Аеропорт Сейшели
Загальна інформація
-
Країна: Республіка Сейшельські Острови
-
Розташування: Мае
-
Тип аеропорту: міжнародного значення
-
Дата відкриття: 20 березня 1972 року
-
Оператор: Seychelles Civil Aviation Authority
-
Кількість терміналів: 3
-
Код ИАТА SEZ
-
Код ИКАО FSIA
Інфраструктура
Аеропорт Сейшели
Про аеропорт
Сейшельські острови мають кілька внутрішніх та один міжнародний вокзал. Сейшельський міжнародний аеропорт Пуант-Ларю знаходиться всього на 3 м вище рівня моря та обладнаний однією злітною смугою довжиною майже 3 км. Траса залита бетоном і може приймати всі типи авіасуден. Злітна смуга проходить біля океану, тому пасажири даного транспортного центру при зльоті і під час посадки можуть милуватися мальовничим водним пейзажем. Доречі, приплив не заважає руху літаків, польоти припиняються тільки під час середніх і сильних штормових вітрів. Через авіавокзал проходять всі іноземні пасажирські та вантажні рейси. Для Сейшел це справжнісінькі "ворота в світ".
Даний аеропорт має подвійне значення: він використовується для цивільних та військових цілей. Тут розташовується військова база Збройних Сил острівної держави. Датою створення авіавокзалу вважається 20 березня 1972 р., коли королева Єлизавета II підписала відповідний указ.
Цей повітряний вузол є хабом для таких авіакомпаній, як Air Seychelles, Emirates, Qatar Airways, Ethiopian Airlines, Etihad Airlines, Kenya Airways, SriLankan Airlines і Condor. Він обслуговує судна перевізників Air India, Air China, Jet Airways, Cathay Pacific, MyWay Airlines, Scandinavian Airlines та інші. З цього авіапорту відбуваються регулярні польоти в Дубай, Праслен, Маврикій, Найробі, Абу-Дабі, Пекін, Франкфурт-на-Майні та інші міста світу.
Сьогодні цей повітряний вузол приймає близько 1 млн клієнтів на рік, цей показник зростає. Для пасажирів, що зійшли з трапа літака або очікують на рейс, пропонують користуватися такі сервіси:
- кілька дрібних сувенірних магазинчиків з товарами місцевого виробництва (магніти, вироби тощо);
- два відділення банків;
- кілька банкоматів;
- food-зона, представлена кіоском з продажу фастфуду, бургерною Burger King, декількома кав'ярнями та автоматами з продажу напоїв.
- зали очікування та платні зали підвищеної комфортності для VIP клієнтів (лаунджі від Air Seychelles, Avani, а також салон Vallee De Mai);
- стійки з оренди автомобілів;
- кіоски мобільних операторів зв'язку (можна придбати сім-карту і підключити тариф з вигідними міжнародними дзвінками);
- магазин Дьюті Фрі (безмитної торгівлі);
- пункти обміну валют (мають не самий вигідний курс, краще купувати місцеві гроші у Вікторії);
- стійка повернення ПДВ;
- носильники;
- камери для зберігання багажу.
Неподалік від авіапорту знаходяться три пляжі: "Бо Валлон" (за 13 км), "Анс Руаяль" (за 11 км) і "Фейріленд-Біч" (за 8 км).
До стійок реєстрації тут практично завжди шикуються черги, тому про те, щоб оформитися на рейс, потрібно потурбуватися завчасно. Деякі перевізники допускають реєстрацію онлайн (через сайт), правда, кожна компанія виставляє свої умови для даної процедури, з ними потрібно ознайомитися заздалегідь. Тим, хто не хоче чекати, варто замовити послугу Fast Track, що дозволяє прискорену процедуру проходження реєстрації та паспортного контролю.
Купити квитки на літак можна в касі аеропорту чи в офісах турагентств. Більш зручним та простим способом придбання авіаквитків є замовлення через веб-сайт вокзалу або сайти авіакомпаній. Наш сервіс SkyBooking зібрав усю актуальну інформацію з польотів на Сейшели, що дозволяє шукати та бронювати квитки, порівнювати ціни різних перевізників, обирати та купувати найдешевші і найбільш вигідні.
