Завантаження...

hero

Китайська Республіка (Тайвань)

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби

Китайская Республика (Тайвань)

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Подорож на Тайвань і найближчі острови в Тихому океані дозволяє опинитися в раю на Землі, як його назвали першовідкривачі, португальські морепрохідці. У давнину він був відомий як ilha Formosa, що означає "прекрасний острів".

Тут розташовується держава з високорозвиненою культурою, що за своїми економічними показниками та розвитком далеко випереджає багато країн світу. Тут зосереджено найбільші центри IT-технологій, які разом із глобальними партнерами виходять на лідируючі позиції у світі.

Інвестори з Тайваню вкладають основну частку інвестицій у розвиток Китаю, В'єтнаму, Індонезії, Малайзії, Філіппін, Таїланду. Також процвітає внутрішня та зовнішня торгівля.

Неоднозначний юридичний статус країни обумовлений історичними подіями з виключенням та неприйняттям знову до складу ООН, незважаючи на те, що країна більше 12 разів подавала заявку. Місцеві жителі обирають принципи демократії, прав людини та свободи слова і хочуть жити вільно у своїй країні, яку називають Китайською Республікою (Тайванем).

Справа в тому, що офіційний Пекін трактує ініціацію процесу незалежності Тайваню як casus belli, тоді як ця країна дотримується встановленого "статусу кво", виступає проти будь-яких домагань до своєї незалежності.

Таким чином, у світі є Китайська Народна Республіка зі столицею в Пекіні та Китайська Республіка (Тайвань) зі столицею в Тайбеї, за 180 км на схід від материка, розташована на цьому острові та найближчих островах у Тихому океані. Водночас КНР вважає цю країну своєю провінцією, що і впливає на рішення ООН, все це замість миротворчої місії посилює ескалацію у світі.

По факту Тайвань не контролюється КНР і належить до частково визнаних країн. У ході історичних подій ці держави утворилися у Китаї. Історія Тайваню згадує нечисленних корінних жителів, носіїв тайванських мов, які належать до австронезійської сім'ї, котрі жили на острові ще до XII ст.

Потім ці корінні жителі з племен гаошань були витіснені в гори китайцями, які приєднали острів до своєї провінції. У XVI і XVII ст. острів завоювали японські феодали, потім пірати, після чого прийшли португальці, які назвали острів прекрасним, Формоза. Потім прибули голландці, яких витіснили іспанці.

Після цього на острові з'явилися біженці з материкового Китаю, які зберігали вірність династії Мін. Вони заснували державу Дуннін.

Потім верховенство влади переходить до Цинської династії, проте після поразки у Японо-китайської війні влада переходить Японії. Острів Тайвань знову стає притулком біженців із материка після подій 1949 р.

У ході Громадянської війни глава уряду Республіки Китай Чан Кайші зазнає поразки від військ Мао Цзедуна і разом з урядом із представниками всіх провінцій і партією Гоміньдан у кількості близько 2 млн людей знаходить тут притулок. Вони закладають основи нової високотехнологічної цивілізації.

Багата історія Китаю рідко включає перехід влади від однієї правлячої династії до іншої без воєнних подій. Ці династії утворювалися ще задовго до сходження на трон. Також одночасно існували дві великі династії, які навіть після повалення зберігали свій вплив та владу у різних провінціях.

Так одночасно існували:

  • Імперія Сун;
  • Тангутська держава Сі Ся;
  • Чжурчженьська Династія Цзінь;
  • Ляо.

Близько восьми років, з 1636 р., одночасно існує Маньчжурська Імперія Цін, Велика Мінська імперія, яка навіть після перемоги маньчжурів зберігає владу в різних районах до 1683 р.

Протистояння між островом і материком триває понад півстоліття, з 1949 р. і зберігається зараз. Уряд подає заяви до організації ООН, хоча раніше представляв інтереси всієї країни, до 1971 р., але потім ці права передали Китайській Народній Республіці.

Державу часто називають за назвою острова, це також вказується на комп'ютерах, корпусі крутих ноутбуків, сучасних девайсів і передової комп'ютерної техніки з Тайваню.

