Міжнародний аеропорт Хартсфілд-Джексон в Атланті – це найбільший повітряний порт у Сполучених Штатах, а з 2007 р. – перший за завантаженістю у світі. Лише у 2019 р., після скорочення авірейсів через коронавірусну інфекцію, його зміг обійти китайский Гуанчжоу Байюнь. Щорічно він обслуговує близько 90 млн пасажирів та забезпечує понад 900 тис. злітно-посадкових операцій. У терміналах обладнано аж 196 посадкових гейтів, не рахуючи інших виходів, наприклад, на паркування або до автобусних зупинок.
Більшість рейсів, що здійснюються в Хартсфілді, – це внутрішні перельоти з пересадкою з інших аеропортів Америки. Але також тут обслуговується безліч міжнародних перевезень: до країн Східної та Західної Європи, Латинської Америки, Азії та африканських держав.
За інтенсивністю перевезень Хартсфілд-Джексон посідає сьоме місце серед усіх міжнародних хабів, але з кожним роком кількість авіарейсів постійно зростає. Тільки в 2008 р. аеропорт обслужив на 12% пасажирів більше, ніж у попередньому 2007, за рекордний 2008 р. міжнародний пасажиропотік перевищив 4,5 млн осіб.
Аеропорт знаходиться за 11 км від ділового центру Атланти на висоті 315 м над рівнем моря. Частково він входить у місцевість Коледж Парку, проте основна його територія належить до прикордонних районів Фултона та Клейтона. Загальна ж площа, яку охоплює Хартсфілд, становить понад 2 тис. га – це приблизно 2 тис. стандартних футбольних полів.
У розпорядженні повітряного порту знаходиться п'ять окремих злітно-посадкових смуг різної протяжності та з різними технічними характеристиками. Дві смуги, довжиною 3050 і 3770 м., здатні приймати найбільші у світі двопалубні широкофюзеляжні авіалайнери, три інші мають довжину по 2700 м та розраховані на менші літаки.
Тут обслуговують десятки різних авіакомпаній і щорічно забезпечують понад мільйон внутрішніх стикувальних авіарейсів, тому аеропорт вважається найважливішим вузловим центром на Південному Сході Північної Америки. Така кількість компаній, дає широкі можливості для пасажирів – у касах аеропорту однаково легко можна купити квитки класу люкс або підібрати варіанти з нижчими цінами. Дешеві авіаквитки від бюджетних лоукостерів мають серед місцевих пасажирів величезну популярність. Придбати квитки на літак можна також з допомогою сервісу SkyBooking.
Історія аеропорту
Повітряний порт було засновано 1925 р., після укладання американською владою договору оренди приватної ділянки площею 115 га. Раніше тут знаходився занедбаний випробувальний автодром. Відповідно до договору, територія та сам аеропорт спочатку отримали назву Кендлер Філд, на честь першого власника цієї землі – колишнього мера міста та засновника бренду Coca-Cola Ейза Кендлера.
Функціонувати Хартсфілд-Джексон почав уже на початку 1926 р., перший рейс сюди здійснив поштовий літак із Джексонвілл. У травні ж 1928 р. аеропорт приступив до обслуговування регулярних внутрішніх авіарейсів з усієї країни – дві компанії почали використовувати його як свій основний вузловий хаб.
У період з 1939 по 1945 рр. на території аеропорту було влаштовано військову авіаційну базу. Протягом цього періоду його загальна площа стала вдвічі більшою, і було поставлено новий світовий рекорд з прийняття та відправлення повітряних суден – 1700 на добу. Вже тоді головний повітряний порт Атланти став найбільш завантаженим аеропортом в Америці.
Міжнародні рейси почали виконуватися з 1956 р., піонером стало повітряне судно, відправлене до канадського Монреалю. У цей же час на ЗПС аеропорту приземлився і перший літак, що прибув зі столиці Америки Вашингтона. Пасажиропотік почав різко збільшуватися, і коли щорічний показник сягнув 2 млн осіб, було ухвалено рішення про будівництво другого терміналу. Зараз Хартсфілд-Джексон є найбільшим за площею міжнародним аеропортом у світі, в середньому щодобово він обслуговує близько 2,5 тис. авіарейсів з різних країн.