Завантаження...

hero

Авіакомпанія Hainan Airlines

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Напрями авіакомпанії

europe
Європа
north_america
Північна Америка
australia
Австралія та Океанiя
asia
Азія
africa
Африка

Hainan Airlines

icon
Про авіакомпанію
icon
Про авіакомпанію
teritory
Розмір та опис флоту
flight_way
Напрямки польотів
members
Дочірні компанії

Про авіакомпанію

Hainan Airlines – авіакомпанія з Китаю, яка виконує регулярні внутрішні та міжнародні перевезення, а також чартерні рейси. За рік її послугами користується понад 37 млн пасажирів.

Компанія займає четверте місце у країні за розміром авіапарку. Крім того, Hainan Airlines знаходиться на десятій позиції серед усіх китайських перевізників за обсягом пасажиропотоку.

Британське галузеве агентство Skytrax присвоїло їй найвищий рейтинг – "п'ять зірок". Цієї нагороди удостоїлися лише десять авіакомпаній у світі. Основний аеропорт оператора – Хайкоу Мейлань, додаткові хаби – Пекін Шоуду та Сіань Сяньян.

Послуги для пасажирів компанії

Hainan Airlines пропонує перельоти в класах "економ", "преміум-економ" та "бізнес".

Ступінь комфорту в сегменті преміум-економ на широкофюзеляжних повітряних суднах аналогічний стандарту бізнес-класу на вузькофюзеляжних літаках.

Зручності в економ-класі

  • ергономічні крісла з великим простором для ніг;
  • подушки для поперекової підтримки, ковдри та інші постільні речі;
  • бортове харчування: китайська та західна кухні. На близькомагістральних перельотах подають одну страву та десерти;
  • розважальна система з персональним екраном діагоналлю 12 дюймів та високою роздільною здатністю. Є бібліотека фільмів, музики та електронних журналів.

Клас "преміум-економ":

  • сектор відділений від салону традиційного економа;
  • сидіння Collins MiQ покращеного комфорту з регульованими підголовниками та спинками, підставкою для ніг зі шкіряною обробкою;
  • додатковий простір між рядами;
  • три відсіки для зберігання особистих речей;
  • підставка для планшета, розетки та USB-порти;
  • індивідуальні 13-дюймові монітори розважальної системи з додатковим інтегрованим інтерфейсом управління лампою для читання;
  • покращене бортове меню;
  • право користуватись туалетами бізнес-класу;
  • пріоритетна реєстрація;
  • прискорена обробка багажу та першочергова посадка на літак.

Комфорт бізнес-класу:

  • сидіння розкладаються у двометрові ліжка. Крісла – зі шкіряними підголовниками, прикрашені горіховим декоративним оздобленням;
  • постільні речі від Sofitel Boutique MyBed;
  • просторий столик, що трансформується, для прийому їжі та роботи;
  • просторі відсіки для зберігання особистих речей;
  • на місцях обладнані розетки для заряджання гаджетів та USB-порти;
  • розважальна мультимедійна система Panasonic EX3 із 18-дюймовим екраном. У комплекті – навушники з функцією зменшення шуму KEF Porsche Design або Bose QC25;
  • великий вибір ресторанних страв, приготованих кухарями, які сертифіковані за стандартами Michelin Star;
  • дорожні набори у подарунок: сумки Samsonite та косметика Clarins.

У великих китайських аеропортах для пасажирів, які купили авіаквитки в бізнес-клас, та учасників програми лояльності VIP-рівнів відкриті зали очікування HNA Club та Fortune Wings Lounge.

У лаундж-зонах працюють чайні бари, кімнати для масажу, відпочинку, душові та облаштовані простори для дитячих ігор. У розпорядженні відвідувачів залів – комфортабельні крісла-черепашки та крісла-хвилі. У залах подають делікатеси сучасної національної кухні.

