Завантаження...

hero

Міжнародний аеропорт Чикаго О'Хара

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

restaurants
Кафе
shop
Магазини
rent_cars
Прокат машин
parking
Паркінг
hall
Зал очікувань
business_hall
Бізнес зал

Аеропорт Чикаго О’Хара

icon
Про аеропорт
icon
Про аеропорт
location
Розташування
flight_road
Термінали
map
Карта аеропорту
local_airport
Вузловий аеропорт
icon-2
Готелі біля аеропорту
phone_in_talk
Довідкові телефони
gps
Адреса аеропорту
flight_road
Злітно-посадкова смуга

Про аеропорт

Міжнародний аеропорт О'Хара в Чикаго – це один із найбільших повітряних портів Сполучених Штатів та один із найбільш завантажених аеропортів у світі. Протягом десяти років він посідає перші місця у номінації найкращого вузлового хаба північноамериканського континенту. Розташований на північному заході Чикаго, неподалік ділового даунтауна, а його головним оператором виступає державний авіаційний чикагський Департамент. О'Хара має чотири величезні термінали та 189 посадкових гейтів, значна частина з яких обладнана сучасними системами для прискореної посадки – спеціальними підвісними мостами.

Тільки за перший рік роботи повітряний порт зумів обслужити понад 180 тис. пасажирів і продовжує бити рекорди протягом усіх років роботи. У 2005 р. тут було здійснено понад 1 млн зльотів і посадок – близько 2600 на добу, це вивело аеропорт на перше місце пасажиропотоком у світі. Приблизно 65% склали комерційні авіарейси, 32% – спрощені авіатаксі на малогабаритних літаках, 2% – рейси авіації загального призначення, і не менше ніж 1% – військові транспортування.

До 2005 р. його вважали найзавантаженішим аеропортом у світі і він був четвертою повітряною брамою Північної Америки. У 2006 р. федеральний уряд вніс у роботу аеропорту певні обмеження, щоб знизити затримки рейсів, оскільки термінали перестали справлятися з величезним пасажиропотоком. Тоді лідерство перейшло до іншого американського авіагіганта, більшого за розмірами вузлового хабу – Хартсфілд-Джексона в Атланті, який утримує першість до сьогодні.

Але О'Хара все одно входить до десятки найкращих світових аеропортів, займаючи важливе місце в США з обслуговування міжнародних авіарейсів. Він приймає на своїх злітно-посадкових смугах літаки із 60 різних країн, у тому числі з Африки, Азії, Європи та Латинської Америки. З аеропортом співпрацюють десятки американських та іноземних авіакомпаній з широким діапазоном якості комфорту та послуг.

Незважаючи на скорочення, аеропорт так і продовжує обслуговувати рейси абсолютно будь-якого призначення – загальні, вантажні, комерційні, військові та скромні авіаційні таксі. Завдяки цьому кожен пасажир може вибрати та купити авіаквиток, виходячи зі свого бюджету та можливостей – від презентабельного бізнес-класу до економічних дешевих лоукостерів, зокрема за допомогою сервісу SkyBooking.

Історія створення

Аеропорт був заснований наприкінці 1941 р. як підприємство-виробник військово-транспортних літаків "Дуглас Скай Майстер". Територія для будівництва була обрана через безпосередню близькість до великого населеного пункту та розгалужену залізничну мережу. Завод потребував дешевої робочої сили, а Чикаго цілком задовольнив цю вимогу. Крім того, в цьому районі розташовувався спеціальний військовий склад, де зберігалися рідкісні експериментальні літаки, зокрема захоплені у противника.

У 1950 р. головні на той момент повітряні ворота США Мідвей перестали справлятися з пасажиропотоком, що зріс, і влада прийняла рішення переобладнати О'Хара в повноцінний пасажирський аеропорт. Тим більше, що у військовому сенсі він уже перестав бути актуальним. Роботи з реорганізації було закінчено у 1955 р., тоді тут і було виконано перший комерційний рейс усередині країни, а міжнародний термінал було зведено вже у 1958 р.

Повністю ж роботи з "перекваліфікації" було завершено лише наприкінці 1961 р. З цього моменту аеропорт став найзавантаженішим у світі. Протягом кількох років він щорічно обслуговував понад 10 млн пасажирів, а 1998 р. цей показник сягав уже 70 млн. Сьогодні ж загальна кількість становить близько 100 млн на рік. Такий величезний наплив пасажирів призводить до частих затримок та скасування рейсів, тому зараз аеропорт вважається нестабільним американським хабом.

Щоб знизити кількість затримок та збільшити пропускну спроможність терміналів, американська влада розробила та затвердила новий план модернізації О’Хара. Згідно з проєктом, буде змінено конфігурацію поля та розширено площі пасажирських та вантажних терміналів. Замість двох старих злітно-посадкових смуг планують звести чотири нові ЗПС більшої протяжності – таким чином їх буде вісім, і всі вони будуть розташовані паралельно.

Очікують, що така модернізація системи ЗПС суттєво прискорить процеси зльоту та посадки повітряних суден, а також дозволить приймати більше великогабаритних дворівневих широкофюзеляжних літаків.

