Завантаження...

Інформація для туристів: країна В'єтнам

Флаг Вьетнама

Прапор

Герб Вьетнама

Герб

calendar
Столиця: Ханой
user
Територія: 331 210 км²
cup
Мова: в'єтнамська
cup
Валюта: донг
cup
Населення: 99 495 753 чол.
cup
Телефонний код: +84
ISO Код країни: VN

Інфраструктура

ok round benefit 1
Літаки
not ok round benefit 1
Поїзди
not ok round benefit 1
Автобуси
ok round benefit 2
Екстренні служби
ok round benefit 3
Посольство
ok round benefit 4
Допомога Юриста

Соціалістична Республіка В'єтнам

Про країну
Місцезнаходження
Структура населення
Віза
Рівень життя
Ціни
Кухня
Ціни на житло
Рівень безпеки
Заборони
Інфраструктура
Культура
Пам'ятки

Соціалістична республіка В'єтнам — країна на півострові Індокитай у Південно-Східній Азії. Її назва походить від слів Việt і Nam, що означає «південні в'єти» — найменування титульної нації держави.

Цивілізація з'явилася на цій території ще у І тисячолітті до нашої ери. Це були невеликі держави Нго та В'єт. У ІІ столітті до нашої ери вони переходять під владу Китаю, що протрималася до IX століття. 968 року тут виникла імперія Великий древній В'єт. У XIII столітті було успішно відбито напад монголів. З 1858 року розпочався процес французької колонізації Індокитаю.

Під час Другої Світової війни держава перебувала під японською окупацією, 1945 року вона оголосила про свою незалежність. Після війни з французами 1954 року суверенітет було підтверджено Женевськими угодами. Країна була поділена на дві частини, в 1959 році почалася громадянська війна, в яку в 1965 році втрутилися США. Бойові дії тривали до 1973 року і закінчилися перемогою Північного В'єтнаму, його злиття з південним регіоном відбулося 1976 року.

Після об'єднання країни її економіка переходить до процесу лібералізації: планова модель частково замінюється ринковою, виникає приватний бізнес. Зараз В'єтнам є державою з промисловістю, що розвивається, за рівнем ВВП він займає 44 позицію у світі. У країні значно розвинений енергетичний сектор, є великі нафтогазові поклади та запаси вугілля.

Важливою частиною економіки є туризм. Кількість іноземців, які відвідують В'єтнам з метою подорожей та відпочинку, оцінюється більш ніж у 10 млн. осіб за рік. Зараз В'єтнам з його цікавими пішохідними маршрутами, пляжним відпочинком, багатою культурою та унікальною природою є однією з туристичних перлин Азії. Для гостей країни пропонуються велосипедні тури, походи, плавання на байдарках, ознайомлення із життєвим укладом малих народностей.

Рейси до в'єтнамських аеропортів з України здійснюються, зокрема, за програмами авіатурів, що передбачають прямі маршрути без пересадок. Окрім чартерів, пропонуються і перельоти із проміжною посадкою літака в одній із транзитних повітряних гаваней.

Територія В'єтнаму пролягає східною частиною Індокитайського півострова. Має спільні кордони з Камбоджею та Лаосом на заході, з Китаєм — на півночі. З південної та східної сторін омивається водами Південно-Китайського моря. Понад 80% його площі займають гори середньої та низької висоти. На ліси припадає приблизно третина території.

У північних районах розташовуються хребти гірської системи Хоангльєншон. Тут знаходиться найвищий пік країни — Фаншипан (3,14 кілометра). Гори Шусунгтяотяй та Шамшао на півночі розділені глибокими долинами. На заході знаходиться Аннамський хребет, у центрі та півдні — плоскогір'я Тейнгуен. У дельті річки Хонгха у північній частині країни розташовується рівнина Бакбо.

У В'єтнамі протікає велика кількість річок, найбільшою з яких є Меконг (4,5 тис. км). Річкові води утворюють приморські рівнини у районах, де вони впадають у Южно-Китайське море. Найбільше озеро Бабе по суті є пов'язаними між собою скельними протоками трьома водоймами витягнутої форми. Протяжність акваторії сягає восьми кілометрів, ширина — до півкілометра.

Країна розташовується повністю в тропічному кліматичному поясі, повітря тут вологе і спекотне, досить багато сонячних днів, з червня по листопад йдуть дощі. Взимку температура повітря становить у середньому до 20 °C, влітку середньодобовий показник коливається на рівні 27,5 °C. Найспекотніший період — червень та липень, коли стовпчик термометра піднімається до 37 °C.

У В'єтнамі налічується 54 національності. Гірські народи об'єднані в окрему групу тхионгів. Домінуюча нація — в'єти, на них припадає 85,7% населення. Крім того, у В'єтнамі проживають народності таі, тхай, мионги та кхмери (1,9%, 1,8% та по 1,5% відповідно). Ще 1,2% громадян становлять м'яо та 1,1% — нунги. Частка дітей до чотирнадцятирічного віку досягає 23,19%, громадян від 15 до 64 років — 68,94%, людей похилого віку старше 65 років — 7,87%.

