Завантаження...

hero

Міжнародний аеропорт Хайкоу Мейлань

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

restaurants
Кафе
shop
Магазини
rent_cars
Прокат машин
parking
Паркінг
hall
Зал очікувань
business_hall
Бізнес зал

Аеропорт Хайкоу Мейлань

icon
Про аеропорт
icon
Про аеропорт
location
Розташування
flight_road
Термінали
map
Карта аеропорту
local_airport
Вузловий аеропорт
icon-2
Готелі біля аеропорту
phone_in_talk
Довідкові телефони
gps
Адреса аеропорту
flight_road
Злітно-посадкова смуга

Про аеропорт

Міжнародний аеропорт Хайкоу Мейлань розташований поблизу однойменного міста, за 25 км від центру, на острові Хайнань. Для пасажирів цілодобово доступні Термінал 1, 2 для посадки та зустрічі авіалайнерів. Це найбільший міжнародний авіаційний порт із видом на Тихий та Індійський океани.

Літаки відправляються з аеродрому і прибувають за місцевим часом UTC+8, що потрібно враховувати при зустрічі авіалайнерів. Пасажири, які користуються послугами цього аеропорту, залишають хороші оцінки про рівень послуг та позитивні відгуки.

Міжнародний аеропорт Хайкоу Мейлань у Китаї офіційно відкритий у 1999 р. та зареєстрований у Гонконгу у 2002 р. Він вважається одним із важливих світових та внутрішніх цивільних аеропортів.

Другий етап будівництва помітно розширив можливості цього аеропорту  у Китаї. Вихід на проєктну потужність у 2025 р. дозволить забезпечити рекордні показники:

 • потік пасажирів становитиме 35 млн на рік;
 • пропускна спроможність збільшиться до 400 тис. тонн вантажів;
 • створення повітряного порталу Хайнанського порту вільної торгівлі.

Міжнародний аеропорт Хайкоу Мейлань займає площу 1140 га. Територія станції становить 1 250 200 м2, кількість місць для паркування для літаків досягає 139.

Термінал 1 має 67 робочих місць та Термінал 2 включає 72 місця для авіалайнерів. Рівень зони польоту 4F та розміри двох злітно-посадкових смуг довжиною 3600 м

Ці параметри дозволяють здійснювати комфортний зліт та посадку з повним завантаженням таким літакам, як Boeing 747-400.

Пропускна спроможність аеропорту Хайкоу Мейлань  займає 16 позицію в Китайській Народній Республіці. Потік пасажирів минулого року розрахований на 17,5 млн осіб, кількість рейсів наближається до 138,9 тис., обсяги вантажів та пошти становлять 239,9 тис. тонн на рік.

Аеропорт обслуговує 237 маршрутів, включаючи 227 внутрішніх. Він підтримує регулярні зв'язки із 123 містами країни та світу. Також приймає чартерні рейси, обслуговує тимчасові та альтернативні маршрути.

Безмитна торгівля

До послуг пасажирів працює комерційний безподатковий термінал, так званої зони безмитної торгівлі. Ця будівля в аеропорту Хайкоу Мейлань включає:

 • термінал Т1;
 • термінал Т2;
 • міжнародний термінал.

Вони поділяються на дві зони: оподатковувані та безмитні, представлені товарами відомих світових, китайських та місцевих брендів.

Безмитна торгівля в аеропорту Мейлань стає першою, розташованою на віддалених островах Китаю. Вона включає 45 категорій товарів і 500 відомих брендів. Туристи можуть купити безліч товарів, включаючи мобільні телефони, сумки, годинники, аксесуари, парфумерію із поверненням ПДВ.

Смарт технології

Впровадження передових технологій, таких як 5G, штучного інтелекту, хмарних обчислень великих даних, віртуальної реальності покращує обслуговування пасажирів та збільшує безпеку аеропорту.

