Завантаження...

Міжнародний аеропорт Анталья

Логотип аэропорта Antalya
user
Розташування: Туреччина
cup
Тип аеропорту: Цивільний
cup
Дата відкриття: 1998 рік
cup
Оператор: Fraport TAV Термінал аеропорту Анталії AS
cup
Число терміналів: 3
cup
Площа: 1300 га
Код ИАТА AYT
Код ИКАО LTAI

Інфраструктура

ok round benefit 1
Кафе
ok round benefit 2
Магазини
ok round benefit 3
Прокат машин
ok round benefit 4
Паркінг
ok round benefit 4
Зал очікувань
ok round benefit 4
Бізнес зал

Анталія

Про аеропорт
Термінали
Карта аеропорту
Місцезнаходження
Готелі біля аеропорту
Довідкові телефони

Аеропорт Анталія (інтернаціональне позначення Antalya Havalimanı) вважається основним місцем прибуття туристів і гостей Туреччини на курорти середземноморського узбережжя.
Тут встають з літака пасажири, які прямують в Кемер (Чамьюва, Гейнюк, Текірова і Бельдібі), Белек, Сіде, Лару, Аланью, Манавгат і так далі. 
У класі 10-25 мільйонів клієнтів аеропорт Аланія визнаний кращим у всій Європі.
Він займає 15-е місце в Європі за пасажиропотоком, входить до трійки лідерів серед турецьких аеропортів (знаходиться на 3-му місці) та є хабом для таких великих авіаперевізників, як Corendon Airlines, SunExpress і Pegasus Airlines. 
На сьогоднішній день, тут сідають і злітають літаки 48 авіакомпаній, серед яких Air Albania, Air Astana, Air Algerie, Air Budapest, Air Explore, Air Serbia, air Baltic, AnadoluJet, Austrian Airlines, Azur Air, Blue Air, Chair Airlines, Belavia, EasyJet, Edelweiss Air, Corendon Airlines.
Регулярно відбуваються польоти в Амстердам, Берлін, Бірмінгем, Будапешт, Кельн, Копенгаген, Лондон, Мюнхен, Дубай, Ганновер, Единбург, Дюссельдорф, Відень та інші міста світу. Також відбувається багато сезонних і чартерних рейсів в Таллінн, Ригу, Братиславу, Нур-Султан, Женеву, Сучаву, Сараєво, Тронхейм, Білгород, Брянськ і так далі.     
У 2015 році пасажирами аеропорту Анталья стали більше 27 мільйонів людей, в позаминулому році даний показник трохи знизився через пандемію Covid-19, але 2022 р. має всі шанси стати рекордним за кількістю пасажирів.
Основний аеропорт Анталії займає площу 13 квадратних кілометрів і обладнаний 3 злітними смугами.
Дві з них мають довжину 3,4 кілометра, а третя трохи менше, вона досягає лише 2,99 кілометрів в довжину.
Поблизу розташовується ще одна злітна смуга, проте, вона використовується виключно турецькими військовими, пасажирським суднам тут сідати суворо заборонено.
У залах прильоту й вильоту знаходяться стійки отримання інформації, влітку в будівлі аеропорту працюють гіди. Клієнти, що проходять реєстрацію на рейс, можуть звертатися не тільки до англомовних консультантів, а й до реєстраторів, які розмовляють німецькою та російською мовами. До того ж, пасажирам міжнародного аеропорту Анталія доступні наступні сервіси:

  • Вайфай (платний, безкоштовно можна скористатися бездротовим Інтернетом в терміналі CIP, в кафе  «Via» і в пабі з аналогічною назвою);
  • Банкомати місцевих банків (найбільшою популярністю користується Garanti Bank, що знаходиться біля внутрішнього терміналу);
  • Пункти обміну валюти (курси в них розрізняються та є не такими вигідними, як у місті);
  • Ігрові зони для дітей, обладнані дитячими міні-атракціонами і гойдалками (є у всіх терміналах);
  • Кімнати «Матері й дитини» з пеленальними столиками і санвузлом, призначеним для маленьких непосид (до 7 років);
  • Ігрові автомати для підлітків та спеціальний маленький паровозик для дітей;
  • 4 молитовні кімнати (для різних конфесій);
  • Візки для багажу (даються безкоштовно, їх можна знайти в залах вильоту і прильоту, а також біля автопаркінгу);
  • Кілька парковок для автомобілів (для машин, залишених ненадовго та для транспорту, поставленного на тривалий час);
  • Food-зона, представлена кіосками і кафе, в яких можна купити місцеві ласощі або фастфуд, а також замовити страви європейської кухні. Тут же продаються безалкогольні напої (ціни на продукти вищі, ніж в місті);
  •  2 цілодобові аптеки;
  • Клініка (працює цілодобово і надає першу мед. допомогу);
  • Камери зберігання (знаходяться всередині терміналу AYT-1);
  • Зали очікування (називаються "ICF Lounge" і розташовані біля 1-го і 2-го терміналів, працюють цілодобово. Їх використання платне для всіх крім власників карти "Priority Pass” та активних, часто літаючих клієнтів, що беруть участь в програмі лояльності “Miles&Smiles”);
  • Магазини «дьюті фрі»