Переліт на Тайвань і близько розташовані острови Пенху, Мацзу, Пенху, Цзіньмень та інші острови на Азіатському континентальному шельфі стане однією з найцікавіших подорожей всього вашого життя. Дешеві квитки від прямих авіаперевізників можна купити на skybooking.ua. Сучасний сервіс пропонує придбати квитки для авіаперельоту онлайн, та заощадити час та гроші.

Розташування

Оформлення авіаквитків на літак в Тайвань за допомогою сервісу SkyВooking дозволяє вибрати оптимальний рейс і маршрут. Він пролягає до найбільших островів, розташованих між Японією, Філіппінами, що знаходяться на самому кордоні Азіатського шельфу.

Мальовничий краєвид цих місць по праву вважається одним із справжніх райських ландшафтів на Землі. Острови шельфу простилаються на 36 197 км² в Тихому океані і відокремлюються від суші Тайванською протокою.

Острів Тайвань простягається в довжину на 394 км і в найширшому місці досягає 144 км. Гладкі контури берегової лінії тягнуться на 1 566 км, разом з островами архіпелагу Пенху. Острови Цзіньмень та Мацзу розташовуються поблизу континенту.

Узбережжя омивається з різних боків Східно-Китайським морем, Тайванською протокою, Південно-Китайським морем та Тихим океаном.

Тут височіють Тайванські гори, вкриті тропічними лісами. Найвища гора Юйшань досягає 3 952 м. У північній частині знаходяться згаслі вулкани, у західній частині – рівнинна місцевість, де селяться місцеві жителі.

Загальна площа острова Тайвань становить 36 197 км², він захищений від вітрів з Тихого океану ланцюжком Тайванських гір, що робить західну рівнинну частину справжнім прекрасним оазисом, як його назвали португальці.

Клімат тропічний мусонний і субтропічний з рясними опадами в горах понад 5 тис. мм створює всі умови для росту рослин. Сезон дощів триває з червня до серпня, під кінець вересня можливі тайфуни.

У тропічних лісах зростає понад 3 тис. видів рослин, зокрема ендеміки – до 1 500 видів. Це означає, що вони ростуть лише в межах островів.

Ближче до вершин гір ліси поступово заміщаються чагарниками, такими як рододендрон з гарними квітами, потім поширюються високогірні луки. На узбережжі ростуть мангрові ліси, рівнини засаджені рисом, бататом, ананасами, цукровою тростиною, різними екзотичними фруктовими деревами.

Місцеві родовища багаті на мідь, золото, мармур, кам'яне вугілля. Також здійснюється видобуток природного газу, вапняку, азбесту, знаходять дорогоцінні камені.

Прекрасні природні парки та заповідники включають:

  • 17 заказників;
  • 8 національних парків;
  • 20 біосферних заповідників;
  • 34 лісові резервати;
  • 13 спеціальних ландшафтних зон.

Найбільші національні парки включають Янміншань, Тароко, Юйшань, Шейпа, Сюеба, Кендін, Тайдун, Цзіньмень. Площа лісових масивів складає 452 тис. га.

Унікальні ландшафтні зони, які варто неодмінно відвідати, включають:

  • Східну рифтову долину Хуадун;
  • Північне, Східне та Північно-Східне узбережжя острова;
  • гори Саньшань та Алішань;
  • Жіюетань або Озеро Сонця та Місяця;
  • затоку Дапен, Маулін, Сірая;
  • острови Пенху;
  • Південне узбережжя Юньцзя;
  • острови Мацзу.

Кеньдін – найстаріший національний парк Тайваню, займає південну частину острова, територія – 333 км², славиться унікальними кораловими рифами, водоспадами, маяком і нескінченними піщаними пляжами впереміж з тропічною рослинністю, що підходить до самої води.

Повноводні гірські річки острова використовуються для зрошення земель, мають стрімкий потік води, безліч порогів і водоспадів. Серед найдовших річок – Гаолінці, Даньшуйхе, Чжошуйці. Розгалужена водна мережа налічує 151 ріку, безліч озер та гарячих джерел.

Найвідоміші озера серед туристів:

  • Жіюетань або Озеро Сонця та Місяця;
  • Ляньчитань чи Лотосове озеро;
  • Чжуїнху або Озеро Кришталевої чистоти.