Будівництво "розумного" аеропорту здійснювалося у зв'язку зі стратегічним співробітництвом із трьома головними мережевими операторами, що дозволило покрити територію мережею 5G. Також в аеропорту створено платформу великих даних, що допомогло здійснити запуск додатків,  універсальність управління та забезпечити точність прийнятих рішень.

Міжнародний аеропорт Хайкоу Мейлань використовує переваги штучного інтелекту, спрямовані на попередження епідемій та перевірку здоров'я пасажирів, а також самих співробітників аеропорту.

Нагороди

Його відзначили престижною нагородою за інновації для розумних аеропортів. Список нагород також включає сертифікат "Золотий логотип" за програмою швидкого переміщення IATA. Численні нагороди дозволили стати одним із найкращих і увійти до трійки лідерів серед аеропортів Китаю.

Дизайн та комфорт

Унікальний дизайн терміналів для пасажирів гармонійно поєднує інноваційні рішення, стиль hi-tech і багаті китайські традиції. Затишна атмосфера та комфорт у залі очікування аеропорту Мейлань створений завдяки зручним кріслам для пасажирів, пастельним відтінкам та м'якому світлу ліхтарів, виконаних у національному стилі. Точкове підсвічування та глянцеві поверхні візуально розширюють простір. Світлопрозорі конструкції стелі, що чергуються з декоративними елементами у вигляді квітів сакури, роблять доступним у будівлі огляд небосхилу перед вильотом з Піднебесної.

Міжнародний аеропорт Хайкоу Мейлань у Китаї вважається одним з найкрасивіших у світі, виконаних у китайському стилі та унікальному стилі острова Хайнань.

Комфортно купити квиток на літак, що вилітає на острів Хайнань у Китаї, можна на Skybooking. Міжнародний сервіс спеціалізується на продажу авіаквитків у різні міста та країни світу. Всього кілька задля вибору напрямку та рейсу і необхідний квиток буде оформлено на ваше ім'я. ​​Можна збирати речі та замовляти таксі в аеропорт. Скористайтеся онлайн-послугами, це допоможе заощадити час та гроші.

Розташування

Міжнародний аеропорт Хайкоу Мейлань розташований у найбільшому місті провінції Хайкоу на острові Хайнань. Він знаходиться за 25 км від центру міста. Ця місцина на карті розташовується на півночі острова, навпроти півострова Лейчжоу, який відокремлюється Хайнаньською протокою.

Сучасний аеропорт Мейлань поєднує різні види транспорту з повітряними рейсами. Будівля терміналу з'єднується з високошвидкісною залізницею, що огинає весь острів. Також він пов'язаний із міжміською швидкісною залізницею, численними автомагістралями.

Дорожня розв'язка включає:

 • східну та західну під'їзні дороги;
 • кільцеву швидкісну автомагістраль Хайкоу;
 • кільцеву швидкісну дорогу;
 • два наземні віадуки;
 • під'їзні шляхи.

Також доступний для всіх громадський транспорт, таксі, замовлення автомобілів у форматі онлайн.

Спеціальний центр транспортного вузла аеропорту забезпечує безперервний зв'язок між повітряним транспортом і наземним, що охоплює весь острів.

Паркінг знаходиться перед Терміналом 1, з південного боку від віадука знаходиться друга будівля паркінгу перед Терміналом 2, що забезпечує максимальні зручності для пасажирів, щоб не нести далеко свій багаж.

У перерахунку на паркувальні місця для автомобілів це становить у першій будівлі понад 4300 місць і у другій – більше 3600 машиномісць.

Безкоштовний трансфер із аеропорту для гостей пропонує багато готелів острова Хайнань. Це питання можна уточнити під час бронювання номера. Також аеропорт має власний готель.

Термінали

Термінал 1 аеропорту Хайкоу Мейлань  вміщує 45 стійок для реєстрації. Також тут знаходиться 11 контрольно-пропускних пунктів, що дає змогу оперативно обслуговувати пасажирів, які вирушають на посадку літака.

