Міжнародний аеропорт Даллас Форт-Уерт – це другий за величиною повітряний порт Сполучених Штатів Америки. Територіально він знаходиться на кордоні двох міст і його назва повністю відповідає місцезнаходженню – у штаті Техас, між Далласом та Форт-Уертом. Повітряна гавань входить до списку п'ятнадцяти найбільших вузлових хабів світу і є головним вузлом стикувань для національної американської авіаційної компанії American Airlines – щодня аеропорт відправляє і приймає близько 800 її авіарейсів, квитки на які можна придбати у SkyBooking.
За даними 2020 р., аеропорт обслуговував 250 різних пунктів призначення, 193 з яких – це перельоти всередині країни та 67 – міжнародні напрямки. За 2007 р. літаки різних компаній зробили тут близько 700 тис. зльотів та посадок, що вивело Даллас Форт-Уерт на третю позицію у світі щодо руху повітряних суден. За показниками пасажиропотоку він входить до десятки найбільш завантажених аеропортів Америки і посідає друге місце у своєму рідному штаті – у 2008 р. загальний потік пасажирів перевищив 67 млн людей.
Даллас Форт-Уерт охоплює величезну територію, це четвертий за розмірами аеропорт у всьому світі, його загальна площа разом з ВПС та терміналами становить близько 7,5 тис. га. Аеропорт має у своєму розпорядженні сім сучасних злітно-посадкових смуг, чотири з яких розраховані на прийняття та відправлення найбільших у світі літаків – двопалубних широкофюзеляжних авіалайнерів. Тому тут можна купити авіаквиток на рейс абсолютно будь-якого класу та рівня – дорогий та комфортабельний люкс або дешевий та економічний лоукост.
Аеропорт оснащений високотехнологічним обладнанням та відповідними спорудами для швидкого та якісного прийняття, сортування та відправлення вантажів. Через нього проходить 65% всіх вантажних перевезень у штаті Техас, він обслуговує понад 70% вантажних авіаперевезень азіатського та європейського спрямування. По забезпеченню вантажних рейсів Даллас Форт-Уерт входить до десятки кращих аеропортів світу. На міжнародному конкурсі у 2007 р. він навіть отримав почесне звання "Найкращого повітряного порту з вантажних перевезень".
Тут організовано відомчі комунальні служби та засновано власне поштове відділення з унікальною системою поштових індексів. Федеральний державний оператор поштових послуг навіть надав аеропорту оригінальне іменне позначення – як самостійному населеному пункту. Вийшовши на такий високий рівень організації роботи та обслуговування, Даллас Форт-Уерт отримав від Міжнародної асоціації повітряного транспорту свій особистий код – DFW.
Історія аеропорту
Розпочати будівництво аеропорту планували в 1940 р., американський уряд вже навіть виділив на це чималі кошти – 2 млн$. Але міська влада Далласа і Форт-Уерта не прийшла до єдиної думки, хто з них керуватиме аеропортом і контролюватиме його роботу, тому проєкт був заморожений.
У 1952 р. Форт-Уерт все ж скористався територією і збудував тут повітряний порт на додаток до свого міського аеропорту, але не витримав конкуренції з повітряною гаванню Далласа і був змушений закрити проєкт. Вибравши на перший погляд хитру одиночну стратегію, він зумів забезпечити лише 2% усіх рейсів Техасу, тоді як аеропорт Даллас обслуговував близько 50%.
Другу спробу створити одну повітряну гавань на два міста було здійснено в 1961 р., коли уряд США відмовився фінансувати два окремі аеропорти. У 1964 р. влада Далласа і Форт-Уерта вибрала місце для будівництва і в складчину придбала рівновіддалену від обох міст землю. Будівельні роботи велися цілих дев'ять років, і лише 1973 р. відбулося урочисте відкриття, яке було відзначено прийняттям сучасного надзвукового літака Конкорд.
Обслуговувати комерційні рейси новий повітряний порт почав 1974 р. На той момент це був найбільший і найдорожчий аеропорт у світі, його будівництво коштувало понад 700 млн$. Але вже в 1995 р. Даллас Форт-Уерт зумів заробити майже 8,5 млрд, забезпечив роботою 160 тис. осіб і вийшов на друге у світі місце за пасажирообігом.