EgyptAir
Загальна інформація
-
Створена у 1932 році
-
Базовий аеропорт: Аеропорт Каїр
-
Штаб квартира: Каїр, Арабська Республіка Єгипет
-
Позивний: EgyptAir
-
Альянс: Star Alliance
-
Бонусна програма: EgyptAir Plus
-
Слоган: "Enjoy The Sky"
-
Тип авіакомпанії: регулярна
-
Код ИАТА MS
-
Код ИКАО MSR
-
Цифровий код 77
Напрями авіакомпанії
EgyptAir
Про авіакомпанію
Національна авіакомпанія Єгипту – справжнє надбання країни фараонів. Вона є одним із найважливіших економічних ланцюжків, що сприяють припливу іноземних грошей до єгипетської скарбниці. Перші польоти здійснила ще далекого 1933 р. Це компания із багатою історією, традиціями та непоганою репутацією серед мандрівників.
За всіма параметрами це флагманський авіаперевізник Єгипту, що з'єднує країну з більш ніж 70 аеропортами в Африці, Європі та інших частинах світу. Компанія є повноправним членом Star Alliance із 2008 р. Вона аж друга за величиною на всьому Африканському континенті. Юридично EgyptAir належить холдингу EgyptAir Holding Company та базується в аеропорту Каїра.
Будучи державним підприємством, "Єгипетські Авіалінії" працюють на засадах бізнесу: самоокупності та самофінансування. Керівництво самостійно приймає управлінські рішення, без втручання держави, що сприяє автономному розвитку компанії. При цьому паралельно розвиваються дві дочірні компанії.
Історія розвитку
Повітряний транспорт у Єгипті виник з подачі військових сил Великобританії, які у першій половині ХХ ст. мали значний вплив у тому регіоні. Відразу після закінчення Першої світової війни британці почали розвивати повітряне сполучення зі своєю колонією, щоб спростити логістику та підвищити економічну вигоду.
Перші рейси пов'язували Каїр із Багдадом та Олександрією. Вже до 30-х рр. пасажирські перевезення істотно відокремилися від військово-повітряних сил і переформатувалися на самостійну компанію Misr Airwork. Дебютні регулярні щоденні рейси здійснювалися в Асуан та Луксор, що на ті часи було абсолютною дивиною.
З початком нових військових дій Другої світової, авіалінії використовувалися виключно у військових цілях. Після війни, протягом трьох років усі регулярні рейси поступово відновились. Також було закуплено 10 літаків виробництва Beechcraft, що вирізнялися підвищеною надійністю, а пізніше ще 10 машин Vickers VC.1 Viking. Збільшення пасажиропотоку призвело до закономірного розростання компанії. Збільшувалася й чисельність персоналу, яка вже на початку 50-х рр. становила близько 1 тис. осіб.
Політичні та військові перевороти в Єгипті в середині минулого століття суттєво похитнули розвиток "Єгипетських Авіаліній". Сталася стагнація, а потім і суттєвий регрес. Компанія пережила кілька трагічних катастроф літаків, і ризик злиття з іншими перевізниками підвищився до критичної позначки. Для виходу з кризи було вжито кардинальних заходів: практично повністю оновлено флот на користь авіалайнерів De Havilland Comet, налагоджено маршрути до Сирії та Саудівської Аравії. Такі управлінські рішення дали позитивний результат.
У 80-х рр. авіакомпанія отримала назву EgyptAir, що існує до сьогодні, і розширила карту своєї діяльності. Здебільшого акцент зробили на міста Африки, закріпивши статус одного із найбільших перевізників у регіоні. Поступово розвивався і європейський напрямок.
У 2007 р. пасажиропотік становив близько 8 млн осіб, що є солідною цифрою навіть для світових гігантів. З кінця 2000-х рр. і до тепер пасажиропотік EgyptAir зріс ще більше. Причина – підвищення популярності Єгипту як одного з основних туристичних напрямків. Станом на 2022 р. цей перевізник обслуговує понад 10 млн осіб на рік.
Корпоративний стиль
Символом компанії є давньоєгипетський бог Хор, який традиційно зображується у вигляді крилатої людини з головою сокола. Слово "хор" дослівно перекладається як "той, хто високо" або "недосяжний". Це бог неба та сонця, тому символізм очевидний. Для єгиптян з EgyptAir навіть в еру високих технологій важлива власна багатовікова культура
Раніше літаки авіакомпанії були прикрашені яскраво-синьою лівреєю із золотистим символом Хора на хвості. Після ребрендингу палітра синього набула градієнта до блакитного відтінку, а лик Хора став ще більше виділятися.
Між дизайном літаків та уніформою бортового персоналу простежується деякий контраст. Бортпровідники носять елегантні чорні костюми із червоними тонкими вставками та яскравими мідними гудзиками, що більше схоже на стиль європейців.
Бонусна програма
Єгипетська авіакомпанія EgyptAir Plus не вигадує велосипед і пропонує своїм постійним клієнтам стандартний заохочувальний набір. Користувачі послуг можуть накопичувати милі на регулярних рейсах і надалі перетворювати їх на приємні для себе бонуси.
Одна миля дорівнює одному бонусу. Можна вибирати преміальні авіаквитки або використовувати бонуси як знижку на покупку нового квитка. Клієнт, вірний EgyptAir або її партнерам, має можливість купити дешевий авіаквиток або забронювати місце вищого класу без збільшення ціни.
Розмір та опис флоту
Другий за величиною авіаперевізник в Африці може похвалитися відповідним своєму статусу флотом. У розпорядженні компанії є 70 літаків різного класу:
- Airbus A220-300 – 12 літаків, розрахованих на 140 пасажирів;
- Airbus A320neo – 8 літаків із місткістю 126 осіб;
- Airbus A330-200 – 3 машини, розраховані на 268 пасажирів для середніх та далеких магістралей;
- Airbus A330-300 – 4 гігантські літаки з максимальною завантаженістю в 301 пасажира;
- Boeing 737-800 – 29 літаків із місткістю 144 пасажири. Це кістяк флоту, який приносить основний прибуток компанії;
- Boeing 777-200ER – 2 літаки, розраховані на 319 пасажирів;
- Boeing 777-300ER – 6 гігантських лайнерів на 346 осіб;
- Boeing 787-9 Dreamliner – 6 великих літаків на 309 посадкових місць для середніх та далеких дистанцій.
Напрямки польотів
EgyptAir здійснює регулярні та сезонні рейси до багатьох країн Європи, Африки та Азії, а також до США та Канади (менш популярні напрямки). Купити відносно дешевий авіаквиток з Києва до Каїра можна за 100-300$ на сайті skybooking.ua.
Ціноутворення залежить від вибору послуг, сезону року та дати покупки тікету. Якщо купити квиток за кілька місяців до рейсу, то ціна може становити лише 100-150$. Тривалість перельоту — близько п'яти годин. Авіакомпанія здійснює регулярні рейси по всій країні. Особливо популярні напрямки з Каїру до Хургади, Олександрії та Луксора.
Дочірні компанії
У складі EgyptAir функціонує підприємство EgyptAir Cargo. Вантажний підрозділ, заснований 2002 р., оперує чотирма вантажними літаками типу Airbus A300 з вантажопідйомністю 43-45 т, залежно від моделі. Вони використовуються для перевезення важких вантажів різного призначення по всьому світу, але переважно це країни Африки та Європи. Штаб-квартира знаходиться в аеропорту Каїра.