Завантаження...

Єдиний пам'ятник барону Мюнхгаузену у Хмельницькому

article

Пам’ятник відомій історичній особі Ієроніму Карлу Фрідріху фон Мюнхгаузену, більш відомому нам, як літературний персонаж. Його особистість ототожнюється з людиною, яка переживає неймовірні пригоди та захоплююче їх розповідає своїм слухачам.

Пам’ятник розташувався в одному з житлових масивів Хмельницького, за адресою вулиця Кам’янецька, 48. Скульптура представлена ​​у вигляді вершника на коні, який безуспішно намагається напоїти свою тварину. Якщо дивитися з погляду мистецтвознавства, його краще називати парковою скульптурою.

Історія пам’ятника

Композицію в оригінальному її виконанні було створено в 1970 році ще тоді невідомими майстрами Валентиною Ляшком, Григорієм Мамоном та Михайлом Андрійчуком.

Вилита з бетону фігура казкового персонажа вражає точністю деталей, які максимально передають колорит улюбленого персонажа. Ідея створення пам’ятника мала суто практичний характер. Він був потрібен для облаштування території дворика, щоб порадувати місцевих дітлахів.

Читайте також: Що подивитися в Будапешті: ТОП визначних пам'яток

Згідно з одним із переказів про барона, його кінь під час штурму Очакова втратив свою задню частину. Варто зазначити, що реальний фон Мюнхгаузен справді брав участь у цій битві. Потім ця втрачена частина тварини була знайдена серед молодих кобил, що пасуться. Внаслідок чого він пошив тварину паростками лавра, які згодом проросли. За мотивом цієї історії було ухвалено рішення зобразити барона у вигляді вершника, який сидить на коні, що має лише передню частину.

Скульптурна композиція

Пам'ятник Барону Мюнхгаузену ХмельницькийНевід’ємним елементом пам’ятника є кінь Мюнхгаузена, яким він скрізь роз’їжджав і потрапляв у різноманітні цікаві історії. Комічна сторона персонажа проявляється саме в образі коня, який у пам’ятнику зображений лише передньою частиною. Кінь намагається напитися, а випита їм рідина відразу ж витікає до дитячого басейну. Сам же барон намагається зрозуміти, що відбувається з його конем.

Нині пам’ятник трохи зносився й потребує реставрації та ремонту. Хоча сама скульптура практично не постраждала, фонтан не працює. Незважаючи на це, неможливо не дивитися на цей витвір без щирої усмішки.

Читайте також: Подорож поїздом вдень і вночі: усі плюси та мінуси

Дістатися пам’ятника можна маршруткою. Біля дворика з пам’ятником є ​​зупинки: Ощадбанк та Торговий центр. Замовити квиток на автобус можна в сервісі SkyBooking. Тут можна ознайомитися з розкладом руху автобусів у потрібному напрямку та замовити квиток онлайн, не виходячи з дому.

Помилка у тексті? Виділіть її мишкою та затисніть Ctrl+Enter
Коментарів поки що немає
Додати свій коментар
Success

Дякую за Ваш коментар!
Коментар надіслано на модерацію!