Розташування

Є три основні способи, щоб швидко дістатися з аеропорту до міста або з міста до аеропорту:

  1. Замовити таксі – всі таксомоторні підприємства Чикаго працюють за лічильником. Але ціна поїздки залежатиме не лише від відстані, а й від заторів на дорогах, а вони у місті утворюються досить часто. Орієнтовна вартість поїздки від аеропорту до ділового центрального району – 35-45$, це з урахуванням середніх пробок.
  2. На автобусі. Курсують і до центральних, і до приміських районів. Поїздка до центру займає приблизно 40 хвилин, якщо не буде заторів, ціна проїзду – 3$. Купити квиток можна у водія або у спеціальних автоматах в аеровокзалі. Зупинка автобусу розташована на першому поверсі біля відділу прибуття. Зупинка приміських рейсів – трохи далі, до неї з терміналів ведуть спеціальні тунелі. Ціна квитка залежатиме від місця проходження.
  3. На метро – на територію аеропорту виходить одна з гілок метрополітену, яка так і називається: "О'Хара". Розташована поряд з автобусною зупинкою, пасажири виходять до неї спеціально обладнаним пішохідним тунелем. Поїзди курсують цілодобово, вдень відправлення – кожні 10 хвилин, вночі – кожні 30. Ціна проїзду – 2,5$, купити квитки можна у спеціальних автоматах на станції.

Термінали

Загалом в аеропорту є 186 посадкових виходів, дев'ять залів очікування та п'ять терміналів:

  1. Термінал 1, побудований 1995 р. Є базовим аеровокзалом авіакомпанії United Airlines, має два конкорси – В і С, а також 53 посадкові гейти. Тут обслуговують усі рейси корпорації Star Alliance.
  2. Термінал 2 був заснований у 1962 р. як допоміжний, але з роками, у міру розвитку аеропорту переріс у повноцінний аеровокзал. Тут розташовано два конкорси – E та F та обладнано 30 виходів на посадку. Обслуговує рейси всередині країни від відомих авіакомпаній Delta Connection та Delta Air Lines.
  3. Термінал 3 – заснований через рік після другого, має вісімдесят посадкових гейтів (деякі обладнані підвісними системами) та чотири розподільні зали – G, H, K, L. Обслуговує внутрішні перельоти лоукостерів, а також кілька великих іноземних авіакомпаній Japan Airlines , Airberlin та Ayberia.
  4. Термінал 4 виконував функції міжнародного, поки не було збудовано п'ятий аеровокзал. Сьогодні пасажири тут не обслуговуються – на території терміналу розміщується автомобільна база "О'Хара, де створено стоянки для автобусів, шатлів, механізованих вантажних візків та іншого відомчого транспорту.
  5. Термінал 5 – останній із побудованих, це найновіший сучасний аеровокзал. Зведено 1993 р. Виконує функції виключно міжнародного спрямування. Термінал приймає всі міжнародні рейси, не обслуговує лише країни, що входять до митної зони Сполучених Штатів.

Також на території аеропорту створено дві зони для сортування та обробки вантажів – тут знаходяться складські приміщення, стоянки для літаків, а також спеціальне обладнання для автоматичного навантаження та розвантаження. У південній зоні обробляють близько 80% всіх вантажних рейсів, північна зона є другорядною – вона є залишковим результатом конверсії колишньої військової бази 1941 р.

Хоча вантажні рейси мають для аеропорту дуже велике значення, повноцінних вантажних терміналів тут немає – більшість вантажів, що приймаються, транспортується в багажних відсіках пасажирських суден.

Карта аеропорту

Карта аеропорту Чикаго О'Хара

Вузловий аеропорт

Аеропорт є вузловим для авіакомпаній:

Готелі біля аеропорту

Після прибуття в аеропорт О'Хара пасажири найчастіше зупиняються в таких готелях:

  1. Hilton Chicago – чотиризірковий готель, розташований в безпосередній близькості від аеропорту: таксі довезе за 5 хвилин. Гостям надають безкоштовну парковку, доставку їжі в номер, критий басейн, сауну та затишний ресторан зі столиками просто неба. У номерах є безкоштовний Інтернет, міні-бар, плазмовий телевізор та холодильник. У будівлі працює ліфт, облаштовано спеціальні номери для інвалідів. Крім англійської, персонал розмовляє п'ятьма мовами, у тому числі й російською.
  2. Best Western. Відстань до аеропорту – 2,8 км, готель відмінно підходить для бюджетного молодіжного відпочинку та ділових поїздок. У готелі є добре оснащений конференц-зал, у багатьох номерах встановлені сейфи та робочі офісні столи, є безкоштовний Інтернет та комп'ютерна техніка. Увечері на території готелю працює сучасний нічний клуб та бар, їжу та напої подають прямо в номер. Також тут є фітнес-центр та тренажерний зал. Можливе замовлення безкоштовного трансферу.
  3. Chicago Sheraton – чудово підійде для ділових поїздок та відпочинку класу люкс. У готелі є комфортабельний банкетний та конференц-зали, передбачені номери для курців. Щодня працює spa-салон, фітнес-центр та тренажерний зал, на задньому дворі розташований відкритий басейн. У номерах передбачено безкоштовні предмети туалету, телефон, фен, холодильник і кондиціонер. На верхні поверхи гості піднімаються у просторому ліфті.

Довідкові телефони

  1. Цілодобова диспетчерська: +1 800 832 6352
  2. Дирекція та адміністрація: +1 773 686 3700
  3. Факс: +1 773 894 56 70

Адреса аеропорту

10000 W Balmoral Ave, Chicago, IL 60666, США.

Злітно-посадкова смуга

  1. 4L/22R – 2286 м. Покриття: асфальт.    
  2. 4R/22L – 2461 м. Покриття: асфальт.