Завантаження...

hero

Республіка Суринам

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Суринам

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Суринам – держава у північно-східній частині Південної Америки. Ця країна є однією з найменших і малонаселених на континенті, але при цьому однією з найзеленіших. Саме тут зосереджено найбільшу біологічну різноманітність, 90% території вкрито лісами.

Рідкісним явищем у світі є те, що країна поглинає менше водню, ніж виділяє, відбувається це за рахунок густих тропічних лісів. Із державою тісно взаємодіє ООН.

Авіаквиток в Суринам можна підібрати на нашому сайті. Доступні різні варіанти відвідин цієї країни.

Раніше Республіка Суринам називалася Нідерландською Гвіаною, була колонією Голландії. У народі країну також називають Нідерландською Гвіаною. Назву "Суринам" країна прийняла 1975 р., після проголошення незалежності. Вона походить від одноіменної річки, що впадає в Атлантичний океан, на ній розташована столиця країни – Парамарібо.

Суринам – це численні джунглі, водоспади, річки та ліси. Тут можна відчути всю красу дикої природи та поринути у світ красивих пейзажів, місцевих сіл та племен, які самобутні та привабливі.

Прямий авіапереліт до Суринаму з України на сьогодні неможливий. Тому потрібно шукати авіарейс із пересадками або в межах турів Америкою чи Мексикою. Придбати квиток до Суринаму можна за допомогою нашого онлайн-помічника, який дозволяє швидко скласти необхідний маршрут за обраними датами, а також за такими параметрами, як ціна, вид транспорту, дати та інші.

Розташування

Суринам є найменшою за площею державою у Південній Америці. Умовно поділяється на дві частини: північну та південну. У північній, яка також є і узбережжям Атлантичного океану, проживає більшість населення, яке обробляє землі. А от у південній частині населення практично відсутнє, її територія – це савани та тропічні ліси з дощовим кліматом.

Гвіанське плоскогір'я знаходиться у Північній частині Південної Америки, у прибережній зоні Південного Суринаму. Грунт піщаний і глинистий, тому для землеробських робіт не підходить. Усередині території країни – Гвіанське плоскогір'я, його найвищою точкою є гора заввишки 1230 м – Юліана, ця частина держави характеризується вологою лісистою екваторіальною місцевістю, яка ще інакше називається сельвою. Саме тут відзначається найбільша різноманітність флори та фауни.

Суринам знаходиться поблизу екватора і вирізняється спекотним та вологими кліматичними умовами. Температура повітря коливається в межах +2°C, середньорічна температура становить +26°C. Дощі бувають із грудня по лютий та з квітня до серпня. Всього в році в середньому 200 днів з дощовою погодою та 2000-2500 мм опадів на рік. Також у Суринамі сильні тропічні вітри.
У країні протікають такі річки:

  • Суринам;
  • Ніккері;
  • Мароні.
  • Також є водосховище Брокопондо.

У Суринамі є екологічні проблеми – вирубування цінних порід дерев та забруднення ґрунту через видобуток корисних копалин.

Структура населення

Станом на 2013 р. населення країни становило близько 500 тис. осіб. У середньому на одну жінку дітородного віку припадає дві дитини. Чоловіки в середньому живуть 69 років, жінки – 74.

У Суринамі такий етнічний склад:

  • афросуринамці;
  • індійці;
  • яванці.

Більшість населення – індійці, які були завезені сюди в XIX ст. Серед грамотного населення 92% чоловіків та 87,4% жінок.

Основна релігія – християнство (протестантство, баптизм, лютеранство), на нього припадає майже 50% населення. Інші віросповідання – індуїзм, іслам.

Офіційною мовою є нідерландська. Також у місцевого населення популярні такі мови: акуріо, аравак, вайвай, варао, ваяна та інші. Також тут розмовляють англійською, португальською, корейською. 90% населення проживає в столиці Суринаму – Парамарібо та прилеглих прибережних територіях. Влітку різниця з Києвом у часі складає шість годин, у зимовий період – п'ять.

