Аеропорт Сінгапур Чангі
Загальна інформація
-
Країна: Республіка Сінгапур
-
Розташування: район Чангі
-
Тип аеропорту: міжнародного значення
-
Дата відкриття: 29 грудня 1981 року
-
Оператор: Civil Aviation Authority of Singapore/ Republic of Singapore Air Force
-
Кількість терміналів: 5
-
Площа: 1500 га
-
Код ИАТА SIN
-
Код ИКАО WSSS
Інфраструктура
Аеропорт Сінгапур Чангі
Про аеропорт
Єдиний аеропорт Сінгапура розташований за 17 км від центру міста, в районі Чангі на площі 13 тис. км2. У ньому обслуговують внутрішні та міжнародні рейси, забезпечують транзитні перельоти. Тут базуються авіаперевізники Singapore Airlines та Singapore Airlines Cargo, Jetstar Asia Airways, Tiger Airways та Silkair.
Щорічно через його гейти проходить близько 50 млн пасажирів. Аеровокзал приймає рейси з усіх куточків Європи, Америки, Азії та Африки. Авіаквиток з Києва обійдеться в 400-800$. Прямих рейсів немає, обов'язкове пересадження, а загальний час польоту займає приблизно добу. Можна заощадити, якщо купити авіаквиток за кілька місяців до рейсу за допомогою нашого сервісу SkyBooking.
Термінали аеропорту оформлені в оригінальному дизайні, завдяки чому ця повітряна гавань входить до переліку найкрасивіших аеропортів світу. Торгова зала в Чангі величезна – близько 5 тис. магазинів. Заради шопінгу варто заглянути до місцевого Duty Free, де можна вигідно купити:
- електроніку, гаджети та аксесуари для них;
- дитячі товари, одяг та іграшки;
- азіатську косметику та парфумерію;
- азіатські продукти харчування;
- алкоголь та тютюнові вироби.
Тут відкрито безліч бутіків одягу та аксесуарів світових брендів – від Gucci до Moschino. За подарунками та сувенірами варто заглянути у крамнички:
- Discover Singapore. Традиційні пам'ятні вироби можна знайти у всіх терміналах.
- ZakkaSG. Магазин японських дрібничок для дому у терміналі 4.
- Singapore Zoo. Тематичний магазин Сінгапурського зоопарку у терміналі 2.
- Пашма. Традиційні хустки та палантини для модниць у терміналі 2.
- Mini Toons. Оригінальні сувеніри та корисні азіатські дрібнички для дому у терміналі 2.
В усіх терміналах безліч аптек, банкоматів та пунктів обміну валюти. А ще це гастрономічний рай для мандрівника. Тут працює близько 120 ресторанів, кафе, кав'ярень та барів, в яких можна скуштувати будь-яку світову кухню, зокрема національну. Обов'язкові для відвідування:
- Singapore Food Street. Тематичний фуд-корт із місцевою вуличною їжею у транзитній зоні терміналу 3.
- The Wang Café. Національна кухня з оригінальних інгредієнтів у кафе Вонг у терміналах 1 та 2.
- Hard Rock Café. Легендарне американське кафе, яке в Азії не зустрінеш у жодному аеропорту, окрім Чангі.
- Ippudo Express. Традиційна японська кухня та приголомшливий суп рамен.
- Peach Garden Noodle House. Найкращий ресторан китайської кухні в місті, визнаний найпримхливішими гурманами (термінал 1).
- La Cave Wine Bar. Затишний бар у мальовничому Саду Кактусів у терміналі 1 пропонує достаток сортів вина, пива та міцнішого напою.
Аеропорт Чангі гідний того, щоб не поспішати виїхати з нього у справах, а погуляти терміналами, прикрашеними приголомшливими зеленими зонами:
- Сад латаття, кактусів, скульптурних дерев та італійська Пьяцца розташовані в терміналі 1.
