Завантаження...

hero

Республіка Судан

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Судан

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Історія цієї країни налічує понад шість століть і, згідно з історичними даними, нерозривно пов'язана з Єгиптом. Північна частина її території відома з давніх часів як Нубія. Тут зосереджено безліч пам'яток архітектури, є чудові пейзажі, самобутня культура і дивовижне мистецтво.

Судан – найбільша країна Африки, відома сьогодні у світі більше через багаторічні конфлікти, ніж завдяки розвиненій туристичній галузі. При цьому для тих мандрівників, які все ж таки хочуть познайомитися з нею, знайдеться чимало цікавого.

По-перше, це, звичайно, природа. У Судані "зустрічаються" дві абсолютно різні Африки – спекотна Сахара та розкішні дощові ліси, рівнини саван та височини, могутній Ніл та сухі вітри Нубійської пустелі. Тут можна побачити майже всі африканські краєвиди, помилуватися неймовірними панорамами місцевості і привезти на згадку з поїздки безліч дивовижних фото. Узбережжя Червоного моря тут пропонує багато можливостей для дайверів. Ті, хто цікавиться історією та культурою, можуть вирушити дослідити місцеві міста, на вулицях яких панує дивовижна атмосфера з нотками східного колориту.

З України до Судану без пересадок дістатися не вийде, проте сервіс SkyBooking дозволяє знайти вигідні варіанти для авіаперельотів з пересадкою на будь-які дати. Щоб сформувати маршрут майбутньої подорожі, потрібно лише вказати бажану дату вильоту, а система відсортує актуальні пропозиції в залежності від індивідуальних налаштувань (від дешевих до дорогих тощо). Ви можете скласти оптимальний маршрут і прямим рейсом дістатися до деяких європейських столиць, а звідти сісти на літак до Судану.

Розташування

Судан є найбільшою країною на Африканському континенті. Країна розташована в південно-східній частині Сахари, межує у південній та східній частинах з Ефіопією та Еритреєю, у північній та північно-західній сусідами є Єгипет та Лівія, у північно-західній – Чад, у південній та південно-західній біля кордонів країни знаходяться Південний Судан та Центральноафриканська Республіка.

Більшість території країни знаходиться на плато висотою до 1 тис. м. У північному напрямку розташована Нубійська та Лівійська пустелі, у північно-східному є вихід до Червоного моря. Таке розташування визначає наявність двох кліматичних зон. Північ Судану лежить у смузі пустельного клімату з різкими перепадами температур та мінімальною кількістю опадів. Південь знаходиться в екваторіальному мусонному кліматі із сухим сезоном тривалістю два місяці.

Структура населення

Згідно зі статистикою, чисельність населення Судану становить 49 197 555 осіб із приблизно рівним співвідношенням чоловіків та жінок. Етнічний склад країни дуже різноманітний. Тут проживає близько 100 народностей та племен, серед яких негроїдні племена (52%), араби (39%), беджа (6%), центр країни займає один із найдавніших етносів світу – нубійці, і ще 10% населення становлять кочівники.

У питаннях віросповідання поділ відбувається так: 70% – суннітський іслам, місцеві вірування – 52%, християнство – 5%.

Офіційною мовою Судану є арабська, проте поширені також англійська та місцеві діалекти, серед яких нубійська, нуер, беджа, дінка.

Віза

Для в'їзду до Судану громадянам України потрібна віза, що дозволяє перебування до одного місяця. Якщо в паспорті громадянина України є віза Ізраїлю або інші позначки цієї країни, перетин кордону Судану не дозволяється.

Республіка на сьогодні – не та країна, відвідування якої рекомендовано туристам, і основна частина поїздок – це бізнес-подорожі. Однак, якщо ви все ж таки вирішили познайомитися ближче з цією країною, менеджери сервісу SkyBooking готові допомогти у проходженні всіх візових процедур. Детальну консультацію щодо оформлення візи можна отримати у нашому офісі

Рівень життя

За останні роки рівень життя в Республіці Судан дещо знизився і однією з причин став поділ країни на дві частини. Основним джерелом існування для місцевих жителів на даний момент є сільське господарство (понад 84 млн га придатні для обробки земель), зростає кількість іноземних інвестицій та обсяги продажу нафти, а в найближчій перспективі уряд планує активізувати текстильне виробництво.