Гарячі джерела б'ють прямо з-під землі і мають цілющі властивості. Унікальне солоне джерело острова Люйдао за схожими якостями зустрічається лише у трьох місцях у світі. Також відомими термальними джерелами багаті землі поблизу Тайбея, де розташовуються Янміньшань і Цзіншань, а також у південно-східній частині Цзяї, тут знаходиться гаряче джерело Гуаньцзилін.

Структура населення

Порівняно дешевий переліт з Києва до Тайбея, столиці Тайваню, можна здійснити за допомогою сервісу Skybooking. Прийнятна ціна авіаквитків підтримується за рахунок встановлених партнерських зв'язків із найбільшими авіакомпаніями світу.

Тайвань включає дві провінції та п'ять великих міст, у яких проживає місцеве населення. Воно налічує понад 23 млн осіб і селиться переважно у містах. Сучасні міські агломерації поступово перетікають одна в одну та утворюють на західному узбережжі острова справжній мегалополіс.

Серед найбільших міст Тайваню:

  • столиця Тайбей;
  • Тайнань;
  • Новий Тайбей;
  • Гаосюн;
  • Тайчжун;
  • Таоюань.

Також на острові знаходяться невеликі міста з провінційним статусом, такі як Сіньчжу, Цзілун, Цзяї.

Згідно з етнічним складом основну частину складають китайці, і близько 3% залишилося корінного населення, що спілкується тайванською мовою. Офіційно використовується китайська мова, ієрогліфи, однак у побуті також говорять на різних діалектах китайської, тайванської мови та хакка.

Після ухвалення закону про національні мови корінного народу в Тайвані почали вивчати їх у місцевих школах, що попереджає зникнення цієї мови та дозволило набути їй офіційного статусу.

Віза

Перед перельотом потрібно отримати візу у консульському відділі. Тут оформлюють гостьові, резидентські візи.

Можлива покупка візи:

  • туристичної;
  • гостьовий;
  • бізнес-візи;
  • транзитної;
  • короткострокової робочої.

Візи в закордонному паспорті дозволяють перебувати на території країни до 180 днів. 

Рівень життя

Тайвань відрізняється високим рівнем життя в Азії. Розвинена економіка країни характеризується технократичним розвитком, яке здійснювалося за законами воєнного часу до 1987 р. Це забезпечило зростання ВВП до 8% за три десятиліття, що склало 484 700 000 000$, у перерахунку на кожного мешканця – 21 171$.
Загалом економіка займає 18 позицію у світі за рівнем:

  • ВВП;
  • купівельної спроможності на мешканця;
  • рівнем інвестицій;
  • зовнішньої торгівлі.

Взаємини з Тайванем підтримують усі розвинені країни світу. Просунуті інформаційні технології, комп'ютери, ноутбуки, радіокомпоненти та деталі експортуються до різних країн.

Також на міжнародному рівні визнано заслуги:

  • Інституту інформаційної промисловості Тайваню;
  • Дослідницького інституту промислових технологій;
  • передових науково-технічних центрів;
  • Інституту економічних досліджень Чун-Хуа.

Стратегічні наукові відкриття проводяться у Тайванському Центрі досліджень АСЕАН (TASC), здійснює торги Тайванська фондова біржа.

Стабільна фінансова політика позитивно впливає на рівень життя населення. На відміну від інших азіатських країн, бізнес Тайваню пережив кризу і вийшов із малими втратами. Тут розвинений малий та середній бізнес.

Тайвань входить до найбільших всесвітніх організацій, включаючи Азіатський банк розвитку, Міжнародну торгову палату, Світову організацію торгівлі. Встановлено партнерські торговельні зв'язки:

  • з Китайською Народною Республікою;
  • США;
  • Японією;
  • Європейським Союзом;
  • Гонконгом.

У середньому, заробітна плата в Тайвані складає 40 790 NT$, що при конвертації в долар США сягає 1348$ на місяць. Офіційна валюта – новий тайванський долар, TWD.

Порівняно дешево купити квитки на цей острів у Тихому океані на самому краю світу можна на skybooking.ua. Сучасний сервіс продає авіаквитки і пропонує послуги онлайн.

Ціни

Перш ніж вирушити у прямий рейс на острів Тайвань, розраховують свої витрати на проживання, їжу, подорожі, сувеніри. Вартість житла на двох в середньому становить 1059$ на місяць.

Тайвань обирають для відпочинку на пляжі, тут справжній рай для любителів різних водних видів спорту, дайверів, серферів, усіх захоплених рафтингом.

