Emirates – одна з найбільших світових авіакомпаній, що знаходиться в Дубаї, Об'єднаних Арабських Еміратах, а також є найбільшою авіаційною компанією в країнах Близького Сходу. Роком заснування є 1985.
Вона виконує понад 3600 рейсів щотижня, літаки від Emirates літають до 80 країн світу, охоплюючи п'ять континентів. Також Emirates Sky Cargo здійснює вантажні перевезення.
Авіакомпанія Emirates – четверта у світі за міжнародним пасажиропотоком та друга за кількістю вантажних перевезень.
З Еміратів до Нової Зеландії авіакомпанією Emirates було виконано найдовший пасажирський рейс без пересадок.
Історія розвитку
Підтримку на відкриття авіакомпанії "Емірейтс" надала родина шейхів із Дубая. Спочатку капітал компанії був лише 10 млн доларів. Перший рейс відбувся у 1985 р.
За перший рік роботи було перевезено близько 260 тис. пасажирів, а також 10 тис. тонн вантажного складу.
Спочатку компанія була в збитку більш ніж на 50%, а наступного року була в мінусі.
У 1986 р. кількість напрямків було збільшено, додано нові рейси до Шрі-Ланки, Бангладеш, Йорданії та інших.
У 1987 р. було запроваджено нові рейси до Британії, Німеччини, Туреччини, Мальдівських островів.
У 1989 р. додалися нові рейси до Таїланду, Філіппін, а роком пізніше – до Китаю.
У 90-ті рр. компанія Emirates стала однією з найбільш розвинених у світі, відзначалося зростання прибутку на 100 млн доларів на рік. Пасажирообіг зріс до понад півтора мільйона осіб, а вантажний оборот склав 68 тис. тонн вантажу на рік.
У 2001-2002 рр. було суттєво пошкоджено шість літаків через бомбардування аеровокзалу Банданараїке на Шрі-Ланці. Після низки терористичних атак пасажиропотік інших компаній був знижений, проте компанія "Емірейтс" збільшила прибуток за рахунок зниження конкуренції з авіакомпаніями, що скасували польоти в Дубай.
У 2003 р. в авіакосмічному салоні в Парижі компанією Emirates було замовлено понад 70 нових авіалайнерів на загальну суму 19 млрд. доларів.
У 2004 р. "Емірейтс" розпочала прямі перельоти до Нью-Йорка. У 2005 р. компанією було замовлено ще 42 повітряні судна моделі Boeing-777. Тоді це замовлення стало найбільшим в історії авіакомпанії, загальна сума купівлі склала більше 9 млрд доларів.
У 2007 р. на "Дубай Ейр Шоу" було замовлено ще 120 літаків, їхня загальна ціна – 35 млн доларів.
Пізніше було відкрито новий напрямок між США та країнами Близького Сходу. А в аеропорту Дубай було відкрито перший фуд-центр.
У 2008 р. всі пасажирські рейси були перенаправлені в термінал 3, який призначається саме для обслуговування цивільних авіаперевезень.
У 2009 р. авіакомпанія стала найбільшим у світі власником літаків Boeing 777, тоді їхній авіапарк налічував 78 лайнерів даної моделі. У 2010 р. було замовлено ще 30 авіалайнерів Boeing 777.
У 2012 р. було підписано десятирічну угоду про створення великого союзу з найбільшою авіакомпанією Австралії – Qantas, що передбачало переміщення хаба компанії Qantas до аеропорту Дубай.
Клієнтам Emirates також стали доступні внутрішні маршрути Qantas в Австралії, яка передбачала 50 авіамаршрутів. Були створені щоденні рейси з Австралії до Англії.
Для постійних клієнтів авіакомпанії, що об'єдналися, розробили спеціальні програми лояльності. З 2018 р. авіакомпаній Qantas було припинено польоти до Дубаю, але партнерські відносини між ними зберігаються.
У 2013 р. Emirates було замовлено рекордну кількість літаків – 200. З них 150 склали боїнги та 50 – аірбаси. Цього ж року авіакомпанією Emirates світу було представлено перший спортивний авіалайнер.
У 2020 р. було вирішено перенести всі рейси в новий міжнародний аеропорт, що будується в Дубаї – Аль-Мактум.
Однак через пандемію коронавірусної інфекції компанією Emirates було припинено польоти, під скорочення потрапила значна частина співробітників. Президент компанії заявив, що на відновлення всіх польотів може піти до чотирьох років. Цього ж року президент компанії склав повноваження.
У період 2018-2019 рр. чистий прибуток авіакомпанії Emirates склав 62 млн доларів. Це більш ніж на 85% менше ніж прибуток за попередній період.
У 90-ті рр. авіакомпанією було випущено власний відеоролик із рекламою. Гаслом було таке висловлювання: "Будь ласкавий до себе, літай Emirates".
Корпоративний стиль
У 2008 р. було представлено нову уніформу персоналу. Розроблялася вона відомим дизайнером Саймоном Джерсі. У її основі – національний стиль регіону, де знаходиться компанія. Для жіночої частини співробітників уніформа така:
- облягаюча біла блузка;
- спідниця у червону складку;
- капелюшок;
- червоні туфлі;
- сумочка.
Ця уніформа для наземного персоналу компанії. Бортпровідники компанії відрізняються такою уніформою, як жилет, костюм, що складається з червоної спідниці зі складками, блузи бежевого відтінку, білої хусточки, яка прикріплюється до капелюха червоного кольору – для жінок.
Для стюардів-чоловіків форма передбачає наявність темно-коричневого брючного костюма з кремовою сорочкою і краваткою.
У 1985 р. всі авіалайнери компанії в частині хвоста мають зображення частини прапора ОАЕ, а також каліграфічний напис арабською мовою, логотип компанії арабською та англійською мовами, розміщений на корпусі літака.
У 2015 р. обличчям відеороликів авіакомпанії стала американська актриса Дженніфер Еністон.
Компанія Emirates виступає партнером та спонсором багатьох напрямів культури та мистецтва. Серед них різні фестивалі – літератури, міжнародний джазовий та фестиваль кіно у Дубаї. Є спонсором симфонічного оркестру в Австралії та Америці.
Пасажирська канатна дорога в Англії була побудована в 2012 р. на спонсорські кошти авіакомпанії Emirates. Також "Емірейтс" є спонсором деяких футбольних клубів в Англії, Німеччині, Італії, Іспанії та інших. Є головним партнером Англії з футболу та чемпіонату світу з регбі. Виступає меценатом турнірів з тенісу, кінного спорту, гольфу, крикету.
Хаб авіакомпанії Emirates знаходиться в аеропорту Дубая. Сьогодні авіакомпанія Emirates незалежна і не входить до жодного союзу авіакомпаній, у неї є підрозділи вантажних авіаперевезень Emirates SkyCargo та компанія Emirates Executive, яка виконує чартерні корпоративні рейси. SkyCargo має один літак бізнес-класу, розрахований на дев'ятнадцять осіб, у ньому є ванна кімната та душ.
Літаки люкс-класу передбачають наявність міні-бару, вішалки та місця для зберігання речей, крісел, які перетворюються на ліжко.
Бонуси та додаткові послуги для пасажирів
Діти віком до двох років можуть літати з батьками безкоштовно. Додаткові послуги Emirates:
- безкошті вноїжа та напої;
- накопичення миль за програмою Skywards;
- розважальна програма на борту;
- вибір місця на борт (безкоштовно під час реєстрації);
- крісла, що трансформуються в ліжко в бізнес-класі.