Подорож на Тайвань і найближчі острови в Тихому океані дозволяє опинитися в раї на Землі, як його назвали першовідкривачі, португальські морепрохідці. У давнину він відомий як ilha Formosa, що означає "прекрасний острів".
Тут розташовується держава з високорозвиненою цивілізацією, що за своїми економічними показниками та розвитком далеко випереджає багато країн світу. Тут зосереджено найбільші центри IT-технологій, які разом із глобальними партнерами виходять на лідируючі позиції у світі.
Інвестори з Тайваню вкладають основну частку інвестицій у розвиток Китаю, В'єтнаму, Індонезії, Малайзії, Філіппін, Таїланду. Також процвітає внутрішня та зовнішня торгівля.
Неоднозначний юридичний статус країни обумовлений історичними подіями з виключенням та неприйняттям знову до складу ООН, незважаючи на те, що країна більше 12 разів подавала заявку. Місцеві жителі обирають принципи демократії, прав людини та свободи слова і хочуть жити вільно у своїй країні, яку називають Китайською Республікою (Тайванем).
Справа в тому, що офіційний Пекін трактує ініціацію процесу незалежності Тайваню як casus belli, тоді як ця країна дотримується встановленого “статусу кво”, виступає проти будь-яких домагань до своєї незалежності.
Таким чином, у світі є Китайська Народна Республіка зі столицею в Пекіні та Китайська Республіка (Тайвань) зі столицею в Тайбеї, за 180 км на схід від материка, розташована на цьому острові та найближчих островах у Тихому океані. Водночас, КНР вважає цю країну своєю провінцією, що і впливає на рішення ООН, все це замість миротворчої місії посилює ескалацію у світі.
По факту Тайвань не контролюється КНР і належить до частково визнаних країн. У ході історичних подій ці держави утворилися у Китаї.
Історія Тайваню згадує нечисленних корінних жителів, носіїв тайванських мов, які належать до австронезійської сім'ї, котрі жили на острові ще до XII століття.
Потім ці корінні жителі з племен гаошань були витіснені в гори китайцями, які приєднали острів до своєї провінції.
У XVI і XVII столітті острів завоювали японські феодали, потім пірати, після чого прийшли португальці, які назвали острів прекрасним, Формоза. Потім прибули голландці, яких витіснили іспанці.
Після цього на острові з'явилися біженці з материкового Китаю, які зберігали вірність династії Мін. Вони заснували державу Дуннін.
Потім верховенство влади переходить до Цинської династії, проте після поразки у Японо-китайської війні влада переходить Японії.
Острів Тайвань знову стає притулком біженців із материка після подій 1949 року.
У ході Громадянської війни глава уряду Республіки Китай Чан Кайші зазнає поразки від військ Мао Цзедуна і разом з урядом із представниками всіх провінцій і партією Гоміньдан у кількості близько 2 мільйонів людей знаходить тут притулок. Вони закладають основи нової високотехнологічної цивілізації.
Багата історія Китаю рідко включає перехід влади від однієї правлячої династії до іншої без воєнних подій. Ці династії утворювалися ще задовго до сходження на трон.
Також одночасно існували дві великі династії, які навіть після повалення зберігали свій вплив та владу у різних провінціях. Так одночасно існували:
- Імперія Сун;
- Тангутська держава Сі Ся;
- Чжурчженьська Династія Цзінь;
- Ляо.
Близько восьми років з 1636 року одночасно існує Маньчжурська Імперія Цін, Велика Мінська імперія, яка навіть після перемоги маньчжурів зберігає владу в різних районах до 1683 року.
Протистояння між островом і материком триває понад півстоліття, з 1949 року і зберігається зараз. Уряд подає заяви до організації ООН, хоча раніше представляв інтереси всієї країни, до 1971 року, але потім ці права передали Китайській Народній Республіці.
Державу часто називають за назвою острова, це також вказується на комп'ютерах, корпусі крутих ноутбуків, сучасних девайсів і передової комп'ютерної техніки з Тайваню.
Переліт на Тайвань і близько розташовані острови Пенху, Мацзу, Пенху, Цзіньмень та інші острови на Азіатському континентальному шельфі стане однією з найцікавіших подорожей всього вашого життя. Дешеві квитки від прямих авіа перевізників можна купити на Skybooking.ua і зареєструватися на посадку в Києві. Сучасний сервіс пропонує придбати квитки для авіаперельоту онлайн, та заощадити час та гроші.