Купити квитки у потрібних напрямках можна не лише в касі аеропорту або в авіакасах, що працюють в Анталії,
Стамбулі та інших великих містах Туреччини, а й у туроператорів. Втім, швидше та простіше купувати авіаквитки через інтернет: на сайті аеропорту Анталія чи веб-сайтах авіакомпаній.
Тим, хто звик економити свій час і сили, буде зручно займатися вибором та купівлею квитків на літаки через наш сервіс SkyBooking.
Тут зібрані всі актуальні пропозиції від перевізників, що дозволяє порівнювати ціни та обирати найбільш дешевий (вигідний) варіант польоту, бронювати і купувати квитки на потрібний рейс.

Історія

Спочатку цей аеропорт облаштували для гостей Туреччини, які прилітають влітку заради пляжного відпочинку і захоплюючих екскурсій по країні. Будівництво стартувало в 1996 році і управлялося компанією Bayindir Holding.
Через 2 роки аеропорт відкрив свої двері для пасажирів, а в 2003 році обслужив, ні багато ні мало, 10 мільйонів людей, що на 78% більше в порівнянні з 1998 роком. Зараз він знаходиться під управлінням компанії Fraport Taverna A. S., спільного підприємства TAV Airports і Fraport AG.
Оскільки потік пасажирів весь час зростає й аеропорт Анталія ледь встигає їх обслужити, заплановано будівництво ще одного аеропорту на захід від Анталії, біля Каша.  Втім, офіційна дата його відкриття ще не відома.
 

Аеропорт Анталья має 2 міжнародних (AYT - 1 і AYT-2) і 1 внутрішній термінал (AYT-D). Будівництво першого терміналу стартувало в 1996 році під керівництвом компанії Bayindir Holding.
Другий міжнародний термінал відкрив свої двері в 2005 році, а через 5 років запрацював і внутрішній термінал.
Перший міжнародний термінал віддалений від другого на 2,5 кілометри, цю відстань можна подолати на безкоштовному автобусі №600, який курсує кожні кілька хвилин.
Перший і внутрішній термінали з'єднані спеціальним переходом.
Внутрішній термінал знаходиться в будівлі AYT-1, але має окремий вхід.
Є ще CIP-термінал, він обслуговує тільки невеликі приватні літаки.
Єдина зона для паління облаштована на другому поверсі AYT-2, на решті території аеропорту паління суворо заборонено.
 

Аеропорт найбільш відомого турецького курорту знаходиться в 13 кілометрах від центру Анталії. Дістатися з зони висадки із літака до міста або з готелю в Antalya Havalimanı можна такими способами:

  • Автобусом. До пляжного мікрорайону Сарису ходить маршрут № 800, перший рейс відправляється о 6:15 ранку, а останній о 23:45 вечора, автобуси ходять кожні 2 години. Бусик № 600 вдень їздить кожні півгодини і везе з аеропорту до автовокзалу через центр Анталії. Нічні рейси відправляються із зупинок біля першого і внутрішнього терміналів в 1:15, 3:45, 6:00.
    Також їздять комерційні бусики Хаваш, вони курсують між аеропортом і ТЦ «Мігросс» (в центрі міста), ціна квитків у них трохи більше, ніж у муніципальних, зате вони більш комфортні й чисті.
    Автобуси курсують щогодини, останній нічний рейс відправляється о 2: 00. Якщо по прибуттю в Анталію потрібно потрапити в інше місто, доведеться спочатку приїхати на автовокзал, а там пересісти на потрібний автобус. Важливо знати, що оплачувати проїзд доведеться тільки безготівковим способом: банківською карткою чи одноразовою платіжною карткою, яку можна придбати на місці (у водія при посадці в салон).
    Стежити за рухом громадського транспорту найзручніше через додаток Moovit;
  • На трамваї. Трамвай AntRay - дешевий та зручний спосіб подолати відстань між посадковою смугою і міським центром. Перший рейс відправляється о 7:04 ранку, а останній – о 00:50 ночі;
  • Автомобілем (особистим чи орендованим). Можна взяти машину напрокат (вартість стартує з 10 Євро за день) і відправитися в бажаному напрямку. Найпопулярнішою конторою автооренди вважається Localrent, також працюють Avis, Enterprise Rent-A-Car, Aytucar, Europcar, Budget та інші. За 20 хвилин можливо доїхати з посадкової смуги до центру міста по трасі D400. Маршрут прокладається на Гугл-карті або на навігаторі (цим пристроєм обов'язково оснащені всі прокатні автомобілі).
    Біля аеропорту є стоянки на більш, ніж 2 тисячі місць, перші 15 хвилин перебування на будь-який з них безкоштовні, далі вартість розраховується, виходячи з типу паркінгу і тривалості перебування.
    На сайті Antalya Havalimanı є спеціальний електронний калькулятор, що дозволяє підрахувати, у скільки обійдеться залишити авто в тому чи іншому місці біля терміналів;
  • На таксі. "Спіймати" машину безпосередньо біля аеропорту - не найдешевший варіант дістатися в бажаному напрямку. Простіше викликати екіпаж по телефону або завантажити додатки Uber чи Taksiyle, а потім викликати авто через них. В цьому випадку, вартість поїздки буде відома заздалегідь, а  її ціна не зміниться;
  • Трансфер. Найкомфортніший і найбільш швидкий варіант доправитися з посадкової смуги до центру Анталії, в інше турецьке місто, до готелю і так далі.
    Послугу бажано замовляти заздалегідь, тоді по прильоту клієнта чекатиме водій, який допоможе погрузити речі в багажник і відвезе до місця призначення.
     

Готелі біля аеропорту

У безпосередній близькості від аеропорту Анталія є кілька готелів, так що навіть найвибагливіші гості Туреччини можуть підібрати собі варіант проживання за смаком, побажаннями і відповідно до фінансових можливостей. Найбільшою популярністю користуються:

  • Готель "IC Hotels Airport" (4 зірки) віддалений від посадочних смуг на 1,4 кілометри.
    Заклад пропонує клієнтам комфортні апартаменти з килимовою підлогою, дерев'яними меблями і кондиціонерами.
    До послуг клієнтів безкоштовний вайфай, відкритий і критий (з підігрівом) басейни та особиста ванна кімната з усім необхідним лазневим приладдям.
    Приємно провести час можна в SPA-центрі при готелі, а смачно поїсти – в ресторані Bristol, де подаються ласощі турецької та інтернаціональної кухонь. Тим, у кого закінчилися місцеві гроші, буде корисно знати, що на готельній території працює обмінний пункт;
  • Готель "ISNOVA" знаходиться в 2,5 кілометрах від аеропорту Анталія і в 7 кілометрах від Воріт Адріана.
    Постояльців селять в ультракомфортні номери (для курців і для тих, хто не курить) з особистим санвузлом і вранці годують сніданком по системі «Шведський стіл». На приготельній території є безкоштовний автопаркінг, бар і ресторан;
  • Готель "LEGO RESiDENCE" розташований майже в 3 кілометрах (точніше в 2,7 км.) від міжнародних терміналів і приваблює гостей продуманою інфраструктурою.
    До послуг постояльців не лише комфортні номери з особистими санвузлами, але й прекрасний басейн, затишний сад, розбитий навколо апартаментів, а також сауна, спортзал і кухня, укомплектована всією необхідною технікою. Поруч працює пункт прокату автомобілів;
  • Готель "PLT Lego Holiday Village Antalya" віддалений від аеропорту на 2,7 кілометрів. Тут є все, що потрібно для комфортного та приємного проведення часу: зручні номери, укомплектовані всіма необхідними меблями і технікою, безкоштовний вайфай, сад,  басейни (критий та відкритий), сауна і навіть тераса для засмаги.
    Автомобіль можна ставити на безкоштовному паркінгу на приготельній території;

Для тих, хто не любить переплачувати, але при цьому не бажає відмовлятися від комфортного відпочинку, відмінним варіантом проживання стануть апартаменти “Studio Lego Evlerinde 1+1 daire” - приватний особнячок площею 40 квадратних метрів, укомплектований меблями й технікою для зручного життя. Його оренда коштує приблизно на 40% дешевше, ніж номер в 4-зірковому готелі.
 

Довідкова служба - 90 444 7 423;
Кімната "Матері та дитини” - 90 444 7 423;
VIP-зал очікування - 90 444 7 423;
Мед. пункт - 90 444 7 423;
Упаковка багажу - 90 444 7 423;
Розшук багажу (бюро втрат і знахідок) - 90 444 7 423;
Таксі №1 - 90 242 330 31 08;
Таксі №2 - 90 507 208 32 33.