Віза

Для відвідування Суринаму українцям потрібна віза. Оформити її можна як після прибуття в країну, так і заздалегідь, до її відвідування. Після прибуття віза оформлюється, якщо є дозвіл на в'їзд, який видається візовою агенцією, Міністерством закордонних справ Суринаму. Також його можна отримати у консульствах. В Україні відсутнє консульство Суринаму, найближче знаходиться у Голландії. Щоб отримати дозвіл на в'їзд та оформити візу після прибуття, необхідно підготувати до МЗС Суринаму такі документи:

  • копія закордонного паспорта;
  • копія авіаквитків в обидві сторони;
  • анкета англійською або нідерландською мовою з особистим підписом;
  • одна кольорова фотографія 3х4
  • лист з описом мети візиту, терміном перебування в країні, а також авіаквиток з назвою авіакомпанії, аеропорту, з якого буде виліт, адресні дані в Суринамі, бронь готелю або підтвердження сторони, що приймає.

Якщо поїздка ділова, потрібне запрошення компанії, оформлене на фірмовому бланку, завірене печаткою та підписом директора.

На дітей, які подорожують із батьками, потрібно надати свідоцтво про народження (копія). Якщо дитина їде з одним із батьків, то ще й нотаріально завірену довіреність від того батька, який залишається.

В аеропорту після прильоту надається дозвіл на в'їзд.

Також, якщо ви подорожуєте через Суринам, потрібна транзитна віза, яка оформляється, якщо ваш наступний літак більш ніж через добу. Спеціалісти сервісу SkyBooking надають юридичну та консультативну допомогу в отриманні віз будь-якого типу. Це дозволяє клієнтам максимально заощадити час та сили на необхідні формальні процедури.

Рівень життя

На рівень життя в Суринамі впливає багато факторів, серед яких здоров'я населення, вживання спиртного та наркотичних речовин, розвиток економіки, рівень злочинності та доходи громадян. За статистикою, у Суринамі 25% курців.

Серед захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію, онкологію показники низькі. Рівень розвитку медицини достатній для обстеження та своєчасного виявлення хвороб, а також їх лікування.

Щороку на 100 тис. суринамців припадає трохи більше 20 випадків суїциду.

Суринам багатий на коалін та золото. Мінеральні запаси країни відрізняються різноманітністю. В економічному розвитку країни відіграють роль боксити, що містяться в корі плоскогір'я. Станом на 2020 р. рівень безробіття в країні становив трохи більше 11%.

Ціни

Валюта – суринамський долар. Ціни тут у середньому трохи вищі, ніж у країнах СНД та Європі. Вартість популярних продуктів така:

  • хліб – 1,20$
  • яйця – 2,20$
  • вода – 0,75$
  • молоко – 1,20$
  • яблука – 5,30$
  • банани – 1,30$
  • помідори – 2,50$
  • сир – 11$

Поїсти в недорогому ресторані можна за 6,50$, у МакДональдсі – від 6$, у закладі середньої цінової категорії – 147$ за двох. Випити кави можна за 1,50-1,70$.

Джинси можна придбати за 35-45$, брендові кросівки – за 50-70$, плаття – за 30-50$, футболку – за 10-15$, відносно дешево коштують аксесуари – від 3-5$.

Кухня

У Суринамі національна кухня відома такими стравами:

  • суп Саото;
  • корж Роті;
  • Мал;
  • пиріжки з обсмажених бобових – бару;
  • пхулаурі – страва з гороху;
  • нідерландські млинці;
  • бананові чипси;
  • смажені банани.

Баклажани, маніоку, спаржу часто також використовують як інгредієнти в суринамській кухні. Популярні також морепродукти.

Традиційні страви в Суринамі можна скуштувати в багатьох закладах громадського харчування, серед місцевих популярні різні кафе та ресторани, закусочні.

Начинкою коржів-роті часто є картопляне або горохове пюре, овочі. Найбільш популярні напої тут – місцеве пиво та лимонад з льодом.

Ціни на житло

Зупинитися у хостелі можна за 20$/ніч – це найдешевший варіант житла. У готелі (дві-три зірки) – від 40$/ніч, у п'ятизірковому готелі – за 80$/ніч. Апартаменти в центрі можна орендувати приблизно за 350$ на місяць.

Трикімнатну квартиру в центрі столиці можна винайняти приблизно за 530$ на місяць. Квартиру в спальному районі – за 230$. Ціна квартир починається від 600$ за 1 м2 у центральній частині – від 500$ за 1 м2 за межами центру. Іпотека становить у середньому 15% річних.