Ціни

Країна хоч і не користується широкою популярністю, проте ціни тут дещо вищі порівняно зі звичними нам. Харчування в недорогому ресторані коштуватиме 3-4$, а ось за обід у закладі середнього рівня доведеться віддати 10$. Для шанувальників правильного харчування вартість продуктів у супермаркеті варіюватиметься від 1$ за літр молока до 17$ за кілограм свіжих фруктів.

Ціна одягу в магазинах Судану, навпаки, здатна здивувати середнього туриста. Шкіряні черевики будуть коштувати близько 1,52$, а джинси у брендовому магазині можна купити менш ніж за долар.

Кухня

Судан – це Африка в мініатюрі, тому кухня тут сформувалася з урахуванням міжкультурних впливів і природних умов у регіонах. Майже 600 племен об'єднані тут арабською культурою. До того ж, у різні часи свої колонії тут мали французи, англійці та італійці.

Вирушаючи в гастрономічну подорож країною, варто бути готовим до місцевої гостинності. Тут на обід подадуть суп із незвичайною назвою "шорба", який заправляють арахісовим маслом та лимоном, а після нього принесуть величезний піднос на 6-7 страв, де знайдеться і ароматне м'ясне рагу комунія, і соковитий кебаб, і фаршировані помідори, і кілька видів салатів. Ця різноманітність здатна вгамувати навіть найсильніший голод, але не позначиться на фігурі. А ось суданські десерти точно не для тих, хто дотримується дієти. Запечені фрукти з кремом карамела, пухнастий бісквіт зі свіжим кокосом, різноманітна запашна випічка, і все це в поєднанні зі смачною кавою або чаєм з прянощами. Після такого обіду огляд визначних пам'яток точно доведеться відкласти, адже єдиним бажанням буде відпочинок у тиші власного номера.

Ціни на житло

Чи дорого жити у Судані? Щоб відповісти на це питання, варто визначитися з найкращим типом розміщення. Апартаменти з однією спальнею в центрі міста можна орендувати за 340$, а вартість квадратного метра тут варіюється в межах 500-900$. Для тих, хто цінує комфорт та бажає проживання в готелях під час поїздок, знайдуться непогані варіанти у Хартумі. Тут розташовані готелі, гостьові будинки, ціна яких варіюється в залежності від комфортабельності.

Рівень безпеки

Рівень безпеки в Судані є на досить низькому рівні. У деяких частинах країни підвищений ризик насильницьких злочинів, збройних конфліктів, цивільних заворушень та викрадень людей, тому на всій території країни діє надзвичайний стан, може вводитися без попередження комендантська година.

Незважаючи на зростаючу популярність екстремального туризму, мандрівникам рекомендовано обмежити пересування країною, виявляти обережність на вулицях, дотримуватися порад місцевих органів влади та уникати великих скупчень людей.

Заборони

Судан може похвалитися відмінними пляжами, розташованими на узбережжі Червоного моря, проте, вирушаючи сюди за пляжним відпочинком, варто враховувати, що жінкам без одягу з'являтися на пляжі вкрай небажано. Також діють інші правила для жінок. Зокрема, неприпустимий одяг, що облягає, топи, не прийнято ходити з голими ногами. Немусульманам тут заборонено вживати алкоголь із мусульманами.

Обов'язкових щеплень для в'їзду в країну не потрібно, але бажана профілактика малярії. Крім того, якщо турист прибуває з країни, де поширена жовта лихоманка, обов'язкова наявність сертифікату про вакцинацію проти цього захворювання.

Щодо "загальних" питань варто виділити такі:

  • з країни не можна вивозити каміння, скам'янілості та будь-які археологічні знахідки;
  • не можна фотографувати мости, аеропорти, службові будівлі, ринки та військові об'єкти;
  • для зйомки археологічних пам'яток обов'язково отримання дозволу;
  • місцеві фотографуються вкрай неохоче, тому, перш ніж зробити знімок, потрібно запитати дозволу;
  • на вулицях варто бути уважними, щоб не натрапити на дрібних шахраїв.