Історія
Сейшельський міжнародний аеропорт ще називають Вікторія за назвою столиці цієї острівної країни. Першим перевізником, який літав сюди, був Кенійський Wilkenair, що здійснював регулярні рейси з Момбасу до Мае раз на тиждень. Першим пілотом, який сів на посадкову смугу цього повітряного вокзалу, став Т. Бентлі-Бакл, який на власному невеликому авіасудні прибув на Сейшельський Острів Мае через Мороні. Його маршрут восени 1971 р. повторила Компанія East African Airways, а через два місяці тим же шляхом пройшла Luxair.
З моменту офіційного відкриття аеропортом керував Директатом цивільної авіації, який у 1980 р. прийняв рішення про реконструкцію та розширення даного транспортного центру. Це пояснювалося постійно зростаючим пасажиропотоком, з яким аеровокзал вже просто не міг впоратися. Результатом апгрейду стало збільшення пропускної здатності аеровокзалу на 800 осіб на рік. Також були організовані стоянки для шести великих авіасуден і п'яти легких літаків.
Новою віхою розвитку авіавокзалу стали двотисячні роки. У 2006 р. уряд Сейшел прийняв закон "Про управління цивільної авіації", тоді ж почалася масштабна перебудова аеропорту. Розширили та відремонтували вокзальну будівлю, облаштували стоянки для чартерних та ділових літаків (для довготривалого перебування). Сьогодні, незважаючи на компактні розміри, цей транспортний вузол повністю відповідає всім міжнародним вимогам і стандартам, а гості Сейшельських островів не відчувають дискомфорту при посадці або вильоті з Мае.
Розташування
Сейшели – острівна держава, що складається з 115 великих і маленьких островів, між якими курсує водний та повітряний транспорт. На найбільшому острові під назвою Мае знаходиться міжнародний аеропорт, всього в 20 хвилинах їзди (за 8 км) від нього розташована столиця Сейшел – місто з красивою назвою Вікторія. Потрапити до місця посадки на міжнародний рейс або з трапа іноземного літака в місто можна декількома способами:
- Автобусом. Навпроти виходу з аеропорту розташована зупинка, з якої з 6:00 до 18:00 (у вихідні та святкові дні до 17:00) відправляються "бусики" (маршрут № 1С) в центр Вікторії. Поїздка займає не більше 20 хвилин і переноситься досить легко, оскільки в салоні автобуса завжди чисто, охайно і не дуже спекотно. Квиток коштує 7 рупій, його можна купити безпосередньо у водія при посадці в салон (купюри більше 25 рупій не приймаються, оскільки водіям доведеться довго шукати й відраховувати решту, а це гальмуватиме посадку пасажирів).
- На таксі. Таксисти чекають клієнтів на спеціальній парковці (Північний паркінг відведений тільки під приватні транспортні засоби). Можна взяти автомобіль там або викликати машину телефоном. Розцінки на таксі можна подивитися на інформаційних табло в приміщенні вокзалу. У будь-якому випадку, вартість поїздки корисно обговорити і узгодити заздалегідь, середня ціна на перевезення від залу прильоту до центру Вікторії становить 150 рупій. Якщо потрібно доїхати до пірсу, доведеться заплатити на 100 рупій більше. Майже всі таксисти добре розмовляють французькою і майже не розуміють англійську.
- Трансфер. Найзручніший, хоч і не особливо дешевий варіант дістатися з авіапорту в бажаному напрямку (в столицю, до готелю, на сусідній острів тощо). Про поїздку треба потурбуватися заздалегідь, щоб по прильоту клієнта зустрічав водій (його можна впізнати по табличці з ім'ям пасажира в руках), який допоможе завантажити багаж в машину і відвезе туди, куди потрібно.
- На орендованому автомобілі. У приміщенні повітряного вокзалу є стійки автоорендних компаній Eden, AVIS, Omega, Tropicar, Hertz та ін.. Вартість прокату машини залежить від кількості заброньованих днів і класу авто.
Багато готелів надають free-трансфер прямо із залу прильоту, тому, перш ніж перейматися питанням пересування Сейшелами, має сенс з'ясувати, чи немає цього сервісу в прайсі готелю, в якому вирішено оселитися.
Термінали
Сейшельський міжнародний аеропорт вважається одним з найдрібніших інтернаціональних вокзалів. Тим не менш, він має три термінали:
- Термінал 1 обслуговує міжнародні рейси.