Другий етап розвитку інфраструктури аеропорту передбачав грандіозний проєкт будівництва на території 576 га. Він був успішно завершений та введений в експлуатацію у 2021 р.

Цей проєкт включає:

 • новий термінал для пасажирів;
 • злітно-посадкову смугу завдовжки 3,6 км, здатну приймати авіалайнер Airbus A380;
 • дві руліжні доріжки у паралельному напрямку;
 • нову вишку для командно-диспетчерського пункту, що досягає заввишки 108 м;
 • стоянку для літаків;
 • будівництво розв'язок для наземного транспорту. 

Термінал 2 розташовується на території вміщує 110 стійок для реєстрації пасажирів. Також тут розміщено найбільшу мережу магазинів безмитної торгівлі. Термінал 2 передбачає самостійне митне оформлення пасажирів та оснащений з цією метою:

 • 41 автоматом для самообслуговування реєстрації, з яких 12 вже активовано;
 • п'ятьма автоматів для самостійної реєстрації багажу;
 • 15 пунктами для попередньої реєстрації;
 • порталом самообслуговування для перевірки безпеки;
 • 10 воротами для перевірки безпеки;
 • двома комплектами воріт безпеки в міліметровому діапазоні;
 • двома комплектами інтелектуальної системи.

Також встановлені чотири інтелектуальні системи для сортування багажу, що дозволяє підтримувати швидкість сортування до 4 тис. місць на годину. При цьому сам багаж надходить на трап літака лише через 5 хвилин після реєстрації.

Порівняно дешевий квиток на літак можна купити у Skybooking, ціна встановлюється від найбільших світових авіакомпаній. Всього кілька кліків, щоб вибрати необхідний рейс, і авіаквиток буде оформлено на ваше ім'я. Не забудьте взяти його із собою в аеропорт на реєстрацію.

Карта аеропорту

Карта аеропорту Хайкоу Мейлань

Вузловий аеропорт

Аеропорт є вузловим для авіакомпаній:

Готелі біля аеропорту

Meilan Airport Yitang Flying Hotel розташований у самому аеропорту, в якому побудовано туристичне місто Хайкоу. До послуг туристів пропонують затишні номери, два ресторани, у тому числі китайської національної кухні.

У готелі є власні три конференц-зали, лобі-бар, що дозволяє забезпечити максимальний комфорт для гостей, які прибувають з діловим візитом.

Поблизу також є готелі:

 1. Garden Lane Meilan Airport – буквально за 130 м від аеропорту, з комфортабельними номерами, спортивним залом, тренажерами, лаунж-зоною для відпочинку.
 2. Eadry Royal Garden Hotel з дизайном у стилі китайських імператорських палаців, відкритим басейном. У номерах є автомат для приготування чаю та кави.
 3. Haikou Meile Hotel Meilan Airport є справжнім раєм біля тихого дзюрчання ставка і шурхотіння зелені, що підступає до самої води. Повна гармонія із природою відновить сили після тривалого перельоту.
 4. Shell Hainan Haikou Lingshan Town Meilan Airp стане зоною відпочинку за невисокими цінами. Вартість номера – від 15$ за добу. Ошатна обстановка з яскравими акцентами добре підходить також для романтичної подорожі.

Купити квиток на літак для перельоту в Хайкоу можна в Skybooking. Ми спеціалізуємося на цьому сегменті і пропонуємо оптимальні маршрути для вашої відпустки. Придбати авіаквиток можна онлайн на нашому сайті та пакувати речі для відправки до аеропорту.

Довідкові телефони

 1. Цілодобова гаряча лінія: 0898 966114
 2. Телефон адміністрації аеропорту: +86 898 6575 1315
 3. Факс: +86 898 699 66310

Адреса аеропорту

WFQ6+CV6, Meilan District, Haikou, Hainan, Китай, 571126.

Злітно-посадкова смуга

 1. 09/27 – 3600 м. Покриття: бетон.    
 2. 10/28 – 3600 м. Покриття: бетон.