Міжнародний аеропорт Амман ім. Королеви Алії називають йорданськими "воротами у світ". Це найбільший транспортний вузол даного регіону, а також хаб для національного авіаперевізника Royal Jordanian Airlines. Гості Йорданії, а також її громадяни, що повертаються додому з інших країн, прибувають саме сюди.
Даний авіавокзал отримав назву на честь 3-ї дружини короля Хусейна – Алії, яка трагічно загинула під час аварії вертольоту в 1977 р. У 2014 р. повітряний порт отримав почесний титул “Краще поліпшення регіону", а також звання кращого аеропорту Близького Сходу. До слова, такі нагороди отримують лише ті транспортні центри, які домоглися найвищого рівня задоволеності пасажирів за опитуванням ASQ.
Цим повітряним портом управляє національна компанія Airport International Group (AIG). Його регулярно ремонтують, розширюють та всіляко поліпшують для повної відповідності всім міжнародним нормам і стандартам пасажирських перевезень. Власником авіавокзалу вважається уряд Йорданії. Відповідно до приватно-державної партнерської програми, на користь держави відраховується трохи більше половини (54,5%) від валової виручки порту.
У йорданському Міністерстві транспорту є спеціальний підрозділ, що займається справами аеропорту. Він ж перевіряє квартальні та річні операційні й фінансові звіти.
З кожним роком через цей повітряний порт проходить все більше клієнтів. Якщо в двохтисячних він приймав десь 2 млн осіб на рік, то в позаминулому році даний показник практично досяг 9 млн. У прийдешні роки він має всі шанси стати рекордним за кількістю клієнтів.
З даним аеропортом співпрацюють такі міжнародні перевізники, як Air Arabia, Air Serbia, Alitalia, EgyptAir, Cham Wings Airlines, Air Algerie, Aegean Airlines, FlyBaghdad, flydubai, Gulfair, Jazeera Airways, Kuwait Airways тощо.
Щодня прямі рейси з нього відвідують Париж, Белград, Афіни, Лондон, Відень, Каїр, Дубай, Абу-Дабі, Багдад, Асьют, Олександрію, Бейрут, Маскат та інші міста світу.
Подивитися інформацію про найближчі рейси можна на веб-сайті аеропорту або на інтерактивних табло у приміщенні повітряного вокзалу. Недалеко від центрального входу розташовані дві великі електронні дошки:
- табло прильоту;
- табло вильоту.
На них відображено відомості про номери рейсів, дату і точний час вильоту чи прибуття, а також статус літака (почалася посадка чи висадка, відкрилася реєстрація на маршрут, політ відбувається чи ні). Там же можна побачити дані про можливу затримку і навіть скасування польоту.
У міжнародному йорданському аеропорту є все, що потрібно клієнтам, які очікують свій літак, або щойно зійшли з трапа на посадкову смугу:
- магазини Дьюті Фрі;
- спеціалізований магазин з прожарювання горіхів;
- безкоштовний Wi-Fi;
- кафе та місця швидкого харчування;
- ресторани національної йорданської, а також європейської кухонь;
- автомати з продажу кави, чаю та бутильованих напоїв;
- кілька лотків із сувенірами та дрібними товарами (канцелярією, газетами та іншим подібним);
- автомобільні паркінги (довгострокові та короткострокові, що беруть оплату погодинно);
- просторий дитячий майданчик (безкоштовний).
Купити квитки на потрібний рейс можливо в авіакасах або в касі аеропорту. Також можна купувати авіаквитки через сайти перевізників та через веб-сайт авіавокзалу. Найшвидшим, найбільш простим та у всіх сенсах зручним варіантом придбання квитків на літаки є наш сервіс SkyBooking. Він дозволяє не лише уточнити наявність авіаквитків у різних напрямках на потрібні дати, але й купити їх. У SkyBooking зібрані всі варіанти польотів, що дозволяє порівняти ціни квитків у різних перевізників та обрати найдешевші і найбільш вигідні.
Історія аеропорту
Йорданська повітряна гавань відкрилася у 1983 р., оскільки цивільний аеропорт Амману більше не справлявся з великим напливом пасажирів (у 1982 р. до країни повітрям прибуло більше 2 млн людей). На спорудження нового транспортного центру виділили фантастичну, як на ті часи, суму в 84 млн йорданських динарів. Планувалося, що авіавокзал зможе приймати не менше 3,5 млн пасажирів на рік.
Щойно відкритий міжнародний аеропорт став основним повітряним транспортним вузлом королівства. У 2012 р. він обслужив 6 млн людей, а також 40 авіакомпаній з усіх куточків планети.
Оскільки пасажиропотік продовжував зростати, у 2007 р. до аеропорту вирішили добудувати ще один термінал, який вдвічі підвищив пропускну здатність даного транспортного вузла. Компанія AIG, яка сьогодні управляє авіапортом, інвестувала в цей апгрейд 750 млн$. У 2013 р. запустили новий термінал, але всього через рік стало зрозуміло, що потрібно ще одне розширення.
У 2016 р. аеропорт знову реконструювали, збільшивши його можливості з обслуговування клієнтів до 12,5 млн людей на рік.
У 2019-2020 рр. авіапорт не приймав іноземні літаки та не здійснював відправкм пасажирів (не рахуючи декількох рейсів національного перевізника Royal Jordanian Airlines для повернення йорданських громадян на батьківщину). Здійснювалися лише вантажні перевезення.
8 вересня 2020 р. королівство Йорданія офіційно оголосило про відкриття транспортного вузла для комерційних міжнародних рейсів.