- Термінал 2 призначений для авіасуден, що здійснюють польоти Сейшелами.
- Термінал 3 приймає та відправляє вантажні літаки.
Найпопулярнішим (та найбільш затребуваним) внутрішнім маршрутом є переліт з Мае на острів Праслін (туристичний центр Сейшел). Авіасудна в даному напрямку вилітають кожні пів години з 5:00 до 23:00, дістатися до пункту призначення можливо всього за 15 хвилин. Щоправда, умовою купівлі квитка на будь-який внутрішній рейс є оплата проживання в місцевому готелі або замовлення екскурсії (за передоплатою). Прилетіти на закриті острови (що мають статус заповідника) можливо тільки, надавши дозвільні документи на дослідження або іншу наукову діяльність.
Всі три термінали знаходяться за кілька кроків від злітної смуги, дістатися в будь-яку зону аеропорту пішки можна всього за кілька хвилин. У єдиному залі прильоту знаходиться стійка паспортного контролю, багажна стрічка, митний огляд і магазин. Перш ніж покинути вокзальну будівлю, гості цих райських островів отримують в паспорті штамп у вигляді горіха Коко де мер – національної гордості сейшельського народу. До речі, ці плоди суворо заборонено вивозити за кордон, за спробу заховати й вивезти з собою горіх може загрожувати до 30 років тюремного ув'язнення.
Готелі біля аеропорту
Майже всі гості Сейшел – туристи, які прибувають на острови заради пляжного релаксу, захоплюючих екскурсій та інших видів відпочинку. На Сейшельських островах безліч готелів та апартаментів, частина яких знаходиться в безпосередній близькості від повітряного вокзалу:
- Апартаменти Touchdown Villa розташовані всього за 400 м від посадкової смуги і мають в своєму розпорядженні все, що потрібно для ультракомфортного відпочинку. Тут є кухня, обладнана за останнім словом техніки, простора спальня з плоским телевізором і кондиціонером, а також невеликим, відкритим балкончиком, з якого відкривається чарівний морський пейзаж. В апартаментах є ванна і душ, а також рушники, мило, гель для душу. Речі можна прати в машинці в котеджі, або замовляти послуги пральні. До послуг постояльців безкоштовний Інтернет та автомобільний паркінг.
- Апартаменти Villa Kolibri віддалені на 500 м від авіавокзалу і на 2,2 км від пляжу. Це шикарний 2-поверховий котедж, що ідеально підходить для усамітненого відпочинку. Навколо будинку є невеликий, затишний сад, в який можна вийти через відкриту терасу. У спальнях є плоскі телевізори, а кухня укомплектована мікрохвильовою піччю, холодильником, електрочайником та іншими побутовими приладами. Гості можуть користуватися безкоштовним Інтернетом і брати приладдя для барбекю.
- Гостьовий будинок Le Manglier віддалений від аеропорту на 1,4 км. Всі номери мають власні ванні кімнати, в спальнях є кондиціонери, плоскі телевізори та безкоштовний Інтернет. Є можливість приготування їжі на загальній кухні. Як варіант, можна замовити екзотичну креольську вечерю в місцевій їдальні. За 4 км від закладу знаходиться гольф-клуб "Сейшели".
- Готель Hotel La Roussette (три зірки) – невеликий, але дуже затишний заклад сімейного типу. У 10-12 хвилинах пішого ходу знаходиться пляж, також можна купатися і засмагати біля відкритого готельного басейну. Постояльців селять в затишні кімнати з кондиціонером, телевізором, холодильником. Навколо готелю є мальовничий сад, в якому можна приємно проводити час. До послуг гостей безкоштовний Інтернет, більярдний стіл, міні-бібліотека, а також бар, в якому можна взяти коктейль і випити його біля басейну.
Довідкові телефони
- Служба управління аеропортом: +248 384 000; +248 38 40 15
- Довідкова служба: +278 156 61 419
- Elvis Taxi (Seychelles taxi and tours): +248 2616 700
- Таксі Mahe Cab Services: +248 2526 038
Адреса аеропорту
Сейшельскі острови.
Злітно-посадкова смуга
- 13/31 – 2997 м. Покриття: бетон.