Носіть цінні речі, готівку та документи так, щоб ускладнити до них доступ зловмисників. Це особливо актуально при знаходженні в громадських місцях або поїздках у громадському транспорті. Великі грошові суми рекомендується залишати в сейфах готелів.

Ціни

Ціни в Арнемі встановлені на досить доступному рівні порівняно з багатьма іншими європейськими містами. За бажання переночувати в готелі номер можна буде зняти за 70-120€. Пообідати в недорогому ресторані можна, витративши близько 10€, а перекусити в McDonalds або будь-якому іншому закладі швидкоїжі – за 5€. Рахунок за обід на двох осіб у ресторані середнього рівня обійдеться в 40€.

Купити деякі харчові продукти можна за такою вартістю:

 • молоко (1 л) – 0,7 €
 • яловича вирізка (1 кг) – 15€
 • буханець білого хліба (500 г) – 1€
 • овочі, фрукти (1 кг) – 0,8-1,5 €

Квиток на місцевий громадський транспорт можна придбати за вартістю близько 1,4€. Щомісячний проїзний можна купити за 44€.

Структура населення

Чисельність населення Арнема перевищує 149 тис. осіб. Його щільність становить 1521 осіб/км². Переважна більшість жителів міста є нідерландцями. Близько 10% населення є громадянами інших країн Євросоюзу. Також жителями Арнема є турки, марокканці та інші національності.

За віковими групами населення Арнема має такий розподіл:

 • діти до 6 років – 10%;
 • підлітки – 11%;
 • молодь від 18 до 29 – 12%;
 • дорослі від 30 до 59 – 43%;
 • літні люди, старші за 60 – 19%;
 • довгожителі віком понад 80 років – 4,5%. 

У відсотковому співвідношенні чисельність чоловіків і жінок, які проживають у місті, є приблизно рівною, розподіляючись відповідно на 48% і 52%. Вищу освіту в Арнемі мають близько 23% жителів, середню професійну – близько 36%.

Культура та пам'ятки

В Арнемі відбуваються численні фестивалі та різноманітні культурні заходи. Популярним святом є Koningsdag – День короля, який відзначають 27 квітня. Місцеві жителі одягаються в помаранчевий колір і обов'язково приносять із собою будь-який помаранчевий предмет.

Арнем знаменитий тим, що в місті відбувається щорічний фестиваль електронної музики Qlimax, який організовують наприкінці листопада. Лазерне, звукове та світлове шоу відбувається вночі. 

Наприкінці вересня в місті відбувається фестиваль художників World Living Statues. Як інсталяції виступають живі пам'ятники, які можуть рухатися лише під час вистав.

Музичний фестиваль Free Your Mind проходить на початку червня на березі річки. На заході звучать твори в стилі техно. У цей же період організовують Eindfeest Fashion Design Festival – фестиваль моди та дизайну. World Street Painting – захід, що триває з липня по вересень. У цей час міські вулиці прикрашаються оригінальними 3D-інсталяціями.

Християнське свято Вознесіння в Арнемі одночасно є фестивалем неформатної музики. В той самий час відбувається Deaf Metal Festival – захід, що збирає любителів хеві-металу.

Парки

Арнем наповнений мальовничими зеленими локаціями. У парку Zypendaal є численні невеликі ставки, затишні ресторанчики. Також на його території знаходиться однойменний маєток, зведений у 1784 р., який слугує резиденцією династії Бранцен. У Burgers' Zoo and Safaripark можна побачити цікавих тварин і покататися на каруселях.

Серед місцевих жителів користується популярністю Bartok Park, наповнений цікавими скульптурами, Park Sonsbeek, на території якого знаходяться історичні пам'ятники та музей, Park Angerenstein з мальовничою водоймою. Park Sonsbeek облаштований красивими мостами та доріжками для прогулянок.

Музеї та бібліотеки

В Арнемі можна відвідати Nederlands Openluchtmuseum, розташований просто неба. На його території є будиночки та млини, побачивши які можна відчути голландський колорит. 

В Openlucht Musеum можна ознайомитися з колекцією скульптур і декоративного мистецтва. Arnhems Oorlogsmuseum присвячений тематиці Другої світової війни. У музеї Bronbeek вдасться ознайомитися з історією колоніального періоду. Значна частина експозиції присвячена культурі Індії та Індонезії.

Музей національного надбання демонструє побут голландців у різні часи. Музей Historische Kelders розташований під землею і дає можливість більше дізнатися про історію міста.

У багатофункціональній будівлі Rozet Arnhem розташовані одночасно бібліотека та музей. Серед інших міських бібліотек можна згадати De Bibliotheek Presikhaaf і Bibliotheek Kronenburg.

Театри

Відвідавши Musis & Stads Theater, можна насолодитися виступами камерного хору, оркестру філармонії, балетом. Виступи балетної трупи Introdance, оркестру Gelders, театральної групи Oostpool можна побачити в музичному театрі або будівлі собору святого Євсея. Театр Het Posttheater невеликий за розмірами, але характеризується неймовірно затишною атмосферою.

Освіта та наука

У місті розташована одна з найбільших освітніх установ країни – Університет Арнема і Неймегена. У вищому навчальному закладі приділяється увага прикладним наукам. Іншим значущим вишем є інститут мистецтв ArtEZ, де триває навчання за такими напрямами, як образотворче мистецтво, архітектура, дизайн, танці та театр, музика. При інституті є бібліотека, спортивні майданчики.

Інші пам'ятки

Арнем – місто, наповнене численними історичними пам'ятками. Старовинний форт Сабелспорт розташований на місці фортеці, що колись існувала тут і витримала серйозні битви. Міст Джона Фроста – зруйнований під час Другої світової війни й відновлений у 1950 р.

Примітною культовою архітектурною пам'яткою є собор святого Євсея, зведення якого розпочалося 1452 р. і тривало понад сто років. Церква побудована в стилі пізньої готики, її дзвіниця є однією з найвищих у країні. У храмі є вежа з оглядовим майданчиком, розташованим на висоті 73 м. На нього можна піднятися скляним панорамним ліфтом або сходами.

До пам'яток, що запам'ятовуються, належить будівля ратуші, відома під назвою "Будинок диявола". У XVI ст. будівлею володів відомий генерал. Кукурудзяна площа вважається символом міста. Вона отримала свою назву через те, що колись поруч із нею розташовувалися кукурудзяні поля.

У місті є безліч цікавих скульптур, одна з них –Feestaardvarken, зображує свиню, що гріється на сонці. Маленька каплиця Koepelkerk була зведена в 1837 р. і являє собою першу протестантську церкву в цьому місті.

Телефони екстрених служб

 1. Екстрена служба: 112
 2. Поліція: 555 5555
 3. Посольство України в Нідерландах: +31 70 362 60 95