Додатково до стандартних стійок реєстрації Hainan Airlines встановила в аеропортах Китаю кіоски самообслуговування. Їхній функціонал дозволяє зарезервувати вибрані місця та роздрукувати посадкові талони, а також оперувати накопиченими бонусами за програмою лояльності. У 35 аеропортах запущено систему безпаперового оформлення клієнтів, які мають лише ручну поклажу. Також доступний сервіс самостійного повернення багажу з роздруківкою бірок та квитанцій.

Бонуси від Hainan Airlines для постійних клієнтів

Для пасажирів запущено програму лояльності Fortune Wings Club. Бонуси надаються за користування послугами оператора, його дочірніх структур та інших китайських авіакомпаній, які також підключилися до неї, уклавши код-шерингові угоди з Hainan Airlines.

Нарахування балів здійснюється як безпосередньо за кілометраж перельотів, так і при покупках з використанням кобрендингових карток перевізника. Витратити накопичені милі можна лише на отримання послуг компанії та її партнерів на безоплатній основі або за зниженими цінами. Обмін бонусів на готівку не передбачено.

Можливості пасажирів-учасників Fortune Wings Club:

  1. Повна оплата рейсу бонусами або покупка авіаквитків за дешевшими цінами. Можлива часткова оплата перельоту готівкою, але не більше ніж 20% його вартості.
  2. Підвищення рівня обслуговування на борту та в аеропорту, включаючи першочергову реєстрацію за окремими стійками та право провезення додаткових 30 кг багажу.
  3. Гарантоване резервування місць в економ-класі за відсутності можливості забронювати їх на загальних підставах.
  4. Придбання товарів в інтернет-магазині компанії – побутової електроніки, косметики та туристичних аксесуарів – через платформу Wepoints.

Для корпоративних клієнтів Hainan Airlines пропонує гнучку систему знижок для персоналу з правом відшкодування вартості квитків у разі відмови від перельоту.

Економія для замовників за цією програмою може бути суттєвою: транспортні витрати працівників при перельотах в економ-класі стають дешевшими на 20%, у бізнес-класі – на 25%.

У рамках рейсів за корпоративними угодами співробітники можуть одночасно накопичувати призові милі за програмою Fortune Wings Club.

Історія розвитку

Бренд Hainan Provincial Airlines був заснований у 1989 р. у провінції Хайнань.

У 1992 р. компанія закупила чотири літаки Boeing 737, а ще через рік почала продавати квитки на перші внутрішні рейси. Тоді ж оператор змінив свою назву на Hainan Airlines і вперше в історії авіагалузі країни було перетворено з державного підприємства на акціонерне товариство. У 1995 р. флот поповнює бізнес-джет Learjet 55. У 1998 р. перевізник викуповує чверть акцій аеропорту Хайкоу Мейлань.

У 2005 р. за заявкою уряду КНР Boeing постачає для низки авіакомпаній країни 60 літаків. Вісім машин 787-ї моделі з цього замовлення купує Hainan Airlines.

У 2005 р. оператор став одним із перших гравців китайського авіаринку, який організував чартерні перельоти через Тайванську протоку для бізнесменів.

У червні 2006 р. замовляють 13 повітряних машин Airbus A320 та по 50 літаків Embraer моделей 145 та 190. У 2007 р. компанія спробувала вступити в альянс Oneworld, проте їй було відмовлено через заперечення з боку керівництва авіаперевізника Cathay Pacific.

У 2008 р. у парку Hainan Airlines з'являються три Airbus A340-600, всі вони надалі були надані в оренду та замінені на Boeing 787.

У 2018 р. авіакомпанія перша в Китаї надала пасажирам технічну можливість користуватися мобільним телефоном під час польоту. Тоді ж стала доступною послуга перевезення домашніх тварин у салоні.

Фірмовий стиль

Брендинг повітряних суден Hainan Airlines виконаний практично в тому ж стилі, як і Hong Kong Airlines, оскільки обидва підприємства входять до групи HNA Aviation. Більшість фюзеляжу пофарбована в білий колір. Хвостовий вертикальний стабілізатор та крильові закінчування – червоного кольору зі спіралеподібним жовтим малюнком. Зафарбована ділянка у вигляді червоних та жовтих зігнутих смуг нанесена на бічну частину фюзеляжу.