Населення країни спілкується 103 мовами. Офіційна і найпоширеніша — в'єтнамська. Крім того, тут у ході англійська, французька, кхмерська, китайська мови. Представники гірських племен розмовляють на мон-кхмерських та малайсько-полінезійських діалектах.

Статистичні дані щодо релігійної приналежності жителів країни суперечливі. У деяких дослідженнях стверджується, що понад 80% населення є атеїстами або ж дотримуються традиційних язичницьких вірувань, проте водночас стверджується і те, що більшість населення є буддистами.

Основні релігії в'єтнамців:

 • Близько 85% сповідують буддизм (як варіант — 80% є прихильниками місцевих вірувань та атеїзму).
 • Прихильники течій хоа-хоа та тхераваду — 3% та 2% відповідно.
 • Християни становлять 8% населення, зокрема католики — 7%, протестанти — 1%.
 • У конфесії каодай перебувають до 3% віруючих.
 • Прихильники інших релігій — 4%.

Для відвідування В'єтнаму українським мандрівникам потрібна віза. Якщо метою поїздки є острів Фукуок, то її оформлення не потрібно, проте граничний термін перебування в цьому регіоні не перевищує 30 діб. Влада В'єтнаму надає можливість туристам отримувати візи безпосередньо в аеропортах Ханой, Хошимін, Дананг і Нячанг.

В'єтнам відрізняється від багатьох азіатських регіонів досить високою зарплатою працівників. Її рівень становить у середньому $740. Максимальний поріг виплат сягає $3309, нижня планка — $187 за реального прожиткового мінімуму в межах $450. У країні — низький показник безробіття (2,05%).

Понад 70% населення охоплено системою медичного страхування. Уряд покриває 80% вартості медичних послуг для незаможних верств населення та в повному обсязі — для бідних. Середній клас отримує компенсацію у сумі третини витрат на лікування.

У в'єтнамських магазинах ціни на товари першої необхідності, включаючи продукти харчування, нижчі, ніж в американських, у 1,88 рази. За кілограм курятини тут потрібно заплатити $3,61, сиру — $12,93, апельсинів та бананів — $1,44 та $1,04 відповідно. У дешевому кафе можна перекусити за $2,15, ресторан коштуватиме значно дорожче — $21,52.

Літні джинси продаються в магазинах В'єтнаму за $38,29, найдорожче чоловіче взуття — за $85,07. Купити квиток на одну поїздку в муніципальному автобусі можна приблизно за 30 центів, причому місячний абонемент коштує $8,18. Посадка в таксі тарифікується по 52 центи, очікування — до $2,15 за годину, а розцінка за кілометр проїзду — 47 центів.

Національній кухні в'єтнамців притаманне повсюдне використання соусів — рибного та соєвого. Частими інгредієнтами страв є овочі та фрукти, а також свіжа зелень. Основний продукт — рис.

Найбільш відомі страви у В'єтнамі:

 • Пиріг із клейкого рису бань чунг. Готується зі свинячою начинкою та додаванням бобів мунг.
 • Суп бун бо хюе. Вариться з рисовою локшиною та яловичиною. Смак страви унікальний — він є пряним кисло-солоним поєднанням з відчутним відтінком умами.
 • Фо — суп з локшини. При сервіруванні столу до нього додається курятина або яловичина, іноді — смажена риба.
 • Булочки бань бао — спадщина кантонських іммігрантів. Начиняються курятиною або свининою, грибами з яйцями, цибулею та локшиною. Існує й вегетаріанський варіант страви.
 • Млинці бань куон — одне з найпопулярніших частувань у В'єтнамі. Готуються з рисового борошна зі свинячим фаршем. За смаком додаються гриби та спеції.

Розцінки на оренду житлової нерухомості в країні досить доступні, з огляду на те, що вона є популярним туристичним регіоном. Однокімнатні квартири здаються за $241–371. Якщо потрібне житло з великою кількістю кімнат, то в цьому випадку ціни стартують з позначки $470 і можуть досягати $883 на місяць. Квартири на продаж пропонуються $1342–2803 за квадратний метр.

Вартість проживання в дешевих хостелах складає $11 за добу, у готелях з початковим рівнем комфорту — від $15 до $20. Середній готель коштуватиме туристу $33, з покращеними умовами — $68. П'ятизіркові номери здаються щонайменше по $160 за добу.

Перебування туристів у В'єтнамі є досить безпечним у кримінальному аспекті. У цій країні скоюються переважно дрібні злочини, загалом населення є законослухняним.

Крадіжки речей відбуваються здебільшого в аеропортах та на вокзалах. Злочинці можуть перерізати ручки сумок у людних місцях. Для того, щоб запобігти крадіжці, слід тримати речі перед собою. Злочини, пов'язані з підмішуванням снодійних засобів у їжу та напої, можуть скоюватись проти туристів у нічних клубах та барах. Також трапляються випадки розкрадання коштів іноземців з банківських карток, фіксуються факти шахрайства в азартних іграх.

