Завантаження...

hero

Алміре

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

train
ЖД Вокзал та авто
transport
Міський транспорт
house
Житло та готелі
restaurants
Бари та ресторани
hospitals
Лікарні

Алміре

Королівство Нідерландів
icon
Про місто
icon
Про місто
location
Розташування
teritory
Територія
infra
Інфраструктура
security
Рівень безпеки
prices
Ціни
population
Структура населення
culture
Культура та пам'ятки
park
Парки
museums
Музеї та бібліотеки
theater_comedy
Театри
education
Освіта та наука
other
Інші пам'ятки
phone_in_talk
Телефони екстрених служб

Про місто

Алміре – місто, що розташоване в центральній частині Нідерландів, у провінції Флеволанд. Це один із наймолодших населених пунктів країни. За чисельністю населення Алміре є найбільшою громадою в провінції, в якій воно розташоване.

На території, де нині розташоване місто, у XII-XX ст. розташовувалася південна частина затоки Зейдерзее Північного моря. Вона врізалася вглиб території Нідерландів на 5 тис. км². Згодом тут утворилося прісноводне дрібне озеро Ейсселмер.

Пізніше в країні реалізовувався найбільший інженерний проєкт "Зейдерзе". Він полягав у спорудженні системи рукотворних дамб і виконанні робіт з осушення та дренажу землі. Метою було збільшити площу для захисту від повеней і виробництва продовольчої продукції. Під час його реалізації в 1975 р. було осушено частину озера Ейсселмер.

На звільненій території почалося будівництво житлових будинків і комерційних будівель. Закінчення робіт зі зведення першого будинку відбулося в 1976 р. Цю дату заведено вважати заснуванням Алміре. Статус громади було присвоєно населеному пункту в 1984 р. Проєктування будівель, зведених у місті, здійснювалося в 1970-х рр. Перші житлові будинки були побудовані в дусі функціоналізму. Місто також знамените тим, що є домом для футбольного клубу "Алміре-Сіті".

Розташування

Алміре розташований у польдері, який являє собою низинну ділянку узбережжя, що свого часу зазнала осушення. Населений пункт розташований у південній частині провінції Флеволанд. На півдні громада межує з озером Гоймер.

В Алміре переважає океанічний клімат, для якого властива прохолодна, але м'яка зима і тепле літо. Протягом усього року тут випадає значна кількість опадів. Середня температура повітря становить близько +2-3°С – взимку і +15-17°С – влітку.

Територія

Місто включає шість районів. Найстарішим із них є Алміре-Гавен, що утворився 1976 р. Потім виникли райони Алміре-Стад (1980 р.), Алміре-Бейтен (1984 р.), Алміре-Хаут (1991 р.), Алміре-Порт (2000 р.). Шостим міським районом вважається Алміре-Пампус, який перебуває на етапі будівництва.

Найбільш густонаселеним районом є Алміре-Стад, у якому мешкає понад 105 тис. осіб. Другий –Алміре-Бейтен, чисельність населення якого перевищує 51 тис. жителів. Третім є Алміре-Гавен, де проживає понад 22 тис. осіб. Райони Алміре-Гаут і Алміре-Порт перебувають у стадії реконструкції, тому чисельність їхнього населення невелика.

Інфраструктура

В Алміре немає власного аеропорту, найближчим до міста є Схіпгол, розташований в Амстердамі. Населений пункт вважається великим залізничним вузлом. Через нього проходить гілка Флеволейн, побудована в 1988 р., яка забезпечує з'єднання зі станцією Весп. У муніципалітеті Алміре протягом 1987-2004 рр. було відкрито п'ять залізничних станцій.

Через місто прокладено автостради А6 і А27. Передбачено автобусне сполучення з такими населеними пунктами як Гілверсюм, Хардервейк, Зеволде. Також автобуси курсують до Амстердама, в аеропорт Схіпгол, і до залізничної станції Амстел.

В Алміре розвинена міська транспортна інфраструктура. Відмінною особливістю є поділ доріг на смуги для руху автобусів, легкових, вантажних автомобілів і велосипедів. У місті функціонує 10 автобусних маршрутів між районами.

Приїхати в Алміре з Києва можна, вирушивши автобусом до Кракова, після чого здійснити переліт до аеропорту Амстердама Схіпгол. Далі доїхати до міста Алміре зі столиці Нідерландів можна місцевим транспортом.

Рівень безпеки

Алміре вважається досить безпечним містом, проте варто дотримуватися загальних заходів безпеки. Перебуваючи в людних місцях або в громадському транспорті, рекомендується уважно стежити за грошовими коштами, цінними речами та документами. 

Переходячи дорогу, варто дивитися по сторонах, адже в місті користується великою популярністю велосипедний транспорт. Виходячи з цього, необхідно перестрахуватися й особливо уважно стежити за пересуванням двоколісних.

