Дублінський аеропорт (ірландське позначення – Aerfort Bhaile Átha Cliath, інтернаціональна назва – Dublin Airport) є найбільшим і найбільш завантаженим не тільки в столиці Ірландії, а й у всій країні.
У 2019 р. клієнтами цього аеропорту стало трохи менше 33 млн людей – ірландців та вихідців з інших країн. Він знаходиться на 12-му місці в Європі за пасажиропотоком і є одним з двох аеропортів, що надають для пасажирів, що прямують до США, послуги попереднього огляду. Другий подібний об'єкт, де можна скористатися аналогічним сервісом, – це аеропорт Шеннон.
Дублінський аеропорт вважається хабом для національного флагманського авіаперевізника Aer Lingus, найбільшого європейського лоукостера Ryanair та найновішої ірландської компанії Emerald Airlines. Тут же базуються такі великі перевізники, як Airlines Ireland та CityJet. З трьох злітних смуг вилітають авіасудна 45 іноземних компаній, які обслуговують 191 маршрут до 42 держав. Є регулярні прямі рейси в Тенеріфе, Бірмінгем, Венецію, Амстердам, Вроцлав, Прагу, Ригу, Париж, Москву, Агадір, Марракеш, Нью-Йорк, Філадельфію та інші міста світу. Також тут приймають та відправляють вантажні літаки.
З цього аеропорту відправляються літаки 31 міжконтинентальним напрямком, близько 95% усіх маршрутів є міжнародними, оскільки ірландці своєю країною пересуваються переважно наземним транспортом: автомобілями, автобусами чи поїздами.
Для клієнтів аеропорту Дубліна доступні сервіси, завдяки яким очікування польоту та перебування в терміналах не викликає дискомфорту. Усі пасажири, що зійшли з трапу або готуються до вильоту, можуть скористатися такими послугами:
- магазини безмитної торгівлі Дьюті Фрі;
- брендові магазини WHSmith, The Loop, Dixons та ін. (пропонують величезний асортимент товарів, починаючи з гаджетів та одягу, і закінчуючи сувенірами чи елітним алкоголем);
- інформаційні стійки, на яких усі бажаючі можуть отримати відомості про рейси, особливості проходження реєстрації, а також сервіси аеропорту;
- медпункт (працює цілодобово);
- аптеки;
- food-зона (кіоски з продажу фастфуду, кафе та ресторани, що пропонують перекуси та повноцінні страви європейської, а також ірландської кухні, тут же можна купити безалкогольні напої);
- офіси турагентів (можна придбати екскурсійні тури Ірландією або купити авіаквитки);
- відділення пошти;
- банкомати кількох місцевих банків;
- пункти валютного обміну (курси у різних обмінниках можуть відрізнятися);
- санвузли (у тому числі окремі санітарні кімнати для клієнтів з обмеженими фізичними можливостями);
- стійка VAT Refund (це так званий "такс-фрі", тобто повернення податку. Пункт знаходиться в зоні вильоту другого терміналу біля магазину Dixons);
- камери зберігання (працюють з 5:00 до 23:00);
- Інтернет (безкоштовно по всій території аеропорту);
- зали очікування (у тому числі VIP-зали підвищеної комфортності);
- кімнати для молитов;
- спеціальна кімната "Матері та дитини" (з пеленальними столиками та всім, що потрібно для маленьких дітей);
- пункти самореєстрації (передбачені для клієнтів окремих авіакомпаній);
- стійка автооренди;
- автомобільні паркінги (короткострокові та довгострокові Express Red Long Term та Express Blue Long Term по 8 тис. машиномісць кожна. Остання вважається найдешевшою, але знаходиться далі від терміналів).
Тим, хто придбав щось у Дублінському аеропорту і не знає, чи це дозволить взяти з собою митниця, існує послуга Shop & Collect. Вона передбачає безкоштовне зберігання покупок у камері на час поїздки. Можна залишити виріб або річ, а коли настане час повертатися додому, забрати її. Даним сервісом можуть користуватися виключно ті, хто подорожує Євросоюзом.
Купити квитки на потрібний рейс можна декількома способами. Для цього необов'язково їхати в аеропорт, звертатися до турагентів чи авіакаси. Набагато зручніше та простіше купувати авіаквитки на літак через Інтернет. Щоб заощадити час на пошуки та вибір найдешевшого варіанту, можна скористатися нашим сервісом SkyBooking.
Тут зібрана вся інформація про актуальні польоти, що дозволяє порівняти ціни квитків у різних перевізників, бронювати та купувати квитки максимально вигідно.
Тим, хто збирається найближчим часом вилітати з Дубліна, бажано пройти реєстрацію не пізніше ніж за 1,5 години до початку рейсу. Потрібно враховувати, що періодично до реєстраційних кіосків бувають черги, тому дана процедура може зайняти деякий час. Можна зареєструватися самостійно через відповідні кіоски або через сайт авіаперевізника (якщо компанія надає такий сервіс).
Тим, хто проходить реєстрацію вперше, краще звернутися до співробітників спеціальних стійок (перебувають на 1-х поверхах обох терміналів). Для тих, хто звик економити час, існує послуга прискореного реєстрації Fast Track, яка коштує 6-7€. Клієнт, який замовив її, отримує повний супровід, підтримку, консультацію співробітника та позбавляється необхідності самостійно проходити реєстраційні процедури.
Історія
Дублінський аеропорт має довгу, повну подій історію. Перші роботи з будівництва злітно-посадкових смуг почалися у 1937 р. У 1938 р. стартувало будівництво терміналів. Через два роки з аеродрому вперше вилетів літак до Ліверпуля.
Під час Другої світової війни (яку в Ірландії називали "надзвичайною ситуацією") обслуговування авіасуден в даному аеропорту було суворо обмеженим. До кінця 1945 р. міжнародні перельоти виконувала лише компанія Aer Lingus.
У 50-х роках минулого століття аеропорт Дубліна значно розширився, а його пасажиропотік помітно зріс. Термінали довелося вдосконалити, а злітні смуги розширити, щоб збільшити пропускну здатність цього транспортного вузла.
Влітку 1972 р. відкрився новий пасажирський термінал, який міг обслужити до 6 млн клієнтів за рік. Кількість пасажирів аеропорту продовжувала зростати, у зв'язку з чим у 1989 р. відкрили нову злітну смугу завдовжки понад 2,5 км (2640 м) та сучасний центр управління повітряним рухом.
У 1993 р. підписано угоду між Ірландією та США про виконання трансатлантичних рейсів (відпадала необхідність зупинки в Шенноні), що стало новою віхою у розвитку Дублінського аеропорту.
Влітку 2019 р. він отримав почесні нагороди за особливі досягнення в галузі інформаційних географічних систем та за використання ESRI Ireland (специфічне картографічне програмне забезпечення).