У міру наближення через весь борт до передньої частини літака він значно звужується, а в місці між кабіною пілотів та площиною крил йде під днище. Назва компанії нанесена над ілюмінаторами китайською мовою – між першими та другими дверима, англійською – від других дверей і до крил.

Уніформа пілотів являє собою чорний костюм і кашкет, білу сорочку та жовту краватку. На рукавах піджака, біля зап'ястків, нашиті жовті смуги. Такі ж елементи є на чорних погонах, що кріпляться на сорочках.

На головному уборі – гілки з листям на козирку, жовтий рант та літна емблема.

Бортпровідники-чоловіки носять сірий костюм із наглухо застебнутим піджаком з коміром-стійкою. Стюардеси надягають два варіанти форми. Найпоширеніший – сіра сукня з фактурної тканини та жовтий шарф із діагональними червоними смугами. Другий варіант – сукня білого кольору з великою кількістю хаотично розташованих малюнків та візерунків у національному стилі переважно блакитного та синього кольорів. Елементи крою уніформи віддалено нагадують кімоно. Зверху надівається сірий приталений піджак зі стоячим коміром, а як головний убір виступає берет у такому ж забарвленні, як сукня.

Розмір та опис флоту

Авіапарк перевізника налічує 219 повітряних машин, у тому числі 35 – виробництва Airbus та 184 – Boeing. Середній вік літаків складає близько п'яти років.

Флот Airbus за моделями:

  • A330-200;
  • A330-300;
  • A350-900;
  • Літаки Boeing:
  • 737-800;
  • 737 Max 8;
  • 787-8;
  • 787-9.

Напрямки польотів

Маршрутна мережа Hainan Airlines охоплює 28 країн у Південно-Східній Азії, на Близькому Сході, в Європі, Північній Америці, Африці та Океанії і налічує дві сотні напрямків, включаючи внутрішні рейси Китаєм.

Міжнародні перельоти здійснюються з 80 стиковками в транзитних аеропортах із залученням партнерів перевізника за код-шеринговими угодами.

Найбільш популярні напрямки Hainan Airlines:

  • Пекін (Китай);
  • Шанхай (Китай);
  • Ченду (Китай);
  • Токіо (Японія);
  • Мадрид (Іспанія).

Дочірні компанії

Hainan Airlines володіє активами семи дочірніх підприємств, задіяних у перевезеннях як у Китаї, так і у низі міжнародних напрямків. Афілійовані авіакомпанії, орієнтовані на внутрішні маршрути:

  1. Air Changan, що базується в аеропорту Сіань Сяньян. Її маршрутна мережа невелика, літаки перевізника здійснюють рейси до кількох китайських міст.
  2. Fuzhou Airlines із вузловим аеропортом Фучжоу Чанле. Обслуговує близько десятка внутрішніх маршрутів.
  3. Tianjin Airlines – великий внутрішньокитайський авіаоператор. Виконує перельоти регіоном Внутрішня Монголія та Сіньцзян-Уйгурському автономному району з аеропорту Тяньцзінь Біньхай.

Міжнародні перевізники у структурі Hainan Airlines:

  1. Лоукостер Beijing Capital Airlines з хабом в аеропорту Пекін Дасін. Виконує внутрішні та далекомагістральні рейси в інші країни.
  2. Grand China Air – компанія з невеликим пасажиропотоком, що здійснює перельоти низкою напрямків Hainan Airlines. База розташована в аеропорту Хайкоу Мейлань.
  3. Бюджетний перевізник Lucky Air, що здійснює рейси переважно у Китаї та деяких азіатських країнах. Вузловий аеропорт – Куньмін Чаншуй.
  4. Urumqi Air з хабом в Урумчі Дівопу. Обслуговує внутрішні маршрути, а також здійснює рейси до Японії та Таїланду.