Два найбільші аеропорти Іспанії – це Мадрид (на першому місці) та Ель-Прат (на другому). Міжнародний аеропорт Барселони (іспанською мовою Aeropuerto de Barcelona-El Prat) звуть каталонськими "воротами у світ". Він вважається єдиним аеропортом регіону та обслуговує безліч внутрішніх і міжнародних рейсів.
На сьогодні через Ель-Прат проходять 162 повітряні маршрути на всі континенти та материки Землі. Внутрішні рейси здійснюються такими перевізниками, як Ryanair, Air Europa, Vueling, Royal Jordania. Вони з’єднують Ель-Прат з Мадридом, Валенсією, Тенеріфе, Пальма-де-Майоркою, Ібіцею, Гранадою та іншими іспанськими містами. Найбільш затребуваним вважається маршрут від Барселони до Мадрида. Він популярний серед місцевих жителів і гостей сонячної, гостинної Іспанії.
Щодо міжнародних перельотів, з Барселони можливо напряму потрапити до Австрії, Італії, Хорватії, Чехії, Португалії, Фінляндії, України, а також у країни Близького Сходу та до більшості держав Африканського континенту. Наприклад, є регулярні прямі рейси в Марсель, Франкфурт-на-Майні, Едінбург, Люксембург, Гельсінкі, Белфаст, Гетеборг, Мілан, Вальядолід, Валенсію, Брістоль, Ніццу, Париж та інші міста світу.
Міжнародний аеропорт Барселони займає 9-е місце у Європі та 18-е у світі за кількістю пасажирів. Щорічно його клієнтами стають більше 70 млн людей (іноземців та жителів Іспанії). У 2017 р. даний аеропорт отримав почесний титул кращого закладу Південної Європи на "World Airport Awards" за версією "Skytrax".
Аеропорт Каталонії обладнаний трьома злітними смугами, дві з яких розташовані паралельно. Вони промарковані: 07L/25R, 07R / 25L і 02/20, яка перетинає перші дві. Його відмінною рисою вважається те, що це "тихий аеропорт". Тут майже нічого не оголошують по гучному зв'язку, завдяки чому, клієнти можуть з максимальним комфортом проходити реєстрацію, чекати рейс або відпочивати в кафе і ресторанах аеропорту. Адміністрація вокзалу офіційно заявила, що режим тиші позитивно вплинув на персонал, співробітники стали більш працездатними та почали краще справлятися зі своїми обов'язками.
Щоб пасажири не пропустили виліт, в ресторанній зоні встановлено кілька великих онлайн табло з постійно оновлюваною інформацією, також в терміналах запускається голосовий виклик на посадку клієнтів, які запізнюються.
Купити квитки можна в касі аеропорту або у турагентів, офіси яких працюють у всіх іспанських містах. Також придбати їх можна в авіакасах, які можна знайти у всіх регіонах країни. Правда, нинішній час недарма звуть ерою Інтернету – більшість людей вважає за краще займатися пошуком та покупкою авіаквитків через сайт аеропорту або сайти авіакомпаній. Наш електронний сервіс SkyBooking зібрав воєдино інформацію про різні авіамаршрути із зазначенням розцінок компаній-перевізників. З його допомогою зручно і просто вибирати, бронювати та купувати квитки, зіставляючи ціни на польоти і визначаючи найдешевший, найбільш вигідний варіант.
Щодо реєстрації на рейс, її можна проходити онлайн і офлайн. В аеропорті працюють спеціальні реєстраційні стійки, що приймають клієнтів, яких найближчим часом чекає виліт. Правда, до них нерідко збираються чималі черги, тому про реєстрацію доведеться потурбуватися заздалегідь.
У терміналі 1 є стійка самостійної реєстрації. Скористатися нею можуть пасажири наступних авіаперевізників: Air Canada, American Airlines, Vueling, Turkish Airlines, Brussels Airlines, Delta Airlines, LATAM, United Airlines, Lufthansa, Egyptair, Aegean Airlines, Air France-KLM, Air Europa, LEVEL, Iberia, Royal Air Maroc і Korean Air. Клієнти інших компаній, які не бажають витрачати час на виснажливе очікування в черзі до реєстраційного кіоску, можуть пройти дану процедуру онлайн. Ті, хто завершили електронну (віддалену) реєстрацію і везуть з собою тільки ручну поклажу (подорожують без валізи), можуть відразу йти до пункту митного контролю. Посадковий талон роздруковується самостійно чи безпосередньо в будівлі вокзалу.
У цьому аеропорті є все, що потрібно для комфортного перебування клієнтів:
- Кілька зручних залів очікування з м'якими кріслами та приємною температурою, яка підтримується системами клімат-контролю.
- Ресторан та декілька невеликих кафетеріїв, що пропонують повноцінні страви і легкі закуски, а також безалкогольні напої.
- Магазини Duty Free.
- Безкоштовний Wi-Fi.
- Банкомати різних банків.
- Пункти обміну валют.
- Кіоски Tax Free.
- Пункти допомоги пасажирам з обмеженими можливостями.
- Каплиця (багатоконфесійна).
- Пункти прокату автомобілів.
- Медпункт.
- Дитяче приміщення. Кімната "Матері та дитини” з пеленальним столиком і кілька ігрових зон.
- Санвузли, в тому числі, для клієнтів, що пересуваються на інвалідних візках.
- Камери зберігання, які є в обох терміналах.
- Автомати для пакування багажу.
- Носильники.
- Безкоштовні візки для транспортування валіз.
- Автомобільні паркінги.
Незважаючи на велику площу, аеропорт Барселони має досить просту, інтуїтивно зрозумілу структуру. В ньому практично неможливо заплутатися, оскільки до всіх стійок і функціональних зон ведуть відповідні покажчики.
Історія аеропорту
Каталонський аеропорт розпочав свою історію в 1918 р., коли на його території відкрився аеродром. Спочатку він використовувався лише зрідка, але з кожним роком активність на його злітно-посадкових смугах зростала і в 1927 р. тут почали регулярно приземлятися чартерні рейси. Це стало новим витком у розвитку не тільки аеропорту, але і туризму в Іспанії.
У 2009 р. Ель-Прат реконструювали, розширивши і збільшивши пропускну здатність практично вдвічі.