Інфраструктура

Транспортна інфраструктура Судану розвинена досить добре, проте недостатньо для задоволення всіх потреб місцевих жителів і туристів. Країна має досить розгалужену мережу автомобільних доріг (зокрема у південних та центральних провінціях), проте загальна довжина асфальтних ділянок становить 4,6 тис. км. Це є причиною поширення традиційних гужового та в'ючного транспорту. Крім цього, на судноплавних ділянках Нілу та його притоках курсують пароплави, які здійснюють транспортні та пасажирські перевезення.

Залізнична система країни має загальну довжину колій у 4,7 тис. км, з'єднує регіони, проте за межі країни потягом можна дістатися тільки до сусіднього Єгипту.

Аеропортів у Судані налічується понад 10, але літаки міжнародних авіакомпаній приймають лише окремі. Так, аеропорт Хартума забезпечує до 83 регулярних авіарейсів, що прямують до країн Європи та Азії. З Порт-Судану вилітають літаки національних перевізників ОАЕ, Туреччини, Саудівської Аравії та самого Судану, що дає можливість подорожувати країною, або продовжувати відпочинок в одній з країн Близького Сходу. З актуальними пропозиціями щодо авіаквитків, залізничних та автобусних квитків можна ознайомитися за допомогою сервісу SkyBooking. У нас можна не тільки купити квитки за вигідною ціною, але й побудувати складний маршрут, щоб познайомитися з іншими країнами та визначними пам'ятками.

Культура

Культурне життя Судану – це унікальне поєднання місцевих звичаїв, традицій та європейських віянь, які роблять свій внесок у музику та декоративно-ужиткове мистецтво. Здебільшого, культура країни представлена ​​племінними видами мистецтва. Найбільш популярними є різьблення по дереву, виготовлення масок, барабанів та головних уборів, вишивка, ткацтво та інші напрямки, за допомогою яких місцеві жителі можуть відобразити свою історію. У кожному з 600 племен, що населяють країну, можна знайти унікальні мотиви та орнаменти, наділені особливим змістом.

Музичне мистецтво Судану було частково забуте внаслідок громадянських конфліктів, проте тут можна почути традиційну музику, яка органічно доповнюється елементами європейської культури. Наприклад, звучання ударних інструментів доповнюється звуками гітари або волинки, які створюють неповторні композиції.

З культурним життям місцевих жителів дозволяють познайомитися національні свята країни. Так, Новий рік тут збігається з Днем ​​незалежності Судану і це свято відзначають дуже цікаво. Жителі міст шукають на вулицях зелений горіх, який, згідно з повір'ями, принесе щастя, а світанок потрібно неодмінно зустріти на березі водойми, щоб справдилися найзаповітніші бажання.

Пам'ятки

Історія Судану налічує понад шість століть і за цей час територію країни населяли різні племена і народності, кожне з яких залишило по собі цікаві артефакти, пам'ятки архітектури, мальовничі локації.

При плануванні поїздки до Судану мандрівники прагнуть включити до свого to-do-list цікаві локації. Потрібно відзначити, що не всі регіони та визначні пам'ятки доступні через напружену обстановку, проте тут знайдеться, на що подивитися допитливим туристам:

  1. Омдурман – одне з найколоритніших і найстаріших міст Судану. Тут знаходиться ринок, де можна придбати багато цікавих речей. Традиційні прикраси, вироби із чорного дерева та слонової кістки, які місцеві умільці вирізають прямо на очах у покупця. Ще в Омдурмані можна знайти цікаві пам'ятки архітектури, вузькі вулички, на яких панує особлива атмосфера, музеї. Окремим пунктом екскурсійної програми є мечеть Хамеда Ала Ніела, біля якої збираються дервіші для проведення ритуалів.
  2. Національний парк Санганеб. Цей морський парк у прибережній зоні Червоного моря може похвалитися приголомшливими краєвидами, незайманими кораловими рифами і напрочуд багатим підводним світом. Тут чудові умови для дайвінгу та снорклінгу, під час яких можна спостерігати за строкатими морськими мешканцями. Для любителів "сухопутного" життя створено просто ідеальні умови для яскравих фото на згадку.
  3. Мерое. Варто лише уявити краєвид локації, як захочеться її відвідати. Піщані дюни кольору охри, пагорби та долини, майже неземний краєвид. Серед усього цього – понад 200 пірамід та давніх споруд забутої цивілізації. Історики досі сперечаються про вік, культуру та технології тутешніх мешканців, тому Мерое оповите безліччю легенд.