Завантаження...

hero

Республіка Корея

Дата
Назад
1 Дорослих
Дорослi
Діти
до 14 рокiв
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Нд

Інфраструктура

airports
Літаки
railways
Поїзди
buses
Автобуси
emergency_service
Екстрені служби
embassy
Посольство
legal_assistance
Допомога юриста

Республіка Корея

Про країну
icon
Про країну
location
Розташування
population_structure
Структура населення
visa
Віза
standard_living
Рівень життя
prices
Ціни
kitchen
Кухня
housing_prices
Ціни на житло
security_level
Рівень безпеки
prohibitions
Заборони
infrastructure
Інфраструктура
culture
Культура
other
Пам'ятки

Про країну

Південна Корея – країна на сході Азії. Її назва запозичена від найменування стародавньої імперії Коре, що існувала на цій території з початку X і до кінця XIV ст.

Перше державне утворення Кочосон з'явилося на Корейському півострові близько 2 тис. років тому. Надалі регіон був розділений між країнами Когуре, Пекче та Сілла. Остання у союзі з китайцями зуміла поглинути всі території Кореї наприкінці VII ст. Засновник владної династії Вангон до кінця першого тисячоліття об'єднав землі та назвав їх Коре. У 1392 р. контроль над державою отримав клан Чосон.

Майже через 500 років країна змінила найменування на Техан чегук ("Великоханська імперія"). Територія була анексована японцями в 1910 р., з того часу і до моменту здобуття незалежності вона називалася Чосон. Країна здобула державний суверенітет після Другої світової війни, у 1945 р. Через три роки вона була розділена на Південну та Північну Кореї.

У сорокових роках XX ст. економіка була представлена переважно легкою промисловістю та аграрним сектором. Через десятиліття вона переорієнтувалася на виробництво споживчих товарів, а до кінця 70-х років зайняла ніші важкої індустрії та хай-теку. Наразі країна є світовим лідером суднобудування. Вважається економічно розвиненою державою із високими доходами громадян.

Південна Корея досить популярна серед туристів: щороку її відвідують, за різними оцінками, 17-20 млн мандрівників. Завдяки наявності розгалуженої транспортної мережі територію країни можна перетнути за один день автобусом або поїздом. Зростанню популярності регіону сприяла його поп-культура, так звана "Корейська хвиля". Здебільшого туристи відвідують національні парки та історичні міста, а також субтропічні острови.

З України до Південної Кореї здійснюються в тому числі і прямі авіарейси, квитки на які можна придбати за допомогою сервісу SkyBooking. Чартерні авіаперельоти без пересадок до Сеула з Києва організовує компанія Turkish Airlines. В рамках авіатурів рейси до Кореї із заходом у транзитні аеропорти пропонують Alitalia, Qatar Airways та LOT Polish Airlines. Час перельоту становить приблизно 12 з половиною годин.

Розташування

Територія республіки – на півдні Корейського півострова. Із західного боку омивається водами Жовтого моря, зі східного – Японського моря, з південного – Східно-Китайського моря і Корейської протоки. По суші межує з КНДР, морем – з Японією.

Західна та південна частини країни зайняті невеликими низовинами та рівнинами. На сході та в центрі розташовані Східно-Корейські гори. Вулкан Халласан на острові Чеджудо – найвища точка Південної Кореї (1,95 км).

У країні налічуються до 4 тис. річок, у тому числі 65 великих, найдовшою з яких є Нактонган (511 км). Природні озера розташовані переважно у кратерах Халласан і Пекдусан, а також представлені лагунами у районах узбережжя Японського моря. Більшість непроточних водойм має штучне походження.

У Південній Кореї переважає помірний мусонний клімат, на острові Чеджудо та у південних районах – субтропічний. Погода в зимовий період здебільшого суха та сонячна, температура в середньому коливається від -7°C до 0°C. У найхолодніші місяці може опускатися нижче -15°C, у субтропіках – до -5°C. Літо – вологе та спекотне. Стовпчик термометра коливається на середніх відмітках +24-26°C, в гірській місцевості набагато прохолодніше.

Структура населення

Південна Корея є мононаціональною державою. Майже всі жителі країни – корейці, нащадки монгольських племен. Винятком є близько 100 тис. китайців, які проживають переважно в столиці, а також до 30 тис. американців зі складу військового контингенту США. Розподіл громадян Південної Кореї за віком: діти до 14 років становлять 12,02% населення, на осіб 15-64 років та від 65 років припадають 71,24% та 16,74% відповідно.

Корейською розмовляють усі жителі країни. Як друга мова досить поширена англійська, нею спілкується переважно молодь. У закладах освіти вивчають також китайську, японську, французьку та німецьку мови.

Релігійні уподобання в Південній Кореї:

  1. Атеїсти становлять більшість населення – 56,9%.
  2. На долю протестантів припадає 19,7% віруючих.
  3. Близько 15,5% громадян – буддисти.
  4. Прихильників католицизму налічується 7,9%.
  5. Конфуціанці, прихильники чхондоге і вон-буддизму – це ще 0,2%, 0,1% і 0,3% корейців відповідно.