Ціни на їжу в середньому:

  • у недорогому кафе – від 2,78$
  • у ресторані середній чек – 13,35$
  • капучино – 3,83$
  • біг-мак – 5,84$
  • вода – 0,93$
  • хліб – 1,85$
  • банани – 1,86
  • пиво – від 1,63$

Оренда двохмісного номера в готелі – від 30$ до 60$, дешевший варіант у восьмимісному номері – від 16,7$.

Кухня

Туристи, які обирають подорож у Тайвань, можуть також оцінити всі тонкощі та переваги місцевої кухні. Серед місцевих страв можна скуштувати:

  • смаженого вугра;
  • тайванський біфштекс, виготовлений на вогні;
  • рибний суп зі спеціями;
  • овочевий салат із медузи.

Ціни на ці страви мінімальні, а ось користі багато, вони готуються за унікальними рецептами практично без жиру, з великою кількістю морепродуктів, риби, овочів.

Тайвань пропонує цілком доступні ціни на різні кулінарні шедеври, дегустація місцевих національних страв обійдеться недорого.

Ціни на житло

Вартість оренди квартири на місяць у середньому становить 259$ плюс комунальні платежі. Дротовий Інтернет на місяць коштує 27,81$.

Ціни на нерухомість у центрі міста досягають 6730$ за м2. Дешевше наполовину можна купити житло у Тайвані за містом. Порівняно дешево встановлюється вартість оренди житла.

Прайс включає:

  • оренду двомісного номера в дешевому готелі – від 30$
  • середній готель встановлює ціни від 60$
  • ліжко у восьмимісному номері коштує від 16,7$
  • невеликий номер біля пляжу в середньому – від 50$ на особу.

Великий діапазон цін встановлюється залежно від зручностей та комфорту, місця розташування та близькості від пляжу. Що дозволяє підібрати оптимальний варіант для комфортного відпочинку.

Рівень безпеки

Перш ніж вирушити в авіарейс у далеку країну, цілком резонно з'ясовують рівень безпеки у цій місцевості.

Виходячи з глобального індексу безпеки Safety Index, Тайвань знаходиться на другому місці серед найбезпечніших країн.

Він отримав 84,74 бали зі 100, що підтверджує безпеку туристів у цій країні. Якщо звернутися до витоків заснування ООН, то можна виявити, що Китайська Республіка (Тайвань) була одним із засновників цієї миротворчої організації. Також входила до Ради Безпеки.

Однак зараз, на думку японських військових аналітиків, замість миру у цій місцевості існує рівень загрози для Тайваню з боку Китайської Народної Республіки.

Ця ситуація становить загрозу безпеці також для Японії, зазначають експерти. Підвищення рівня ескалації у цьому регіоні Східної Азії відзначають також у США.

У самому Тайвані випадки злочинів виникають вкрай рідко. Щодо кишенькових злодіїв і дрібних шахраїв, то їх можна зустріти, як і скрізь у світі.

Поліцейські попереджають туристів бути пильними та дотримуватися правил безпеки. У будь-якому разі негайно звертатися до поліцейської дільниці.

Заборони

Здійснюючи переліт авіалайнером, необхідно дотримуватись правил, починаючи з митниці.

Забороняється ввозити стрілецьку зброю та боєприпаси до Тайваню, навіть іграшкові пістолети. Також заборонені предмети для азартних ігор, наркотики, отрута, порнографія.

Туристи не можуть вивозити мистецькі, культурні, історичні цінності без пред'явлення квитанції про покупку. У разі особливої ​​цінності митниця може вилучити ці цінні предмети та артефакти навіть за її наявності.

Тайвань заборонив вивезення високотехнологічної продукції згідно зі списком, забороненим до експорту до РФ, Білорусі. Це сучасні чіпи, мікросхеми, мікропроцесори тайванського виробництва.

Інфраструктура

Основні галузі сконцентровані на Тайвані з виробництва електроніки, продуктів інформаційних технологій, машин, озброєння, транспорту, споживчих товарів, ліків, нафтопереробки.

Тут виготовляють унікальні види електроніки, плоских панелей, хімічного, оптичного, фотографічного обладнання та приладів, вимірювальних та медичних інструментів.