- Сад орхідей, соняшників, і навіть незвичайний Зачарований сад перебувають у терміналі 2.
- Сад метеликів та Кришталевий сад можна знайти у терміналі 3.
- Приголомшливі зелені насадження під назвою "Квіткова сталь" знаходяться в терміналі 4.
Тут розташований найвищий водоспад у приміщенні комплексу Jewel у зоні Shiseido Forest Valley. На всій території аеропорту розміщені цікаві інсталяції, зони розваг з комп'ютерними іграми. Відкрито кілька фітнес-залів, кімнат "Матері та дитини", а також дитячих майданчиків. У кожному терміналі розміщено кілька кімнат відпочинку з душовими кабінами, м'якими куточками, кафе та барами, а також конференц-залами для ділових переговорів та онлайн-зустрічей.
Розташування
Аеропорт Чангі побудований за 17 км на схід від центру міста Сінгапур. Виїхати з аеропорту можна кількома способами:
- Метро. З аеропорту можна спуститися в метрополітен ескалаторами з терміналів 2 і 3, який працює з 5:30 до 23:30. Ціна проїзного квитка залежить від пункту призначення та кількості станцій, стартуючи з 1$.
- Автобус. Станція розташована поряд із аеропортом. Маршрути № 36 та 36А проїжджають по всьому нижньому ярусу аеропорту та везуть до міста. Квиток можна купити безпосередньо в автобусі, він дешевий – близько 2$. Час у дорозі – від 40 хвилин до години.
- Автобус-шатл. Забронювати місце можна у залі прильоту біля стійки Ground Transport Desks. Шаттли ходять регулярно, у них завжди багато вільних місць. До центру довезуть швидко – за за 30 хвилин та 6$.
- Таксі. Не найдешевший, проте швидкий варіант трансферу з аеропорту. Вартість проїзду починається від 22$. Система місцевого таксі щедро усіяна надбавками за рейс у годину пік або нічний час. Щоб уникнути переплат, замовити машину можна заздалегідь через онлайн-базу.
- Оренда авто. У терміналах 1 та 2 знаходяться різні офіси з оренди автомобілів. Щоб вибрати найдешевший варіант, краще наперед порівняти ціни на популярному сайті Rentalcars.
Термінали
Аеропорт Чангі складається з п'яти терміналів. Термінали з 1 по 3 з'єднані загальною зоною для транзитних рейсів, в якій встановлені траволатори та ходить монорейка Skytrain. Для переміщення цими частинами аеропорту не потрібно проходити міграційний контроль. Архітектори повітряної гавані подбали про те, щоб забезпечити комфортні умови для всіх категорій пасажирів, створивши зручні термінали для кожної групи:
- Термінал 1. Функціонує з відкриття аеропорту в 1981 р. Кілька разів проходив фундаментальні реконструкції, що підвищили його пропускну потужність до понад 20 млн пасажирів на рік. Він призначений для обслуговування пасажирів міжнародних авіаліній.
- Термінал 2. Відкритий у 1990 р. Обслуговує всі рейси національних авіаперевізників Singapore Airlines та Silkair, а також східних авіаліній – Malaysian Airlines, брунейських – Royal Brunei Airlines та філіппінських – Philippine Airlines, деяких партнерів, серед яких Lufthansa. Площу терміналу поділено на чотири секції з виходами до літаків. Визначними пам'ятками терміналу 2 є два сади, один з яких розбитий на даху, хороша торгова зона, кінотеатр.
- Термінал 3. Транзитна зона аеропорту запущена у 2008 р. Її річний оборот становить 22 млн пасажирів. Тут є 28 телетрапів для літаків різних типів, вісім з яких призначені для прийому літаків типу Airbus A380. Зали очікування, на відміну інших терміналів, тут спільні для кількох гейтів. Це найсвітліша частина аеропорту завдяки превалюючому склу в оформленні будівлі. Прозорий дах та вітринні вікна створюють враження легкості та технологічності, яку прикрашає велика кількість рослин. Особливість терміналу – величезна зелена стіна, оповита плетистими рослинами, у зоні видачі багажу.
