Аеропорт Рейк'явіка називається Кефлавік, він є основною повітряною гаванню Ісландії та найбільшим транспортним вузлом держави. Його площа досягає 25 км2, а довжина кожної злітної смуги (їх дві) 3 км. Даний транспортний центр знаходиться у володінні ісландської державної компанії "Isavia".
Міжнародний аеропорт Кеблавік (або Кефлавік) три рази отримував почесний статус найкращого повітряного вокзалу в Європі (останній раз – в 2014 р.). Щорічно він обслуговує понад 8 млн клієнтів, серед яких як жителі Ісландії, так вихідці з інших країн. Цей аеропорт приймає переважно міжнародні рейси, щодо внутрішніх польотів, вони здійснюються через невеликий аеродром, розташований за 3 км від ісландської столиці.
Міжнародна назва транспортного вузла – Keflavík International Airport, ісландською мовою він зветься Keflavíkurflugvöllur (скорочено – KEF).
Даний транспортний центр має сучасне, лаконічне оформлення та зрозумілу внутрішню структуру, в якій практично неможливо заплутатися. Інформація про найближчі рейси є на двох табло:
- літаки, що прибувають;
- літаки, що відлітають.
Кеблавік обслуговує 28 авіакомпаній, що здійснюють прямі рейси в таких напрямках: Амстердам, Барселона, Берлін, Бостон, Брюссель, Будапешт, Чикаго, Денвер, Дублін, Дюссельдорф, Единбург, Франкфурт, Гданськ, Гельсінкі, Копенгаген, Краків, Лондон, Мадрид, Манчестер, Мілан, Міннеаполіс, Мюнхен, Неаполь, Нью Йорк та ін.
Наближаючись до будівлі міжнародного аеропорту, неможливо не помітити масштабну скульптуру у вигляді величезного яйця, з якого вилуплюється "пташеня-літак". Шкаралупа цього так званого яйця має тріщину, з якої стирчить дзьоб-ніс.
Усередині будівля вокзалу теж виглядає досить-таки креативно та зовсім не нудно, оскільки більшість стін прикрашено роботами місцевих художників.
На сьогодні аеропорт Кеблавік має всю необхідну інфраструктуру для прийому авіарейсів та обслуговування пасажирів. Серед його послуг наступні:
- Безкоштовний Інтернет на всій території повітряного порту. Щоб підконнектитись, слід у списку мереж на смартфоні, ноутбуці або планшеті знайти "Kefairport-FreeWifi" і натиснути кнопку "підключитися" (пароль не потрібен).
- Банкомати, відділення банку та пункти обміну валют (в залах вильоту і прильоту).
- Автомобільний паркінг, перші 15 хвилин перебування на якому є безкоштовними.
- Ресторани та кафе.
- Магазини Дьюті Фрі, в яких особливою популярністю користуються такі споконвічно Ісландські делікатеси, як лікери з ревеню і морошки (ягоди), картопляна горілка Brennivin та місцеве пиво.
- Лаундж-зона (для пасажирів VIP).
- Ігрова кімната для дітей, у якій маленькі непосиди знайдуть олівці, фломастери та великий асортимент розмальовок.
- Безкоштовні цілодобові туалети (включаючи кімнати "00” для клієнтів з обмеженими можливостями.
- Медпункт (працює цілодобово, без вихідних).
- Прокат дитячих колясок (надають безкоштовно, їх можна взяти в ігровій кімнаті).
Пасажири, що зійшли з трапу літака, мають можливість взяти напрокат автомобіль, в аеропорту працює кілька офісів прокатних фірм. Є також камера схову, правда, вона розташована не в самому терміналі, а за 500 м від нього (біля пункту оренди автомобілів). Дана послуга платна, вона коштує 500-2000 ісландських крон (3-13€) за добу. Погодинної оплати за зберігання багажу немає.
Гостям Ісландії, які повертаються додому, надається можливість повернути до 24% від суми, витраченої на шопінг. Для цього слід звернутися до стійки "Такс фрі" на 1-му поверсі, біля ліфтів. Оформленням повернення потрібно займатися перед проходженням контролю безпеки та до реєстрування багажу.
Купити квитки на літак у потрібному напрямку можливо в касі повітряного вокзалу, через турагентів або за допомогою сервісу SkyBooking. Також можна придбати авіаквитки в авіакасах, які працюють в Рейк'явіку та інших великих містах Ісландії. Найбільш швидким, простим і зручним способом є покупка квитків через Інтернет: на сайтах перевізників або через сервіс SkyBooking. Даний варіант зручний ще й тим, що дає можливість порівнювати ціни квитків і та обирати найдешевші.
Історія
Цей транспортний вузол побудували в самий розпал Другої світової війни, він був необхідний американським військовим замість інших повітряних воріт північної частини острова. Авіапорт зводився переважно для того, щоб приймати важкі військові літаки. Порт, названий "Мікс-Філд", навесні (у березні) 1943 р. прийняв першого авіабомбардувальника. Тут регулярно зупинялися трансатлантичні військові авіасудна. Незабаром, після закінчення військових дій в 1947 р., владі Ісландії передали аеропорт для цивільного використання. Тоді ж повітряний вузол отримав свою нинішню назву.
Спочатку на цьому повітряному вокзалі дозаправлялися літаки, що літали за трансатлантичними маршрутами, але потім в Ісландії почав активно розвиватися туризм, отже, аеродром перетворився на великий міжнародний вузол повітряного транспорту.
У 1987 р. було закінчено будівництво цивільного терміналу, завдяки цьому воєнізована частина порту відокремилася від цивільної. Пасажирам Кефлавіка більше не потрібно було проходити через військові КПП (контрольно-пропускні пункти). Термінал отримав назву на честь імені відомого скандинавського мореплавця Ерікссона, який примудрився за 500 років до Колумба побувати в Америці.
У 2001 р. завершилася реконструкція терміналу. Його розширили шляхом приєднання будівлі (з південного боку). Через шість років термінал знову розширили (тепер уже з півночі). Останній етап реконструкції скінчився у 2016 р., коли до аеропорту додали сім посадочних виходів.