Сейшельські острови мають кілька внутрішніх та один міжнародний вокзал. Сейшельський міжнародний аеропорт Пуант-Ларю знаходиться всього на 3 м вище рівня моря та обладнаний однією злітною смугою довжиною майже 3 км. Траса залита бетоном і може приймати всі типи авіасуден. Злітна смуга проходить біля океану, тому пасажири даного транспортного центру при зльоті і під час посадки можуть милуватися мальовничим водним пейзажем. Доречі, приплив не заважає руху літаків, польоти припиняються тільки під час середніх і сильних штормових вітрів. Через авіавокзал проходять всі іноземні пасажирські та вантажні рейси. Для Сейшел це справжнісінькі "ворота в світ".
Даний аеропорт має подвійне значення: він використовується для цивільних та військових цілей. Тут розташовується військова база Збройних Сил острівної держави. Датою створення авіавокзалу вважається 20 березня 1972 р., коли королева Єлизавета II підписала відповідний указ.
Цей повітряний вузол є хабом для таких авіакомпаній, як Air Seychelles, Emirates, Qatar Airways, Ethiopian Airlines, Etihad Airlines, Kenya Airways, SriLankan Airlines і Condor. Він обслуговує судна перевізників Air India, Air China, Jet Airways, Cathay Pacific, MyWay Airlines, Scandinavian Airlines та інші. З цього авіапорту відбуваються регулярні польоти в Дубай, Праслен, Маврикій, Найробі, Абу-Дабі, Пекін, Франкфурт-на-Майні та інші міста світу.
Сьогодні цей повітряний вузол приймає близько 1 млн клієнтів на рік, цей показник зростає. Для пасажирів, що зійшли з трапа літака або очікують на рейс, пропонують користуватися такі сервіси:
- кілька дрібних сувенірних магазинчиків з товарами місцевого виробництва (магніти, вироби тощо);
- два відділення банків;
- кілька банкоматів;
- food-зона, представлена кіоском з продажу фастфуду, бургерною Burger King, декількома кав'ярнями та автоматами з продажу напоїв.
- зали очікування та платні зали підвищеної комфортності для VIP клієнтів (лаунджі від Air Seychelles, Avani, а також салон Vallee De Mai);
- стійки з оренди автомобілів;
- кіоски мобільних операторів зв'язку (можна придбати сім-карту і підключити тариф з вигідними міжнародними дзвінками);
- магазин Дьюті Фрі (безмитної торгівлі);
- пункти обміну валют (мають не самий вигідний курс, краще купувати місцеві гроші у Вікторії);
- стійка повернення ПДВ;
- носильники;
- камери для зберігання багажу.
Неподалік від авіапорту знаходяться три пляжі: "Бо Валлон" (за 13 км), "Анс Руаяль" (за 11 км) і "Фейріленд-Біч" (за 8 км).
До стійок реєстрації тут практично завжди шикуються черги, тому про те, щоб оформитися на рейс, потрібно потурбуватися завчасно. Деякі перевізники допускають реєстрацію онлайн (через сайт), правда, кожна компанія виставляє свої умови для даної процедури, з ними потрібно ознайомитися заздалегідь. Тим, хто не хоче чекати, варто замовити послугу Fast Track, що дозволяє прискорену процедуру проходження реєстрації та паспортного контролю.
Купити квитки на літак можна в касі аеропорту чи в офісах турагентств. Більш зручним та простим способом придбання авіаквитків є замовлення через веб-сайт вокзалу або сайти авіакомпаній. Наш сервіс SkyBooking зібрав усю актуальну інформацію з польотів на Сейшели, що дозволяє шукати та бронювати квитки, порівнювати ціни різних перевізників, обирати та купувати найдешевші і найбільш вигідні.
Історія
Сейшельський міжнародний аеропорт ще називають Вікторія за назвою столиці цієї острівної країни. Першим перевізником, який літав сюди, був Кенійський Wilkenair, що здійснював регулярні рейси з Момбасу до Мае раз на тиждень. Першим пілотом, який сів на посадкову смугу цього повітряного вокзалу, став Т. Бентлі-Бакл, який на власному невеликому авіасудні прибув на Сейшельський Острів Мае через Мороні. Його маршрут восени 1971 р. повторила Компанія East African Airways, а через два місяці тим же шляхом пройшла Luxair.
З моменту офіційного відкриття аеропортом керував Директатом цивільної авіації, який у 1980 р. прийняв рішення про реконструкцію та розширення даного транспортного центру. Це пояснювалося постійно зростаючим пасажиропотоком, з яким аеровокзал вже просто не міг впоратися. Результатом апгрейду стало збільшення пропускної здатності аеровокзалу на 800 осіб на рік. Також були організовані стоянки для шести великих авіасуден і п'яти легких літаків.
Новою віхою розвитку авіавокзалу стали двотисячні роки. У 2006 р. уряд Сейшел прийняв закон "Про управління цивільної авіації", тоді ж почалася масштабна перебудова аеропорту. Розширили та відремонтували вокзальну будівлю, облаштували стоянки для чартерних та ділових літаків (для довготривалого перебування). Сьогодні, незважаючи на компактні розміри, цей транспортний вузол повністю відповідає всім міжнародним вимогам і стандартам, а гості Сейшельських островів не відчувають дискомфорту при посадці або вильоті з Мае.