Air Arabia — бюджетна авіакомпанія з ОАЕ, що перебуває в Організації арабських повітряних перевізників. За рік її літаками подорожують близько 6,7 млн. пасажирів. Рейси обслуговуються в п'яти основних аеропортах — еміратських гаванях Шарджі, Абу-Дабі та Рас-ель-Хайма, Касабланки (Марокко) та Олександрії (Єгипет). Головний офіс оператора розташовується в Шарджі, за 15 кілометрів від центру Дубая. Штаб-квартира знаходиться в зоні вантажного терміналу аеропорту.
Хоча Air Arabia позиціонується як бюджетна компанія, насправді модель її бізнесу ближча до авіаперевізників, які працюють за гібридною системою. Так, вартість перельотів приблизно відповідає ціновій політиці інших операторів. Крім того, на літаках компанії стягується окрема плата за перевезення багажу, харчування і навіть питну воду на борту.
Реєстрація на рейси Air Arabia здійснюється як за стійками аеропортів, так і за допомогою спеціальних терміналів в авіагаванях. Бронювання можливе через мобільний додаток або сайт оператора. Придбати квиток на літак з відкритою датою не можна — клієнтам пропонуються лише проїзні документи на конкретні рейси. У разі відмови пасажира від послуг компанії гроші не повертаються, однак вони можуть бути використані для оплати інших перельотів протягом року за вирахуванням комісійних зборів.
Доставка клієнтів в аеропорти або з них здійснюється на автобусах Air Arabia з кондиціонерами та багажними візками. Для всіх пасажирів у літаках пропонуються місця економ-класу. З мультимедійних розваг на борту — лише ефірне телебачення. Вартість перевезення багажу залежить від ваги, при цьому кількість місць під нього не обмежується.
Історія розвитку компанії Air Arabia
Перевізник був створений у 2003 році за рішенням шейха емірату Шарджа Мухаммеда аль-Касімі. Компанія стала першим бюджетним авіаоператором на Близькому Сході. 2007 року її акції були зареєстровані на фондовій біржі ОАЕ. У 2015 році компанія викупила 49% активів йорданської Petra Airlines, оскільки остання була учасницею Угоди про відкрите небо ЄС.
У 2019 році Air Arabia розширила свій флот за рахунок придбання літаків Airbus A321, довівши розмір авіапарку до 55 машин. У 2018 році плани купівлі Boeing 737 MAX і Embraer-E2 були переглянуті на користь Airbus A320neo. 2020 року перевізник заснував дочірню структуру Air Arabia Abu Dhabi.
Бонуси та додатковий сервіс від Air Arabia
Для клієнтів компанії пропонується програма лояльності AirRewards. Накопичення бонусів за нею передбачається при покупці авіаквитків на рейси, додаткових послуг та товарів перевізника та його партнерів. Бали нараховуються як кешбек залежно від витрачених пасажирами сум. Їх можна витратити на оплату квитків та перевезення багажу, а також на харчування в літаку. Клієнтам надається можливість об'єднання балів із членами своєї сім'ї.
Правила накопичення бонусів AirRewards :
- Кешбек за кожен переліт — 10% від вартості авіаквитка.
- Оплата перевезення багажу — 5% від суми.
- Резервування місця в салоні та меню на борту — 10% від ціни на ці послуги.
- У разі проживання у готельних мережах партнерів перевізника нараховується до 15 балів за кожен долар, сплачений за номер.
- За оренду автомобілів у рекомендованих сервісах — 6 бонусів із розрахунку на витрачений $1.
- Бали також нараховуються за користування мобільними мережами у роумінгу.
Додаткові послуги, пов'язані з перельотом:
- Реєстрація на рейс груп від 10 осіб. У цьому випадку пропонуються квитки за нижчими цінами.
- Вибір місця в салоні, у тому числі біля ілюмінаторів чи проходу між кріслами.
- Переоформлення квитка на іншого пасажира. Можливе до моменту оплати проїзного документа.
- Замовлення улюблених страв на етапі бронювання. Меню, зарезервоване заздалегідь — різноманітніше, крім того, воно обходиться дешевше. Також скорочується час подачі страв пасажирам на борту літака.
- Зміна дати чи маршруту перельоту. Гроші, виплачені за авіаквиток, зараховуються у вартість придбання нового проїзного документа.
- Скасування бронювання з вирахуванням комісії за обслуговування.
Як необов'язкову опцію компанія пропонує клієнтам підключитися до страхової програми «Безпечний політ» для покриття можливих витрат на лікування, отримання компенсації за втрачений багаж та повного відшкодування вартості квитка у разі відмови від рейсу.
Пасажири також можуть придбати низку товарів у магазинах безмитної торгівлі Air Arabia за дешевими цінами. На вибір покупців — годинники, парфумерія, ювелірні вироби та різні аксесуари.
Фірмова ліврея літаків Air Arabia та уніформа персоналу компанії
Логотип компанії, що наноситься на повітряні машини Air Arabia — це фігура птаха, що летить, червоного кольору. Він розташовується на хвостовому оперенні та частині фюзеляжу, що примикає до нього, а також на гондолах двигунів. Площини крил забарвлені у сірий колір, їхні закінчення — у червоний. Назва компанії англійською мовою нанесена великими червоними літерами через ряд ілюмінаторів між першими дверима літака та крилами, а перед написом, на верхньому його рівні — маленькими арабською.
Уніформа стюардес — червоні жакет і брюки або подовжена сукня, бортпровідників — сірий костюм напівспортивного типу з червоними блискавками. На пілотах одягнені чорні костюми з жовтими смугами на рукавах піджака ближче до зап'ястя, а також краватки темно-сталевого кольору.