В енергозабезпеченні працює кілька АЕС, альтернативні види енергетики, включаючи сонячні теплові колектори, вітрові турбіни. Тайвань входить у п'ятірку лідерів із виробництва сонячних батарей та є незмінним лідером із випуску світлодіодів.

На території острова збудовано:

  • 40 аеропортів, найзавантаженіший Тайвань-Таоюань;
  • 31 хеліпорт для посадки гелікоптерів;
  • морські порти Хуалянь, Гаосюн, Тайчжун, Цзілун та інші;
  • два внутрішніх порти;
  • швидкісні автомагістралі загальною довжиною 41 475 км;
  • мережу високошвидкісної залізниці THSR, що огинає західне узбережжя від Тайбей до Гаосюна;
  • Тайванська залізниця, що маює чотири лінії із замкнутим маршрутом навколо острова та невеликими відгалуженнями.

Автомобільні дороги побудовані завдовжки 41 475 км, з них швидкісні автомагістралі мають національне значення і мають підвищену пропускну здатність.

Культура

Багаті вікові традиції острова тісно пов'язані з китайською культурою, звичаями, встановленими у Східній Азії. Виняткові об'єкти та експонати, давні артефакти можна побачити у музеях, присвячених різним культурам.

Туристи вирушають подивитися експозиції:

  1. Музею імператорського палацу Гугун, розташованого в Тайбеї, столиці Тайваню, з унікальною архітектурою та вигнутими догори контурами покрівлі.
  2. Національного музею первісних культур острова, що знаходиться в місті Тайдун, та присвяченого унікальній культурі та традиціям корінних жителів острова.
  3. Державного музею тайванської літератури в місті Тайнань на півдні острова, який дбайливо зберігає культурну спадщину цієї місцевості.
  4. Музею сучасного мистецтва в Тайбеї з художніми експозиціями місцевих майстрів живопису.

Також можна відвідати театри та познайомитися з театральним мистецтвом. Прем'єри у Національному театрі, Національному концертному залі у Тайбеї, Тайчжунському національному оперному театрі викликають живий інтерес глядачів.

Пам'ятки

Перш ніж відправитися в авіапереліт і купити квиток на літак в Тайвань заздалегідь визначаються з маршрутом подорожі. З цією метою цікавляться, які визначні пам'ятки відвідати на острові Тайвань та близько розташованих островах.

Любителі дайвінгу обирають найкращі місця з кораловими рифами з різнокольоровими рибками та морськими мешканцями.

Дослідники археології та культури вирушають до музеїв, розкопок, а також до місцевого базару, де можна придбати рідкісні цінності та артефакти.

Для приїжджих є широкі можливості для здобуття освіти, адже університету тут з одним із найвищих рівнів у галузі технічних спеціальностей, математики, природничих наук.

Також тут розміщені найбільші наукові, технічні парки світу. Науковий парк Сіньчжу також відомий як Тайванська Кремнієва долина.

Крім традиційного календаря, тут застосовують календар Міньго, що діє з дати заснування Китайської Республіки.

Тайвань пишається сучасними містами з високими хмарочосами, нескінченними пляжами та національними парками, унікальними китайськими храмами. У столиці Тайбеї можна відвідати нічні ринки, Музей імператорського палацу, переглянути колекції китайського мистецтва.

Туристи відвідують хмарочос "Тайбей 101" з оглядовим майданчиком, на якому можна зробити виняткові селфі, фото та відео, щоб викласти у соціальну мережу та поділитися з друзями. Унікальна будівля за формою нагадує стебло бамбука і відкриває перед очима мальовничу панораму столиці.

Також можна відвідати:

  • храм Паоан;
  • музей мініатюр;
  • меморіальний зал Чан Кайші;
  • архіпелаг Цзіньмень;
  • меморіальний зал Сунь Ят-Сіна;
  • Guandimiao;
  • Elephant Mountain.

Чудові парки, сади, ставки, водоспади, озера, блакитна лагуна з кораловими рифами та вражаючий ланцюжок гірських вершин, курорти з гарячими джерелами та багатолюдні нічні базари подарують незабутні враження.

А головне, тут встановлено культ здорового способу життя. Умиротворена атмосфера, чистота і порядок, вранці в парках роблять зарядку тайцзи, увечері на вас чекає вечеря в затишному тематичному ресторанчику зі здоровою їжею.