Ціни

За рівнем цін і послуг Алміре здатний скласти конкуренцію іншим європейським містам. Наприклад, готелі представлені різним рівнем комфорту. Залежно від цього двомісний номер з одним ліжком вдасться зняти за вартістю від 70€ до 160€.

Купити деякі продукти харчування можна за такою вартістю:

  • ковбаса (1 кг) – 17€
  • сир (1 кг) – 6,5€
  • м'ясо (1 кг) – 27€
  • апельсини (1 кг) – 1,4€
  • ріпчаста цибуля (1 кг) – 0,9€

Квиток в один бік на місцевий громадський транспорт коштує близько 3€. Стартова ціна на таксі встановлена на рівні 4€. За кожен кілометр поїздки доведеться заплатити 3€.

Структура населення

Чисельність населення Алміре перевищує 200 тис. осіб. Найбільша кількість жителів зосереджена в районах Алміре-Стад, Алміре-Бейтен і Алміре-Гавен. Щільність населення становить 1369 осіб/км².

Алміре – молоде місто. Чисельність його жителів починає стрімко зростати з моменту утворення населеного пункту. З 70-х рр. до 2015 р. кількість жителів зросла на 229,4%. У відсотковому співвідношенні чисельність чоловіків і жінок розподіляється приблизно порівну. Середній чоловічий вік становить 35 років, жіночий – 36 років.

Культура та пам'ятки

Алміре знаменитий тим, що тут проходять рок-фестивалі. Meesterlijk Metaal у Poppodium de Meester організовується в лютому, а Meesterlijke Bass - наприкінці травня. Також у лютому проходить фестиваль Schemerlamp, де учасники виконують свої музичні твори в затишній атмосфері, стилізованій під вітальні.

У середині квітня організовується фестиваль Hardshock, який проходить на громадському пляжі Almeerderstrand. 5 травня проводиться музичне молодіжне свято Bevrijdingsfestival Flevoland. Наприкінці серпня проводиться Forever Young Festival. Його аудиторія - люди похилого віку, для яких організовуються ігрові розваги, майстер-класи, театралізовані та музичні вистави.

Парки

Багато парків Алміре не тільки придатні для прогулянок і пікніків, а і є місцем проживання різних видів тварин. Серед зелених локацій варто згадати Національний парк Oostvaardersplassen, де можна не тільки помилуватися природою, а й поспостерігати за дикими кіньми та биками. На території De Kemphaan розташований зоопарк Stichting Aap, який спочатку був відкритий як притулок для покинутих мавпочок.

У зоологічному центрі Almere Jungle відвідувачі зможуть погладити та погодувати тварин. До екзотичних мешканців належать морські черепашки, які проживають у штучному ставку. Головними мешканцями Bezoekerscentrum De Trekvogel є птахи (чаплі, пелікани та інші різновиди), умови проживання яких максимально наближені до природних.

Музеї та бібліотеки

В Алміре розташовано кілька цікавих музеїв. До числа найбільш пам'ятних належить Veiligheidsmuseum PIT, де як експонати представлено машини швидкої допомоги, пожежні та поліцейські автомобілі. Також тут розповідають про роботу представників цих професій.

Ознайомитися з творами мистецтва вдасться, відвідавши Anita Neve Galerie. У місцевому історичному музеї Erfgoedhuis Almere представлено експонати, що розповідають про життя нещодавно утвореного міста.

В Алміре є публічна бібліотека, що включає три великі зали, які займають досить велику площу. Приміщення обладнані мультимедійною та інтернет-зонами, інформаційними терміналами, "м'якими" зонами для читання.

Театри

Побачити цікаві драматичні вистави можна, відвідавши Corrosia Theater, Expo & Film. Будівля активно використовується для проведення виставок, концертів, фестивалів. Вона викликає інтерес, оскільки характеризується красивою архітектурою та розташована біля води. У Theatergezelschap Vis a Vis організовують виступи місцевої театральної трупи, багато вистав призначені для дітей.

Освіта та наука

В Алміре розташований один із факультетів AERES Університету. У вищому навчальному закладі передбачено програми підготовки бакалаврів за спеціальностями: тваринництво, управління з безпечності харчових продуктів, агробізнес, водні екосистеми, управління ланцюжками продуктів харчування, здоров'я і добробуту тварин та інші.  

Інші пам'ятки

В Алміре немає стародавніх пам'яток. Він наповнений сучасною архітектурою. До числа найцікавіших будівель, що запам'ятовуються, належить багатофункціональний центр Citadel. Споруда має квадратну форму і розділена на нерівні частини. Її оздоблення нагадує фортечну стіну.

Оригінальною спорудою є "будинок-хвиля", що отримав свою назву завдяки вигнутій формі. Інша цікава споруда – "Срібна лінія" має г-подібну форму. Оригінальним архітектурним рішенням є готель "Аполлон", який характеризується чіткою прямокутною формою та хаотично розташованими вікнами.

Телефони екстрених служб

  1. Екстрена служба: 112
  2. Поліція: 555 5555
  3. Посольство України в Нідерландах: +31 70 362 6095