Віза

Для відвідування Південної Кореї українцям доведеться оформити візу, за винятком мандрівки до регіону Чеджу з посадкою в місцевому аеропорту – в цьому випадку термін безвізового перебування не може перевищувати одного місяця. Якщо в рамках програми авіатура корейська територія є для туриста транзитною зоною, то достатньо візи однієї з країн ЄС, Канади, Австралії, США або Нової Зеландії. При цьому обов'язковим є пред'явлення авіаквитка на рейс до кінцевого пункту призначення.

Рівень життя

Південна Корея – країна з дуже високим рівнем життя, великими зарплатами та вкрай низьким безробіттям. Середній заробіток працівника становить 3342$, мінімальний – 1134$. Верхній поріг доходу починається із 13 470$. Прожитковий мінімум становить 931$. Рівень безробіття зафіксовано у межах 2,5%.

Система державного медичного страхування у Південній Кореї була запущена ще у сімдесятих роках минулого століття. Її фінансування здійснюється у тому числі за рахунок обов'язкових внесків роботодавців та працівників, які перераховують по 3,82% доходу до бюджету.

Реальне покриття полісів здійснюється приблизно на 60% від сум витрат на лікування. У зв'язку з цим близько 77% населення вважають за краще оформити приватне медичне страхування. Відповідно до законодавства країни, іноземні громадяни, які планують затриматися в Кореї більш ніж на пів року, зобов'язані підключитися до державної системи медстрахування.

Ціни

У південнокорейських магазинах ціна товарів досить висока порівняно з іншими туристичними країнами Азії. Ціни на продукти харчування та одяг, витрати на громадський транспорт тут приблизно можна порівняти з американськими. Щоб перекусити в дешевому закладі фастфуду, потрібно заплатити в середньому 5,42$, за обід у ресторані – 37,17$. Капучино у барі обійдеться у $3,56.

З метою економії можна купувати продукти самостійно – у цьому випадку на кілограм м'яса або курячого філе підуть до 29,95$ та 8,95$, бананів та яблук – 3,37$ та 6,17$, рису – 3,59$. Джинси сегмента мас-маркет коштують тут 54,98$, проста літня сукня – 37,82$. Купівля квитка на одну поїздку на автобусі коштуватиме 1,01$, місячний абонемент коштує 42,59$. Виклик таксі тарифікується у 2,71$, а кілометр шляху – 70 центів.

Кухня

Південнокорейська кухня – яскравий представник кулінарії азіатських народів. Основним інгредієнтом національних страв є рис. Його подають в окремих піалах, а решта частувань, які тут називають панчхан, накладаються в загальні тарілки. До основної страви подають велику кількість квашених, дуже гострих овочів. Традиційний спосіб вживання їжи – металевими паличками, супи їдять ложками.

Найпопулярніші страви корейців:

  1. Кімчхі, званий ще як коре мар, являє собою салат, зроблений з пекінської капусти з додаванням перцю, часнику, бульйону, звареного з анчоусів, та редиски.
  2. Знамените частування пібімпап з рису та овочевих салатів з м'ясом, нарізаним тонкими смужками. Заправляється пастою з перцю, заливається сирим яйцем.
  3. Локшина куксі з м'ясом та овочами. Подають в розігрітому бульйоні. Схожа страва – японський рамен.
  4. Бекон із свинини самгепсаль. Особливістю його приготування є смаження прямо на обідньому столі.
  5. Тушкована яловичина пулькоги в соєвому маринаді, з маслом з кунжуту та іншого насіння, з часником та приправами.

Ціни на житло

Оренда квартир у Південній Кореї досить доступна. Однокімнатне житло пропонують за 334$ на місяць, у престижних кварталах розцінка зростає до 484$. Квартири в дві або три кімнати здають за 788$ та 1126$ відповідно. Вартість житла на продаж, навпаки, є дуже високою. Ціна квадратного метра квартири у звичайному районі міста становить 8346$, у центрі вона піднімається до 14 854$.

Проживання в готелях обійдеться відносно недорого – за дешевий хостел або однозірковий номер проситимуть 37-51$, за дві зірки – 55$. На готель у середньому сегменті комфорту доведеться витратити 64$ за добу. Проживання в готелі з покращеними умовами коштуватиме 83$, а п'ятизіркові номери здають за 160$.

Рівень безпеки

У Південній Кореї за рік скоюються у середньому 3240 злочинів із розрахунку на сотню тисяч громадян, країна перебуває на 30-му місці у світовому рейтингу держав за частотою кримінальних проявів. Попри це вона вважається однією з найбезпечніших для відвідування в азіатському регіоні.

Хоча туристи рідко стають цілями зловмисників, все ж таки варто вжити попереджувальних заходів для запобігання таким випадкам. Основний вид злочинів – це дрібні крадіжки, особливо у великих містах. Потрібно стежити за збереженням своїх документів, банківських карток та грошей у громадських місцях.