- Термінал 4. Призначений обслуговування лоукостерних рейсів. Серед інших тут працюють такі авіакомпанії: Cathay Pacific, Korean Air, Cebu Pacific та Spring Airlines, AirAsia та Vietnam Airlines та VietJet Air. Більшість гейтів тут призначені тільки для вузькофюзеляжних літаків, до яких належать різні модифікації моделі Airbus і Boeing 737. Термінал примітний для оформлення (в ньому переплітаються історичні та культурні мотиви країни), а також унікальною декоративною інсталяцією на стелі. Тут є велика зона безмитної торгівлі та різноманітний фуд-корт.
- Термінал JetQuay CIP. Особливий корпус для важливих осіб та клієнтів бізнес-класу. У ньому обслуговують клієнтів будь-яких рейсів за спеціальною чергою реєстрації, прийому багажу та міграційної перевірки. Абревіатура СIP (Commercially Important People) визначає найвищий рівень обслуговування та комфорту, що панують у цій зоні.
Карта аеропорту
Карта аеропорту Чангі
Вузловий аеропорт
Аеропорт є вузловим для авіакомпаній:
- FedEx Express;
- Jetstar Asia Airways;
- Scoot;
- Singapore Airlines;
- AirAsia;
- All Nippon Airways;
- Qantas.
Готелі біля аеропорту
Аеропорт Чангі, крім своїх прямих функцій також пропонує екскурсії Сінгапуром, виконуючи роль туристичного гіда. Тому багато мандрівників не прагнуть селитися в готелі в центрі, а вважають за краще зупинитися в одному з кількох готелів прямо в аеропорту. Перелік готелів, найближчих до терміналів, в яких можна скоротити час транзиту або провести всю поїздку, має такий вигляд:
- Yotelair Singapore Changi Airport Landside (SG Clean). Готель розташований біля транзитної зони. Сучасний дизайн номерів, у яких є все необхідне, підкуповує простотою та легкістю. Ціна за номер стартує від 150$.
- Crowne Plaza Changi Airport. Шикарний готель, до якого можна потрапити, не виходячи із терміналів. Якщо заплатити від 280$ за номер, можна отримати в повне розпорядження тренажерний зал, басейн, сніданок у номер та перепустку в розкішний ресторан.
- Aerotel Transit Hotel. Готель у транзитній зоні працює для відпочинку мандрівників в очікуванні пересадки на літак. Номери без надмірностей коштують від 120$. Поруч у пішій доступності знаходяться торговельна безмитна зона, фуд-корт та кімнати відпочинку.
- Capri by Fraser Changi City. За 3 км від аеропорту знаходиться комфортабельний готель з басейном, рестораном та закритою парковкою. Ціна номера стартує від 130$.
- Dusit Thani Laguna Singapore. Родзинка цього готелю знаходиться за 4 км від аеропорту – величезний басейн на відкритому повітрі вздовж стіни будівлі. Просторі та затишні номери коштують від 280$ за ніч.
- Q Loft Hotels at Bedok. Невеликий готель з оригінальним дизайном інтер'єрів знаходиться за 5 км від аеропорту. У номерах є вся побутова техніка. Готель пропонує безкоштовний Інтернет, парковку та гарний ресторан на території. Все це можна отримати всього за 65$ за добу.
Довідкові телефони
- Довідкова служба аеропорту: +65 6595 6868
- Кол-центр аеропорту: +65 64127500
- Гаряча лінія диспетчерської служби: +65 6542 4422
- Посольство України у Сінгапурі: +65 6535 6550
Адреса аеропорту
Singapore Changi Airport, Singapore 918146.
Злітно-посадкова смуга
- 02L/20R – 4000 м. Покриття: рифлений асфальтобетон.
- 02C/20C – 4000 м. Покриття: асфальтобетон.