У В'єтнамі немає чітко сформульованих законодавчих заборон щодо поведінки туристів, пов'язаних із традиціями чи релігією населення. При відвідуванні культових об'єктів та громадських місць рекомендується одягатися скромно та дотримуватись правил пристойності.

Чітко обумовлено обмеження, пов'язані з державною безпекою та протидією злочинності. Зокрема, заборонено відвідувати нелегальні казино. Не дозволяється будь-яка участь у групах опозиційного спрямування. Якщо турист під час керування транспортним засобом потрапив у ДТП, його просто не випустять із країни до закінчення судового розгляду.

Існує ряд заборон, спрямованих на збереження живої природи та культурної спадщини. Не допускається вивіз предметів, які мають історичну цінність. Крім того, не можна полювати на тварин, що охороняються, купувати або продавати їх, збирати рідкісні рослини.

В'єтнамська транспортна інфраструктура забезпечує залізничне, автомобільне, авіаційне та водне сполучення.

Протяжність мережі автомагістралей країни сягає 250 тис. кілометрів, проте лише п'ята частина доріг асфальтована. Пасажирські перевезення у містах здійснюються переважно моторикшами та таксі, автобуси ходять не за розкладом, а система їх маршрутів є досить заплутаною. По міжміським маршрутам вони їздять досить повільно.

У країні прокладено 2,6 тис. кілометрів залізниць, половина цієї відстані припадає на магістраль із Ханою до Хошиміну. У Ханої працює метрополітен. З екскурсійними цілями запущено спеціальні туристичні трамваї.

Водний транспорт у В'єтнамі добре розвинений — протяжність лише річкових маршрутів сягає 8 тис. кілометрів. Флот — переважно маломірні судна. У країні функціонують 126 морських портів.

Авіарейси обслуговуються 17 аеропортами, три з яких забезпечують міжнародні перельоти — Нойбай, Дананг і Таншоннят. Понад 90% пасажиропотоку припадають саме на ці аерогавані. В аеропорту Таншоннят можна купити квитки на більшість прямих міжнародних маршрутів.

Найбільшою авіакомпанією країни є Vietnam Airlines. У парк її літаків входять машини виробництва ATR, Airbus та Boeing. Оператор продає авіаквитки на внутрішні авіаперельоти без пересадок та міжнародні рейси. У В'єтнамі з 2017 року працює лоукостер Bamboo Airways, орієнтований на туристичні перевезення. Компанія пропонує дешеві авіаквитки на внутрішні маршрути, крім того, влаштовує чартерні авіатури до Австралії, Тайваню, Макао та Японії.

В'єтнамська національна культура вважається однією з найдавніших в Азії, її коріння сягає ще бронзового століття. Великий вплив на традиції та мистецтво країни справила близькість Китаю. У процесі захоплення суміжних територій у X столітті в'єтнамці запозичили й ті культурні риси, які були притаманні народам, що проживають на них.

Значний вплив на формування менталітету населення країни мав період французького колоніалізму, включаючи популяризацію католицької віри та впровадження латинського алфавіту. Після повалення монархічного ладу та об'єднання півночі та півдня В'єтнаму культурні аспекти життя формувалися за значної участі державної ідеології. У міру розпаду соцтабору в усьому світі з дев'яностих років країна потрапила під вплив глобальних тенденцій, включаючи і західні.

Проте велика кількість елементів стародавніх в'єтнамських традицій збереглася і до сьогодні. Йдеться про культ предків, тотальне захоплення старовинними ремеслами. Одними з найважливіших образів у мистецтві та творчості в'єтнамців, як і тисячі років тому, є бамбук, черепахи, дракони та квітка лотоса.

В'єтнам — один із найпопулярніших туристичних регіонів. Тут знаходяться десятки національних парків, пам'ятники воєнної історії, включаючи музеї та стародавні фортеці. Деякі храмові комплекси, цитаделі та заповідники внесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Найголовніші визначні пам'ятки В'єтнаму:

 • Ханойська цитадель, побудована 1467 року. В комплекс входять руїни палацу з кам'яними сходами та поручнями з висіченими драконами. Тут розташовується Знаменна вежа висотою понад 30 метрів.
 • Пам'ятники Хюе у однойменному місті. Це кілька сотень об'єктів архітектури XIX століття, включаючи семиповерхову пагоду восьмикутної форми. Тут розташовуються королівські усипальниці з храмами та бронзовими статуями, працює музей античності, в якому експонуються колекції кераміки та особистих речей імператорів.
 • Храми Мішон у регіоні Куангнам часів цивілізації Тямпа, що зникла у XV столітті. Це — індуїстські культові споруди, побудовані з обпаленої цегли з незвичайними рельєфами та скульптурами. Як розчин кладки використовувалися соки дерев певних сортів.
 • Бухта Халонг входить до переліку семи нових чудес світу. Розташовується в Тонкінській затоці. У її акваторії є понад 3 тис. островів. Найбільш відвідуваний з них — Катба з водоспадами, гротами та кораловими рифами.
 • Ландшафтний заповідник Чанган у провінції Ніньбінь. Тут є безліч вапнякових печер зі сталактитами різних кольорів. За офіційним висновком ЮНЕСКО є природним феноменом.