Влада країни звертає увагу туристів і на ті загрози, які пов'язані з погодними умовами або можливими надзвичайними ситуаціями. Із серпня до вересня починається сезон тайфунів, іноді трапляються зсуви і навіть цунамі. У країні працює спеціальний мобільний додаток, в якому зазначаються адреси захисних сховищ, контакти лікарень та служб екстреної допомоги.

Заборони

Південнокорейська влада не вводила особливих обмежень, пов'язаних з поведінкою туристів. У релігійному сенсі та в розрізі традиційного способу життя населення будь-які заборони для гостей країни відсутні. Проте є питання, пов'язані з державною безпекою, кримінальними проявами та податковою сферою – у цих аспектах для туристів прописано низку правил.

На території країни заборонено фотографування військових об'єктів, їхнього персоналу, урядових будівель. Не можна перебувати на вулиці без посвідчень особи. Також не дозволено підробляти та займатися волонтерською діяльністю, якщо немає відповідної позначки у візі.

Інфраструктура

Південнокорейська транспортна інфраструктура представлена автомобільним, залізничним, водним та повітряним сполученням. Якість автошляхів у країні висока, є багато платних швидкісних магістралей. Основний громадський транспорт у містах – автобуси типів ільбан та чвасок (звичайні та дорожчі, тільки з сидячими місцями).

На залізницях курсують чотири види пасажирських потягів – швидкісні експреси, а також покращені поїзди (семаиль), що роблять лише кілька зупинок на маршрут, звичайні (мугунхва) та повільні (тхоніль). Для туристів запущені паровозні лінії за маршрутом Сеул-Ійджонбу. Легкорейковий траснпорт представлений метрополітеном у шести великих містах.

Південнокорейські перевізники мають у своєму розпорядженні 650 судів. Поромний флот – один із найбільших у світі. Судна обслуговують прибережні острівні райони, а також ходять у міжнародні рейси. Головні порти розташовані у 11 містах країни.

Сеул обслуговують аеропорти Інчхона та Кімпхо. Перший приймає літаки за міжнародними напрямками, другий забезпечує роботу місцевих авіаліній. Також авіаквитки на основні маршрути можна придбати в аерогаванях в Чеджудо та Пусані.

Флагман авіаперевезень – компанія Korean Air – займається перевезеннями до 45 країн світу. У цього оператора можна купити квитки на авіатури до 128 міст. Вона виконує і внутрішні перевезення за прямими маршрутами. Ще одним великим оператором є Asiana Airlines, її літаки курсують за 90 міжнародними напрямками.

Культура

Формування південнокорейської культури історично пов'язане з її корінням, що сягає китайської та японської традицій. У країні є безліч буддійських храмів та пам'ятників.

Її культура відрізняється динамічним розвитком, нині вона досить швидко змінюється. Історичний спосіб життя певною мірою збережений лише у традиційному мистецтві, фольклорі, музиці та танцях. Зараз вектором розвитку менталітету корейців є так звана "культура швидкості" – вони прагнуть охоплювати сучасні тенденції максимально швидкими темпами.

Що стосується національних видів мистецтва, то насамперед воно відоме музикою та танцями. Традиційна хореографія походить ще до епохи імперії Коре, і, хоча вона зазнала значних змін з часом, її основи залишаються незмінними. Один із найяскравіших прикладів – танець журавля, що виконують у масці цього птаха. Національна музика характеризується цікавими потрійними ритмами, і в цьому полягає її ключова відмінність від канонів виконання в інших азіатських країнах.

Втім, останнім часом стародавня культура дедалі більше поступається сучасній західній, особливо американській: наприклад, традиційний одяг використовують тільки на урочистих прийомах і як аксесуар театралізованих вистав.

Пам'ятки

Південна Корея є стародавньою державою з великою кількістю пам'яток унікальної архітектури. Серед туристів також дуже популярні дендрарії, парки розваг та найкрасивіші прибережні острови.

Головні пам'ятки країни:

  1. Кенбоккун – палац у Сеулі. Побудований у 1394 р. під час правління династії Чосон. Був частково спалений при вторгненні японців наприкінці XVI ст., 1860 р. – реконструйований.
  2. Сеульська телевежа – оглядова та телевізійна вежа заввишки 236 м, один із найпопулярніших туристичних об'єктів Південної Кореї.
  3. Сад ранкового спокою, в районі Капхен. У дендрарії ростуть 5 тис. видів рослин, зокрема рідкісних. Протягом року парк відвідують до 600 тис. туристів.
  4. Парк розваг Lotte World – найбільший такий комплекс у світі. Його відвідуваність оцінюється у 8 млн людей за рік. До складу комплексу, крім численних атракціонів, входять також торговий центр та готель, кінотеатри, музей та найбільша льодова ковзанка у світі.
  5. Водоспад Чхонджієн на півдні острова Чеджу. Його потоки обрушуються у великий ставок. Водоспад змінює форму залежно від сезону. Весною він поділяється на кілька потоків, які вишиковуються каскадом.