Комунальні послуги в Суринамі вийдуть приблизно 50-55$ щомісяця. Оплата за Інтернет складає 25-30$ на місяць.

Рівень безпеки

Ситуацію з безпекою в Суринамі не можна назвати однозначною. У столиці злочинність трапляється частіше, особливо у нічний час на вулиці. Краще не відвідувати у темний час доби прибережну частину міста. Також не носіть з собою великі суми готівки і не демонструйте дорогі вбрання та прикраси, якщо ви йдете не до відповідних закладів, наприклад ресторанів, а просто прогулятися вулицею.

У сільських районах подорожувати безпечніше через добродушливе ставлення місцевих. Жінкам не варто привертати увагу надто відкритим одягом.

Заборони

У Суринамі є певні правила поведінки, яких варто дотримуватися туристам. У суринамських глибинках не прийнято носити відвертий одяг, навіть якщо дуже спекотно. Не варто відвідувати храми з непокритими плечима та колінами. Також краще не демонструвати прояву романтики в громадських місцях, тут це не прийнято.

Відмова від запрошення у гості тут розцінюється як грубість. Людей похилого віку тут не прийнято називати на ім'я, звертаючись до них. У країні не варто фотографувати та знімати на відео державні чи військові об'єкти, а також місцевих мешканців без їхньої згоди.

Інфраструктура

У Суринамі транспортна інфраструктура дуже розвинена, є один аеропорт Johan Adolf Pengel, який обслуговує приблизно до восьми авіарейсів на добу. Дістатись з аеропорту до міста можна скориставшись послугами трансферу або таксі.

Ще на початку XX ст. у Суринамі була побудована залізниця, що сполучає столицю зі східною частиною країни. Але в середині XX ст. дорога стала збитковою та її закрили. Найбільш зручний спосіб подорожі Суринамом без пересадок – автомобіль. Усі траси розпочинаються у столиці. З Парамарібо можна дістатися практично будь-якого поселення. Центральна дорога розташована вздовж берегів Атлантичного океану, прокладена через річку Суринам.

Можна орендувати автомобіль для кращого знайомства із цією дивовижною країною. Для цього водієві має бути не менше 20 років, потрібна наявність міжнародних прав.

Найбільш популярним громадським транспортом є автобуси. Можна скористатися послугами приватних, і муніципальних компаній. Останні відрізняються більшою пунктуальністю та меншими цінами на проїзд.

Культура

Суринамська культура відрізняється різноманіттям і динамічністю, поєднуючи азіатську, африканську і європейську культури. Більшість населення – це з Голландії. Культура країни відбивається у музичному мистецтві, літературі, кулінарії, релігії.

Найбільш відомим музичним жанром є стиль касеко. Під нього також популярний танець, який поєднує африканський, американський, європейський стилі. Сам термін з французької, означає "вигини тіла". При касеко використовують ударні інструменти.

Після Другої світової війни більший вплив на культуру Суринаму мала американська культура. Стали популярними такі музичні жанри, як рок-н-рол, джаз та інші. Більшість традицій суринамців успадкована від індійців.

Місцеві жителі в Суринамі добродушні та привітні, варто з повагою ставитися до них і поводитися відкрито та привітно, тоді ви зможете більше познайомитися з традиціями та звичаями країни, про які найкраще розкажуть її мешканці.

Пам'ятки

У Суринамі багато самобутніх місць, які роблять цю країну унікальною. Одним з таких є район Пара, який знаходиться неподалік Парамарібо. Тут ще збереглися історичні споруди – маєтки та плантація Йоденсування.

Також можна зустріти і релігійні пам'ятки, серед яких синагога та пам'ятники.

Село Коларкрик характеризується красивими лісами та струмками. У Суринамі є кілька природних заповідників та парки. Для екотуризму підійде заповідник Галібі, на території якого пропонують оренду будиночків, гамаків, альтанок.

Архітектурні пам'ятки можна знайти в місті Нью-Амстердам, який розташований на березі суринамської річки. У XVIII ст. він мав стратегічне значення для країни, а сьогодні для туристів доступні цікаві історичні та архітектурні споруди.

Музей Парамарібо Форт Зіландія – історична пам'ятка з голландською атмосферою у вигляді фортеці з експозицією всередині. Також на території є кафе, де можна перекусити. За відгуками туристів, страви тут особливо смачні.